Christian Bale Filmleri (25 sonuç)

The Dark Knight 2008 full hd izle 720p izle

Kara Şövalye - The Dark Knight (2008)

9.0 IMDB Puanı 9.0
    
 2 saat 32 dakika


  Yönetmen: Christopher Nolan
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 25 Temmuz 2008
Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal

"Bazı insanlar para gibi mantıklı şeyler aramazlar.
Onları satın almak, korkutmak, onlarla anlaşmak ya da pazarlık etmek mümkün değildir. Bazı insanlar dünyanın yanıp kül olduğunu görmek isterler sadece.”

Hit aksiyon filmi “Batman Begins/Batman Başlıyor”u izleyen devam filmi “The Dark Knight/Kara Şövalye” yönetmen Christopher Nolan ve Bruce Wayne/Batman rolündeki başrol oyuncusu Christian Bale’i tekrar bir araya getiriyor.

Teğmen Jim Gordon’un ve yeni Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımını alan Batman, Gotham City’deki organize suçu tamamen yok etmek için harekete geçer. Üçlü ittifak başlangıçta etkili olur ancak kısa süre sonra kendilerini, yükselişteki bir suç dahisinin avı olarak bulurlar. Joker diye bilinen suçlu, Gotham’ı anarşiye boğar ve Kara Şövalye’yi, kahraman ve kanun dışı suç savaşçısı arasındaki ince çizgiyi geçmeye bir adım daha yaklaştırır.
The Prestige 2006 full hd izle 720p izle

Prestij - The Prestige (2006)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Christopher Nolan
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 22 Aralık 2006
Oyuncular: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Piper Perabo, Rebecca Hall, Scarlett Johansson

Christopher Nolan'dan illüzyon kumaşından örülmüş bir gerilim...

Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri'nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor.

Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra'da başlıyor. Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar.
Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken;
yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir.
Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir.

Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla'nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek...
The Dark Knight Rises 2012 full hd izle 720p izle

Kara Şövalye Yükseliyor - The Dark Knight Rises (2012)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 45 dakika


  Yönetmen: Christopher Nolan
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 27 Temmuz 2012
Oyuncular: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway

Oscarlı birçok usta ve yıldız oyuncunun buluştuğu film, kamera arkasındaki deneyimli iyimserle de dikkat çekiyor. Çekimlerde Christopher Nolan IMAX kamerasını en geniş çapta kullanıdı. Çekimler üç ayrı kıtada gerçekleşti; Amerika’da Pittsburgh, New York ve Los Angeles şehirlerinde, Hindistan, İngiltere ve İskoçya’da.

Talia al Ghul''un başını çektiği Gölgeler Birliği ve Talia''nın koruyucusu Bane (Tom Hardy) yeni filmde Batman''e savaş açıyor. Terörist lider Bane, Gotham şehrinin güvenliğini tehlikeye atarken, Batman efsanesini yok etmek için Kedikadın Selina Kyle''dan da yardım alıyor... Filmin kadrosunda Christian Bale, Anne Hathaway, Gary Oldman, Marion Cotillard, Michael Caine, Morgan Freeman gibi önemli oyuncular var. Filmin müzikleri ise Oscarlı müzisyen Hans Zimmer''e emanet.
Batman Begins 2005 full hd izle 720p izle

Batman Başlıyor - Batman Begins (2005)

8.3 IMDB Puanı 8.3
    
 2 saat 20 dakika


  Yönetmen: Christopher Nolan
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Macera, Suç, Dram
Vizyon: 17 Haziran 2005
Oyuncular: Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman

Ailesinin öldürülmesinin ardından muazzam bir servetin sahibi olsa da, büyük hayal kırıklığı yaşayan Bruce Wayne (Christian Bale), adaletsizlikle savaşmanın yollarını bulmak, ve güçsüzleri korkuya boğanlara gözdağı vermek amacıyla dünyayı dolaşır. Wayne bir süre sonra Gotham'a dönerek, diğer kimliğini ortaya çıkarır: Gücünü, aklını ve yüksek teknoloji ürünü araçlarını, şehri tehdit eden kötü güçlere karşı kullanan maskeli Batman'i.
The Fighter 2010 full hd izle 720p izle

Dövüşçü - The Fighter (2010)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: David O. Russell
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Spor
Vizyon: 11 Şubat 2011
Oyuncular: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, Mickey O'Keefe

1980'lerin ortalarında İrlandalı lakaplı boksör Micky Ward ve profesyonel olmadan önce ona çalışmalarında yardım eden kardeşinin başından geçenlerin hikayesi...

Kardeş ilişkileri, suç, uyuşturucu gibi konuların yoğunluğunda bir boksörün sıfırdan zirveye tırmanışını anlatıyor.
The Big Short 2015 full hd izle 720p izle

Büyük Açık - The Big Short (2015)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Adam McKay
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon: 8 Ocak 2016
Oyuncular: Ryan Gosling, Rudy Eisenzopf, Casey Groves, Charlie Talbert, Harold Gervais, Christian Bale, Hunter Burke, Steve Carell

Film, Michael Lewis'in çok satan kitabı The Big Short: Inside the Doomsday Machine'nin beyazperdeye uyarlanmış hâlidir. Lewis'in kitabı 2000'li senelerde oldukça güçlendirilen emlak ve kredi balonunun neden olduğu mali krizi anlatmaktadır. Finansal krizin patlamasında rol alan kilit isimleri de içeren kitap uyarlaması Brad Pitt, Christian Bale ve Ryan Gosling gibi büyük isimleri başrolünde barındırıyor.
Empire of the Sun 1987 full hd izle 720p izle

Güneş İmparatorluğu - Empire of the Sun (1987)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 32 dakika


  Yönetmen: Steven Spielberg
Ülke: ABD
Tür: Dram, Tarihi, Savaş, Savaş
Vizyon: 1 Kasım 1990
Oyuncular: Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson, Nigel Havers, Joe Pantoliano

Jim Graham (Bale), aristokrat İngiliz ailesiyle Şanghay'da iyi şartlarda bir hayat sürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı'nın bütün dünyayı saran dehşetinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir. İşgal sonucu değişen bütün hayatlar gibi Graham ailesinin düzeni de alt üst olur. Ailesinden koparılarak, Japonya'daki bir toplama kampına götürülen Jim, sahip olduğu hayal gücü ve cesaretle yaşadığı korkunç ortamı, başrol oyuncusu olduğu bir maceranın parçası haline getirmeye, oynadığı bir oyuna dönüştürmeye çalışır. Ama koşulların taviz vermez sertliği, bir çocuğun hayal gücünün baş edemeyeceği kadar zorludur.
3:10 to Yuma 2007 full hd izle 720p izle

3:10 Treni - 3:10 to Yuma (2007)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: James Mangold
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Western
Vizyon: 2 Kasım 2007
Oyuncular: Russell Crowe, Christian Bale, Logan Lerman, Dallas Roberts, Ben Foster, Gretchen Mol

Kanun kaçağı Wade yakaladığında Evans, bu azılı katili mahkemeye götüremeye gönüllü olur. 3:10 Yuma trenine canlı olarak teslim etmek üzere hareket ettiklerinde, Evans ve Wade birbirlerine saygı duymaya başlarlar. Ancak, Wade’in çetesi ve her köşede bekleyen tehlikeler yüzünden, yolculuk kaderlerine doğru bir göreve dönüşür.
The Machinist 2004 full hd izle 720p izle

Makinist - The Machinist (2004)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 41 dakika


  Yönetmen: Brad Anderson
Ülke: İspanya
Tür: Dram, Gerilim, Gizem
Vizyon: 4 Mart 2005
Oyuncular: Christian Bale, Jennifer Jason Leigh, Aitana Sánchez-Gijón, John Sharian, Michael Ironside

Trevor Reznik adlı bir makine operatörü uyuma yeteneğini kaybeder. Fakat bu sıradan bir uykusuzluk sendromu değildir. Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk yüzünden fiziksel sağlığı ve akli dengesi bozulmaya başlar. Yanında çalışanlar en başta görünüşündeki tuhaflıktan ötürü ondan ürkmeye başlarlar ancak dükkanda onun da karıştığı bir kaza sonucu adamlardan biri kolunu kaybedince adamları karşısına almış olur. Kaza yüzünden Trevor'ı suçlarlar. Artık hem kendisi hem de diğerleri için bir engel haline gelmiştir ve adamların tek isteği Trevor'ın gitmesidir.Çalışanların onun işten atılması için komplo kurmaya başlamalarını anlayınca Trevor'ın suçluluk duygusu zamanla şüphe ve paranoyaya dönüşür, acaba daha kötüsünü mü beklemelidir? Önce evinde gizli notlar bulur. Tüm bu gizemler, Trevor'ı delirtmek için kurulmuş bir entrikanın parçaları mıdır? Yoksa her şeyin sebebi aşırı uykusuzluk ve yorgunluk mudur?Olup bitenleri anlayabilmek için meydana gelen tuhaf olayları araştırmaya başlayan Trevor'ın hayatı uykusuz bir kabusa dönmeye başlar. Daha fazla öğrendikçe aslında daha azını bilmiş olmayı tercih eder.
American Psycho 2000 full hd izle 720p izle

Amerikan Sapığı - American Psycho (2000)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 42 dakika


  Yönetmen: Mary Harron
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 9 Mart 2001
Oyuncular: Christian Bale, Justin Theroux, Josh Lucas, Bill Sage, Chloë Sevigny, Reese Witherspoon, Samantha Mathis

Patrick Bateman genç, yakışıklı, Harvard Üniversitesi mezunu, Wall Street finans çevrelerinde çok başarılı bir işadamıdır. Çok kuvvetli iş arkadaşları ve dostlarından oluşan etrafı onu, çok sayıda kişinin fakat hayal edebileceği bir mevkiye getirmiştir. Güzeller güzeli nişanlısı ile de herkesi kıskandıracak bir ilişki içerisindedir.

Fakat bu hayal kahramanı gibi görünen kişinin öbür yüzünü bilen hiç kimse bulunmamaktadır. O ikinci kişilik ise mevki, güç ve maddi kazançlardan çok daha fazlasını isteyen ve bu isteği adeta bir tutku gibi içini kemiren biridir. Bu tutku o kadar fazladır ki onu cinayet bile işleyecek hale getirmiştir.

Patrick Bateman etrafını saran birbirinden güzel kadınların peşinden koşmaktan kendini alamamaktadır ve peşinde de bir dedektif vardır. Bu dedektif onun işlediğine inandığı bir cinayeti aydınlatmaya çalışmaktadır.
The Flowers of War 2011 full hd izle 720p izle

Savaşın Çiçekleri - The Flowers of War (2011)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Yimou Zhang
Ülke: Çin
Tür: Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Christian Bale, Ni Ni, Xinyi Zhang

Çin'le Japonya arasında süregiden savaş sırasında John Miller (Christian Bale) birçok insanı kilisesine alır. Savaştan kaçan insan bu insanların birçoğu da hayat kadınıdır. Bir yandan onların güvenliğini sağlamaya çalışırken, bir yandan da hem kilise içindeki hem de dışarıdaki sorunlarla mücadele etmek durumundadır. The Flowers of War - Savaşın Çiçekleri 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Jin líng shí san chai 2011 full hd izle 720p izle

Savaşın Çiçekleri - Jin líng shí san chai (2011)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 26 dakika


  Yönetmen: Yimou Zhang
Ülke: Çin, Hong Kong
Tür: Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 16 Aralık 2011
Oyuncular: Christian Bale, Paul Schneider, Xinyi Zhang, Ni Ni, Shigeo Kobayashi

1937''de, Nanking kenti Çin ve Japonya arasında yaşanan savaşta tam arada bombalanan ve yağmalanan nokta olarak kalmıştır. Japon İmparator Ordusu Çin''in başkentini işgal ederken, çaresiz siviller eski zamanlardan kalma bir katedralin duvarları arkasına sığınırlar. Bu katedralde karşılarına çıkan Amerikalı John Miller önce öğrencilerden ibaret bu bir grup sivili daha sonra bölgenin fahişeleri olarak tanınan en güzel kadınlarını kiliseye mecburen kabul eder. Henüz peder olma yeterliliğinde olmasa da işgal güçlerine karşı ölen pederin kılığına giren John, bir avuç kadının güvenliğini sağlamaya çalışırken, savaşın acımasızlığı din, merhamet, hoşgörü dinlemez...
“Ying Xiong/Kahraman”, “Shi Mian Mai Fu/Parlayan Hançerler” ve “Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia/Altın Çiçeğin Laneti” filmlerinin takdir gören yönetmeni Zhang Yimou’nun 90 milyon dolar bütçeyle gerçekleştirdiği yapım Çin’in Oscar aday adayı olmuş ancak ilk beşe kalamamıştı.
Equilibrium 2002 full hd izle 720p izle

İsyan - Equilibrium (2002)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Kurt Wimmer
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Vizyon: 2 Nisan 2004
Oyuncular: Dominic Purcell, Christian Bale, Sean Bean, Christian Kahrmann, John Keogh, Taye Diggs, Emily Watson

3. Dünya Savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı başarabilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak veya sanatla ilgilenmek yasaktır. Duyguları tetikleyecek hareketler ya da açığa vuracak davranışların cezası çok büyüktür. Üst düzey bir güvenlik elemanı olan Rahip John Preston (C. Bale) kurallara karşı gelenleri bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Günü birinde Preston kimliğinden uzaklaşmaya başlar.

Biçimsel olarak Matrix'e, öyküsü ile de Fahrenheit 451'e yakın olan film, distopik bilimkurgu filmleri arasında ışıl ışıl parlıyor.
American Hustle 2013 full hd izle 720p izle

Düzenbaz - American Hustle (2013)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 18 dakika


  Yönetmen: David O. Russell
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Komedi, Romantik
Vizyon: 17 Ocak 2014
Oyuncular: Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremy Renner, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jack Huston

1970'lerde geçen gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso tarafından yakalanır. Hüküm giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak... FBI'ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; görevleri ise kendileri gibi usta bir şekilde dolandırıcılık yapan kimi insanları teşhis etmektir. Ajan DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana göre, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City'de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, zamanla değişime uğramaya başlar.

Filmin yönetmenliğini Silver Linings Playbook filmiyle senenin en ses getiren yapımlarından birine imza atan ve bu filmle iki dalda Oscar'a da aday gösterilen David O. Russell yürütüyor. Yıldız oyuncularıyla dikkat çeken filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams ve Jeremy Renner bulunuyor.
Rescue Dawn 2006 full hd izle 720p izle

Şafak Harekâtı - Rescue Dawn (2006)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Werner Herzog
Ülke: ABD, Lüksemburg
Tür: Macera, Biyografi, Dram
Vizyon: 9 Eylül 2006
Oyuncular: Zach Grenier, Marshall Bell, Christian Bale, Toby Huss, Pat Healy, Jeremy Davies, Steve Zahn

Amerikan Hava Yolları'nda pilot olan Dieter Dengler, Vietnam Savaşı'nda bir uçuş sırasında vurularak düşürülür ve bir kampta esir olarak tutulur. Başka savaş esirlerinin de bulunduğu bu kamptan kaçmak için planlar yapan Dieter, her türlü tehlikeyi göze almıştır.

Gerçek bir hikayeden yola çıkarak çekilen film, Alman sinemacı Werner Herzog'un ilk Amerikan yapımı filmi olma özelliğini de taşıyor. Başrolde ise Batman Başlıyor'un Bruce Wayne'i, Prestij'in usta sihirbazı Christian Bale var.
Hostiles 2017 full hd izle 720p izle

Vahşiler - Hostiles (2017)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 14 dakika


  


Yönetmen: Scott Cooper
Ülke: ABD
Tür: Macera, Dram, Western
Vizyon: 23 Şubat 2018
Oyuncular: Timothée Chalamet, Rosamund Pike, Christian Bale, Paul Anderson, Ben Foster, Jesse Plemons, Stephen Lang

Savaş ve şiddetin skarakteri sertleşmiş olan ABD atlı subayı Blocker'a, bir Cheyenne savaş şefi ve ailesinin Montana'daki kabile topraklarına geri dönüş yolculuğunda eşlik etme görevi verilir. Blocker hayatı süresince içinde yaşadığı şiddet dolu hayattan yorgun düşmüş olsa da bu görev onun için oldukça zor olacaktır; çünkü eşlik ettiği şef yıllar süresince en büyük düşmanlarından biri olmuş ve birçok arkadaşının hayatını ellerinden almıştır. Fakat kayıplar ile ilgili şef de en az Blocker kadar payına düşeni almıştır. Tehlikeli topraklardan yola çıkarak, çoğunlukla düşman kabileler, küçük asker grupları ve Cheyenne kabilesinin yaşadığı vahşi ancak etkileyici batıya doğru ilerleyen konvoy bu yolda bir hayli güçlükle karşılaşacaktır. Zorluklar arttıkça, Blocker emirlerini yerine getirirken kendi bağnazlığıyla yüzleşmeye mecbur kalırken, bu yolculuğa bir de ailesinin bir baskında katledildiğine şahitlik eden cesaretli bir dul kadın da dahil olur...
Public Enemies 2009 full hd izle 720p izle

Halk Düşmanları - Public Enemies (2009)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 2 saat 20 dakika


  Yönetmen: Michael Mann
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Suç, Dram
Vizyon: 10 Temmuz 2009
Oyuncular: James Russo, David Wenham, Christian Stolte, Jason Clarke, Johnny Depp, Christian Bale

John Dillinger ( Johnny Depp) ve çetesi büyük banka ve iş yerlerini hedef alıp halkı taciz etmemeleriyle tanınıp halk arasında sevgi ve itibar kazanmıştır. Üstelik liderlerinin kıvrak zekası her seferinde FBI’ın elinden kaçmalarına yardımcı olmaktadır. Dillinger bir halk kahramanı statüsüne yükseldikçe FBI’ın başı J. Edgar Hoover’ın ( Billy Crudup) onu durdurma konusundaki hırsı artar. Davaya FBI’ın bir numaralı ajanı Melvin Purvis’i (Christian Bale) atar, ve iki sıradışı adam arasında ölümcül bir kedi – fare oyunu başlar…
I'm Not There. 2007 full hd izle 720p izle

Beni Orada Arama - I'm Not There. (2007)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    

  


Yönetmen: Todd Haynes
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Müzik
Vizyon:
Oyuncular: Cate Blanchett, Christian Bale, Heath Ledger

Bob Dylan, kariyeri boyunca sayısız türde klasik üretmiş ardından da bir ömür boyu konuşulacak bir efsane haline gelmiştir. Bu başarısının yanı sıra son derece de gizemli ve ketum olduğu da bilinen bir gerçektir. Sanatçının hayatının farklı dönemlerini ve dönüm noktalarını ele alan film, Dylan'ın hayatının saklı kalmış dönemlerine ışık tutuyor. 2007 Venedik Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülü'nü alan ve Cate Blanchett'a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandıran filmin müzikleri usta müzisyenlerden kurulu bir kadro tarafından kotarılmıştır. I'm Not There. - Beni Orada Arama 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Out of the Furnace 2013 full hd izle 720p izle

Kardeşim İçin - Out of the Furnace (2013)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Scott Cooper
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 14 Şubat 2014
Oyuncular: Christian Bale, Zoe Saldana, Woody Harrelson, Willem Dafoe, Casey Affleck

Russell (Christian Bale) ve genç kardeşi (Casey Affleck) ekonomik olarak çökmüş Rust Belt’de yaşarlar ve hep kaçıp daha bir hayat kurmanın hayalini kurarlar. Ancak kaderin ağları Russell’ı hapishaneye gönderir, kardeşi ise Kuzeydoğudaki en vahşi ve acımasız suç zincirine sürüklenir – bir hatası her şeyinin gitmesine neden olabilri. Russell hapishaneden çıkınca kendi özgülüğü ve kardeşi için adaleti arama riski arasında kalır.
The New World 2005 full hd izle 720p izle

Yeni Dünya: Amerika'nın Keşfi - The New World (2005)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 2 saat 15 dakika


  Yönetmen: Terrence Malick
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 24 Şubat 2006
Oyuncular: Colin Farrell, Q'orianka Kilcher, Christopher Plummer, Christian Bale, August Schellenberg, Wes Studi, David Thewlis

1607 senesinde 103 adamın bulunduğu İngiliz kaptan John Smith kumandasında üç gemi, Virjinya kıyılarına yanaşır. Amaçları el değmemiş kıyılardan yeni bir dünya yaratmaktır. Koloniciler önceleri onları dostça karşılayan kızıldereliler ile dengeli bir ilişki kurmayı başarırlar. Ama zaman geçtikçe herşey değişmeye başlar. Koloniciler için belki burası Yeni bir Dünya olabilir lakin yerliler için çok eski bir dünya - hatta tek bildikleri dünyadır. İngilizler bilmedikleri bu yerde bir başlangıç için çabalarken İngiliz Kaptan John Smith, kabile üyelerinden ona rehberlik edecek birini aramaktadır ve tesadüfen Powhatan'ın en çok sevilen çocuğu Pocahontas'a rastlar. İşte bu an 400 yıldır bilinen bir Amerikan efsanesinin başlangıcıdır.İngilizler ve yerli Amerikan halkı arasındaki vahşi savaş, bir yandan da Kaptan Smith ile kızılderili prenses Pocahontas'ın aşkına sahne olur...
Terminator Salvation 2009 full hd izle 720p izle

Terminatör 4: Kurtuluş - Terminator Salvation (2009)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: McG
Ülke: ABD, Almanya, İngiltere, İtalya
Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Vizyon: 5 Haziran 2009
Oyuncular: Christian Bale, Sam Worthington, Moon Bloodgood, Helena Bonham Carter, Anton Yelchin

Yıl 2018.

Mahşer Günü gelip, modern uygarlığı yıkarak geçti. Bir Terminatör ordusu kıyamet sonrası dünyada kol geziyor, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları öldürüyor ya da yakalıyor. Ama hayatta kalan insanlardan oluşan küçük grupların organize olarak kurduğu Direniş hareketi, yeraltı sığınaklarında saklanıyor ve fırsat bulduğunda kendilerinden sayıca çok üstün düşman kuvvetlerine vuruyor.

Terminatörleri kontrol eden Skynet, 14 yıl önce bilinç kazanmış ve bir anda yaratıcılarına baş kaldırıp habersiz dünyaya nükleer kıyımı getirmiş bir yapay zekâ.

Mahşer Günü'nün geldiğini gören yalnızca bir kişi var. Kaderi, insanlığın kaderiyle bağlantılı olan tek kişi: John Connor (Christian Bale).

Dünya şimdi Connor'un hayatı boyunca uyarıldığı geleceğin eşiğinde. Ama yepyeni bir şey, insanlığın bu savaşta bir şansı olduğuna dair inancını sarstı: bu garip, yeni dünyada uyanmadan önce son hatırladığı, idam sırasını beklemek olan Marcus Wright'ın (Sam Worthington) ortaya çıkışı.

Connor, Marcus'un güvenilir biri olup olmadığına karar vermek zorundadır. Ancak Connor ve Marcus, Direniş'i tamamen bitirmek için yeni stratejiler geliştiren Skynet'in bitmek bilmeyen saldırılarına karşı koyabilmek için ortak bir zeminde durmalı, Skynet'e sızıp düşmanla yüz yüze gelmelidirler.
Reign of Fire 2002 full hd izle 720p izle

Ateş Krallığı - Reign of Fire (2002)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 41 dakika


  Yönetmen: Rob Bowman
Ülke: İngiltere, İrlanda, ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 4 Ekim 2002
Oyuncular: Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler, Scott Moutter, David Kennedy, Alexander Siddig

Günümüz Londrasında, bir inşaat mühendisi, farkında olmadan bir ejderhayı asırlar süren uykusundan uyandırır. O zaman 12 yaşında olan Quinn, annesinin yaptığı bu hatanın dünyanın sonunu getireceğini tahmin bile edemez. 20 yıl sonra, Quinn (Christian Bale), itfaiye şefi olarak hayatta kalmayı başaran bir grup insanı bu korkunç canavarların gazabından korumaya çalışmaktadır. Bu sırada gözükara bir Amerikalı maceracı olan Van Zan (Matthew McConaughey), ejderhaları öldürmenin yolunu bildiğini söyleyerek yüreklerine umut serper.

X-Files filminin yönetmeni Rob Bowmandan ilginç konulu bir post-apokaliptik macera ve bilimkurgu filmi...
Exodus: Gods and Kings 2014 full hd izle 720p izle

Göç: Tanrılar ve Krallar - Exodus: Gods and Kings (2014)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 2 saat 30 dakika


  Yönetmen: Ridley Scott
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Dram
Vizyon: 12 Aralık 2014
Oyuncular: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul, Ben Mendelsohn, María Valverde, Sigourney Weaver

Ünlü yönetmen Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı film, Hz. Musa'nın hayatının ciddi dönüm noktalarını konu ediniyor. Tevrat'ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye, Musa'nın doğumu ve Mısır kraliyet ailesi tarafından evlat edilişiyle başlıyor. Sonrasında ise firavuna kafa direyip Mısır'da köle olarak çalıştırılan İbraniler'i serbest bırakılmasını sağlamasıyla başlayan ve ölümüne kadar geçen sürece odaklanıyor.

Senaryosunu Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian'ın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerini Christian Bale, Aaron Paul ve Ben Kingsley paylaşıyor.
Shaft 2000 full hd izle 720p izle

Korkusuz - Shaft (2000)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: John Singleton
Ülke: Almanya, ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 15 Aralık 2000
Oyuncular: Samuel L Jackson, Vanessa Williams, Jeffrey Wright, Christian Bale, Busta Rhymes, Dan Hedaya, Toni Collette

Bir zamanın umut veren yönetmenlerinden John Singleton, Shaft’ın devam filmiyle karşımızda. Kahramanımız ise 1971 yapımı aynı adlı filmin dedektifinin adaşı ve yeğeni John Shaft (Samuel L. Jackson).

New York şehri dedektifi John Shaft’a, Trey Howard’ın (Mekhi Phifer), varlıklı bir emlakçının oğlu olan Walter Wade, Jr. (Christian Bale) tarafından ırkçı nedenlerle öldürülmesi olayını soruşturma görevi verilir. Shaft, cinayetin görgü tanığı Diane Palmieri’yi (Toni Collette) bulur fakat kadın çabucak ortadan kaybolur ve mahkemeye çıkmaz. Wade Jr. kefaletle serbest bırakılır, İsviçre’ye kaçar.

2 sene sonra geri döndüğünde Shaft onu ülkeden ayrıldığı için tekrar tutuklar. Pasaportu elinden alınan Wade Jr., emniyet amirliğinde Dominikli uyuşturucu kaçakçısı Peoples Hernandez’e (Jeffrey Wright) rastlar. Katil zanlısı tekrar kefaletle serbest bırakılınca, Shaft görevinden istifa eder. Onu kendi usulünce yakalamaya karar verir. Wade Jr. da görgü tanığını bulup öldürmesi için Peoples’la anlaşır.

Gordon Parks’ın 1971 yapımı filmi, siyahi seyircileri sinemaya çekmeyi hedefleyen istismar filmlerinin öncüsü sayılır. John Singleton ise filmi tekrar beyazperdeye uyarladığında, hem olumlu hem olumsuz eleştiriler almıştı. Ne de olsa özgün Shaft bugün de tutkun hayranları olan bir kült filmdir. Isaac Hayes’in müziğini ve iyi yazılmış, yer yer eğlenceli diyaloglarını, Richard Roundtree’nin varlığı tamamlar. Aktör, iki devam filminde de esas Shaft’ı oynamıştı.
Captain Corelli's Mandolin 2001 full hd izle 720p izle

Corelli'nin Mandolini - Captain Corelli's Mandolin (2001)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 2 saat 11 dakika


  Yönetmen: John Madden
Ülke: İngiltere, Fransa, ABD
Tür: Dram, Müzik, , Romantik
Vizyon: 25 Ocak 2002
Oyuncular: Penelope Cruz, John Hurt, Christian Bale, Irene Papas, Gerasimos Skiadaressis, Nicolas Cage

Penelope Cruz ile Nicolas Cage'in unutulmaz oyunculuklarıyla dikkati çeken "Corelli'nin Mandolini" ülkemizde de çok sevilen yazar Louis de Bernieres'in çok satan kitabından uyarlanmıştır. Film, 2. Dünya Savaşı sırasında etkileyici güzellikteki bir Yunan adası olan Kefalonya'yı işgal eden italyan kuvvetlerinin başındaki Yüzbaşı Corelli ile adada yaşayan Yunanlı kız Pelagia arasındaki aşkı konu alır. Adanın yerlileri işgalcileri başlangıçta soğuk karşılarlar. Fakat zamanla bu davetsiz misafirlerin de kendileri gibi hayata tutkuyla bağlı olduklarını görürler. Pelagia ile İtalyan Yüzbaşı Corelli arasında da bir yakınlaşma başlar. Ancak hayatın acımasız gerçekleri Kefalonya kıyılarına da gelecektir. Ege'den büyüleyici sahneler ve unutulmaz müziklerle etkileyici bir aşk hikayesi.