Denzel Washington Filmleri (30 sonuç)

Glory 1989 full hd izle 720p izle

Zafer - Glory (1989)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Edward Zwick
Ülke: ABD
Tür: Dram, Tarihi, Savaş, Savaş
Vizyon: 15 Aralık 1989
Oyuncular: Matthew Broderick, Denzel Washington, Cary Elwes, Morgan Freeman, Jihmi Kennedy

1862 yılında Amerikan iç savaşı sırasında zencilerden bir tabur kurulması fikri ortaya atılmıştır.Albay Robert Swan  (Matthew Broderick) komutasında kurulan 54. Massacusetts Alayı acemi zencilerden oluşur. Film iç savaşı, köleliği ve zencilerin kendini bulma arayışını işler.
American Gangster 2007 full hd izle 720p izle

Amerikan Gangsteri - American Gangster (2007)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 37 dakika


  Yönetmen: Ridley Scott
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Suç, Dram
Vizyon: 18 Ocak 2008
Oyuncular: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin, Lymari Nadal, Ted Levine, Roger Guenveur Smith

Bumpy Johnson adındaki patronu ve mentorunun ölümünü takiben Frank Lucas, kendisini, Manhattan?ın Harlem bölgesindeki eroin ithalatı işinin temel şahıs ilan eder. Direkt olarak Güney Doğu Asya?dan mal almaktadır ve ABD?ye bu malları getirtmek için değişik bir metod dener. Bunun sonucu olarak sokaklarda halihazırda uygun olan mallar arasında üstünlük elde eder ki bir de daha ucuzdur. New York mafyası ile işbirliği yaparak pozisyonunu garanti altına alır. Bu aynı sürede, narkotikten mesul Richie Roberts adında kendini adamış, dürüst bir polisin gerçek hikayesini de anlatan bir filmdir.
Remember the Titans 2000 full hd izle 720p izle

Unutulmaz Titanlar - Remember the Titans (2000)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Boaz Yakin
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Spor
Vizyon: 2 Mart 2001
Oyuncular: Denzel Washington, Will Patton, Wood Harris, Ryan Hurst, Donald Faison, Craig Kirkwood, Ethan Suplee

1971 yılı Virginia eyaletinin Alexandria kenti... Lise futbolu, yöre halkının herşeyidir. Eyalet yetkililerinin kararıyla siyahlarla beyazların lisesi birleştirilince, bu büyük futbol sevgisinin bir testten geçmesi kaçınılmaz duruma gelir. Nedeni ise siyahlar ve beyazlardan karma yapılarak kurulan T.C. Williams High Titans takımının başına siyah koç Herman Boone ( Denzel Washington ) getirilmiş, takımın eski koçu Bill Yoast ise ( Will Patton ) onun yardımcılığına verilmiştir.

Titanların başına Boone'un getirilmesi riskli bir hal olsa da, Boone ve Yoast, birbirlerinde futbolun ötesinde ortak noktalar bularak beraber çalışmayı öğrenirler. İkisi de onurlu, sağlam ve çalışma prensiplerine bağlı olan Boone ve Yoast, çok farklı altyapılardan geliyor olsalar da, birbirlerine öfke duyan siyah ve beyaz öğrencilerden oluşan takımı devamlı kazanan bir ekip yapmakla kalmayıp, takımın elemanlarını mesul ve özenli gençler biçimine getirmek için rehberlik ederler.

Onların beraber çalışma kararını, yöre halkının tutuculuğu ve hoşgörüsüzlüğü bile engelleyemeyecektir. Zirveye yükselme hevesleri ve spora duydukları büyük sevgi, yaşam boyu sürecek dostluklarının başlangıcını oluşturur. Bugün tarihe bakıldığında onların isminin hatırlanmıyorsa, bunun sebebi Virginia halkının sadece takımın başarısını hatırlayıp 'Unutulmaz Titanlar' demesidir.
Training Day 2001 full hd izle 720p izle

İlk Gün - Training Day (2001)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Antoine Fuqua
Ülke: ABD, Avustralya
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 14 Aralık 2001
Oyuncular: Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger, Harris Yulin, Raymond J. Barry, Cliff Curtis

Her gün Amerika'nın arka sokaklarında bir savaş tekrarlanmakta. Uyuşturucu satıcıları, alelade kişiler ve onları diğerlerinden korumaya ant etmiş insanlar arasında geçen bir savaş. On üç senelik narkotik polisi Alonzo Harris, sokaklarda geçirdiği yıllar boyunca mesleğe ilk girdiği günkü idealistliğini kaybetmiş ve işleri kitaba uygun yapmaya çalışırsa hiç bir şey yapamayacağının ve kısa sürede öldürüleceğinin bilincine varmıştır. Alonzo ve onun gibi bir çoğu bundan böyle gereken işi yapabilmeleri için korudukları kanunu çiğnemektedirler. Bundan sonra yaptıkları işin yasal olup olmadığı iyice bulanıklaşmıştır.

Bir gün onunla birlikte göreve verilen çaylak polis Jake Hoyt ise Alonzo'dan çok farklıdır. Jake her işi kitabına uygun yapıp toplumu düzene sokmayı inanç edinmiş tam bir idealisttir.
Philadelphia 1993 full hd izle 720p izle

Philadelphia (1993)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 5 dakika


  Yönetmen: Jonathan Demme
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 23 Aralık 1993
Oyuncular: Tom Hanks, Denzel Washington, Roberta Maxwell, Buzz Kilman, Karen Finley, Daniel Chapman, Mark Sorensen Jr.

Eşcinsel ve işinde başarılı bir avukatın (Tom Hanks) birgün AIDS virüsü taşıdığını fark edilip, çok geçmeden çalıştığı hukuk bürosundaki işine de sudan bir nedenden ötürü son verilir. Şirketin patronu ile arasının çok iyi olmasından ötürü buna çok şaşıran avukat, şirketi ve patronu aleyhine mahkemeye dava açmaya karar verir. Böylece AIDS kurbanın bir bireyin toplum içindeki yerini sorgulayan bir dava da başlamış olur. Ve ona bu hukuk mücadelesinde arkadaşı (Denzel Washington) destekçi olur.
Man on Fire 2004 full hd izle 720p izle

Gazap Ateşi - Man on Fire (2004)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 26 dakika


  Yönetmen: Tony Scott
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Dram, Gerilim, Gizem, Suç
Vizyon: 17 Eylül 2004
Oyuncular: Denzel Washington, Dakota Fanning, Marc Anthony, Radha Mitchell, Christopher Walken

Yıllar önce ordudaki özel bir birlikte görev alan Creasy, bu günlerden kalan kötü anılarını silmekte ve yeni hayatına adapte olmakta zorlanmaktadır. Geleceği belirsiz bir haldeyken Meksika sınırında eski arkadaşı Rayburn ile karşılaşır ve bu sayede bir koruma görevlisi olarak bir iş bulur.
Malcolm X 1992 full hd izle 720p izle

Malcolm X (1992)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 3 saat 22 dakika


  Yönetmen: Spike Lee
Ülke: ABD, Japonya
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 1 Mayıs 1993
Oyuncular: Denzel Washington, Angela Bassett, Albert Hall, Al Freeman Jr., Delroy Lindo

Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından ve siyahi liderlerinden biri olan Malcolm X’in hayatı, Spike Lee’nin yaratıcı bakış açısı ile beyazperdeye aktarılıyor. Daha önce Broadway’de tarihi lideri canlandırmış olan Denzel Washington’un dikkate değer oyunculuğu ile Malcolm X’in hikayesi sıradan bir biyografi olmaktan çok, bir insanın hayatında devrim yapıp kendini gerçekleştirmesi şeklinde, dönemlere bölünerek anlatılmış:

Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm, çağdaşı bir çok zenci gibi umutsuz ve zor bir çocukluk geçirir. Neticesinde hayatı günlük yaşayan hedonist bir hırsıza dönüşür. Sonunda hapise girdiğinde İslam öğretisi kendisini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Burada dahil olduğu toplulukta kendini bulur ve yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır.
Inside Man 2006 full hd izle 720p izle

İçerideki Adam - Inside Man (2006)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: Spike Lee
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 28 Nisan 2006
Oyuncular: Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer, Willem Dafoe, Chiwetel Ejiofor, Carlos Andrés Gómez

Dünya çapındaki finans kurumlarından Manhattan Trust´ın Wall Street şubesinin kalabalık lobisine boyacı kıyafetleri giymiş 4 adam gelir. Kostümlü soyguncuların başlattığı mükemmel planlanmış kuşatma saniyeler arasında sonuçlanır. Soyguncular tarafından rehin alınan 50 kadar banka yöneticisi, o andan itibaren çok iyi organize edilmiş bir soygun operasyonunun pençesine düşmüştür. Soyguncuların lideri Dalton Russell ile sağlıklı iletişim kurulması ve rehinelerin zarar gelmeden kurtarılması için New York Polis Departmanı dedektiflerinden Keith Frazier ile Bill Mitchell görevlendirilir. Acil Durum Birimi Başkanı John Darius ile omuz omuza çalışan dedektifler, olayın kısa zamanda barışçı yöntemlerle çözüleceğinden, bankanın denetimi altına alınıp rehinelerin kurtarılacağından umutludur. Fakat işler planlandığı gibi gitmez. Bankayı ve müşterileri rehin alan Russell son derece kurnaz, dikkatli, zeki ve soğukkanlı bir soyguncudur. Yalnızca rehin aldığı müşterilerin değil, yetkililerin de kafasını karıştırıp dikkatini dağıtacak çok titiz bir plan yapmıştır. Dışarıda banka önünde toplanan kalabalıktaki gerilim düzeyi hızla artarken hummalı bir çalışmaya giren Frazier ve kurmayları, tüm dikkatlerini Russell´ın kontrolü kaybetmesine vermişlerdir. Soyguncular devamlı olarak polisin bir adım önünde gibidir. Bitmek tükenmek bilmeyen akıl oyunlarıyla Frazier ve Darius´u her aşamada safdışı bırakırlar. Bu işin arasında başka işler olabileceğine dair Frazier´ın birtakım kuşkuları bulunmaktadır. Bayan borsa brokerı Madeline White´ın devreye girişiyle beraber olay bambaşka boyutlar kazanır. Madeline´ın, Russell ile özel görüşme yapmayı talep etmesiyle Frazier´ın kuşkuları doğrulanmıştır. Öte yandan bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Arthur Case de ele geçirilen şubenin arasında olup bitenlerle dakika dakika ilgilenmektedir. Soyguncular tam olarak neyin peşindedir? Saatler ilerledikçe daha da gerginleşen durumu yatıştıracak tedbirler neden işe yaramamaktadır? Durum giderek belirsiz hale gelirken Frazier artık bu işin içinde birtakım görünmez bağların olduğuna, başka bir yerlerde gizli toplantıların sürdüğüne ikna olmuştur. Sadakatlerin ve davranışların sorgulandığı ortamda çok riskli bir kedi-fare oyununa başlamıştır. Ancak oyunun kuralları sürekli değişmektedir. Atacağı yanlış bir adım, sinirleri sürekli diken üstünde tutan bu kedi-fare oyununun felaketle sonuçlanmasına yol açabilecektir.
The Hurricane 1999 full hd izle 720p izle

Onaltıncı Raund - The Hurricane (1999)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 26 dakika


  Yönetmen: Norman Jewison
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Spor
Vizyon: 24 Mart 2000
Oyuncular: Denzel Washington, Vicellous Reon Shannon, Deborah Kara Unger, Liev Schreiber, John Hannah, Dan Hedaya, Debbi Morgan, Deborah Unger

Orta siklet boks şampiyonluğunun eşiğine kadar gelen boksör Rubin 'Hurricane' Carter (Denzel Washington), suçsuz olmasına karşın cinayet suçundan hayatı boyunca hapse atılır. Dünya şampiyonluğu hayalleri bir anda suya düşen Carter, ırkçı önyargılara karşı duyduğu öfke ve çaresizliğini 'The Sixteenth Round' adlı otobiyografisinde dile getirir. Aradan yıllar geçtikten sonra kitabı yardımı ile onun suçsuz olduğuna inanan genç Lesra Martin ile beraber olaylar gelişmeye başlar. Kendisine yardım etmeyi arzulayan 3 aktivistin olağanüstü azminden etkilenen Carter yeniden özgür bir insan olabilmek için mücadele etmeye karar verir.
The Great Debaters 2007 full hd izle 720p izle

Muhteşem Münazaracılar - The Great Debaters (2007)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Denzel Washington
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon: 11 Aralık 2007
Oyuncular: Denzel Washington, Nate Parker, Jurnee Smollett, Denzel Whitaker, Jermaine Williams, Forest Whitaker, Kimberly Elise

Teksas'ta, siyahi öğrencilerin çoğunlukta olduğu Wiley College'de profesör olan Melvin B. Tolson'un gerçek yaşam hikayesi...Profesör Tolson, eğitim eşitliğinden fazla yararlanamayan öğrencilerinin gelişimine katkı için bir tartışma grubu kurmaya karar verir. İlk başta ifade güçleri sınırlı olan bu öğrenci topluluğu, giderek kelimelerin gücünü öğrenmeye başlar. Kendi dönemlerindeki toplantılarda yükselmeye başlayan Wiley Koleji tartışma grubu bir süre sonra Harvard'ın en güçlü rakibi olacaktır.
Fences 2016 full hd izle 720p izle

Fences (2016)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 2 saat 19 dakika


  


Yönetmen: Denzel Washington
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 2 Aralık 2016
Oyuncular: Denzel Washington, Viola Davis, Stephen Henderson, Jovan Adepo, Russell Hornsby, Mykelti Williamson, Saniyya Sidney

Afrika kökenli bir aile 1950'li senelerde Amerika'da tutunma çabasındadır. Babanın, ailesini geçindirme derdinin üstüne bir de ülkede giderek yaygınlaşan siyah-beyaz ayrımcılığı eklenmiştir. Troy (Denzel Washington) oğluna karşı mesafeli bir babadır. Rose (Viola Davis) ise eşinin asabiyetine sessiz kalan, yaşadığı hayatın değişmeyeceğini kabullenmekte zorlanan, çaresiz bir annedir. İş yerinde ve evde yaşadığı sıkıntılar Troy'un karısı ve oğlu hakkında bazı şeyleri fark etmesini sağlar...

Bu filmde ayrıca yönetmen koltuğunda oturan Denzel Washington'a, How To Get Away With Murder dizisi ve Suicide Squad filmindeki rolleriyle adından bahsettiren Viola Davis eşlik ediyor.
Antwone Fisher 2002 full hd izle 720p izle

Antwone Fisher (2002)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat


  Yönetmen: Denzel Washington
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Romantik
Vizyon: 14 Mart 2003
Oyuncular: Derek Luke, Malcolm David Kelley, Cory Hodges, Denzel Washington, Joy Bryant, Salli Richardson-Whitfield, Leonard Earl Howze

Deniz Kuvvetleri mensubu Fisher, içindeki şiddetin nedenini anlayabilmek için uzman yardım alır ve bir psikiyatristle görüşmeye başlar. Bu yolculuk onu, yıllardır görmediği ailesini aramaya itecektir. Çocukluğunda yaşadığı travmatik olaylar da fakat bu şekilde açılabilecektir.
Crimson Tide 1995 full hd izle 720p izle

Denizde İsyan - Crimson Tide (1995)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Tony Scott
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim
Vizyon: 27 Ekim 1995
Oyuncular: Denzel Washington, Gene Hackman, Matt Craven, George Dzundza, Viggo Mortensen, James Gandolfini, Rocky Carroll

Tony Scott?ın favori oyuncusu Denzel Washington ile yollarının ilk kesiştiği film olan Crimson Tide, Scott?ın daha evvel denemediği bir türde kendini kanıtlamasını sağladı. doksanlarda bolca çekilen denizaltı filmlerinden biriymiş gibi görünse de, Crimson Tide Scott?ın aksiyon ve gerilim yeteneğini dar alanda dahil gösterebilmesi sayesinde, benzerlerinden ayrılıyor. Soğuk Savaş sonrası dönemde geçen hikaye, Rus asiler ile Amerikalı denizciler içinde çıkan nükleer füze krizini konu alıyor. Başrollerdeki Gene Hackman ile Denzel Washington?ın yanı sıra, yan rollerde bugün birbirinden popüler aktörler çıkıyor karşımıza.
Flight 2012 full hd izle 720p izle

Uçuş - Flight (2012)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 18 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 7 Aralık 2012
Oyuncular: Nadine Velazquez, Denzel Washington, Carter Cabassa, Adam C. Edwards, Tamara Tunie

Başarılı bir pilot Whip, düşmekte olan bir uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak çok sıra dışı bir biçimde, en az hasarla yere indirmeyi başarır; mürettebatla birlikte uçaktaki pek çok insanın da hayatı kurtulur. Whip hastanede gözünü bir kahraman olarak açar ama kaza soruşturmasında hiç beklemediği bir ithamla karşılaşır. Raporlar kaptan pilotun uçuşa alkol alarak çıktığını göstermektedir. Bir yandan kurtardığı hayatlar, hiç kimsenin o uçağı kendisi gibi indiremeyeceğini söylerken bir yandan da hakkında açılan mahkeme ile uğraşmak durumundadır.

Yönetmenliğini usta sinemacılardan Robert Zemeckis'in üstlendiği yapımın senaryosunu John Gatins kaleme alırken kaptan pilot Whip rolünde Denzel Washington'ı izliyoruz.
The Equalizer 2014 full hd izle 720p izle

Adalet - The Equalizer (2014)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 12 dakika


  Yönetmen: Antoine Fuqua
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 26 Eylül 2014
Oyuncular: Denzel Washington, Marton Csokas, Chloë Grace Moretz, David Harbour, Haley Bennett, Bill Pullman, Melissa Leo

McCall gizemli geçmişini geride bırakıp, sakin ve sessiz bir yaşama doğru yelken açar. Ama acımasız Rus mafyasının kontrolü altındaki Teri isimli genç kızla tanıştığında onun içinde bulunduğu bu hale kayıtsız kalamaz. Kendi kendisini emekli etmiş olan McCall, içindeki adalet duygusunun peşinden giderek Teri'ye yardım edecektir. Çünkü adaletin temsili olarak güçsüzün yanındadır...

80'lerde televizyonda gösterilen bir dizinin beyazperde uyarlaması olan yapımda başrolü tecrübeli oyuncu Denzel Washington canlandırırken, ona hollywood'un genç ve yetenekli ismi Chloë Grace Moretz eşlik ediyor.
The Magnificent Seven 2016 full hd izle 720p izle

Muhteşem Yedili - The Magnificent Seven (2016)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 2 saat 13 dakika


  Yönetmen: Antoine Fuqua
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Western
Vizyon: 23 Eylül 2016
Oyuncular: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Byung-hun Lee, Manuel Garcia-Rulfo, Martin Sensmeier

Sanayici Bartholow Bogue (Peter Sarsgaard)'un ölümcül kontrolü altındaki sakin Rose Creek kasabasının umutsuz halkı, kendilerini korumak için yedi kanun kaçağıyla anlaşır; ödül avcıları, kumarbazlar ve kiralık silahlı adamlardan oluşan bu grupta- Sam Chisolm (Denzel Washington), Josh Farraday (Chris Pratt), Goodnight Robicheaux (Ethan Hawke), Jack Horne (Vincent D'Onofrio), Billy Rocks (Byung-Hun Lee), Vasquez (Manuel Garcia-Rulfo), ve Red Harvest (Martin Sensmeier) yer almaktadır. Gelecegini bildikleri vahşi hesaplaşma icin sehri hazırlarken, bu yedi paralı asker kendilerini paradan daha fazlası icin savaşırken bulurlar. - Gönderen: shimose
Fallen 1998 full hd izle 720p izle

Cani Ruh - Fallen (1998)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 2 saat 4 dakika


  Yönetmen: Gregory Hoblit
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Fantastik, Gerilim
Vizyon: 16 Ocak 1998
Oyuncular: Denzel Washington, John Goodman, Donald Sutherland, Embeth Davidtz, James Gandolfini, Elias Koteas, Gabriel Casseus

Dedektif John Hobbes, önceden bildiği suçluyu arıyordu... Fakat çoktan yakalanmış ve ölmüştü...

Cinayet dedektifi John Hobbes (Denzel Washington) kalabalık kaldırımda katilin peşine düşer. Orada: küçük, orta yaşlı bir kadın. Hayır, bekle: katil kadının yanındaki ürkek adam. Şimdi de bir başkası. Hepsi ya da hiçbiri olabilir. Sebebi ise Hobbes'in aradığı katil bir insandan diğer insana bir dokunuşta geçen kötü bir ruhtur. Hobbes Fallen'da görünüşte ölümsüz düşmanı sinsice takip eder. Bu yaşlı kötü adam, akıllı ve inatçı adamla bütün kozlarını oynamak için yüzyüze gelir.
John Q 2002 full hd izle 720p izle

John Q (2002)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Nick Cassavetes
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 17 Mayıs 2002
Oyuncular: Gabriela Oltean, Denzel Washington, Kimberly Elise, Ron Annabelle, Daniel E. Smith, David Thornton, Barry G. King

Alelade bir işçi olarak bir fabrikada çalışmakta olan John Q (Denzel Washington) bir gün aniden oğlu Mike in maç esnasında rahatsızlandığını öğrenir. Hastahaneye gittiğinde ise aldığı haberle yıkılır . Oğlunun kalbi normalden 3 kat daha büyüktür ve bunun tedavisi için ameliyat olması gerekmektedir. Ama maddi durumlar buna yetmemektedir. Maddi problem eşiğinde oğlunu hayata döndürebilmek için John Q evinde ne var ne yoksa hepsini satar gene de çözüm olmaz. Ve sonunda çaresiz bir şekilde kalp cerrahı Raymond Turner(James Woods) un da aralarında olduğu hastane personellerini rehin alır...
Deja Vu 2006 full hd izle 720p izle

Deja Vu (2006)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Tony Scott
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 5 Ocak 2007
Oyuncular: Denzel Washington, Paula Patton, Val Kilmer, Jim Caviezel, Adam Goldberg, Elden Henson, Erika Alexander

Kısaca Deja Vu olarak bilinen olayın rahatsız edici gizemini herkes bir şekilde deneyimlemiştir. Birisiyle yeni tanıştığınızda sanki onu yollardır tanıyormuş gibi bir hisse kapılırsınız. Veya herhangi bir yere ilk defa gittiğiniz halde sanki orada daha önce bulunmuş gibi hissedersiniz. Kısacası Deja Vu adı verilen duyguyu bilmeyen yoktur denilebilir. Peki, ya bu tuhaf ve tüyler ürpertici duygu aslında geçmişten gönderilen bir uyarıysa… Veya bilinmeyen geleceğe dair ipuçlarını barındırıyorsa...

Yapımcı Jerry Bruckheimer ve yönetmen Tony Scott'un yeni aksiyon-gerilim çalışmasında deja vu duygusu başroldedir. İnsanların hayatını paramparça eden bir suç olayını araştırmakta olan ATF ajanı Doug Carlin'e (Denzel Washington) hiç umulmadık bir anda rehberlik eder.

New Orleans'taki bir feribota konulan bombayla meydana gelen büyük patlamanın ardından kanıt toplaması için çağrılan Carlin, insanların beyninin içindeki "deja vu"ların herşeyden daha güçlü olduğunu keşfeder. Bu da, yüzlerce masum insanın hayatını kurtarmak için beyninin en derin dönemeçlerinde bir yolculuğa çıkmasına yol açar.
The Book of Eli 2010 full hd izle 720p izle

Tanrının Kitabı - The Book of Eli (2010)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Albert Hughes
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Gerilim
Vizyon: 5 Şubat 2010
Oyuncular: Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis, Ray Stevenson, Jennifer Beals, Evan Jones, Joe Pingue

Güneş patlaması sonrası, kavrulmuş dünyada sağ kalanların hayat mücadelesinde, Eli (Denzel Washington) adlı bir adamın yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı koruma mücadelesini anlatmaktadır.

Çekimlerine Şubat 2009'da Amerika Birleşik Devletleri'nın New Mexico eyaletinde başlanan film 2010 yılının Ocak ayında sinemalarda gösterime girmeye başlamıştır.
Unstoppable 2010 full hd izle 720p izle

Durdurulamaz - Unstoppable (2010)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Tony Scott
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon: 12 Kasım 2010
Oyuncular: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Ethan Suplee, Kevin Dunn

Deneyimli bir tren teknisyeni ile genç bir kondüktör, başında kimse olmayan, kontrolden çıkmış bir treni durdurmak ve nüfusun yoğun olduğu alanda ortaya çıkabilecek büyük bir felâketi önlemek için saatle yarışırlar. Tren raydan çıkıp büyük bir felâkete sebep olmadan önce ellerinden geleni yapmaya çalışsalar da, tren zamanla yarışırcasına, büyük bir hızla ilerlemektedir.
Safe House 2012 full hd izle 720p izle

Düşmanı Korurken - Safe House (2012)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Daniel Espinosa
Ülke: ABD, Güney Afrika
Tür: Aksiyon, Suç, Gizem, Gerilim
Vizyon: 10 Şubat 2012
Oyuncular: Ryan Reynolds, Denzel Washington, Vera Farmiga, Brendan Gleeson, Sam Shepard, Robert Patrick

Washington, on yıllık kaçıştan sonra geri dönen CIA’in en tehlikeli kaçağı rolünde karşımıza çıkıyor. Gönderildiği Güney Afrika’daki hücre evi paralı askerler tarafından saldırıya uğrayınca, acemi ajan (Reynolds) da onunla birlikte kaçar. Bu sıradışı ikili kendilerini kimin öldürmek istediğini anlayana kadar hayatta kalmak zorundadır.

Son bir yıldır Cape Town’da yaşadığı durgunluk Matt Weston’ın sinirini bozmuştur. Dört dörtlük bir ajan olmak isteyen, sadık bir çalışan olan bu “kahya” kendini kanıtlamak için bir fırsat beklemektedir. Karşısına çıkan ilk vaka ise o ana kadar tanıdığı en tehlikeli adamla ilgilidir.

Tobin Frost, yaklaşık on yıldır yakalanmamıştır. CIA’in gelmiş geçmiş en iyi operasyoncularından olan bu eski istihbaratçı, iş ahlakını kaybetmiş ve orduya ait gizli bilgileri para karşılığında satmaya başlamıştır. Kuzey Kore’ye sattığı sırlarla Amerika Birleşik Devletleri’ne verdiği zararın boyutu ölçülemez. Şimdi de sakladığı bir sırla geri dönmüştür.

Frost sorguya çekilir çekilmez paralı askerler gelip Weston’ın gizli yerini dağıtırlar. Son anda kurtulabilen bu sıradışı ikili, kendilerine saldıranların teröristlerce mi yoksa önüne çıkanı öldürmek isteyen içeriden biri tarafından mı gönderildiğini anlamak zorundalar. İkisi de öldürülmeden önce kime güveneceğine karar vermek artık Weston’a kalmıştır.
The Bone Collector 1999 full hd izle 720p izle

Kemik Koleksiyoncusu - The Bone Collector (1999)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Phillip Noyce
Ülke: ABD, Kanada
Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 18 Şubat 2000
Oyuncular: Denzel Washington, Angelina Jolie, Queen Latifah, Michael Rooker, Michael McGlone, Luis Guzmán, Leland Orser

Manhattan'ın sokaklarında bir katil elini kolunu sallıyarak dolaşmaktadır. Bu sapık katil suç maalinde kendisini ele verecek kanıtları büyük bir ustalıkla arkasında bırakmaktadır.Ve bu dengesiz, sapık zekanın ürettiği bu kanıtları çözebilecek tek bir dedektif bulunmaktadır, o da bir sandalyeye mahkum olmuştur ve bu davayı çözebilmek için yardıma ihtiyaç duymaktadır. Gereksinim duyduğu yardım bayan bir sokak polisi tarafından sağlanır.Bu ikili katilin peşine düşerler ve onu kendi oyunuyla yenmeye çalışırlar. Fakat bir daha ki sefere onu yakalamaya çok yakınlaşmış olabilirler ve ya...Lincoln Rhyme bir cinayetten sonra suç mahalindeki delilleri inceleyip neler anlattığını anlamada ustalaşmış ve işinde bir numara olan bir dedektiftir.Bir görev esnasında geçirdiği korkunç bir kazanın sonunda yatağa bağlanmış olan Rhyme'ın bacakları ve kolları çalışmamaktadır.Bir sokak polisi olan Amelia Donaghy yirmili yaşların sonlarındadır. Bir masa görevine aktarılmadan önceki akşam vahşice işlenmiş bir bir cinayetin suç mahaline gider. Amelia'nın burada gösterdiği hızlı düşünme ve doğru karar verme becerisi gözden kaçırılmamış ve bu dava ona verilmiştir.Cinayetin işlendiği yerin video kasetleri Rhyme 'e gösterilince Rhyme olayın çok açık ve basit bir dava olduğunu söyler. Fakat bir süre sonra bu cinayetlerin çok zekice işlendiğini ve ipuçlarının ustaca suç mahalinde bırakıldığını anlar.Bu cinayetler son değildir nedeni ise seri bir katil iş başındadır.Bu ikili seri katilin peşine düşerler.Süreleri çok azdır.Zira geçen her saniye aleyhlerine işklemektedir. Ya katili biran evvel bulup durduracaklar veya pislikleri temizlemek için daha çok polis memuru görevlendireceklerdir.
2 Guns 2013 full hd izle 720p izle

Zorlu İkili - 2 Guns (2013)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 49 dakika


  Yönetmen: Baltasar Kormákur
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 2 Ağustos 2013
Oyuncular: Denzel Washington, Mark Wahlberg, Paula Patton, Bill Paxton, Fred Ward

Baltasar Kormákur ile Mark Wahlberg, "Contraband / Son Vurgun" dan sonra işbirliğine devam ediyor. Hem de yine aksiyonu bol bir macera ile...

İki rakip büro, bu iki farklı büroda çalışan 2 ajan ve bunların başından geçenlerle ilgili bir aksiyon filmi 2 Guns. Birlikte çalışmak zorunda bırakılan bu iki ajan da, bir diğerinin gizli bir görevde çalışan federal bir ajan olduğundan habersizdir. İşlerinde iyi olan bu ajanlar birbirlerinden habersiz, birbirlerine güvenmeden kendilerine verilen tüm görevleri yerine getirerek, başarılara imza atarlar. Fakat sonunda olanlar olur ve nasıl olduğunu anlamadan son görevlerinde para çalmakla suçlanırken bulurlar kendilerini. Bunun üzerine kendilerini aklamak için ittifak yaparlar. Filmin yönetmenliğini Baltasar Kormákur üstlenirken, başrollerini ise Mark Wahlberg, Denzel Washington paylaşıyor.
The Manchurian Candidate 2004 full hd izle 720p izle

Mançuryalı Aday - The Manchurian Candidate (2004)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: Jonathan Demme
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 17 Aralık 2004
Oyuncular: Denzel Washington, Liev Schreiber, Meryl Streep, Vera Farmiga, Jon Voight

Körfez Savaşı'nda tutsak düşen bir Amerikan askerinin beyni yıkanarak ülkesi aleyhine kışkırtılır. Bundan sonra Ben Marco, ülkesine karşı bir vazife üstlenmiştir. Burada bilincini kaybeden Marco, başkan adayı olan Raymond Shaw'ın bir kahraman olup olmadığı konusundaki soruları zamanla çözmeye başlar.
Courage Under Fire 1996 full hd izle 720p izle

Ateş Altında Cesaret - Courage Under Fire (1996)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 57 dakika


  Yönetmen: Edward Zwick
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim, Savaş
Vizyon: 27 Aralık 1996
Oyuncular: Denzel Washington, Meg Ryan, Lou Diamond Phillips, Michael Moriarty, Matt Damon


Bir kurtarma helikopterinin pilotu olan Kaptan Karen Walden, Kum Fırtınasında helikopteri düştükten ve helikopter ekibi kurtarıldıktan hemen sonra ölür. İlk önce düşen helikopterin ekibini kurtarışının takdire değer olduğu, daha sonra da helikopteri düştükten sonra Iraklıları püskürtmek için ekibini bir arada tuttuğu sanılır. Kum Fırtınasındaki kendi kötü hatıraları ile uğraşan Yarbay Serling, durumu araştırmakla ve Walden'ın ailesine Onur Madalyasını vermekle görevlendirilir. Ancak, ekibinden ve bölgedeki askerlerden elde ettiği çelişen ifadeler, Walden'ın gerçekten bu madalyayı hak edip etmediğini sorgulamasına yol açar.
Out of Time 2003 full hd izle 720p izle

Zaman Tükeniyor - Out of Time (2003)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Carl Franklin
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 30 Ocak 2004
Oyuncular: Denzel Washington, Eva Mendes, Sanaa Lathan, Dean Cain, John Billingsley, Robert Baker, Alex Carter

Matt Lee Whitlock, küçük bir yer olan Banyan Key'in polis şefidir. Çevresindeki herkes tarafından saygı görmektedir ve diğer polisler tarafından takdir edilmektedir. Ama yerleşim biriminde gerçekleştirilen 2 cinayet herkesin kanını dondurur. Nedeni ise olayın şüpheslisi Whitlock gibi gözükmektedir. Polis olayı araştırmak üzere zamana karşı bir yarışa girer.
The Siege 1998 full hd izle 720p izle

Kuşatma - The Siege (1998)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Edward Zwick
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Vizyon: 2 Nisan 1999
Oyuncular: Denzel Washington, Annette Bening, Bruce Willis, Tony Shalhoub, Sami Bouajila, Ahmed Ben Larby, Mosleh Mohamed

Çağımız dünyasının en büyük korkusu ve paniği gün gelip terörizmin insan varlığını tehdite sokmasıdır. Şubat 1993 ise Dünya Ticaret Merkezine konulan bomba ile bu konudaki bütün haklılığın yitirilmesi anlamına gelmektedir. Artık ABD hükümeti yalnızca New Yorkun değil, dünyanın tüm büyük merkezlerindeki olası olaylar karşısında yegane sorumlu durumundadır.

1997de ise hem hükümetin hem de kanun koyucu tüm kişilerin konu üzerinde durmasını sağlayacak bir yıl olmuştur.
Roman J. Israel, Esq. 2017 full hd izle 720p izle

Roman J. Israel, Esq. (2017)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 2 saat 2 dakika


  


Yönetmen: Dan Gilroy
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 2 Kasım 2017
Oyuncular: Denzel Washington, Colin Farrell, Carmen Ejogo, Lynda Gravatt, Amanda Warren, Hugo Armstrong, Sam Gilroy

Roman Israel, Esq. Denzel Washington'ı Los Angeles merkezli bir hukuk araştırmacısı olarak karşımıza çıkarıyor. Liberal bir avukat olan Roman J. Israel, akıl hocasının ölümünün hemen peşinden hukuk firmasının başına geçmek zorunda kalır. Fakirlere ve evsizlere yardım eden firmada bu emele ters düşen şeyler yapıldığını fark eden Israel, kendisini ekstrem şeyler yapmasını gerektirecek bir krizin içinde bulur.
Virtuosity 1995 full hd izle 720p izle

Sanal Gerçek - Virtuosity (1995)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 46 dakika


  Yönetmen: Brett Leonard
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim
Vizyon: 4 Ağustos 1995
Oyuncular: Denzel Washington, Kelly Lynch, Russell Crowe, Stephen Spinella, William Forsythe, Louise Fletcher, William Fichtner

Emniyet Teşkilatı Teknoloji Geliştirme Merkezi, SID versiyonu 6.7'yi geliştirmiştir. Böylelikle, 150'den fazla seri katilden, sadist, zeki ve tehlikeli bir sanal dünya varlığı elde edilmiştir. Fakat asıl problem, bu sanal varlıkların gerçek dünyaya kaçmasıyla başlar.