Marlon Brando Filmleri (11 sonuç)

The Godfather 1972 full hd izle 720p izle

Baba - The Godfather (1972)

9.2 IMDB Puanı 9.2
    
 2 saat 55 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 1 Ekim 1973
Oyuncular: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Richard S. Castellano, Robert Duvall

Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar. Bir taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi bir müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de.
Apocalypse Now 1979 full hd izle 720p izle

Kıyamet - Apocalypse Now (1979)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 33 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Dram, Savaş, Savaş
Vizyon: 8 Ağustos 2008
Oyuncular: Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Frederic Forrest, Sam Bottoms, Laurence Fishburne, Albert Hall

Apocalypse Now, Vietnam Savaşı esnasında geçen, 1979 yapımı Amerikan savaş filmi. Film, Joseph Conrad'ın Heart of Darkness isimli romanının uyarlamasıdır.

IMDb Top 250: #48
On the Waterfront 1954 full hd izle 720p izle

Rıhtımlar Üzerinde - On the Waterfront (1954)

8.3 IMDB Puanı 8.3
    

  


Yönetmen: Elia Kazan
Ülke: ABD
Tür: Dram, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Karl Malden, Lee J. Cobb, Marlon Brando

Terry Mallon zor şartlarda liman işçisi olarak çalışan eski bir boksördür. Ringlerdeki başarılı kariyerinden liman işçiliğine kadar düşen adam bir nevi bunalımdadır. Çalıştığı limanın ve civar limanların patronu Johnny Friendly görünürde liman işletmeciliği yapsa da kimi illegal işlere karışmaktadır. Bunlardan biri Terry’nin başını derde sokacaktır. Çocukluk arkadaşının Friendly’nin emriyle öldürülmesine tanık olan Terry, hiçbir suçu olmamasına rağmen suçlu konumuna düşmüştür. Friendly için çalışan ağabeyi de ona sırt çevirince liman işçilerini bir araya getirip büyük bir ayaklanma başlatacaktır. Usta yönetmen Elia Kazan imzalı film, New York Sun yazarlarından birine ait bir öykü dizisinden sinemaya uyarlanmıştır. Başrolündeki Marlon Brando ve Karl Malden’in unutulmaz performanslarına ev sahipliği yapan film sekiz dalda Oscar kazanarak büyük bir başarı elde etmiştir. On the Waterfront - Rıhtımlar Üzerinde 720P kalitesinde ve altyazılı olarak izle meniz için sizlerle...
Listen to Me Marlon 2015 full hd izle 720p izle

Listen to Me Marlon (2015)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Stevan Riley
Ülke: İngiltere
Tür: Belgesel, Biyografi
Vizyon:
Oyuncular: Marlon Brando, Daisy Waterstone

Steven Riley'in yönetmenliğini üstlendiği film, efsane aktörün hayatının dönüm noktalarını perdeye taşıyacak olan film, Marlon Brando'nun daha evvel hiç bir yerde yayınlanmamış arşiv görüntülerine, yüzlerce saatlik kaynaklardan derlenmiş ses kayıtlarına ve aktörün haytanı olan pek çok kişinin ilk kez tanıklık edeceği olaylara yer veriyor.
A Streetcar Named Desire 1951 full hd izle 720p izle

İhtiras Tramvayı - A Streetcar Named Desire (1951)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Elia Kazan
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Kim Hunter, Marlon Brando, Vivien Leigh

Çekici ve tehlikeli bir kadın olan Blanche DuBois, kendinden yaşça çok küçük bir çocuğu baştan çıkarır. Bu nedenle başı yasalarla derde giren kadın, başka bir eyalette yaşayan kız kardeşi Stella'nın yanına taşınır. Burada geçmişi silip sorunsuz bir hayata başlamak isteyen Blanche'ın kız kardeşinin kocası Stanley'le bir türlü anlaşamaz. Son derece kaba bir adam olan Stanley, Blanche'a uyguladığı hakaret ve tacizlerle kadını çileden çıkarır. Fazlasıyla bunalan Blanche'ın patlama anı bir hayli yıkıcı olacaktır. Aynı isimli Broadway oyunundan usta yönetmen Elia Kazan tarafından uyarlanan film en az uyarlandığı şov kadar ses getirmiş, Marlon Brando'nun üstün oyunculuk performansının da etkisiyle unutulmaz klasikler arasında yerini almıştır. A Streetcar Named Desire - İhtiras Tramvayı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Chase 1966 full hd izle 720p izle

Takip - The Chase (1966)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 14 dakika


  Yönetmen: Arthur Penn
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 1 Aralık 1968
Oyuncular: Marlon Brando, Jane Fonda, Robert Redford, E.G. Marshall, Angie Dickinson, Janice Rule, Miriam Hopkins

Bubber Reeves'in hapishaneden kaçışı, küçük bir güney kasabasının halkını etkiler. Filmde toplumdan dışlanmış insanların çeşitli açılardan değerlendirilebilecek kahramanlıklarını anlatılıyor.
Superman 1978 full hd izle 720p izle

Superman (1978)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 23 dakika


  Yönetmen: Richard Donner
Ülke: İngiltere
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Vizyon: 1 Kasım 1979
Oyuncular: Marlon Brando, Gene Hackman, Christopher Reeve, Ned Beatty, Jackie Cooper

Krypton gezegeni yok olmak üzeredir. Gezegeni terkedecek kadar aracı olmayan sakinleri, küçük bir bebeği bir kapsülle uzaya yollarlar. Kapsül uzun bir seyahat sonrası dünyaya, küçük bir Kansas kasabasına düşer.

Kapsülü ve içindeki bebeği yaşlı ve çocuksuz bir çift olan Kent’ler bulur. Clark adını verdikleri ve kendi öz çocukları gibi sevdikleri çocuk büyüdükçe inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfederler.

Büyüyüp Metropolis’e gelen Clark, burada süper kimliğini gizleyebilmek için bir gazetede işe girer. Kısa zamanda, dünyayla ilgili kötü emelleri olan Lex Luthor’la mücadele içinde bulur kendisini.

Superman, gerçeği, adaleti ve dünyayı koruyacaktır
One-Eyed Jacks 1961 full hd izle 720p izle

Aşk ve İntikam - One-Eyed Jacks (1961)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 21 dakika

Yönetmen: Marlon Brando
Ülke: ABD
Tür: Western
Vizyon: 1 Aralık 1963
Oyuncular: Marlon Brando, Karl Malden, Katy Jurado, Ben Johnson, Slim Pickens, Larry Duran, Sam Gilman

Marlon Brando elbette rol yapabilir. Aşk ve İntikam, Brando'nun ilk yönetmenlik denemesinin yol açtığı en büyük soru şuydu: film yönetebilir mi?

50'lerin başlarında Amerikan sinemasında Stanislavsky Metodu'nu popülerleştiren adam olan Brando, filmin açılış sahnesinde eşsiz tarzını özetler. Yavaş yavaş bir muzun tadını çıkarırken, kamera geriye doğru kayarak, canlandırdığı karakter Rio'nun, bir banka soygunu olduğu ortaya çıkan durumda nasıl da sakin olduğunu vurgular. Gülümser ve kamera hareketi "genel çekimle durur. Kadın müşterilerden birinin yüzüğünü almadan evvel, meyvesinin son lokmasını yutar.

Bu muhteşem sahne, aynı sürede Rio'nun ortağı, sert ve kavgacı Dad Longworth'u (Karl Malden), bir western'in acelesiz temposuyla gösterir. Bundan sonra Brando'nun yönettiği ilk film Meksika'nın kuzeyinden Monterey'e uzanan bir intikam fantezisine dönüşür. Sorunlu bir yapım olduğu söylense de Aşk ve İntikam, muhteşem tasarım öğeleri barındırır, parlak bir şekilde Malden'i tipine ters bir şekilde kötü adam rolünde oynatır ve bunların dışında, beligin bir biçimde azimli bir ahlaki belirsizlik, görsel güzellik ve karakterlerin eylemleri için inandırıcı nedenler içeren bir izlence sunar.

Öykünün geri kalanının ana hatlarına gelince, Dad sonunda Rio'ya kazık atar ve onu yaşam boyu sürecek bir garezin tohumlarının atıldığı bir Meksika hapishanesinde bırakır. Rio hapisten kaçana dek aradan 5 sene geçer, intikamını almaktan hiçbir şeyin döndüremeyeceği Rio, Bon Amory (Ben Johnson) liderliğindeki bir suçlu çetesine girer ve hareket peşindeki grup Kaliforniya sahillerine gider. Monterrey'de nihayet, artık Meksika kökenli karısı Maria (Katy Jurado) ve ergen yaştaki üvey kızı Louisa'yla (Pina Pellicer) yaşayan ve bölgenin şerifi olan Dad'i bulurlar. Rio arkadaşmış gibi davranır. Dad geçmişi hakkında yalan söyler. Bob bir banka soymayı planlar ve Louisa afili kanun kaçaklarının etkisine kapılır. Doğal olarak, diğer adamların tümü çeşitli kötülüklerin peşinde ölürken, Rio hak ettiği iyi sona kavuşur.
Last Tango in Paris 1972 full hd izle 720p izle

Paris'te Son Tango - Last Tango in Paris (1972)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    

  


Yönetmen: Bernardo Bertolucci
Ülke: Fransa
Tür: Dram, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Maria Michi, Maria Schneider, Marlon Brando

Jeanne, evlilik hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da evlenince oturmak için bir ev aramaktadır. Bir gün çok beğendiği bir evi gezerken çok ilginç ve garip bir adamla tanışır. Paul, kendinden yaşça büyük ve tanıdığı bütün erkeklerden farklı bir adamdır. Aralarındaki çekime karşı koyamaz ve birlikte olurlar. Uzunca bir süre sadece birlikte olabilmek için bu evin çatısı altında buluşacak ama birbirlerinin dışarıdaki hayatlarına dair hiçbir soru sormayacak ve hiçbir şey bilmeyeceklerdir. Bu, Paul'ün ilişkilerinin devam edebilmesi için koymuş olduğu bir şarttır. Paul'ün karamsar ruhuna karşılık Jeanne'in capcanlı gençliği, koydukları bu sert kurallara dayanamayacaktır. Last Tango in Paris - Paris'te Son Tango 720P görüntü kalitesinde ve altyazılı izle meniz için sizlerle...
The Score 2001 full hd izle 720p izle

Komplo - The Score (2001)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    

  


Yönetmen: Frank Oz
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Edward Norton, Marlon Brando, Robert De Niro

NYC adlı caz barı işleten Nick Wells öte yandan son derece yetkin bir hırsızdır. İki farklı hayata sahip olan bu adam artık hırsızlık işlerini bırakıp tüm zamanını caz kulübüne ayırıp sevgilisiyle evlenmeyi planlamaktadır. Ancak ortağı Max'ten aldığı teklif son derece cazip gelir. Son kez bir soyguna karışmayı kabul eden Nick Wells son derece değerli bir antik asayı ele geçirmeye çalışacaktır. The Score - Komplo 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Don Juan DeMarco 1994 full hd izle 720p izle

Don Juan De Marco - Don Juan DeMarco (1994)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Jeremy Leven
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 13 Ekim 1995
Oyuncular: Marlon Brando, Johnny Depp, Faye Dunaway, Géraldine Pailhas, Bob Dishy, Rachel Ticotin, Talisa Soto

Son derece saygın bir doktor olan ancak kariyerinin sonuna gelen psikiyatr Jack Miller (Marlon Brando) emekliliğine on gün kala, en son ve en zorlu vakasını üstlenir. Bu kişi dünyanın en büyük aşığı olan, binlerce kadını baştan çıkartmış Don Juan'dan (Johnny Depp) başkası değildir. Yanılsamalar içindeki hastasını değerlendirip tedavi etmek için Mickler'ın sadece on günü vardır. Fakat Don Juan'ın aşk, tutku ve romantizm dolu muhteşem öyküleri Dr. Mickler'ı cezbeder. Kendi yaşamını sorgulamaya ve eşiyle (Faye Dunaway) arasında uzun zaman önce sönen kıvılcımı yeniden tutuşturmaya çalışan Mickler, tedavi ettiği kişinin gerçek Don Juan olduğuna sonunda ikna olacaktır...