Robert Downey Jr Filmleri (12 sonuç)

The Avengers 2012 full hd izle 720p izle

Yenilmezler - The Avengers (2012)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 2 saat 23 dakika


  Yönetmen: Joss Whedon
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
Vizyon: 4 Mayıs 2012
Oyuncular: Robert Downey Jr, Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr.

Çizgi roman şirketi Marvel'in Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk, Thor, Hawkeye ve Black Widow gibi süper kahramanlarını bir araya getiren ''Yenilmezler'' (The Avengers), Amerika ile aynı anda Türkiye'de de vizyona girecek. Geçen hafta 39 ülkede vizyona giren film, sadece hafta sonunda 178,4 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Joss Whedon'ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, beklenmedik bir düşmanın su yüzüne çıkarak dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlaması üzerine S.H.I.E.L.D. adıyla bilinen uluslararası barışı koruma teşkilatının yöneticisi olan Nick Fury, dünyanın dört bir yanını gezerek, dünyayı böyle bir felaketten kurtarmak için ihtiyaç duyduğu takımı topluyor.

Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston'un paylaştığı bu ekibe, Stellan Skarsgard'la Samuel L. Jackson eşlik ediyor.
Captain America: Civil War 2016 full hd izle 720p izle

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı - Captain America: Civil War (2016)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 27 dakika


  Yönetmen: Anthony Russo
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
Vizyon: 6 Mayıs 2016
Oyuncular: Chris Evans, Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Don Cheadle, Jeremy Renner

Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmez’lerin yenilenmiş ekibinin lideri şeklinde görüyoruz. Yenilmezler’in de dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için zorlamaktadır. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen 2. gruptur.
Iron Man 2008 full hd izle 720p izle

Demir Adam - Iron Man (2008)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Jon Favreau
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Vizyon: 2 Mayıs 2008
Oyuncular: Robert Downey Jr, Terrence Howard, Jeff Bridges, Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb

Ülkesi için teknoloji harikası silah ve füzeler üreten Stark Industries’in kurucu yöneticisi olan Tony Stark, geliştirdiği yüksek teknolojik buluşlarla dünya çapında aşırı ciddi konuma ulaşmış bir silah sanayicisi ve mucittir. Boş zamanlarındaysa güzeller güzeli bayan hayranlarını ihmal etmez. Yeni geliştirdiği füzelerin test edildiği bir tatbikat/gösterinin ardından konvoyunun saldırıya uğraması ve bir terörist grubun eline tutsak düşmesiyle birlikte Tony’nin “tatlı hayatı” bir anda kabusa döner.

Saldırı sırasında zaten zayıf düşmüş olan kalbinin yanına bir şarapnel mermisinin saplanmasıyla hayatı tehlikeye giren Tony, kendisini tutsak alan terör grubunun esrarengiz lideri Raza (Faran Tahir) tarafından modern silahlar üretmeye zorlanır. Fakat en kötü anında bile zekasını ve yaratıcılığını kullanarak kendisini esaretten kurtaracak bir zırh imal etmeyi başaracaktır.

Teröristlerden kurtulup ülkesine döndüğünde kendi geçmişiyle hesaplaşma noktasına gelen Tony, kurucusu olduğu Stark Industries’i yepyeni bir amaca yönlendirmeye yemin eder. Eskiden sağ kolu olan ve kendisinin yokluğunda şirketi yöneten Obadiah Stane’in (Jeff Bridges) şiddetli muhalefetine karşın günlerini ve gecelerini atelye/laboratuvarında çalışarak geçirmeye başlar. Artık tek isteği, kendisine insanüstü güçler ve fiziksel koruma sağlayacak çok gelişkin bir zırh geliştirmektir.

Bu arada, yıllardır birlikte çalıştığı güzel asistanı Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) ve arkadaşı yarbay Rhodey’in (Terrence Howard) yardımı ile dünya çapında sonuçlar yaratacak haince bir komployu açığa çıkartmayı başarır. Yeni kırmızı ve altın rengi zırhına bürünen Tony Stark ve ikinci kimliği Iron Man dünyayı korumaya ve adaleti sağlamaya yemin eder.
Sherlock Holmes: A Game of Shadows 2011 full hd izle 720p izle

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları - Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: Guy Ritchie
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Suç, Gizem, Gerilim
Vizyon: 16 Aralık 2011
Oyuncular: Robert Downey Jr, Jude Law, Noomi Rapace, Rachel McAdams, Jared Harris

Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve 'ortağı' Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Onlardan hep bir adım önde olan kurnaz ve vicdansız Profesör Moriarty (Jared Harris) ise -ki Holmes en zeki olma unvanını ona kaptırmak üzere- büyük bir laneti değiştirecek planların peşindedir. Kahramanlarımız ise ne olursa olsun Moriarty durdurmaya kararlı...

Yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi gene Guy Ritchie yer alırken senaryoyu ilk filmden farklı olarak Kieran ve Michele Mulroney çifti kaleme aldı. İlhamını Sherlock Holmes'un yaratıcısı Arthur Conan Doyle'dan alan filmde Robert Downey Jr. ve Jude Law başrollerinin yanı sıra ilk filmdeki rolleriyle kadroya tekrar dahil olan oyuncular ise Eddie Marsan ( müfettiş Lestrade), Rachel McAdams (Irene Adler), Kelly Reilly ve Geraldine James olarak sıralanıyor... yer alıyorlar. Film kostümlerini ilk yapımda olduğu gibi gene Jenny Beavan tasarlarken ve müzikler ise kendisini her filmde mutlaka belli eden Hans Zimmer'a ait...
The Judge 2014 full hd izle 720p izle

Yargıç - The Judge (2014)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 21 dakika


  Yönetmen: David Dobkin
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 17 Ekim 2014
Oyuncular: Robert Downey Jr, Robert Duvall, Vera Farmiga, Billy Bob Thornton, Vincent D'Onofrio, Jeremy Strong, Dax Shepard

Hank Palmer parlak bir kariyeri olan, Chicago'da yaşayan bir avukattır. Önemli bir davasının arifesinde, annesinin kaybettiğinin haberini alır. Babasıyla çok uzun zamandır görüşmeyen Hank, aileden iletişimde olduğu tek insanı da kaybetmiştir.
Chef 2014 full hd izle 720p izle

Şef - Chef (2014)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 54 dakika


  Yönetmen: Jon Favreau
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Genel
Vizyon: 22 Ağustos 2014
Oyuncular: Jon Favreau, John Leguizamo, Bobby Cannavale, Emjay Anthony, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Sofía Vergara, Oliver Platt, Amy Sedaris, Robert Downey Jr, Robert Downey Jr.

Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Kendi mutfağına ait yemekleri nefistir fakat lokantanın menüsüne bağımlı çalıştıkça yaratıcılığı ve ona bağlantılı olarak da yemeklerinin lezzeti düşüşe geçer. Üstelik mühim bir gurmenin yemekleri konusunda yaptığı olumsuz eleştiriler Carl için bardağı taşıran son damla olur.

Yeteneğine karşın kariyerinde düşüşe geçtiğini hisseden Carl´a tam da bu dönem bir teklif gelir: ikinci el bir bir yemek karavanı al ve kendi işinin patronu ol! Oğlu Percy ve eski bir arkadaşı olan Martin’in yardımı ile Carl Amerika yollarında yemeğe ve yeni lezzetlere ve de en önemişi hayata dair tutkusunu tekrardan keşfedecektir.
Iron Man 3 2013 full hd izle 720p izle

Demir Adam 3 - Iron Man 3 (2013)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Shane Black
Ülke: ABD, Çin
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Vizyon: 3 Mayıs 2013
Oyuncular: Robert Downey Jr, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall

Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu hasım, o çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracağını zorlu bir mücadeleye giriyor. Ama en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı var. Stark'ın bu savaşında kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

Yarattığı alaycı karakterlerle hayran kitlesini geliştiren Robert Downey Jr.'ı dördüncü defa Tony Stark olarak izleyeceğimiz filmin yönetmenliğini ise Shane Black üstleniyor.
Filmin çekimlerine Kuzey Carolina eyaletinin Wilmington kentinde gerçekleştirilen filmin senaryosu ise Drew Pearce'e ait. Downey Jr.'a Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Jon Favreau, Ben Kingsley, Guy Pearce, Rebecca Hall, James Badge Dale ve Ashley Hamilton isimleri eşlik ediyor.
Tropic Thunder 2008 full hd izle 720p izle

Tropik Fırtına: Al Bakalım - Tropic Thunder (2008)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Ben Stiller
Ülke: ABD, İngiltere, Almanya
Tür: Aksiyon, Komedi, Macera
Vizyon: 10 Ekim 2008
Oyuncular: Jeff Kahn, Robert Downey Jr, Anthony Ruivivar, Jack Black, Jay Baruchel, Ben Stiller, Robert Downey Jr.

Filmde aksiyon filmlerinde oynayan aktörlere eğitim verilen dış dünyadan yalıtılmış Dale Dyle eğitim kampında iki hafta kaldıktan sonra yeniden topluma dönen oyuncuların topluma dönüşlerinden sonra karşılaştıkları zorluklar ve bocalamaları komedi kalıpları içerisinde anlatılıyor. Savaş filminde oynamaya başlayan aktörlerimiz, gerçek savaşı andıran koşullar altında kalınca eğitim kampında öğrendiklerine başvurmak zorunda kalıyor ve ortaya ‘film içinde film’ mantığında işleyen eğlenceli olaylar çıkıyor.
Iron Man 2 2010 full hd izle 720p izle

Demir Adam 2 - Iron Man 2 (2010)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 2 saat 4 dakika


  Yönetmen: Jon Favreau
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Vizyon: 7 Mayıs 2010
Oyuncular: Robert Downey Jr, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson, Sam Rockwell

Küstah fakat seksi bir işadamı görüntüsündeki Tony Stark gerçekte Iron Man'in ta kendisidir ve bu özelliğini bütün dünya ile paylaşmaktan hiç de çekinmiyordur. Sırrını paylaşması için "mahalle baskısı" gören Stark, orduya da hükumete de ser veriyor sır vermiyordur. Zırhının sırrı bir tek kahramanımıza ait olmalıdır! Teknolojisini orduyla paylaşması için iktidar, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez. Beraberinde Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile birlikte, Tony yeni ittifaklar kurar ve yeni büyük güçlerle yüzleşir. Yönetmen Jon Favreau ve Oscar'a aday gösterilen Robert Downey Jr'ı yine bir araya getiren Iron Man 2'de, milyarder mucit Tony Stark ve arkadaşlarının serüven dolu komedisi eğlenceli dakikalar vaadediyor
Due Date 2010 full hd izle 720p izle

Git Başımdan - Due Date (2010)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 35 dakika


  Yönetmen: Todd Phillips
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 26 Kasım 2010
Oyuncular: Robert Downey Jr, Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Jamie Foxx, Juliette Lewis, Robert Downey Jr.

Peter Highman beş gün sonra doğuma girecek karısına yetişmek ve zamanında orada olmak için Atlanta'da çok hızlı hareket etmesi gereken bir baba adayıdır. Ancak uçağını yakalayamayınca tüm programı alt üst olur. Kendisini Ethan Tremblay'in arabasında bulan Peter, karısının ve çocuklarının yanında zamanında olabilmek için bu yolculuğu yapmak zorunda kalır. Tüm ülkeyi bir uçtan diğerine katedeceği yol arkadaşı ise tam anlamıyla sinir bozucudur.
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus 2006 full hd izle 720p izle

Tutku - Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus (2006)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Steven Shainberg
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Gizem
Vizyon: 1 Eylül 2006
Oyuncular: Nicole Kidman, Robert Downey Jr, Ty Burrell, Harris Yulin, Jane Alexander, Emmy Clarke, Genevieve McCarthy

Meşhur fotoğrafçı Diane Arbus'un hayat hikayesinden esinlenilerek yapılmıştır. Film, 1958 yılı New York'unda geçiyor. Diane Arbus (Nicole Kidman) kendisini eşine ve çocuklarına adamış, geleneksel bir evlilik hayatı sürdürmektedir. Diane'in ailesinin desteği ile ayakta duran eşi Allan Arbus (Ty Burell) moda ve reklam fotoğrafçısıdır, Diane ise ona asistanlık yapmaktadır. Diane'in dikkatini çeken yeni komşusu Lionel Sweeney (Robert Downey Jr.) aşırı kıllanma hastalığı olarak bilinen hypertrichosis hastasıdır. Diane Lionel'den çok etkilenir.

Bazı cinsel öğeler içerir. Ailece izlemeye uygun değildir.
Gothika 2003 full hd izle 720p izle

Gothika (2003)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Mathieu Kassovitz
Ülke: ABD
Tür: Gerilim
Vizyon: 30 Ocak 2004
Oyuncular: Halle Berry, Robert Downey Jr, Charles S. Dutton, John Carroll Lynch, Bernard Hill, Penelope Cruz, Dorian Harewood

Kriminal Psikolog Miranda Grey uzmanlık alanıyla ilgili bir çalışma yapmaktadır. Bir anda üzerinde çalıştığı ruhsal sorunla baş başa kalır. Dr. Miranda Grey, öldürmekle suçlandığı kocasına dair hiçbirşey hatırlamamaktadır.Hafızasını yeniden kazanmaya ve masumiyetini ispatlamaya çalıştıkça kinci bir ruh onu kıskacına alır. Bütün çabalarına karşın, kendi suçluluğunu ve giderek artan deliliğini kabul etmek mecburiyetinde kalır.