Keira Knightley Filmleri (17 sonuç)

Siyah İnci'nin Laneti - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları - Siyah İnci'nin Laneti - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 23 dakika


  Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 29 Ekim 2003
Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport

Hafif üçkağıtçı fakat bir o kadar da sevimli Kaptan Jack Sparrow'un (Johnny Depp) korsanlık yaşamı, düşmanı kurnaz Kaptan Barbossa'nın (Geoffrey Rush), gemisi Siyah İnci'yi çalmasıyla altüst olur. Bu da yetmezmiş gibi Kaptan Barbossa, Port Royal kasabasına saldırır ve belediye başkanının güzeller güzeli kızı Elizabeth'i (Keira Knightley) kaçırır. Kızı kurtarmak ve Siyah İnci'yi yeniden ele geçirmek amacıyla Elizabeth'in çocukluk arkadaşı Will (Orlando Bloom) ve Jack güçlerini birleştirirler. Will'in bilmediği ise lanetli bir hazinenin Barbossa'nın kaderini nasıl değiştirdiği ve onu ve mürettebatını nasıl sonsuza kadar ölümsüz olarak yaşamaya mahkum ettiğidir.
Pride & Prejudice 2005 full hd izle 720p izle

Aşk ve Gurur - Pride & Prejudice (2005)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: Joe Wright
Ülke: Fransa, İngiltere, ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 2 Şubat 2006
Oyuncular: Keira Knightley, Talulah Riley, Rosamund Pike, Jena Malone, Carey Mulligan, Donald Sutherland, Brenda Blethyn

Bayan Bennet'in (Brenda Biethyn - Atonement) yaşamında tek bir amacı bulunmaktadır. 5 kızına uygun birer koca bulup evlendirmek. Kızlar da bu konuda anneleriyle hemfikir gibidir, evlenmemek için yüz neden saymaya hazır olan Lizzie (Keira Knightley -Pirates of the Caribbean) hariç... Bir gün, yakındaki bir yazlık eve zengin bir bekar ve şehirli arkadaşlarının taşınacağı haberi gelince heyecan doruğa çıkar - en sonunda ufukta birçok hayırlı kısmet görünmüştür. Nitekim ilk günden en büyük abla Jane (Rosamunda Pike - Die Another Day) ve Bay Charles Bingley (Sîmon Woods -Rome) arasında bir bağ oluşur, Lizzie ise onun yakışıklı ama son derece züppe dostu Bay Darcy (Matthew MacFadyen - Death at a Funeral) ile karşı karşıya kalır. Vakit geçtikçe bu benzer tabiatlı iki insanın ilişkisi aşk ve gurur arasında bir çekişmeye dönüşür. Bakalım aşk zafer kazanıp Lizzie'ye neden evlenmesi gerektiğini gösterebilecek mi?
Atonement 2007 full hd izle 720p izle

Kefaret - Atonement (2007)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 3 dakika


  Yönetmen: Joe Wright
Ülke: İngiltere, Fransa, ABD
Tür: Dram, Gizem, Romantik
Vizyon: 26 Ekim 2007
Oyuncular: Saoirse Ronan, Ailidh Mackay, Brenda Blethyn, Julia West, James McAvoy, Keira Knightley

1935 yılının çok sıcak bir yaz gününde 13 yaşındaki Briony Tallis, ablası Cecilia (Keira Knightley) ile hizmetçinin oğlu Robbie Turner (James McAvoy) arasında gelişen küçük bir flört olayına gizlice tanıklık eder. Ancak büyüklere özgü davranış biçimlerini yeterince kavrayamayan küçük Briony, gördüğü bu tabloyu Tanrı vergisi edebiyat yeteneğiyle birleştirince hepsinin yaşamını sonsuza dek değiştirecek bir suç işleyecektir.

“Pride & Prejudice”nin BAFTA ödüllü yönetmeni Joe Wright, İngiliz edebiyatının bir başka klasiği “Atonement”ten yaptığı uyarlamada Oscar adayı yıldız Keira Knightley ile bir kez daha işbirliği yaptı. Filmin başrolünde Knightley’e “The Last King of Scotland” ile BAFTA adaylığı alan James McAvoy eşlik etti. Senaryosunu “Dangerous Liaisons” ile Oscar ödülü kazanan Christopher Hampton, Ian McEwan’ın 2002 yılında yayınlanan aynı adlı kitabından uyarladı.

Çekimleri İngiltere’de gerçekleştirilen filmin öyküsü 60 yıllık bir süreye yayılır. 1935 yılında henüz 13 yaşında acemi / çaylak bir yazar olan Briony Tallis (Saoirse Ronan) ve ailesi, görkemli malikanelerinde zengin ve seçkin bir yaşam sürmektedirler. Yılın en sıcak gününde Briony’nin keskin hayalgücünü ateşleyecek bir gelişme yaşanır. Evin hizmetçisinin eğitimli oğlu Robbie Turner (James McAvoy), Briony’nin inatçı ve dikbaşlı ablası Cecilia’ya (Keira Knightley) kur yapmaktadır.

Robbie, Cecilia’nın da benzer duygular hissettiğini ummaktadır. İkisi arasındaki ilişkinin alev alması için tek bir kıvılcım yeter. Ancak olaya tanıklık eden küçük Briony’nin de gizliden gizliye Robbie’ye ilgisi olduğu için öfkeye kapılır ve hayal gücünü çalıştırarak Robbie’yi işlemediği bir cinayetten suçlayacak kadar ileri gider. Cecilia ile Robbie artık birbirlerini sevdiklerini açıklamışlardır ama Robbie cinayet iddiasıyla tutuklanır. Mahkemede Briony’nin de yalancı tanıklık yapmasıyla üçünün hayatı sonsuza kadar değişecektir. Briony sonraki yıllarda çocukken işlediği günah için affedilmenin yolunu aramaya devam eder. Sonunda müthiş cüretkar hayal gücünün de yardımıyla günahının kefaretini ödemenin çaresini bularak kalıcı sevginin gücüne eşlik eden anlayışlılığa ulaşmayı başaracaktır.
Pride & Prejudice 2005 full hd izle 720p izle

Aşk ve Gurur - Pride & Prejudice (2005)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    

  


Yönetmen: Joe Wright
Ülke: Fransa
Tür: Dram, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Brenda, Keira Knightley, Matthew Macfadyen

Film, Jane Austen’in beş kız kardeş, Jane, Elizabeth, Mary, Kitty ve Lydia Bennet’i anlatan romanından uyarlanmıştır. Hikaye George dönemi İngilteresi’nde geçiyor. Zengin, bekar bir genç ve görmüş geçirmiş arkadaşları biraz zaman geçirmek üzere kasabadaki yazlık malikanelerine geleceklerdir. Bennetler açısından potansiyel bir eş bulmak için bundan daha iyi bir fırsat olmaz. Not : Filmin sonundaki kısa konuşmanın altyazısının olmamasının sebebi ekleme bir sahne olmasıdır. Dileyen konuşmayı buradan inceleyebilir : http://goo.gl/wDjEi
Begin Again 2013 full hd izle 720p izle

Begin Again (2013)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 44 dakika


  Yönetmen: John Carney
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Müzik, Romantik, Müzik
Vizyon: 4 Temmuz 2014
Oyuncular: James Corden, Keira Knightley, Mark Ruffalo, Hailee Steinfeld, Mos Def, Karen Pittman, Paul Romero, Adam Levine

Hayallerini New York’ta gerçekleştirmeyi dileyen sevgilisinden ayrılmasıyla Gretta´nın iniş çıkışlarla dolu hayatı da değişir. Burada bir başına kalan Gretta, şans eseri tanıştığı bir yapımcı yardımı ile kaderine meydan okuyacaktır...
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı - Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 31 dakika


  Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 14 Temmuz 2006
Oyuncular: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport, Bill Nighy

Düzenbaz ve üçkağıtçı korsan Jack Sparrow'un, hayalet gemi Uçan Hollandalı'??nın efsanevi korsanı Davy Jones'a kan borcu vardır. Sparrow, bu borcunu ödemediği takdirde sonsuza kadar onun kölesi olarak yaşayacaktır. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu ise Ölü Adamın Sandığı'nı ele geçirmek ve böylelikle de Davy Jones'u kontrol edebilmektir.
Never Let Me Go 2010 full hd izle 720p izle

Beni Asla Bırakma - Never Let Me Go (2010)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Mark Romanek
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Dram, Fantastik, Romantik, Bilim Kurgu
Vizyon: 29 Nisan 2011
Oyuncular: Carey Mulligan, Andrew Garfield, Keira Knightley, Izzy Meikle-Small, Charlie Rowe

Ruth, Kathy ve Tommy çocukluklarını neredeyse cennetten çıkma bir İngiliz yatılı okulunda geçirir. Erişkinliğe adım attıklarında ise aralarındaki güçlü sevgiyi sindirmeye çalışırken bir yandan da onlardan gizlenen, kabullenmesi güç bir gerçeğe ve korkunç kaderlerine hazırlanmaları gerekmektedir. 28 Gün Sonra, Gün Işığı ve Halo’nun senaryo yazarı Alex Garland tarafından Kazuo Ishiguro’nun romanından sinemaya uyarlanan Beni Asla Bırakma hiç bilmediğimiz karanlık, alternatif bir dünyada geçiyor.

2010 İngiliz Bağımsız Film Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu (C. Mulligan)
The Jacket 2005 full hd izle 720p izle

Çıldırış - The Jacket (2005)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: John Maybury
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu
Vizyon: 29 Temmuz 2005
Oyuncular: Adrien Brody, Keira Knightley, Kris Kristofferson, Jennifer Jason Leigh, Kelly Lynch, Daniel Craig

Jack Starks, Körfez Savaşı sırasından başından ağır yaralanmasına rağmen hayatta kalabilmiş eski bir askerdir. İyileşmesine rağmen sürekli hafıza problemleri yaşayan Jack, hiç akrabası da olmadığı için bu krizleri daha da ağır geçirmektedir. Son çare olarak doğduğu kasabaya, Vermont'a geri dönmeye karar verir.

Otostopla yoluna devam eden Jack, arabası bozulmuş sarhoş bir kadına yardım eder. Kadının 8 yaşında bir kızı vardır. Kanada sınırını geçmek üzere yol alan bir adam tarafından arabaya alınırlar ve biraz ileride polis kontrolü ile karşılarşırlar.

Jack'in gelgitlerle dolu hafızasındaki son görüntüler bunlardır. Kendine geldiğinde bir akıl hastanesine hapsedildiğini fark eden genç adam, bir polis memurunu öldürmekle suçlanmaktadır. Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamayan Jack, kendisine deneysel ilaçlar verip işi daha da çıkılmaz hale getiren Dr. Becker'ın hastasıdır.

Düşle gerçek arasında gidip gelen adam, Jackie adında bir kızla tanıştığını hatta bir geceyi onun evinde geçirdiğini hatırlar. Kurtuluşu bu genç kadının ellerinde midir, yoksa düşlerindeki gibi dört gün sonra ölecek midir?
Pirates of the Caribbean: At World's End 2007 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu - Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 49 dakika


  Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 25 Mayıs 2007
Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport

2006 yılında tüm dünya ülkelerinde hasılat rekorları kıran, yılın en çok seyirci toplayan filmi ünvanını kazanan "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest"in (Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı) kaldığı yerden devam eden üçüncü filmin konusu şöyle: Kaptan Jack Sparrow'u, Davy Jones'un sandığındaki akıllara zarar tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmaya kararlı olan Will Turner ile Elizabeth Swann, çaresizlik içinde Kaptan Barbossa ile ittifak yaparlar. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi'nin kontrolü altında olan Davy Jones'un ürkütücü görünümlü hayalet gemisi The Flying Dutchman, dünyanın bütün denizlerini kasıp kavurmaktadır. İhanet, vefasızlık ve dönekliğin kol gezdiği vahşi denizlerde yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur'a düşer. Burada sevimli ve kurnaz Çinli korsan Sao Feng ile karşılaşırlar. Dünyanın sonu olarak tanımlanan uzakdoğu okyanuslarındaki bu nihai savaşta terazinin dengeleri ortadadır. Korsanların her biri sadece kendi hayatı ve kaderi için taraf olmakla kalmayacak; aynı zamanda özgürlük sevdalısı korsan yaşam tarzının geleceğini kurtarma mücadelesi verecektir.
The Duchess 2008 full hd izle 720p izle

Düşes - The Duchess (2008)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Saul Dibb
Ülke: İngiltere, İtalya, Fransa, ABD
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 31 Ekim 2008
Oyuncular: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Dominic Cooper, Hayley Atwell

Düşes filminin baş kadın oyuncusu sıra dışı bir güzelliğe sahip Keira Knightley tarafından canlandırılıyor. Bir çok sanatçı için dezavantaj gibi gözüken fiziksel dış görünümündeki değişikliği başarıyla avantaja çeviren Keira, Düşes Georgiana rolüyle destan yazıyor. On sekizinci yüzyıl sonu, çok güzel ve büyüleyici Düşes Georgiana Cavendish, dönemin en etkileyici kadınıdır. Düşesliği güzelliği ve karizmasına borçludur. Ancak yanlış politik hareketler, savurganlık, açgözlülük, kumar ve yaşadığı aşk onun itibarını düşürmüştür.

Kendinden yaşça büyük, Devonshire Dükü ile evlenir. Bu evlilikle Georgiana moda ekolü haline gelir. Aynı zamanda kurnaz bir politikacıdır da. Ama Georgiana hala evliliğinde bulamadığı aşkı umutsuzca aramaya devam eder. Filmde Knightley´ye Oscar adayı ünlü oyuncu Ralph Fiennes eşlik ediyor. Georgiana Duchess of Devonshire kitabını yeni yönetmenlerden Saul Dibb sinemaya uyarlamıştır
Collateral Beauty 2016 full hd izle 720p izle

Gizli Güzellik - Collateral Beauty (2016)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 37 dakika


  


Yönetmen: David Frankel
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 23 Aralık 2016
Oyuncular: Will Smith, Edward Norton, Kate Winslet, Michael Peña, Helen Mirren, Naomie Harris, Keira Knightley

New York'ta reklamcılık yapan Howard (Will Smith) yaşadığı trajik bir olayın ardından hayatla olan bağlarını koparmıştır. Arkadaşları (Kate Winslet ve Edward Norton) ona destek olmaya ve sıkıntısını hafifletmeye çalışsa da çabaları başarısız olmaktadır. Sonunda bir terapi grubuna yazılan Howard yeni insanlarla tanışma ve konuşma fırsatını yakalar. İnsanları birbirine bağlayan 3 kavramın; ölüm, zaman ve sevgi olduğunu söyler. Bunun üzerine bu 3 kavrama mektuplar yazarak içini rahatlatmayı amaçlar fakat hiç beklemediği bir şey olur ve yazdığı mektuplara zaman, ölüm (Helen Mirren) ve sevgiden (Keira Knightley) bizzat cevaplar alması, onun hayata olan bakış açısını yeniden gözden geçirmesine sebep olur.
Last Night 2010 full hd izle 720p izle

Son Gece - Last Night (2010)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 33 dakika


  Yönetmen: Massy Tadjedin
Ülke: ABD, Fransa
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 8 Nisan 2011
Oyuncular: Keira Knightley, Sam Worthington, Eva Mendes, Guillaume Canet, Griffin Dunne

Hikaye; evli bir çifti konu almaktadır.Ayrı geçen bir gecede koca kendisinden hoşlanan meslektaşıyla iş seyahatine çıkar.
O, meslektaşının kendisini ayartmasına direnirken karısı da eski bir sevgilisine rastlar.
Anna Karenina 2012 full hd izle 720p izle

Anna Karenina (2012)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: Joe Wright
Ülke: İngiltere
Tür: Dram
Vizyon: 28 Aralık 2012
Oyuncular: Keira Knightley, Kelly Macdonald, Jude Law, Matthew Macfadyen, Aaron Taylor-Johnson

1874 yılında genç ve güzel Anna Karenin yaptığı evlilikle St. Petersburg'un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahiptir. Kocası Karenin Rus siyasetinin de önemli isimlerindendir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den eşi Dolly ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky'nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Vronsky ile aralarında bir kıvılcım çakar. Moskova'da karışık aşk üçgenleri arasında düzenlenen büyük bir dans balosunda herkesin bakışları Vronsky ve Anna'nın üzerinde toplanır.

Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky'den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi, ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bu arada eşi Karenin, Anna'yı uyarır; halkın gözünde bir skandala yol açmıştır. Ama aşkı seçen kadına karşı Rus halkının iki yüzlülüğü de bu şekilde ortaya çıkacaktır...

Yönetmenliğini Joe Wright'ın üstlendiği filmi Tolstoy'un ölümsüz romanından bu kez uyarlayan isimse Oscar ödüllü Tom Stoppard. Yönetmen Wright Kefaret ve Aşk ve Gurur'dan sonra bu filmde de yeniden Keira Knightley'i başrole taşıyor. Güzel yıldıza filmde Jude Law ve Aaron Johnson eşlik ediyor.
Laggies 2014 full hd izle 720p izle

Söyle Ne Zaman - Laggies (2014)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Lynn Shelton
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Keira Knightley, Chloë Grace Moretz, Sam Rockwell, Mark Webber, Ellie Kemper, Jeff Garlin, Gretchen Mol

Chloe Moretz, Sam Rockwell, Gretchen Mol ile Keira Knightley?i biraraya getiren ?Laggies? geçen yıl Sundance?e 2 filmiyle katılmış olan aktrist/yönetmen Lynn Shelton?ın yeni filmi. Film, ergenlikteki bir kızla nişanlısının kendisine yalan söylediğini ve kendisinden çok arkadaşlarıyla zaman geçirdiğini fark eden, kafası karışık, geleceği belirsiz 28 yaşındaki bir kadının arkadaşlıklarını anlatıyor.
Jack Ryan: Shadow Recruit 2014 full hd izle 720p izle

Jack Ryan: Gölge Ajan - Jack Ryan: Shadow Recruit (2014)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Kenneth Branagh
Ülke: ABD, Rusya
Tür: Aksiyon, Suç, Gizem, Gerilim
Vizyon: 24 Ocak 2014
Oyuncular: Chris Pine, Keira Knightley, Kevin Costner, Kenneth Branagh, Gemma Chan, Karen David, Colm Feore

Jack Ryan, genç bir gizli CIA analisti olarak, terörist bir saldırı ile ABD ekonomisini çökermek isteyen Rus komplosunu ortaya çıkarır.
London Boulevard 2010 full hd izle 720p izle

Londra Bulvarı - London Boulevard (2010)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: William Monahan
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 15 Nisan 2011
Oyuncular: Keira Knightley, Colin Farrell, Stephen Graham, Jamie Campbell Bower, David Thewlis

Oscarlı senarist William Monahan, ilk yönetmenlik denemesinde İngiliz mafyasını bir Amerikalı'nın gözünden anlatıyor. Ada sinemasının eğlenceli mafya hikâyelerine bir yenisini daha ekleyen film, hapisten yeni çıkan Mitchel'in (Farrell) hikayesini izliyoruz. Mitchel, geçmişini arkada bırakmak ve yeni bir yaşama adım atmak, hayatını düzene sokmak istiyordur. Doğru bir kadınla evlenmek gibi hayaller kuran Mitchel, geçmişte yaptığı işe benzer teklifleri geri çevirir. Onun yerine ünlü oyuncu Charlotte'la çalışmaya, sanatçının çanta taşıyıcısı olmaya karar verir. Aralarınadki iş ilişkisi kısa sürede aşk ilişkisine dönse de, Mitchel'in geçmişi sırtında bir yük onu izlemektedir. Mitchel sonunda geçmişe sünger çekmek için geleceğini kazanmak zorunda olduğunu anlat ve mücadele etmeye karar verir.
Domino 2005 full hd izle 720p izle

Domino (2005)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: Tony Scott
Ülke: Fransa, ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Biyografi, Suç
Vizyon: 23 Haziran 2006
Oyuncular: Keira Knightley, Mickey Rourke, Édgar Ramírez, Delroy Lindo, Mo'Nique, Mena Suvari, Macy Gray

Domino Harvey (Keira Knightley) zengin bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Ama bu yaşam tarzı kendisine çok ters gelmektedir. Küçük yaşlarda sosyetik yaşam tarzına karşı çıkmaya başlamıştır. Sekiz yaşındayken babasının ölümünden sonra, annesi Domino'yu yatılı okula verir. Bu Domino'nun ateşli doğasını bastıramamıştır. Ve Domino sonunda ödül avcısı olmaya karar verir. Çılgın kişiliği ve yaşam tarzı ile genç yaşında efsanevi bir ödül avcısı olmayı başarmıştır.