Jack Nicholson Filmleri (17 sonuç)

One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975 full hd izle 720p izle

Guguk Kuşu - One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)

8.7 IMDB Puanı 8.7
    
 2 saat 13 dakika


  Yönetmen: Milos Forman
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 1 Nisan 1981
Oyuncular: Michael Berryman, Peter Brocco, Dean R. Brooks, Alonzo Brown, Scatman Crothers, Jack Nicholson, Louise Fletcher

Eyalet Akıl Hastanesi'nde kısa bir tatil kulağa pek de kötü gelmiyor, öyle değil mi? Randle P. McMurphy (Jack Nicholson), damarlarında kan yerine elektrik dolaşan, ağzı çok iyi laf yapan özgür ruhlu bir mahkumdur. McMurphy, deli numarası yaparak kendisini 'kaçıklar' olarak nitelediği adamların yanına aldırır. Ve hemen ardından, onun bulaşıcı düzensizlik sevdası yeni geldiği yerdeki uyuşturucu rutinle karşı karşıya gelir. McMurphy Dünya Kupası maçları oynanırken, yeni arkadaşlarının yatıştırıcı ilaçlara boğulmuş bir şekilde ortalıkta bornozlarla dolaşmasına dayanamaz. Bu, savaş demektir! Bir tarafta McMurphy vardır. Diğer tarafta ise, sinema tarihinin en soğuk ve canavar ruhlu karakterlerinden Hemşire Ratched (Louise Fletcher) vardır. Ortada ise, koğuştaki herkesin kaderi. Ken Kesey'in en çok satanlar listesindeki romanından uyarlanan Guguk Kuşu, 1975'te beş ana Akademi Ödülü'nü kazandı:
The Departed 2006 full hd izle 720p izle

Köstebek - The Departed (2006)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 31 dakika


  Yönetmen: Martin Scorsese
Ülke: ABD, Hong Kong
Tür: Suç, Gerilim, Dram
Vizyon: 24 Kasım 2006
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen

Köstebek, Massachusetts Eyalet Polisi'nin şehrin en büyük suç organizasyonunu çökertmek için geniş çaplı bir mücadele başlattığı Güney Boston'da geçiyor. Amaç, güçlü mafya babası Frank Costello'nun (Jack Nicholson) egemenliğine içeriden bir müdahaleyle son vermektir. Güney Boston'da büyümüş olan genç çaylak Billy Costigan'a (Leonardo DiCaprio), Costello'nun çetesine sızma görevi verilir. Billy, Costello'nun güvenini kazanmaya çalışırken, "Güney Yakası"nın sokaklarından gelen bir başka genç polis Colin Sullivan (Matt Damon) da eyalet polis teşkilatında basamakları hızla tırmanmaktadır. Üstlerinin bilmediği şey, Colin'in Costello için çalıştığı ve suç patronunun polisin hep bir adım önünde olmasını sağladığıdır. Her iki adam da, içine sızdıkları organizasyonun planları ve karşı planları hakkında bilgi toplarken, sürdürdükleri çifte yaşamları yüzünden oldukça zorlanmaktadırlar. Ama hem gangsterler hem polisler aralarında bir köstebek olduğunu anlayınca, Billy ve Colin sürekli olarak düşman tarafından yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.
The Shining 1980 full hd izle 720p izle

Cinnet - The Shining (1980)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    
 2 saat 26 dakika


  Yönetmen: Stanley Kubrick
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Dram, Korku, Gerilim
Vizyon: 23 Mayıs 1980
Oyuncular: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers, Barry Nelson, Philip Stone, Joe Turkel

Sinema tarihinde her yaptığı filmin bir türün en başarılı örnekleri arasına girdiği yönetmen Stanley Kubrick'in korku-gerilim türünde yarattığı şaheserdir.

Film Jack isimli bir yazar (Jack Nicholson), Wendy isimli karısı (Shelley Duvall) ve Danny isimli (Danny Lloyd) çocuğundan oluşan Torrance ailesinin yazarın romanını yazabilmesi için ıssız bir otelde inzivaya çekilmeleriyle başlar. Çocuğun telepatik güçleri onun otelin geçmişindeki rahatsız edici görüntüleri görmesine sebep olur. Yazar baba da aynı şekilde otelin hayaletleriyle diyaloğa geçmesiyle beraber yavaş yavaş çıldırma noktasına gelir.
Chinatown 1972 full hd izle 720p izle

Çin Mahallesi - Chinatown (1972)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    

  


Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Faye Dunaway, Jack Nicholson, John Huston

Hollis Mulwray 1930’larda Los Angeles belediyesinin su dağıtım departmanında baş mühendistir. Ida Sessions, polis kökenli özel dedektif J.J. 'Jake' Gittes’e kendisini Mulwray’in eşi Evelyn olarak tanıtır ve onun bir başka kadınla birlikte olduğundan şüphelendiğini söyleyerek onu takip ettirir. Gittes, Mulwray’in çekici bir kadınla birlikte fotoğraflarını çeker ve dava kapanır. Bir süre sonra Mulwray öldürülür. Bunun üzerine Gittes vakanın üzerine gitmeye karar verir. Fakat beklediğinden çok daha karmaşık bir senaryoyla karşılaşır: kendisini kiralayanın gerçek Evelyn Mulwray olmadığını anlar. Araştırmaları sonucunda olup bitenlerin sudan uzak olduğu için değeri çok düşük olan tarım arazilerini ucuza satın alıp suya kavuşturduktan sonra milyonlarca dolara satma planının bir parçası olduğunu anlayacaktır... Chinatown - Çin Mahallesi 720P kalitesinde ve altyazılı izle meniz için sizlerle.
Chinatown 1974 full hd izle 720p izle

Çin Mahallesi - Chinatown (1974)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 20 Haziran 1974
Oyuncular: Jack Nicholson, Faye Dunaway, John Huston, Perry Lopez, John Hillerman, Darrell Zwerling, Diane Ladd

Eski polis Jake Gittes özel dedektif olarak çalışmaktadır. Los Angeles'ın su idaresinden sorumlu Hollis I. Mulwray'i takip etmek için eşi Evelyn tarafından kiralanır. Evelyn eşinin kendisini aldattığını düşünmektedir. Takibe başlayan Jake gerçekten de Hollis'in başka bir kadınla beraber olduğunu görecektir. Ancak olaylar beklediği gibi gelişmez. Hollis gizemli bir şekilde öldürülür. Jake olayın peşini bırakmaya yeltense de, bir karabasının içine düşmüştür. Olaylar onun yakasını bırakmayacak, Evelyn sandığı kadının Hollis'in gerçek eşi olmadığını anlayacak ve herşey daha da çetrefilleşecektir.
As Good as It Gets 1997 full hd izle 720p izle

Benden Bu Kadar - As Good as It Gets (1997)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    

  


Yönetmen:
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Greg Kinnear, Helen Hunt, Jack Nicholson

Jack Nicholson ve Helen Hunt'a birer oskar getiren As Good as It Gets, takıntılı bir yaşlı adam, garson olarak çalışan bir anne ve eşcinsel bir ressam arasında oluşan umulmadık arkadaşlığı konu alıyor. Ressamın bir kaza sonucu hastaneye götürülmesiyle başlayan süreçte bu üçlü birbirlerine zamanla bağlanmaya başlayacaktır. Önyargıları, alışkanlıkları ve farklılıkları onları bu yoldan ayırmaya neden olacak mıdır? As Good As it Gets - Benden Bu Kadar 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
A Few Good Men 1992 full hd izle 720p izle

Birkaç İyi Adam - A Few Good Men (1992)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 18 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 9 Aralık 1992
Oyuncular: Tom Cruise, Jack Nicholson, Demi Moore, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland, Kevin Pollak, James Marshall

Hiç mahkeme salonuna girmemiş olmasına rağmen 60 ın üstünde dava kazanmış ve rahat kişiliği ile tanınan Donanma Avukatı Daniel Kaffe’ye Küba sınırında bir askerin öldürülmesi ile ilgili bir davanın gelmesi ile bütün sorunlar başlar. Müvekkilleri ile devamlı anlaşma yoluna gittiği için hiç mahkeme salonuna gitmeden dava kazanan Kaffe, bu sefer askerlerin cinayeti kabul etmemesi ve verilen emri uyguladıkları iddiası üzerine ve JoAnne Galloway isimli diğer donanma avukatı da işin içine girince davayı mahkemeye taşımak zorunda kalacaktır.
Batman 1989 full hd izle 720p izle

Batman (1989)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Fantastik
Vizyon: 1 Ekim 1989
Oyuncular: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle

Gotham Şehri, karanlık, tehlikeli ve gotik! Tek koruyucusu ise çoğunluğu çürümüş durumdaki Polis departmanı. Savcı Harvey Dent ile komiser Gordon'un tüm çabalarına karşın, şehir giderek daha güvensiz bir hale gelmektedir... ta ki Kara Şovalye ortaya çıkana dek.
Suçlular çoğunlukla batıl inanç sahibidir, ve korkak... bu yüzden kendisine onların yüreğine korku salacak bir gizli kimlik seçmiştir. O bir yarasadır. Yarasa-adam, Batman!
Ödüllü bir gazeteci olan genç ve güzel Vicky Vale, esrarengiz yarasa-adamın sırrını çözmeye kararlıdır. Öte yandan Jack Napier, yanlışlıkla asit kazanına düştükten sonra şehrin psikopat palyaço suç kıralına, Batman'in azılı düşmanı sinirbozucu Joker'e dönüşür.
Gotham'ın tek umudu karanlık ve gözüpek Batman'dir. Peki aslında dolar milyoneri ve kadın avcısı Bruce Wayne bu ikili hayatı nasıl sürdürecektir? Üstelik aklındaki tek kadın Vicky Vale iken...
Five Easy Pieces 1970 full hd izle 720p izle

Beş Kolay Parça - Five Easy Pieces (1970)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Bob Rafelson
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 11 Eylül 1970
Oyuncular: Jack Nicholson, Karen Black, Billy Green Bush, Fannie Flagg, Sally Struthers

Köklü ve entellektüel bir aileden gelen Robert Dupea, bir işten başka bir işe geçtiği kötü bir kariyere ve bir kadından başka bir kadına uzanan kötü bir özel yaşama sahiptir. Son olarak bir petrol kuyusunda çalışan Dupea zamanın büyük kısmını içerek, poker oynayarak ve seksi ama aptal kız arkadaşıyla birlikte olarak geçirmektedir. Fakat babasının ölüm döşeğinde bulunması için eve çağrıldığında, Dupea zeki ve güzel bir kadınla karşılaşır ve ona aşık olur.
The Bucket List 2007 full hd izle 720p izle

Şimdi Ya Da Asla - The Bucket List (2007)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Macera, Komedi, Dram
Vizyon: 1 Şubat 2008
Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Beverly Todd, Rob Morrow

Milyoner şirket sahibi Edward Cole (JACK NICHOLSON) ile işçi sınıfına mensup araba tamircisi Carter Chambers'ın (MORGAN FREEMAN) dünyaları apayrıdır. Yolları, bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: "Tahtalı köyü boylamadan önce" hayatlarının kalan kısmını hep yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle farkında olmadıkları bir barışma ihtiyacı.


Birlikte, hayatlarının araba seyahatine çıkarlar; ve bu süreçte dost olur, hayatı dolu dolu, içgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.


Her macera, listelerine yeni bir madde ekler.
Terms of Endearment 1983 full hd izle 720p izle

Sevgi Sözcükleri - Terms of Endearment (1983)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: James L. Brooks
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Debra Winger, Jack Nicholson, Shirley MacLaine

Shirley MacLaine ve Debra Winger bir anne-kız hikayesiyle unutulmaz bir filmde, hem kritiklerin hem de izleyicilerin beğenisini kazanıyorlar. Yönetmen James L. Brooks, 30 yıllık bu ilişkinin çeşitli dönemlerini büyük bir ustalıkla ekrana getiriyor. Jack Nicholson, MacLaine'in çılgın ve kadın düşkünü, eski bir astronot olan komşusunu canlandırıyor. Terms of Endearment - Sevgi Sözcükleri 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
About Schmidt 2002 full hd izle 720p izle

Schmidt Hakkında - About Schmidt (2002)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    

  Yönetmen: Alexander Payne
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Dermot Mulroney, Hope Davis, Jack Nicholson, Kathy Bates, June Squibb, Howard Hesseman, Harry Groener

Warren Schmidt yıllarca monoton bir hayat yaşadıktan sonra 66 yaşında çalıştığı sigorta şirketinden zorunlu olarak emekli edilir. Hayatında oluşan boşluk sebebiyle bir anda hayatı altüst olur ve en sevdiği şeylerden bile nefret etmeye başlar. Geriye dönüp baktığında hayatının nereye gittiğini bulamamaktadır. 42 yıllık eşinin bazı sözleri bile sinirine dokunmaya başlamıştır. Üstüne üstlük evlenmek üzere olan kızının evleneceği adamdan nefret etmektedir. About Schmidt - Schmidt Hakkında 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Something's Gotta Give 2003 full hd izle 720p izle

Aşkta Herşey Mümkün - Something's Gotta Give (2003)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    

  


Yönetmen: Nancy Meyers
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Diane Keaton, Jack Nicholson, Keanu Reeves

Altmışlardaki Harry Sanborn, kadınlarla ilişkilerinde hala genç olan, uslanmaz bir playboydur. Yeni kız arkadaşı Marin ile Marin'in annesinin Hampton daki yazlık evine giderler ve orada Marin'in annesine yakalanırlar. Bu esnada Harry kalp krizi geçirir ve hastaneye kaldırılır...
Hoffa 1992 full hd izle 720p izle

Hoffa (1992)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 2 saat 20 dakika


  Yönetmen: Danny DeVito
Ülke: Fransa, ABD
Tür: Biyografi, Suç, Dram
Vizyon: 25 Aralık 1992
Oyuncular: Jack Nicholson, Danny DeVito, Armand Assante, J.T. Walsh, John C. Reilly, Frank Whaley, Kevin Anderson

20. yüzyıl Amerikan siyasi tarihinin en tartışmalı ya da en esrarengiz figürlerinden biri şüphesiz işçi lideri James R. Hoffa'dır. 1930'lu yılların ekonomik krizi sırasında sendikalar en güçlü oldukları zamanı yaşarlar. Hoffa da Teamsters Sendikası'nın kurucusudur.

Hoffa'nın Hareketli çalışma ve siyasi hayatı dramatik iniş ve çıkışlarla doludur. Kennedy ailesiyle olan kavgası, FBI ajanlığıyla suçlanması hatta suçlamaların mafya üyeliğine dek götürülmesi, tutklu geçen yılları ve sonunda Başkan Nixon tarafından affedilmesi bu iniş çıkışlardan sadece bir kaçıdır. Kuşkusuz, 1975 yılında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuş olması, böyle bir yaşamöyküsüne yakışır bir finaldir.

Amerikan sinemasının belki de en güçlü senaristi David Mamet'nin imzası taşıyan biyografik filmi, Danny DeVito yönetmiş. DeVito ayrıca 'un canlandırdığı Hoffa'nın en yakınındaki isimlerden Bobby Ciaro'ya da hayat vermiş. Oscar ve BAFTA adaylıkları olan, kimilerince çok sevilen bir film.
The Postman Always Rings Twice 1981 full hd izle 720p izle

Postacı Kapıyı 2 Kere Çalar - The Postman Always Rings Twice (1981)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    

  


Yönetmen: Bob Rafelson
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gerilim, Romantik, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Jack Nicholson, Jessica Lange, John Colicos

ABD'de tüm şiddetiyle süren ekonomik kriz yıllarında, rüzgardaki bir yaprak gibi eyaletten eyalete sürüklenen Frank, güzel Cora ve kendinden yaşça büyük kocası Nick'in işlettiği küçük bir lokantaya gelir. Nick'in acıyıp yer gösterdiği genç adam Cora'yla tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Aşktan gözleri kör olan sevgililer Nick'i öldürüp hem özgürlüklerine hem de sigortadan gelecek yüklü paraya sahip olmaya karar verirler. Ancak hayat sürprizlerle doludur... 1980'lerin en çok ses getiren filmlerinden biri olan yapım, ülkenin en iyi senaristlerinden David Mamet'in usta işi dramatik kurgusunun yanısıra Jack Nicholson ve Jessica Lange'in tutku dolu oyunculuklarıyla da taçlanıyor. Aslında bir tekrar çevrim olan Postacı Kapıyı İki Kere Çalar, hem 1946 yapımı ilk versiyonuyla, hem de filmin uyarlandığı James M.Cain imzalı romanla (1934) ayrı ayrı skandal olmuş bir kült. Kriz yıllarının ahlaki çöküşü nasıl hızlandırdığının da en kayda değer sunumlarından biri..
Mars Attacks! 1996 full hd izle 720p izle

Çılgın Marslılar - Mars Attacks! (1996)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 46 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik, Bilim Kurgu
Vizyon: 11 Nisan 1997
Oyuncular: Jack Nicholson, Glenn Close, Annette Bening, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Martin Short, Sarah Jessica Parker

Dünyaya saldırmanın zevkli olacağı fikri için düşünce birliğine varmış görünen marslılar eğlence yaşamak için dünyadaki bütün binaları yıkmakta ve üstelik onlarla fotoğraf bile çektirmektedirler. Bu çılgın, büyük kafalı uzaylı yaratıkları biri durdurmazsa dünyayı yerle bir edeceklerdir!!
Anger Management 2003 full hd izle 720p izle

Asabiyim - Anger Management (2003)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 46 dakika


  Yönetmen: Peter Segal
Ülke: ABD
Tür: Komedi
Vizyon: 20 Haziran 2003
Oyuncular: Adam Sandler, Jack Nicholson, Marisa Tomei, Luis Guzmán, Allen Covert, Lynne Thigpen, Kurt Fuller

Dave Buznik sakin yaradılışlı, suya sabuna dokunmayan, peygamber gibi bir işadamı. Bir uçak yolculuğu sırasında meydana gelen bir hadise, yaşamını altüst eder.
Sinir sahibi bir insan izlenimi yaratan Buznik, öfkeyi konrol edebilmeye yönelik bir programa katılmak mecburiyetinde kalır. Lakin programı yürüten hocanın kendi öfkesine hakim olabilme yönünde bazı sıkıntıları vardır...