Jet Li Filmleri (21 sonuç)

Ying xiong 2002 full hd izle 720p izle

Kahraman - Ying xiong (2002)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Yimou Zhang
Ülke: Çin, Hong Kong
Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi
Vizyon: 31 Aralık 2004
Oyuncular: Jet Li, Tony Leung Chiu Wai, Maggie Cheung, Ziyi Zhang, Daoming Chen

Çin'in Savaşan Krallıklar döneminde ülke 7 krallığa bölünmüştür. Tüm katil adayları hiçbiri üç efsanevi suikastçı Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü kadar korku salmamıştı. Bu üç savaşçıyı öldürdüğünü söyleyen "İsimsiz", krala 10 adım uzakta oturmaya hak kazanır. Bu on adım içinde dünyayı sarsacak bir aşk, onur ve görev hikayesi yatıyor. Tarihin sırlarını aşan kahraman olmanın anlamı hakkında bir hikaye...
Hero  Kahraman 2002 full hd izle 720p izle

Kahraman - Hero Kahraman (2002)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    

  


Yönetmen: Yimou Zhang
Ülke: HongKong
Tür: Aksiyon, Dram, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Jet Li, Maggie Cheung, Zhang Ziyi

Eski Çin’de ilk imparatorun hükümdarlığından önce Altı Krallığın içindeki muhalif gruplaşmalar, en güçlü kural koyucu Qin’e suikast düzenlemeyi planlarlar. Durum oldukça risklidir. Ortada üç büyük düşman vardır. Bunları ortadan kaldırana iktidar ve para vaad edilmektedir. Herhangi bir gücü ya da tanınmışlığı bilinmeyen, isimsiz biri, Qin’in üç esas düşmanı olan Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü’nü yenilgiye uğratır. Bunun üzerine kendisi saraya çağrılarak Qin’e bu sürpriz zaferin hikâyesini tüm detayları ile anlatması istenir. Ortada gerçekten de sıra dışı bir zafer söz konusudur. Hero 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Huo Yuan Jia 2006 full hd izle 720p izle

Korkusuz - Huo Yuan Jia (2006)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 44 dakika


  Yönetmen: Ronny Yu
Ülke: Çin, Hong Kong, ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Spor
Vizyon: 4 Ağustos 2006
Oyuncular: Jet Li, Betty Sun, Yong Dong, Yun Qu, Xu Ailing, Collin Chou, Hee Ching Paw

Babasının bir dövüş esnasında herkesin önünde yenilmesinden büyük bir utanç duyan küçük Huo, dövüş konusunda olabileceğinin en iyisi olmaya karar verir. Ama hayatta her şeyden çok sevdiği ailesi, intikam için gerçekleştirilen bir saldırı sonucunda öldürülünce, bu Huo?ya büyük zarar verir. Bu olaylardan sonra, Yuanjia kaçar, yaşamak ya da ölmek umurunda değildir.

Bütün umudunu kaybettiği anda, büyük anne Sun ve kör torunu, onu bulurlar ve yeşillikler içindeki köylerine götürürler. Bu insanların nazikliği ve cömertliği sayesinde Yuanjia, kendisi için yeni bir yaşam tarzı bulur ve gerçekten uğrunda dövüşülecek kadar değerli bir şey keşfeder.

Juanjia kendini bildi bileli dövüş sanatları öğrenmek istemektedir. Babası, mükemmel bir dövüşçü olmasına rağmen, oğlunun kendisinin yolunu izlemesini istememiş ve onu eğitmemiştir. Babasının bu davranışı, Yuanjia?nın bu konudaki isteğini daha da güçlendirir ve arkadaşı Nong Jinsun?un yardımıyla kendini eğitmeyi başarır.
Fearless 2006 full hd izle 720p izle

Korkusuz - Fearless (2006)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Ronny Yu
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Betty Sun, Jet Li, Shido Nakamura

20. yüzyıla girerken bütün Çin topraklarının en ünlü dövüşçüsü olan dövüş sanatları efsanesi Huo Yuanjia'nin hikayesini anlatan Fearless'ın başrolünde Jet Li oynuyor. Kişisel bir trajediyle karşılaşan ama bu karanlıktan sıyrılmayı başarmak için var gücüyle çalışan Huo yaptıklarıyla tarihteki yerini almıştır. Fearless - Korkusuz 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Fist of Legend  Jing wu ying xiong 1994 full hd izle 720p izle

Fist of Legend Jing wu ying xiong (1994)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Gordon Chan
Ülke: Hong Kong
Tür: Aksiyon, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Jet Li, Shinobu Nakayama, Siu-hou Chin

Chen Zhen Çinli bir savaş ustasıdır. 1937 yıllarında hocası Huo’nun bir dövüş sonrası esrarengiz bir biçimde ölmesinden sonra Zhen Şangay’a geri döner. Chen Zhen ustasının öldürüldüğüne inanmaktadır ve sorumlularından intikam almak için tüm gücüyle araştırmalara başlar. Bu sırada Japon istilasına uğrayan ülkesi için de hizmet etmeye devam edecektir. Fist of Legend - Jing wu ying xiong 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Ocean Heaven 2010 full hd izle 720p izle

Ocean Paradise - Ocean Heaven (2010)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    

  


Yönetmen: Xiao Lu Xue
Ülke: Çin
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Gwei Lun-Mei, Jet Li, Zhang Wen

Otizm hastası küçük bir çocuk olan David'in anlamsız ve derin bakışlarının yanı sıra konuşan kişileri de taklit etme gibi bir rahatsızlığı vardır. Babası Xing chang ise büyük bir akvaryumda çalışmakta, varını yoğunu 22 yaşındaki oğlunun rahatı ve mutluluğu için kullanmaktadır. İyileşeceğine dair umutlarını hiç kaybetmeyecek olan babası ve yakınlarının çabaları David için en büyük tedavi yöntemidir.. Bir babanın, Otistik oğlu için yaptığı fedakarlıkların anlatıldığı Ocean Heaven - Ocean Paradise 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Tau ming chong 2007 full hd izle 720p izle

Savaş Kralları - Tau ming chong (2007)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Peter Chan
Ülke: Hong Kong, Çin
Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi
Vizyon: 16 Haziran 2010
Oyuncular: Jet Li, Andy Lau, Takeshi Kaneshiro, Jinglei Xu, Xiaodong Guo

Üç kan kardeşin 1600'lü yıllarda savaş sırasında gösterdikleri cesareti ve üstün mücadeleyi konu alan ve Hong Kong Film Festivalinde en iyi aktör, en iyi yönetmen, en iyi sanat yönetmeni, en iyi sinematografi, en iyi film, en iyi kostüm, en iyi makyaj, en iyi yönetmen, en iyi görsel efekt rollerini toplayan ödül zengini bu film, hem görsel bir şölene sahip, hem de usta savaş sahneleriyle aksiyona doyuruyor.
The Warlords  Tau ming chong 2007 full hd izle 720p izle

Savaş Kralları - The Warlords Tau ming chong (2007)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    

  


Yönetmen: Peter Chan
Ülke: Çin
Tür: Aksiyon, Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Andy Lau, Jet Li, Takeshi Kaneshiro

Üç kan kardeşin 1600'lü yıllarda savaş sırasında gösterdikleri cesareti ve üstün mücadeleyi konu alan ve Hong Kong Film Festivalinde en iyi aktör, en iyi yönetmen, en iyi sanat yönetmeni, en iyi sinematografi, en iyi film, en iyi kostüm, en iyi makyaj, en iyi yönetmen, en iyi görsel efekt rollerini toplayan ödül zengini bu film, hem görsel bir şölene sahip, hem de usta savaş sahneleriyle aksiyona doyuruyor. The Warlords - Tau ming chong - Savaş Kralları 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Danny the Dog 2005 full hd izle 720p izle

Kır Zincirlerini - Danny the Dog (2005)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    

  


Yönetmen: Louis Leterrier
Ülke: Fransa
Tür: Aksiyon, Dram, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Bob Hoskins, Jet Li, Morgan Freeman

Danny, Bart Amca dediği güçlü bir haydut için adeta insana saldırmak üzere eğitilmiş bir köpek gibi yaşamaktadır. Danny, çocukluğundan itibaren öldürmek için savaşmaktan başka bir şey bilmemektedir. Bart onu bu şekilde yetiştirmiştir.Yasa dışı dövüşlerden başka hiçbir şey içinde yer almayan Danny’nin kafası da 10 yaşında bir çocuk gibi işlemektedir. Ancak bir gün Bart ile beraberken geçirdikleri kaza sonucu Bart, komaya girer ve Danny ortada kalır. Bir süre sonra iyi bir aile onu yanına alır. Gözleri görmeyen piyano akortçusu Sam ve onun genç üvey kızı Victoria, Danny’e aşkı, sevgiyi, bağışlamayı ve daha bir çok insanca duyguyu öğretir. Danny the Dog - Kır Zincirlerini 720P görüntü kalitesinde ve altyazılı izle meniz için sizlerle...
Unleashed 2005 full hd izle 720p izle

Kır Zincirlerini - Unleashed (2005)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Louis Leterrier
Ülke: Fransa, ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Vizyon: 17 Haziran 2005
Oyuncular: Jet Li, Morgan Freeman, Bob Hoskins, Kerry Condon, Vincent Regan, Dylan Brown, Tamer Hassan

Tam 30 yaşına kadar, kendisini annesinden çok küçük yaşta almış Bart isimli adamın bürosunun altındaki küçük bir depoda yaşayan Danny, bir öldürme makinesi olarak eğtilmiştir. Tüm hayatı yaşadığı bu yeraltındaki odadır. Ve ne vakit ihtiyaç duysa Bart'a onun öğrettiği şekilde hizmet etmektedir. Hayatını para satarak kazanan bir tefeci olan Bart, borç verdiği insanlar geri ödemekte zorluk çektiklerinde veyahut geciktiklerinde Danny'yi devreye sokar. Onu bir köpek gibi yetiştirmiştir ve her fırsatta silahı olarak kullanmaktadır. Ta ki Bart bir gün kin tutan müşterilerinden biri tarafından tuzağa düşürülene dek. Danny, bu olaydan sonra kendisini sahiplenen sanatçı Sam ve üvey kızı Victoria'nın yanında sevginin ne olduğunu öğrenirken, Bart'ın can verdiğine inanmaktadır. Ancak Bart can vermemiştir; 'köpeğini' geri almak için döndüğünde Danny'nin daha önceki ve yeni hayatı birbirine girer.
The Forbidden Kingdom 2008 full hd izle 720p izle

Yasak Krallık - The Forbidden Kingdom (2008)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 44 dakika


  Yönetmen: Rob Minkoff
Ülke: ABD, Çin
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Romantik
Vizyon: 9 Mayıs 2008
Oyuncular: Jet Li, Michael Angarano, Jackie Chan, Juana Collignon, Morgan Benoit, Jack Posobiec, Thomas McDonell

Bu destansı aksiyon-macera masalında, Boston’lu genç delikanlı Jason Tripitikas hayatta yaşadığı en zorlu, onu eski Çin’e geri götüren, sayısız Yeşim Savaşçısı, şeytani Yeşim Savaş Lordu ve pişmanlık duymayan, vicdanı olmayan boyuneğmez Beyaz Saçlı Kadın İblis’le yüzleştiği bir yolculukla karşılaşıyor. Son olarak da, Jason bir intikam savaşçısı olan kadınla ilk aşk deneyimini yaşıyor.
The Expendables 2 2012 full hd izle 720p izle

Cehennem Melekleri 2 - The Expendables 2 (2012)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Simon West
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim
Vizyon: 17 Ağustos 2012
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jean-Claude Van Damme, Jet Li, Dolph Lundgren, Chuck Norris, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Terry Crews, Randy Couture, Charisma Carpenter

Cehennem Melekleri Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren),Toll Road (Randy Couture) ve Hale Caesar (Terry Crews), ekibe yeni katılan Billy the Kid (Liam Hemsworth) ve Maggie (Yu Nan) ile birlikte Mr. Church (Bruce Willis) liderliğinde yeniden bir araya geliyorlar; fakat bu sefer mesele biraz kişisel. Zira basit bir hesaplaşma, aralarından birinin öldürülmesiyle sonuçlanınca, intikam almak kaçınılmaz olacak...

İkinci filmde yönetmen koltuğuna Stallone yerine Simon West otururken, senaryoda Dave Callaham ve Sylvester Stallone'nin imzası var. Kadrosunda Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme,Chuck Norris, Terry Crews, Mickey Rourke, Dolph Lundgren gibi aksiyon sinemasının gözde yıldızlarını da barındıran film Amerika'da 17 Ağustos 2012'de vizyona girecek.
Kiss of the Dragon 2001 full hd izle 720p izle

Ejderin Öpücüğü - Kiss of the Dragon (2001)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 38 dakika

Yönetmen: Chris Nahon
Ülke: Fransa, ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 30 Kasım 2001
Oyuncular: Jet Li, Bridget Fonda, Tcheky Karyo, Max Ryan, Ric Young

Çin gizli servisinin bir mensubu, özel görevle Paris'e gönderilir. Burada, cinayeti de içeren bir dizi karmaşık olayla karşılaşır. Kahramandan ziyade anti-kahramana yakın bir portre çizen adamımız, bir sır yumağını çözmek yolunda Paris'in altını üstüne getirecektir. Filmde, çocuğunu arayan Nebraskalı bir kadın rolünde karşımıza çıkan Bridget Fonda'dan tutun da, Paris'i bir fon olarak kullanmaktan öte amaç gütmeyen sahnelerine kadar herşey, ayağı yere basan bir senaryonun gerektirdiklerine alabildiğine uzak. Diyebiliriz ki senarist ve yapımcı kimliğiyle filme damgasını vuran Luc Besson, Jet Li'li güzel dövüş koreografileri dışında pek bir şeye aldırmadan, kung-fu motiflerinin olabildiğince çoğunu içeren bir film çekmiş... Çok aksiyon, çok Paris, çok abartı...
The Expendables 2010 full hd izle 720p izle

Cehennem Melekleri - The Expendables (2010)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Sylvester Stallone
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon: 13 Ağustos 2010
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Randy Couture, Steve Austin, David Zayas, Giselle Itié, Charisma Carpenter, Gary Daniels, Terry Crews, Mickey Rourke

Bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı 'Cehennem Melekleri' aksiyon sinemasının eski ve yeni yıldızlarını bir araya geliyor.
Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke, Bruce Willis, Dolph Lundgren ve daha birçok ismin yer aldığı filmde yeni görevleri nedeniyle ülkeye gizlice giriş yapan özel birlik kısa sürede hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı gibi olmadığını fark eder.
Akabinde ekip kendini büyük bir yanılsama ve ihanet içinde bulur. Olaylar kontrolden çıkmaya başladığında ve masum hayatlar tehlike altına girdiğinde bu ekip çok daha büyük bir düşmana karşı mücadele etmeye başlar.
War 2007 full hd izle 720p izle

Suikastçı - War (2007)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Philip G. Atwell
Ülke: ABD, Kanada
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 31 Ağustos 2007
Oyuncular: Jet Li, Jason Statham, John Lone, Devon Aoki, Luis Guzmán, Saul Rubinek, Ryo Ishibashi

Ortağı kötü şöhretli suikastçı Rogue (Jet Li) tarafından vahşice öldürüldükten sonra, FBI ajanı Jack Crawford (Jason Statham) kaçak katili bulmaya ve ortağının ölümünün intikamını şahsen almaya yemin eder. Ama Rogue izini kaybettirir, ta ki üç sene sonra Çin mafyasının lideri Chang (John Lone) ile Japon Yakuza patronu Shiro (Ryo Ishibashi) arasında kanlı bir savaş başlatmak üzere yeniden ortaya çıkana kadar. Bu kez Rogue'u yakalamaya kesin kararlı olan Crawford özel suç uzmanlarından oluşan ekibini dosdoğru bu çatışmanın içine sürükler. Ama Crawford'ın intikam arzusu mesleki yargılarını gölgeler. Şiddetin dozu artarken Crawford nihayet düşmanıyla yüz yüze gelir ama keşfettiği şey Rogue ya da planları hakkında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığıdır.
Romeo Must Die 2000 full hd izle 720p izle

Romeo Ölmeli - Romeo Must Die (2000)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Andrzej Bartkowiak
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 28 Temmuz 2000
Oyuncular: Jet Li, Aaliyah, Isaiah Washington, Russell Wong, Delroy Lindo, D.B. Woodside, Henry O

'Speed' ve 'Lethal Weapon 4' filmlerinin görüntü yönetmeni Andrzej Bartkowiak'ın yönetmenliğini yaptığı filmin yapımcısı, Matrix filminin yapımcısı olan Joel Silver. Acımasız geleneklerin sıkı sıkı sardığı iki büyük aile amansız bir savaşın içindedir. Zenci ve asyalı çeteler Oakland'ın karanlık dünyasının kontrolünü ele geçirmek için büyük bir savaş vermektedir. Asyalı çetenin başında Po Sing, diğer çetenin başında ise Isaak isminde acımasız bir lidervardır. Po'nun can verdiği haberi, daha önceden polis olan ve babasının işlediği bütün suçları üstüne aldığı için o sırada Hong Kong'ta bir hapishanede tutuklu bulunan büyük kardeşi Han Sing'e (J. Li) erişir. Han'ın hapishanede geçirdiği senelerde tüm ailesi Amerika'ya göç etmiş, babası Çin mafyasının önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Han hapishaneden kaçarak Amerika'ya gelir ve kardeşinin ölümüyle beraber mezara götürdüğü sırlarının ve onun ölümünden mesul olanların peşine düşer. Ortaya çıkan yeni kardeş çete savaşlarının hedefi haline gelir. Acımasız kuralların hakim olduğu bu vahşi dünyada Han kendi savaşını ilan eder.
Long men fei jia 2011 full hd izle 720p izle

Ejder Kapısındaki Uçan Kılıçlar - Long men fei jia (2011)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Hark Tsui
Ülke: Çin
Tür: Aksiyon, Macera
Vizyon: 15 Aralık 2011
Oyuncular: Jet Li, Xun Zhou

Ming Hanedanlığı genarali (Jet Li) ile rakibi olan güçlü bir harem ağası (Chen Kun) arasındaki mücadelenin hikayesi.
The One 2001 full hd izle 720p izle

Tek - The One (2001)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 27 dakika


  Yönetmen: James Wong
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
Vizyon: 29 Mart 2002
Oyuncular: Jet Li, Carla Gugino, Delroy Lindo, Jason Statham, James Morrison, Dylan Bruno, Richard Steinmetz

Gabriel Yulaw, 123 değişik evrende yolculuk ederek alternatif benliklerini avlayarak ve yok ederek bütün evrenlerde tek benlik olmaya çalışmaktadır. Yulaw, yok ettiği benliklerinin güçlerini ele geçirip insan üstü bir canlı olmayı başarmaktadır. Yulaw'ın niyeti en son yalnızca kendisi kalana dek bu deliliği sürdürmek istemektedir. Şayet Yulaw bunu başarırsa ne olacağı tam bilinmemekle beraber olacak şeylerin birer delaket olacakları tahmin edilebilmektedir. Yulaw'ın en son hedefi Los Angeles Bölgesi Şerif Departmanı'nın sevilen üyesi Gabe'dir. Gabe'in mulu bir şekilde sürdürdüğü hayatı Yulaw'ın hayatını girmesiyle bozulur. Gabe hem evreni korumak hem de kendi için Yulaw ile başetmek zorundadır, ama bu deveye hendek atlatmaktan daha zordur.
Cradle 2 the Grave 2003 full hd izle 720p izle

Beşikten Mezara - Cradle 2 the Grave (2003)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 41 dakika


  Yönetmen: Andrzej Bartkowiak
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Vizyon: 6 Haziran 2003
Oyuncular: Jet Li, DMX, Kelly Hu, Anthony Anderson, Tom Arnold

Los Angeles şehrinin en azılı hırsızlık şebekesinin başındaki isim olan Tony Fate (Fait), çetesiyle birlikte paha biçilemeyen elmasları çalmaya kalktığında hiç alışık olmadıkları bir durumla karşılaşır: Karşılarına her zaman olduğu gibi L.A. polisi değil, Taiwanlı bir hükümet ajanı olan Su çıkmıştır. Aslında Su'nun peşinde olduğu kişi Fate değil, uluslararası azılı bir suçlu olan Ling'dir. Ling peşine düştüğü elmasları Fait'den alabilmek için, onun hayatta en çok değer verdiği varlık olan kızını kaçırır. Fait de çaresiz, eski ortağı olduğu için Ling'i en iyi tanıyan kişiyle, ajan Su ile işbirliği yapmak zorunda kalır. Böylece dünyada en son ortaklık yapacak iki insan güçlerini birleştirmek zorunda kalır.
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008 full hd izle 720p izle

Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı - The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008)

5.2 IMDB Puanı 5.2
    
 1 saat 52 dakika


  Yönetmen: Rob Cohen
Ülke: ABD, Çin, Almanya
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 1 Ağustos 2008
Oyuncular: Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello, John Hannah, Michelle Yeoh

Toplam 178 milyon dolara malolan ve dünya sinemalarında 848 milyon dolar hasılat elde “The Mummy” ve “The Mummy Returns”ün devamı “The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor / Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı”, 1 Ağustos 2008’te gösterime girecek. Serinin bu halkasında başkadın oyuncu ve yönetmen değişikliği hemen dikkatleri çekiyor.

İlk iki “Mummy” filminin yönetmeni Stephen Sommers, Kasım 2001’de yaptığı açıklamada, üçüncü bir filmden söz ederken, “Bu konuda çok büyük talep var. Ancak ilk ikisinden çok daha büyük ve çok daha iyi bir film yapmanın yolunu bulabildiğimiz takdirde yaparız” demişti.

Stephen Sommers, Mayıs 2004’te yaptığı açıklamasında ise üçüncü “Mummy”i yapmak için gerekli enerjinin kendisinde bulunup bulunmadığına dair kuşkuları olduğunu söylemişti.

Aralık 2005’te Alfred Gough ve Miles Millar tarafından deneme niteliğinde bir senaryo taslağı yazıldı. Bu senaryoda, lanetlenen ordusuyla birlikte dünyayı ele geçirmek için 1940 yılında harekete geçen Çinli mumyanın öyküsü vardı.

Mart 2006’da oyuncu Oded Fehr, yaptığı açıklamada, Stephen Sommers ile yaptığı görüşmeden söz ederek, üçüncü filmin geliştirilme aşamasında olduğunu ve senaryosunun yazıldığını öğrendiğini söyledi.

Aynı yılın Eylül ayında Universal Pictures tarafından Joe Johnston’a yönetmenlik teklifi götürüldüğü, çekimlerin startının 2007 başlarında verileceği açıklandı.

Ocak 2007’de yönetmen değişti. Universal yetkilileri, 2008 yılında gösterime girecek üçüncü “Mummy”nin yönetmenliği için Rob Cohen’le görüşmelere başladılar.

Bundan sonraki açıklamada, yeni filmin öyküsünün Brendan Fraser ve Maria Bello’nun oynadığı iki temel karakter ve artık büyümüş olan oğulları çevresinde gelişeceği bildirildi. Bu arada ilk iki “Mumya” filminde başkadın rolünde oynayan Rachel Weisz, Peter Jackson’ın yöneteceği “Lovely Bones - Cennetimden Bakarken” için “Mumya” serisinden ayrılmıştı.

Fraser ve Bello’nun canlandırdığı temel karakterlerin oğulları rolünün ise Luke Ford’a verilmesi bir başka yeni gelişmeydi. Hatırlanacağı gibi serinin ikinci filmi olan “The Mummy Returns”ta bu karakteri 10 yaşında bir çocuk olarak tanımıştık. Yeni filmde (“The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor / Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı”) 10 yıl sonrası konu edildiği için Fraser ve Bello’nun karakterlerinin oğullarının 20 yaş civarında yetişkin bir delikanlı olması gerekiyor...
Bu Er Shen Tan 2013 full hd izle 720p izle

Öfkeli Polisler - Bu Er Shen Tan (2013)

4.6 IMDB Puanı 4.6
    
Yönetmen: Tsz Ming Wong
Ülke: Çin
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Michelle Chen, Shishi Liu, Jet Li, Zhang Wen


Filmin konusu:Filmde Jet Li, Collin Chou ve Wu Jing gibi dövüş sanatı ustaları rol almaktadır. İki polis esrarengiz cinayetler davasına atanır. Tüm kurbanların genç yıldız Liu’nun eski erkek arkadaşları olduğunu öğrenen polisler Huang ve Wang ölümcül bir oyun oynamaya kalkar. Ikisinden biri katilin ortaya çıkması için Liu’nun sevgilisi rolü yapmak zorundadır.