Cillian Murphy Filmleri (16 sonuç)

28 Days Later 2002 full hd izle 720p izle

28 Gün Sonra - 28 Days Later (2002)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 11 Temmuz 2003
Oyuncular: Alex Palmer, Bindu De Stoppani, Jukka Hiltunen, David Schneider, Cillian Murphy, Christopher Eccleston, Naomie Harris

İngilterede bulunan bir araştırma laboratuvarından yayılan ve kan yoluyla bulaşıp etkisini saniyeler içinde gösteren bir virüs ülkeyi tehdit etmeye başlar. Bunun için mücadele eden insanlar virüsle birlikte hastalığın etkisi altına giren insanlarla da mücadele etmek zorunda kalırlar.

Askerlerin yönetimindeki bir sığınağa ulaştıktan sonra ise hiç ummadıkları sorunlarla karşılaşmaya başlarlar.

Danny Boyle’un Kumsal (The Beach) filminin uyarlandığı romanın yazarı olarak bildiğimiz Alex Garland, yeni filmin senaryosunu yazmış. Kıyamet sonrası bir atmosferde geçen film, kimileri tarafından son yıllarda İngiltere’den gelen en iyi korku filmi olarak kabul ediliyor. Özellikle dijital kamerayla yaratılan atmosferi ile dikkat çeken yapımı kaçırmamakta fayda var.
The Wind That Shakes the Barley 2006 full hd izle 720p izle

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley (2006)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Ken Loach
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Cillian Murphy, Liam Cunningham, Padraic Delaney

1920'li yılların ortaları... İrlanda, halen İngiltere'nin bir parçası ve koloni olarak varlığını sürdürmektedir. İngiliz askerlerin İrlanda halkına yaptığı eziyetler de halan dinmemiştir. Damien bu vahşete şahitlik eden binlerce insandan biridir. Bir süre sonra kendisini bu şiddete karşı bir şeyler yapmak zorunda hisseder. Bunun üzerine İrlandalı cumhuriyetçilerin yanına gider. Ancak barış ve barışın getireceği yeni acılar yakındır. Ken Loach'un son dönemde çektiği en önemli filmlerden biri olan Özgürlük Rüzgarı, 2006 yılında Cannes'da Altın Palmiye'nin de sahibi olmuştu. The Wind That Shakes the Barley - Özgürlük Rüzgarı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Anthropoid 2016 full hd izle 720p izle

Anthropoid (2016)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat


  Yönetmen: Sean Ellis
Ülke: İngiltere, Fransa, Çek Cumhuriyeti
Tür: Biyografi, Tarihi, Gerilim, Savaş
Vizyon:
Oyuncular: Jamie Dornan, Cillian Murphy, Brian Caspe, Karel Hermánek Jr., Hana Frejková, Sean Mahon, Jan Hájek, Charlotte Le Bon

SS Generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast operasyonu Anthropoid'i konu alan film tarihi gerçeklere dayanıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Hitler'in 3. adamı olan Heydrich, Nihai Çözüm projesinin mimarı olarak tarihin en büyük utançlarından birine ön ayak olurken bir yandan da Çekoslavakyalı sürgündeki askerlerin hedefi haline geliyor.
Yönetmen koltuğunda Sean Ellis'in oturduğu filmin senaryosu da Ellis ve Anthony Frewin tarafından yazıldı. Filmin başrollerinde Jamie Dornan,Harry Lloyd, Toby Jones, Charlotte Le Bon ve Bill Milner yer alıyor. | Gönderen: DePutaMadre
Breakfast on Pluto 2005 full hd izle 720p izle

Plüton'da Kahvaltı - Breakfast on Pluto (2005)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: Neil Jordan
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Cillian Murphy, Eva Birthistle, Morgan Jones

Patrick "Kitten" Braden bebekliğinde terkedilerek Peder Bernard'ın kapısına bırakılmıştır. Çok genç yaşta, Patrick diğer çocuklardan oldukça farklı olduğunu farkeder ve inatla değişmeyi reddeder. Patrick büyüdüğünde, Londra'da yaşayan gerçek annesini bulmaya karar verir ve bu yolculuk onu akıl almaz mekanlara, inanılmaz olaylar zincirine sürükler...
Broken 2012 full hd izle 720p izle

Koşulsuz Sevgi - Broken (2012)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 31 dakika


  


Yönetmen: Rufus Norris
Ülke: İngiltere
Tür: Dram
Vizyon: 5 Nisan 2013
Oyuncular: Cillian Murphy, Tim Roth, Lily James, Bill Milner, Rory Kinnear

11 yaşındaki Skunk, şeker hastası ve havalı bir kızdır. Yaz tatili tatlı umutlar getirir Skunk'a. Ta ki komşuları Bay Oswald, sevimli ama rahatsız Rick'i tecavüzle suçlayıp dövene kadar. İşte o an Skunk'ın masum çağları damla damla azalmaya başlar. Evi, mahallesi, okulu onun için hain alanlara dönüşür; çocukluğunun tasasız belirsizliği yerini önce korkunç şüphelere ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır.

Tanınmış tiyatro ve opera yönetmeni Rufus Norris'in ilk sinema filmi Koşulsuz Sevgi, Cannes'da Eleştirmenler Haftası'nın açılış filmiydi. Daniel Clay'in romanından uyarlanan filmin özgün müziklerinde Damon Albarn'ın imzası var.
Sunshine 2007 full hd izle 720p izle

Gün Işığı - Sunshine (2007)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Macera, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 11 Mayıs 2007
Oyuncular: Cliff Curtis, Chipo Chung, Cillian Murphy, Michelle Yeoh, Hiroyuki Sanada, Chris Evans

Ya bir gün Güneş de, Dünya’dan yüz çeviriverirse? 2057 yılına gelindiğinde, Dünya çok büyük bir tehdit altındadır. Güneş artık eskisi gibi Dünya’yı ısıtmamakta ve buna bağlı olarak da insanlığın dünya üzerindeki varlığı ölümcül bir tehlike ile karşı karşıyadır.Bu kötü gidişi geri döndürebilmesi ümit edilen tek bir yol kalmıştır: Icarus II isimli bir uzay gemisi ile Güneş’e doğru yola çıkan Kaptan Kaneda liderliğindeki ekip! Taşıdıkları nükleer başlık ile Güneş’in yeniden harekete geçebilmesini sağlamaya çalışacaklardır. Bütün dünya nefeslerini tutmuş bu sekiz kişilik ekibin başarısını beklerken Icarus II’nin birden bire dünya ile radyo bağlantısı kesilir. Artık Güneş ile başbaşa ve karşı karşıya kalmışlardır.Trainspotting ile elde ettiği başarıyla adından çokça söz ettiren İngiliz yönetmen Danny Boyle, gelecek kurgusu yaptığı bilim kurgu filmi Gün Işığı ile türün sevenleri arasında heyecan yarattı. Güneş ve Dünya arasında gidip gelirken klostrofobik bir gerilime hazır olun!
Girl with a Pearl Earring 2003 full hd izle 720p izle

İnci Küpeli Kız - Girl with a Pearl Earring (2003)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 40 dakika


  Yönetmen: Peter Webber
Ülke: İngiltere, Lüksemburg
Tür: Biyografi, Dram, Romantik
Vizyon: 26 Mart 2004
Oyuncular: Colin Firth, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Judy Parfitt, Cillian Murphy, Essie Davis, Joanna Scanlan

1665 seneninde Hollanda'sında geçen bu filmde 17 yaşında olan Griet (Scarlett Johansson) babası bir iş kazasında kör olunca ailesini geçindirmek için çalışmak zorunda kalır ve ressam Johannes Vermeer'in (Colin Firth)evinde hizmetçiliğe başlar. Griet , giderek evli olan ressamın alakasını çeker. Vermeer, onun yetiştirilme tarzı, eğitim düzeyi ve sosyal konum açısından çok değişik olmasına karşın, renkler ve ışığı algılama yeteneğini farkederek onu resimlerinin gizemli dünyasına çeker.Bu ortak yönlerinden dolayı aralarındaki hizmetçi-efendi ilişkisi yerini yakınlaşmaya bırakır.
In the Heart of the Sea 2015 full hd izle 720p izle

Denizin Ortasında - In the Heart of the Sea (2015)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Ron Howard
Ülke: ABD, Avustralya, İspanya, İngiltere, Kanada
Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi, Dram, Tarihi, Gerilim
Vizyon: 1 Ocak 2016
Oyuncular: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Brendan Gleeson, Ben Whishaw, Michelle Fairley, Tom Holland

Charles Leavitt'in imza attığı senaryo, Nathanial Phillbrick'in aynı ismi taşıyan romanından sinemaya uyarlanıyor. 1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu alan film, Pasifik Okyanusu'nun kalbinde yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Yalnızca sekiz kişinin hayatta kalarak kurtulduğu bu olay, daha sonra ünlü yazar Herman Melville'in doğuracağı Moby Dick efsanesine de ilham veriyor.
Free Fire 2016 full hd izle 720p izle

Ateş Serbest - Free Fire (2016)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 30 dakika


  


Yönetmen: Ben Wheatley
Ülke: Fransa, İngiltere
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Enzo Cilenti, Sam Riley, Michael Smiley, Brie Larson, Cillian Murphy, Armie Hammer, Sharlto Copley

Tür sinemasının kalıplarıyla oynamayı seven Ben Wheatley, bu kez aksiyon ve polisiye filmlerin olmazsa olmazı çatışma sahnelerini alıyor ve bütün filmini bunun üzerine kuruyor.

Boston, 1978... İki çete, terk edilmiş bir depoda buluşur. Planlanan yasadışı silah alışverişi yanlış anlamalar, beklenmedik tesadüfler ve güvensizlik sonucu çatışmaya dönüşür. Herkes bir yandan hayatta kalmak için mücadele ederken, diğer yandan da etrafındakilerin gerçekte hangi tarafta olduğunu çözmeye çalışmaktadır. Neredeyse gerçek zamanlı ve büyük kısmı tek bir mekânda geçen bu hınzır aksiyon filmi, kadrosundaki yıldız oyuncularla da dikkat çekiyor. | Gönderen: Quaresmania
The Party 2017 full hd izle 720p izle

The Party (2017)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 11 dakika


  


Yönetmen: Sally Potter
Ülke: İngiltere
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 15 Aralık 2017
Oyuncular: Cillian Murphy, Emily Mortimer, Cherry Jones, Timothy Spall, Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Bruno Ganz

The Party ? bir trajedi çevreninde dönen bir komedi ? günümüzün Londra?sında bir evde, gerçek vakitli olarak ilerliyor. Janet kendisinin muhalefet partisindeki Gölge Sağlık Bakanı görevine terfi etmesiyle, samimi bir arkadaş grubunun bir araya geldiği bir kutlamaya ev sahipliği yapıyor. Kocası Bill ise dalgın görünüyor. Aralarından bazılarının paylaşacak dramatik haberleri olan arkadaşları ağır ağır gelmeye başlarken, akşam partisi adım adım canlanır. Bill tarafından yapılan bir uyarı ise hanedekiler arasında yüzleşmelere sebebiyet veren kimi şeyleri açığa çıkarır. İnsanların kendileri ve birbirleri hakkındaki yanılsamalar çekyat eşliğinde servis edilir ve The Party, şampanya ile başlayan ancak yerdeki kan kirleri ile biten bir geceye dönüşür.
In Time 2011 full hd izle 720p izle

Zamana Karşı - In Time (2011)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 49 dakika


  Yönetmen: Andrew Niccol
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 28 Ekim 2011
Oyuncular: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Olivia Wilde, Shyloh Oostwald, Matt Bomer, Cillian Murphy

İnsanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçecek olan filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanmayacağını ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra yaşananları anlatan bir yapım " parası olanın sonsuza kadar yaşayabileceği bir dünyanın”. Filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. Bu nedenle, nüfus artışının son haddeye varmasıyla, yeni düzenlemelere girişen insanoğlunun hikâyesi filmde anlatılıyor.
Red Eye 2005 full hd izle 720p izle

Gece Uçuşu - Red Eye (2005)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 25 dakika


  Yönetmen: Wes Craven
Ülke: ABD
Tür: Gerilim
Vizyon: 9 Eylül 2005
Oyuncular: Rachel McAdams, Cillian Murphy, Brian Cox, Laura Johnson, Max Kasch

Lisa Reisert uçak yolculuğundan nefret eden bir kadındır. Miami'ye yapmak zorunda kaldığı gece uçuşu sırasında terörün yanıbaşında olduğunu fark edecektir. Uçağın havalanışından kısa süre sonra Lisa'nın yanındaki koltukta oturan Jackson adlı bir adam, gayet nazik bir ses tonuyla bu yolculuğa çıkışının gerçek sebebini açıklar. Çok zengin bir işadamını öldürmekle görevlendirilmiş gizli ajandır. Lisa ise onun başarısının anahtarı olacaktır. Eğer işbirliği yapmayı kabul etmezse genç kadının babası bir suikastçi tarafından derhal öldürülecektir. Bu cinayet için Jackson'ın bir telefonu yeterli olacaktır.
Yeryüzünden 10.000 metre yüksekteki uçağın içinde tuzağa düşen Lisa'nın kaçacak yeri yoktur. Babasının hayatını ve kendi hayatını tehlikeye atmamak için çevreden yardım istemeye de cesaret edemez. Saniyeler hızla ilerlerken zamanın azaldığını bilmektedir. Çaresizlik içindedir. Kendisini rehin alan acımasız kişiyi alt etmenin ve olası bir cinayeti önlemenin yolunu bulmaya çalışır.
Transcendence 2014 full hd izle 720p izle

Evrim - Transcendence (2014)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 59 dakika


  Yönetmen: Wally Pfister
Ülke: İngiltere, Çin, ABD
Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 30 Mayıs 2014
Oyuncular: Johnny Depp, Kate Mara, Cillian Murphy, Morgan Freeman, Rebecca Hall, Clifton Collins Jr., Paul Bettany

Bilim adamı Will, istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will'in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will'in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will'in hala hayatta olduğunu fark edince, super-bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler...

Yönetmenliğini Wally Pfister'ın üstlendiği filmin senaryosu Jack Paglen'e ait. Başrol ise bu tğrde görmeye alışık olmadığımız bir isim olarak Johnny Depp
Red Lights 2012 full hd izle 720p izle

Medyum - Red Lights (2012)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Rodrigo Cortés
Ülke: İspanya, ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 28 Aralık 2012
Oyuncular: Robert De Niro, Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Elizabeth Olsen, Toby Jones

Bir psikolog ve asistanı metafizik (paranormal activity) üzerine çalışırlar ve bu çalışmalar onların dünya tarafından kabul edilmiş psişik olayları keşfetmelerine yol açar.

İnsan beyninin algı mekanizmalarını ve inanç ile bilim arasındaki sınırları araştıran psikolojik bir gerilim filmi olan RED LIGHTS metafizik dünyasından doğaüstü olguları ayıran iki rasyonalist bilim adamının deneyimlerini ve dünyaca ünlü bir medyumun özel güçlerinin çatışmasını anlatıyor. Kahramanların hepsinin geçmişinde açığa çıkmamış sırlar mevcut. Beklenmedik ayrıntılarla dolu bu karanlık hikayede tansiyon hiç düşmüyor.

Kıdemli doğaüstü olay araştırmacıları Dr. Margaret Matheson (Sigourney Weaver) ve Tom Buckley (Cillian Murphy), inanç şifacılığını ve hayaletlerle konuşma iddialarını Matheson’ın "kırmızı ışıklar" diye adlandırdığı bir yöntemle çürütmeye çalışmaktadır.

"Kırmızı ışıklar" sahnelenen her doğaüstü olayın ardındaki göze çarpmayan hilelerdir. Ancak efsanevi kör medyum Simon Silver (Robert De Niro) 30 yıllık aradan sonra geri döndüğünde, bir zamanlar korkusuz rakibi Matheson, Buckley'i işten vazgeçmesi için güçlü Silver’ın misilleme yapabileceğini söyleyerek uyarır.

Silver'ın itibarını sarsmaya kararlı olan Buckley ve gözde öğrencisi (Elizabeth Olsen) kaşıkları eğebilen ve zihin okuyan bu karizmatik medyumun arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapar. Ama Buckley, misafiri insanın aklını başından alan sonuca doğru ilerlerken kendi öz inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalır.
Retreat 2011 full hd izle 720p izle

İnziva - Retreat (2011)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 30 dakika


  Yönetmen: Carl Tibbetts
Ülke: İngiltere
Tür: Gerilim
Vizyon: 11 Şubat 2011
Oyuncular: Cillian Murphy, Jamie Bell, Thandie Newton, Jimmy Yuill

Çocuklarını kaybetmiş bir çiftin araları bozulmuş ve eski günlerine dönebilmek için daha öncede güzel günler geçirdikleri bir adaya gelmişlerdir.. Bu adada sadece jeneratör ve birde telsiz vardır dış Dünya'yla bağlantı kurmak için.. Bir gün aniden çıkagelen yaralı bir askerle adadaki güzel günleri bulma çabaları sona ermiş ve kendilerini hayatta kalma mücadelesi içinde bulmuşlardır..
Aloft 2014 full hd izle 720p izle

Paramparça - Aloft (2014)

5.3 IMDB Puanı 5.3
    
 1 saat 52 dakika


  Yönetmen: Claudia Llosa
Ülke: ABD, İspanya, Fransa
Tür: Dram
Vizyon: 29 Mayıs 2015
Oyuncular: Cillian Murphy, Jennifer Connelly, Oona Chaplin, Mélanie Laurent, Ian Tracey, Peter McRobbie, Zen McGrath

Aloft, yirmi sene evvel terkettiği oğluyla karşılaşan annenin mücadelesini anlatıyor.