Orlando Bloom Filmleri (14 sonuç)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001 full hd izle 720p izle

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

8.8 IMDB Puanı 8.8
    
 2 saat 58 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zellanda, ABD, Yeni Zelanda
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 21 Aralık 2001
Oyuncular: Alan Howard, Elijah Wood, Noel Appleby, Sean Astin, Sala Baker, Ian McKellen, Orlando Bloom

İyiyle kötü arasındaki mücadelenin epik bir anlatımı olan filmde, muazzam bir sorumluluğu üstlenmek zorunda kalan ve barışçı bir Hobbit olan Frodo Baggins'in destansı serüveni işleniyor.

Kendisine, pek çok gücü olan Tek Yüzük teslim edilen Frodo'nun Orta Dünya'dan geçerek Mordor topraklarına ulaşması ve yüzüğü, yapıldığı yer olan Hüküm Dağı'nın alevlerinde yok etmesi gerekmektedir. Tek Yüzük asırlarca kayıp olarak kalmıştır ve Karanlıklar Efendisi Sauron'un "zalimliğini, kötü niyetini ve tüm yaşama hükmetme arzusunu" içinde barındırmaktadır.Yolculuğu sırasında, Frodo'ya dokuz üyeden oluşan 'Yüzük Kardeşliği' eşlik etmektedir: İyi bir büyücü ve Frodo'nun akıl hocası olan Boz Gandalf (Ian McKellen), Aragorn, Gondor'un müstakbel kralı ve asil bir savaşçı olan Aragorn (Yolgezer olarak da bilinir-Viggo Mortensen), Gondor'un ateşli askerlerinden Boromir (Sean Bean), balta kullanma ustası olan cüce Gimli (John Rhys-Davies), usta okçu Legolas (Orlando Bloom), ve Hobbitler Samwise Gamgee (Sean Astin), Peregrin Took (Billy Boyd) ve Meriadoc Brandybuck (Dominic Monaghan).

Karanlıklar Efendisi Sauron'un karanlık savaşçıları Orklar, mağara trolleri ve kötü büyücü Ak Saruman (Christopher Lee) tarafından toplanan Goblin'ler tarafından amansızca takip edilen Yüzük Kardeşleri, yüzüğün sınırsız tahrik gücüne direnmek zorundadırlar.
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Geoffrey Rush, Johnny Depp, Orlando Bloom

Vali’nin kızı Elizabeth Swann, bir korsan olan Kaptan Barbossa tarafından kaçırılır. Başka bir korsan Jack Sparrow, Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner ile işbirliği yaparak, kızı kurtarmaya çalışır. Peşine düştükleri korsanların ise gücünü ayışığından alan bir lanetleri vardır. Yaşam ile ölüm arasındaki sınırı aşmak ve güçlerine kavuşmak için kaçırdıkları genç kadını kullanmak istemektedirler. 17. yy’da karayiplerde geçen öykünün temelleri Walt Disney’e dayanıyor. Parlak oyuncu kadrosunu yöneten ise, Halka’nın yönetmeni olarak tanıdığımız Gore Verbinski. Filmin yapımcılığını da aksiyonun kralı Jerry Bruckheimer üstleniyor.
Siyah İnci'nin Laneti - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları - Siyah İnci'nin Laneti - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 23 dakika


  Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 29 Ekim 2003
Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport

Hafif üçkağıtçı fakat bir o kadar da sevimli Kaptan Jack Sparrow'un (Johnny Depp) korsanlık yaşamı, düşmanı kurnaz Kaptan Barbossa'nın (Geoffrey Rush), gemisi Siyah İnci'yi çalmasıyla altüst olur. Bu da yetmezmiş gibi Kaptan Barbossa, Port Royal kasabasına saldırır ve belediye başkanının güzeller güzeli kızı Elizabeth'i (Keira Knightley) kaçırır. Kızı kurtarmak ve Siyah İnci'yi yeniden ele geçirmek amacıyla Elizabeth'in çocukluk arkadaşı Will (Orlando Bloom) ve Jack güçlerini birleştirirler. Will'in bilmediği ise lanetli bir hazinenin Barbossa'nın kaderini nasıl değiştirdiği ve onu ve mürettebatını nasıl sonsuza kadar ölümsüz olarak yaşamaya mahkum ettiğidir.
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı - Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 31 dakika


  Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 14 Temmuz 2006
Oyuncular: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport, Bill Nighy

Düzenbaz ve üçkağıtçı korsan Jack Sparrow'un, hayalet gemi Uçan Hollandalı'??nın efsanevi korsanı Davy Jones'a kan borcu vardır. Sparrow, bu borcunu ödemediği takdirde sonsuza kadar onun kölesi olarak yaşayacaktır. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu ise Ölü Adamın Sandığı'nı ele geçirmek ve böylelikle de Davy Jones'u kontrol edebilmektir.
Troy 2004 full hd izle 720p izle

Truva - Troy (2004)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 43 dakika


  Yönetmen: Wolfgang Petersen
Ülke: ABD, Malta, İngiltere
Tür: Macera, Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 14 Mayıs 2004
Oyuncular: Brad Pitt, Orlando Bloom, Eric Bana, Diane Kruger, Sean Bean

10 sene devam eden ve bir medeniyetin çöküşüne sebep olacak savaşı, Truva prensi Paris ile Isparta Kraliçesi Helen ´in aşkı başlatır. Paris´in Helen´i kocası Kral Menelaus´tan çalması kabul edilemeyecek bir hakarettir. Aile onuru Menelaus´a yapılan bu yanlış hareketin kardeşi Agamemnon´a da yapıldığını öngörmektedir. Mikene Kralı olarak büyük bir güce sahip olan Agamemnon, Helen´i Truva´dan geri getirerek kardeşinin şerefini kurtarmak için kısa zamanda Yunanistan´ın bütün ordularını bir araya toplar.
Kingdom of Heaven 2005 full hd izle 720p izle

Cennetin Krallığı - Kingdom of Heaven (2005)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 24 dakika


  Yönetmen: Ridley Scott
Ülke: ABD, İngiltere, İspanya, Almanya, Fas
Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 6 Mayıs 2005
Oyuncular: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Edward Norton, Michael Sheen, Nathalie Cox, Eriq Ebouaney, Jouko Ahola, David Thewlis, Kevin McKidd, Marton Csokas, Alexander Siddig, Velibor Topic, Martin Hancock

Ailesini ve inancını kaybeden acılı bir baba... Dini savaş uzak ve kutsal topraklarda devam etmekte onu ve kaderini ise büyük bir drama doğru yönlendirmektedir. Kaderi oğlu Balian'ın büyük bir şövalye olmasını sağlayacaktır. Ibelin'li Godfrey Doğu'da savaştığı Haçlı Seferlerinden vatanı Fransa'ya dönmüştür. Balian'ın babası olduğu ortaya çıkınca, Godfrey gerçek şövalyeliğin ne olduğu hakkında oğlunu yetiştirecek ve onu kıtalararası destansı bir yolculuğa çıkaracaktır.
Kudüs'te o günlerde 2. ve 3. Haçlı Seferleri arasında kırılgan ve her an sonlanabilecek bir ateşkes ilan edilmiştir. Kudüs Kralı IV Baldwin barışa ve halkına bağlılık yemini etmiştir. Ibelin'in ölmeden önce kılıcını ve yeminini teslim ettiği oğlu tıpkı babası gibi Kudüs'ü her tür kötülükten korumak için yola çıkmıştır.
Ölüme çok yaklaştıkları bir deniz kazasına rağmen güçlükle ulaştıkları Kutsal Şehir'de Balian kılıç maharetleri sayesinde kendine kısa sürede bir ün yapar ve bu arada Kral'ın kızkardeşi güzel Sybilla'nın saygı ve hayranlığını da kazanır. Ancak Balian kendine düşman da kazanmıştır... Özellikle Sybilla'nın kocası, Tapınak Şövalyeleri'nin küstah lideri Guy de Lusignan'ın ve Kerak'ın hakimiyetini elinde tutan Reynald De Chatillon' un. Balian kılıcını alır ve tarihe adım atar.
Pirates of the Caribbean: At World's End 2007 full hd izle 720p izle

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu - Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 49 dakika


  Yönetmen: Gore Verbinski
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 25 Mayıs 2007
Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport

2006 yılında tüm dünya ülkelerinde hasılat rekorları kıran, yılın en çok seyirci toplayan filmi ünvanını kazanan "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest"in (Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı) kaldığı yerden devam eden üçüncü filmin konusu şöyle: Kaptan Jack Sparrow'u, Davy Jones'un sandığındaki akıllara zarar tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmaya kararlı olan Will Turner ile Elizabeth Swann, çaresizlik içinde Kaptan Barbossa ile ittifak yaparlar. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi'nin kontrolü altında olan Davy Jones'un ürkütücü görünümlü hayalet gemisi The Flying Dutchman, dünyanın bütün denizlerini kasıp kavurmaktadır. İhanet, vefasızlık ve dönekliğin kol gezdiği vahşi denizlerde yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur'a düşer. Burada sevimli ve kurnaz Çinli korsan Sao Feng ile karşılaşırlar. Dünyanın sonu olarak tanımlanan uzakdoğu okyanuslarındaki bu nihai savaşta terazinin dengeleri ortadadır. Korsanların her biri sadece kendi hayatı ve kaderi için taraf olmakla kalmayacak; aynı zamanda özgürlük sevdalısı korsan yaşam tarzının geleceğini kurtarma mücadelesi verecektir.
Zulu 2013 full hd izle 720p izle

Suç Şehri - Zulu (2013)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Jérôme Salle
Ülke: Fransa, Güney Afrika
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 6 Haziran 2014
Oyuncular: Orlando Bloom, Forest Whitaker, Tanya van Graan, Natasha Loring, Roxanne Prentice, Patrick Lyster, Sven Ruygrok

Caryl Ferey'nin 26 ülkede basılan ve uluslararası en fazla satan kitaplar listesinde yer alan Zulu isimli romanından uyarlanan film, hala "Apartheid"-ırkçı ayrımcılık- sistemininin etkilerinin sürdüğü ve fukara mahallelerle zengin mahallalerin sınırlarının birbirine karıştığı Cape Town'da geçiyor.

Geçmişte ülkesinde yaşanan kanlı olaylar esnasında büyük acılar yaşamış olan Ali Neuman bundan sonra yetişkin bir adam olmuş ve izlerini halen daha taşıyor olsa da o günleri atlatmıştır. Ali, bu günlerde Capetown'daki Güney Afrika polis şebekesinin şefi konumundadır ve beraber çalıştığı polis memuru Brian Epkeen ile birlikte hayatını, bölgelerindeki suç oranını sıfırlamaya adamıştır. Yakınlarda iki genç kadının ölü bulunmasıyla beraber işler iyice karışır. Bölgeyi saran bu yeni dehşet, iki polis memurunun hayatlarını değiştirecek, onları kendi şeytanlarıyla yüzleşmek mecburiyetinde bırakacaktır.

Jérôme Salle'in yönetmenliğini yaptığı ve başrollerinde Orlando Bloom ve Forest Whitaker'ın yer aldığı film 2013 Cannes Film Festivali'nin kapanış filmi.
Elizabethtown 2005 full hd izle 720p izle

Elizabethtown (2005)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 2 saat 3 dakika


  Yönetmen: Cameron Crowe
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 4 Kasım 2005
Oyuncular: Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Alec Baldwin, Bruce McGill

Drew Baylor spor ayakkabıları üreten büyük bir şirkette ayakkabı tasarımcısı olarak görev yapmaktadır. Patronuyla arası çok iyidir. Şirketin yükselen yıldızı olarak tanınmaktadır. Ancak son yaptığı spor ayakkabı tasarımındaki hatası nedeniyle kampanya fiyaskoyla sonuçlanır. Şirketini 972 milyon dolar zarara uğrattığı için de işinden kovulur.Sanki bütün bunlar yetmezmiş gibi özel hayatında da işler kötüye gider. Annesinden gelen telefonla, babasının öldüğü haberini alır. Babasının cenazesini alıp getirmek için bir an önce uçağa atlayıp Kentucky eyaletindeki Elizabethtown'a hareket etmesi gerekmektedir. Hayatta olduğu sırada hiç geçinemediği ve anlaşamadığı babasının cenazesini alma görevi ona düşmüştür.Uçak yolculuğu sırasında Claire adlı hostesle tanışır. Hayata daima pozitif açıdan bakan bir kadın olan Claire, Drew'in hayatının akışını değiştirecektir. Kentucky'e ulaşan Drew orada babasının hayatı ve aile kökenleri üzerine o güne kadar duymadığı çok sayıda detay öğrenir. Claire'in de yardımıyla kendi kaderiyle ilgili birtakım olasılıkları keşfetmeye başlar.
Unlocked 2017 full hd izle 720p izle

Unlocked (2017)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Michael Apted
Ülke: İngiltere, ABD, Çek Cumhuriyeti, İsviçre
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon: 1 Eylül 2017
Oyuncular: Noomi Rapace, Michael Douglas, Toni Collette, Orlando Bloom, John Malkovich, Akshay Kumar, Aymen Hamdouchi

Londra'da biyokimyasal bir terör operasyonunun ortasında istihbarat örgütü ve derin devlet birbirine düşer. 2 tarafa da sızıntı yapmış olan teröristler Londra'yı kana bulamaya yeminlidir ve cesaretli bir ajan bu yıkımı önleyecek tek kişidir!
Digging for Fire 2015 full hd izle 720p izle

Digging for Fire (2015)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 25 dakika


  


Yönetmen: Joe Swanberg
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Jane Adams, Jeff Baena, Steve Berg, Mike Birbiglia, Orlando Bloom, David Bly, Tom Bower

Bebeklerinden dolayı uzun zamandır dışarıda vakit geçiremeyen Tim ve Lee çifti, arkadaşlarının bahçesinde bir kemik ve silah bulunması ile farklı tecrübelere yelken açacaktır. Çektiği Drinking Buddies ile dikkatleri üzerine toplayan Joe Swanberg, Digging for Fire için gene pek çok ünlü oyuncu ile birlikte çalışıyor.
Sympathy for Delicious 2010 full hd izle 720p izle

Delicious'un Yeteneği - Sympathy for Delicious (2010)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Mark Ruffalo
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 23 Ocak 2010
Oyuncular: Christopher Thornton, Mark Ruffalo, Juliette Lewis, Laura Linney, Orlando Bloom, Noah Emmerich, James Karen

Delicious D / Leziz D lakabıyla tanınan Dean O'Dwyer, Los Angeles yeraltı müzik sahnesinin yükselen bir DJ’idir. Bir motosiklet kazası sonucu yatalak kalınca, tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Tam depresyona gömülmek üzereyken, tutkulu genç bir rahip olan Peder Joe Roselli ile tanışır. Peder Joe, Dean’i inançla şifa bulma dünyasına dahil eder. Dean çok geçmeden başkalarına şifa verme gücüne sahip olduğunu anlar. Fakat kendine şifa vermekten acizdir. Umutsuzluğa kapılarak henüz keşfettiği bu olağanüstü gücü servet ve şöhrete kavuşmak için kullanır. Bir rock grubuna katılır fakat aslında aradığının şöhret olmadığını anlar.
The Three Musketeers 2011 full hd izle 720p izle

Üç Silahşörler - The Three Musketeers (2011)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Paul W.S. Anderson
Ülke: Almanya, Fransa, İngiltere, ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi
Vizyon: 14 Ekim 2011
Oyuncular: Milla Jovovich, Logan Lerman, Ray Stevenson, Juno Temple, Orlando Bloom

Alexandre Dumas’ın tekrar sinemaya uyarlanan bu unutulmaz hikayesinde asabi bir genç olan D’Artagnan (Logan Lerman) ve üç haydut silahşör (Matthew Macfadyen, Luke Evans ve Ray Stevenson) kötülüklere karşı koymak için güçlerini birleştirir. Şeytani planları olan Richlieu’yu (Christoph Waltz) durdurmak için Buckingham (Orlando Bloom) ve hain Milady (Milla Jovovich) ile karşı karşıya kalacaklardır.
The Good Doctor 2011 full hd izle 720p izle

İyi Doktor - The Good Doctor (2011)

5.6 IMDB Puanı 5.6
    
 1 saat 31 dakika


  Yönetmen: Lance Daly
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 23 Nisan 2011
Oyuncular: Orlando Bloom, Riley Keough, Taraji P. Henson, Rob Morrow, Michael Peña

Dr. Martin Ploeck'in hayatı takdir edilme üzerine kuruludur. Yeni tanıştığı 18 yaşındaki kız Diane böbrek hastasıdır ve hayatına devam etmesi için destek makinesine ihtiyacı vardır. Fakat bir süre sonra Diane iyileşmeye başlar, ancak Martin onu kaybetmekten korktuğu için hastalığını tetikleyip Diane'i hasta tutarak hastanede yanında kalmasını sağlar.