Tim Robbins Filmleri (16 sonuç)

The Shawshank Redemption 1994 full hd izle 720p izle

Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption (1994)

9.3 IMDB Puanı 9.3
    
 2 saat 22 dakika


  



Yönetmen: Frank Darabont
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 10 Mart 1995
Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown

Korku Sizi Tutsak Eder, Umut İse Özgür Bırakır.

Andy Dufresne, genç ve başarılı bir bankerdir. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi'nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy'nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır: Red.
Bir Stephen King uyarlaması olan filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins başrolde. Film, 1995'te, aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.
Mystic River 2003 full hd izle 720p izle

Gizemli Nehir - Mystic River (2003)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 18 dakika


  



Yönetmen: Clint Eastwood
Ülke: ABD, Avustralya
Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 24 Ekim 2003
Oyuncular: Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon, Laurence Fishburne, Marcia Gay Harden



1965 Boston doğumlu Dennis Lehane, gizemli ve orta düzeyde gerilim içeren romanlarıyla güçlü bir ‘yazar’ kimliği oluşturdu.
Clint Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı “Mystic River” adlı film, yazarın ‘sinemaya uyarlanan ilk romanı’ olma özelliğini taşıyor. 2007 yılında gösterime giren Ben Affleck’in yönetmenliğini yaptığı “Gone Baby Gone” da, yazarın “Kenzie-Gennaro Romanları” serisinden “Gone, Baby, Gone” adlı romanının sinemaya uyarlanmış hali.

2003 yılında gösterime giren “Mystic River”, senarist Brian Helgeland ve Eastwood’un ortak çalışması. Sean Penn, Kevin Bacon, Tim Robbins, Laurence Fishburne, Marcia Gay Harden, Laura Linney gibi güçlü oyuncu kadrosuna sahip olan film, Penn ve Robbins’e 2004 yılında Oscar Ödülü kazandırdı.

Ortalama 10 yaşlarında olan Jimmy, Sean ve Dave, aynı mahallede oturan üç yakın arkadaştır. Her çocuk gibi okul dışındaki zamanları mahalle sporlarıydı.

Caddede oynadıkları birgün, henüz dökülmüş taze betona isimlerini yazarlar. O sırada yanlarında duran bir arabadan inen rozetli adam, üç çocuğa bağırır ve içlerinden Dave’i alıp götürür. 4 gün alıkonulan Dave, geri döndüğünde bambaşka biri olmuştur ve o günden sonra Jimmy ve Sean’la arkadaşlığını keser.
Yaptıkları ‘taşkınlık’, Jimmy ve Sean’i kısa süre utandırırken, Dave’in hayatı boyunca utanmasına neden olur.

Aradan 25 yıl geçer ve üç arkadaşın yolları, Jimmy’nin kızı Katie’nin öldürülmesiyle kesişir. Mutlu bir hayatı olan Katie, erkek arkadaşı Brendan ile planladığı Vegas kaçamağı öncesi iki arkadaşıyla bara gider. Bar çıkışı öldürülür.

Saldırıya uğradığı anlaşılan Katie’nin dosyasını polis olan Sean incelemeye başlar. Şaşırtıcı veriler toplayan Sean’ın araştırması, o mahalle dışına çıkmayacaktır.
Jacob's Ladder 1990 full hd izle 720p izle

Dehşetin Nefesi - Jacob's Ladder (1990)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Adrian Lyne
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Korku
Vizyon:
Oyuncular: Danny Aiello, Elizabeth Pena, Tim Robbins

Kâbusları uyanıkken de devam eden evli ve bir çocuk babası Vietnam gazisi Jacob Singer (Tim Robbins), aklını kaçırdığını düşünmektedir. Yaşadıkları, Vietnam'da askerler üzerinde denenen çok güçlü bir uyuşturucunun yan etkileri midir? Yoksa sadece savaş sonrası sıkıntıları daha da mı kötüleşmiştir? Ya da Jacob tahminlerinin ötesinde, çok daha korkunç bir durumla mı yüz yüzedir? Dehşetin Nefesi gerçeküstüyle gerçeğin birbiriyle giderek kaynaştığı öyküsüyle seyirciyi her an diken üstünde tutmayı başarırken, kurduğu görkemli bulmacayı şok edici bir final ile kusursuz bir çözüme ulaştırıyor... Jacob's Ladder - Dehşetin Nefesi 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Yi jiu si er 2012 full hd izle 720p izle

1942'ye Dönüş - Yi jiu si er (2012)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 2 saat 25 dakika


  


Yönetmen: Xiaogang Feng
Ülke: Çin
Tür: Dram
Vizyon: 11 Kasım 2012
Oyuncular: Tim Robbins, Adrien Brody, Daoming Chen, Fan Xu, Hanyu Zhang

1942’ye Dönüş, Çin’in Henan bölgesinde mültecilerin yoksullukla mücadelesini ve kıtlığın nasıl yavaş yavaş onların sonunu hazırladığını anlatan tarihi bir film.

Theodor White Amerikalı bir gazetecidir. Kendi hayatını tehlikeye atmayı göze alarak yaşanan insanlık dışı olayları belgeler fakat Çinli lider sorunu görmezden gelir. Ta ki White’ın haberi Time dergisinde yayınlanana kadar.
Top Gun 1986 full hd izle 720p izle

Top Gun (1986)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 50 dakika


  



Yönetmen: Tony Scott
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Romantik
Vizyon: 1 Ocak 1987
Oyuncular: Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards, Tom Skerritt, Tim Robbins

sta donanma pilotu Pete Mitchell ileri derece eğitim için gönderildiği Miramar Donanma Hava Üssü'nde herkesin ulaşmaya çalıştığı Top Gun onur ödülü için en kıdemli pilotlardan biri olan Tom Kasansky ile başa baş bir mücadele içine girer. Mitchell'ın babası, kendisinin sebep olduğu bir kazada çok sayıda başka askerle birlikte şehit olmuştur. Bu durum diğer pilotların Mitchell'a karşı tavırlarındaki soğukluğun da nedenidir... Mitchell bir süre sonra üste tanıştığı bir sivil danışman olan Charlotte Blackwood ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Bir arkadaşının ölümüyle sarsınan Mitchell, Top Gun ödülünü almayı başaramayınca psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Beklediği başarıyı yakalamak için son şansı ani bir uluslararası krizde yerine getirmekle görevlendirdiği kritik bir görevdir. 1986'nın en çok hasılat yapan filmi olan Top Gun, 80'lerin bol aksiyonlu, erkek-egemen askeri dramaları içinde özellikle havadan çekilen yüksek bütçeli uçuş sekanslarının yarattığı heyecan ile ön plana çıkmıştı. Yönetmen Tony Scott'ın eski bir reklam yönetmeni olması filmin bol hareketli estetiğinin başarısını açıklıyor.
A Perfect Day 2015 full hd izle 720p izle

A Perfect Day (2015)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 46 dakika


  


Yönetmen: Fernando León de Aranoa
Ülke: İspanya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Mélanie Thierry, Fedja Stukan, Eldar Residovic, Sergi López

Bir grup işçi Kosova'da bir bölgede kendilerine su sağlamaya çalışmakta ve buldukları kaynağı garanti altına almak isterler. Çünkü su kaynağına birileri tarafından yerleştirilmiş bir ceset suyu kirletmiştir ve yaydığı mikrobun suyu kullanan etraftaki köylere de bulaşma riski fazladır. Ekip cesedi bulunduğu yerden çıkararak problemi çözmeye çalışır. Fakat savaşın etkisi altında olan Kosova'da bu basit görev düşündükleri kadar kolay değildir.
Nothing to Lose 1997 full hd izle 720p izle

Kaybedecek Bir Şey Yok - Nothing to Lose (1997)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 38 dakika


  



Yönetmen: Steve Oedekerk
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi
Vizyon: 17 Ekim 1997
Oyuncular: Martin Lawrence, Tim Robbins, John C. McGinley, Giancarlo Esposito, Kelly Preston

Biri beyaz ve zengin, diğeri yoksul ve zenci... Kader onları trafik ışıklarında karşılaştırır ve iki adamın düşmanlıkla başlayan ilişkileri sıkı bir dostluğa dönüşür...

Büyük bir reklam şirketinde yöneticilik yapan Nick Beam, eve biraz erken gelince çok sevdiği eşini patronuyla aynı yatakta bulur. Şok olan genç adam, hemen arabasına atlayıp oradan uzaklaşır. Ancak şanssızlık yakasını bırakmaz. Trafik ışıklarında durduğu sırada kapı açılır ve şimşek hızıyla içeriye dalan T. Paul, Nick'in şakağına silahı dayayarak ondan cebindeki tüm parayı kendisine vermesini ister. Artık kaybedecek bir şeyi kalmadığını düşünen Nick, korkusuzca davranarak, silahı saldırganın elinden alır. Artık suçlu onun elindedir. İki erkek arasında, bu tehlikeli durumla başlayan ilişki, bir süre sonra dostluğa dönüşür.

Hatta Nick'in patronundan intikam almak için bir soygun bile planlarlar.
Catch a Fire 2006 full hd izle 720p izle

Ateşin Ortasında - Catch a Fire (2006)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 41 dakika


  



Yönetmen: Phillip Noyce
Ülke: Fransa, İngiltere, Güney Afrika, ABD
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram
Vizyon: 2 Eylül 2006
Oyuncular: Tim Robbins, Derek Luke, Bonnie Henna, Mncedisi Shabangu, Tumisho Masha, Sithembiso Khumalo, Terry Pheto

Güney Afrikalı Patrick Chamusso (Derek Luke) ve eşi Precious'un (Bonnie Henna) kızları ile birlikte mutlu bir yaşamları vardır? Secunda Rafinerisi'nde ustabaşı olarak çalışan Patrick, boş zamanlarında yerel bir futbol takımının koçluğunu yapmaktak, siyahlar üzerinde acımasızca baskı kurmuş sistemi de protesto eden bir davranış sergilemekten çekinmemektedir?

Oscar ödüllü oyuncu Tim Robbins ise, ülkenin Polis Güvenlik Birimi'nde görevli Albay Nic Vos rolünde? Vos, Afrika Milli Kongresi'nin, ırkçı sisteme karşı yürüttüğü illegal faaliyetlerine hızlandırmasıyla beraber, her an olmaya hazır olan olaylarda düzeni sağlamaya çalışmaktadır. Vos bu arada karısının ve kızlarının güvenliğinden de kaygı duymaktadır?

Albay Vos'la Patrick'in karşılaşması, Secunda Rafinerisi'nin sabote edilmesinden sonra gerçekleşir? Patrick, şüpheli olarak gözaltına altına alınır. Suçsuz olduğu halde Albay Vos ve adamları Patrick ve ailesinin hayatını cehenneme çevirir. Karısı Precious'un da eziyet görmesi Patrick'e şok ve utanç yaşatır? Patrick daha sonra esaretten kurtulmasına karşın, harekete geçer ve direnişçilere katılır?

Artık değişim kaçınılmazdır? Hem kendisi, hem karısı, hem de Güney Afrika için?
War of the Worlds 2005 full hd izle 720p izle

Dünyalar Savaşı - War of the Worlds (2005)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 56 dakika


  



Yönetmen: Steven Spielberg
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 1 Temmuz 2005
Oyuncular: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin, Tim Robbins

İki çocuğuyla beraber hafta sonunu geçirirken gökyüzü aniden kararır ve şimşekler eşliğinde çok şiddetli bir fırtına patlak verir. Gökyüzünde tuhaf şeyler olmaktadır. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra evinin yakınındaki kavşakta sıradışı bir olaya tanık olur. Toprağın aniden yarılmasıyla yeryüzünün derinliklerinden üç bacaklı çok büyük bir savaş makinesi ortaya çıkar ve görünürdeki herşeyi yakıp yıkmaya başlar.

Bu olay, uzaylıların dünyamıza saldırısının ilk hamlesidir. O andan itibaren herhangi bir gün gibi görünen günün akışı değişmiş ve bu sıradan insanlar hayatlarının en olağanüstü anlarını yaşamaya başlamıştır. Ray hemen harekete geçerek çocuklarını toparlar. Acımasız düşmanın gazabından kurtulmak için o bölgeden bir an önce kaçmaktan başka çareleri yoktur. Uzaylı istilacıların elinden kurtulmaya çalışan binlerce insanla beraber çıktığı bu amansız yolculukta vahşi doğa koşullarıyla mücadele ederken tek isteği iki çocuğunun hayatını kurtarabilmektir. Ancak nereye kaçarlarsa kaçsınlar tam bir güvenlik yoktur. Sevdiklerini kurtarabilmesi için Ray'in elindeki tek gücü iradesidir.
Cinema Verite 2011 full hd izle 720p izle

Cinema Verite (2011)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 26 dakika


  



Yönetmen: Shari Springer Berman
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 23 Nisan 2011
Oyuncular: Diane Lane, Tim Robbins, James Gandolfini, Thomas Dekker, Kaitlyn Dever

American Splendor’ın yönetmenleri Shari Springer Berman ve Robert Pulcini, TV’deki röntgencilik kültürünün kökenine iniyor ve Amerika’nın ilk reality programının izini sürüyor.

Cinema Verite, HBO için Shari Springer Berman ve Robert Pulcini ikilisi tarafından çekilen Emmy ödüllü bir film. Rus sinema kuramcısı Vertov’un Kino-Pravda’sından beslenen ve Fransızlar’ın 1960’larda ortaya attıkları Cinéma-vérité/Sinema Gerçek kuramından yola çıkan yapımcılar, televizyon tarihinin ilk reality programına konu olan ailenin öyküsünü bu filme taşıyor.

1973 yılında ABD ordusu Vietnam'dan çekildi ve ülkede kürtaj yasallaştı. Tam da bu dönemde Public Broadcasting Service (PBS), ilk reality programı olan An American Family adlı diziyi 12 bölüm halinde yayına soktu. California, Santa Barbara’da yaşayan üst-orta sınıftan beş çocuklu Loud ailesinin günlük yaşamlarını çeken belgesel ekibi, 300 saatten fazla çekim yaparak, aile bireylerinin en özel anlarını bile kaydettiler. Dizi yayına girdiğinde, yaptıkları her şeyin gösterilmesine izin verdikleri için basının oklarına hedef olan aile, kendi içinde çözülmeye başlar.
City of Ember 2008 full hd izle 720p izle

Sihirli Şehir - City of Ember (2008)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 30 dakika


  



Yönetmen: Gil Kenan
Ülke: ABD
Tür: Macera, Aile, Fantastik
Vizyon: 24 Ekim 2008
Oyuncular: Saoirse Ronan, David Ryall, Harry Treadaway, Mary Kay Place, Tim Robbins, Bill Murray, Mackenzie Crook

Filmde Lina ve Doon adlı 2 çocuğun hikayesi anlatılmakta. Onlar, gökyüzünün her zaman karanlık olduğu, güneşin doğmadığı Ember kentinde yaşarlar. Bu sebepten kentteki sokak lambaları ve evlerdeki ışıklar devamlı yanmaktadır. Ember kentinin enerji kaynaklarının tükenmeye başlamasıyla beraber lambalar da titreşerek sönmeye yüz tutar. Bunun üzerine iki kardeş, Ember kentinin kuruluşundan buyana var olan gizemi çözmek ve insanlara gün ışığını sağlamak için çareler aramaya başlarlar.
Thanks for Sharing 2012 full hd izle 720p izle

Thanks for Sharing (2012)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 52 dakika


  


Yönetmen: Stuart Blumberg
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 20 Eylül 2013
Oyuncular: Mark Ruffalo, Tim Robbins, Gwyneth Paltrow, Josh Gad, Joely Richardson

Seks bağımlılığıyla mücadele eden üç farklı karakterin hikayesini ele alan filmde, karakterler hayatlarını zorlu bir yokuşa süren bu bağımlılığı tedavi etmek için yeni bir tedaviye başlarlar. 12 adımda tedaviyi vaadeden bu süreç boyunca içgüdülerini yenip, arzu ve isteklerini kontrol etmeye çalışacaklardır. Bunu başarmanın yolu da birbirlerine karşı samimi ve destekleyici olmalarından geçer. Adam da bu gruptaki kişilerden biridir ve son yıllarda bu bağımlılığı yenme anlamında önemli aşamalar kaydetmiştir. Kanser hastalığını yenmiş olan güzel Phoebe ile tanıştığında gerçek hislerin yer aldığı sahici bir ilişkiye hazır olduğunu hisseder...

Stuart Blumberg'ün yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Gwyneth Paltrow, Mark Ruffalo ve Pink paylaşıyor.
Marjorie Prime 2017 full hd izle 720p izle

Marjorie Prime (2017)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 39 dakika


  


Yönetmen: Michael Almereyda
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Romantik
Vizyon: 1 Ekim 2017
Oyuncular: Jon Hamm, Hannah Gross, Geena Davis, Tim Robbins, Lois Smith, Stephanie Andujar, Leslie Lyles

Yakın gelecekte geçen film 86 yaşında olan Marjorie'nin üzerinden şekilleniyor. Ölmeye yaklaşmış olan Marjorie hafızasını her geçen gün kaybetmekte ve tutunduğu hatıralarını unutmaktadır. Anılarını unutmak istemediği için bir hologram hizmeti satın alır. İhtiyar kadına hatıralarını anımsatmaya programlanan bu hologram tıpkı Marjorie'nin kaybettiği eşinin gençliğine benzemektedir. Marjorie bu süreçte neyi anımsamak ve daha da ehemmiyetli neleri unutmak istediğini öğrenecektir...
Antitrust 2001 full hd izle 720p izle

Kontrol Dışı - Antitrust (2001)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 49 dakika


  



Yönetmen: Peter Howitt
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 28 Eylül 2001
Oyuncular: Ryan Phillippe, Rachael Leigh Cook, Claire Forlani, Tim Robbins, Douglas McFerran, Richard Roundtree, Tygh Runyan

Stanford mezunu iki parlak genç, bilgisayar dehası olarak kabul edilmektedirler. NURV adlı dev bir şirketin sahibi olan (ve Bill Gates'e açıkça gönderme içeren) Gary Winston, son derece gelişkin bir uydu iletişim sistemiyle ilgili bir proje için bu gençleri işe almak ister. İki arkadaştan Milo (Ryan Philippe), sanatçı kız arkadaşının (Claire Forlani) da aklını çelmesi sonucu işi kabul eder, fakat daha idealist olan Teddy'nin farklı planları bulunmaktadır.

Gary Winston'ın özel bir ilgi gösterdiği Milo, patronunu mahcup etmeksizin, orada tanıştığı meslektaşı Lisa'yla (Rachael Leigh Cook) birlikte yoğun bir çalışmanın içine girer. Fakat bir süre sonra, projenin gerçekte son dereci şeytani emelleri bulunduğunu ve kendisinin de onaylamayacağı bir amaç için piyon gibi kullanıldığını farkeder...
Green Lantern 2011 full hd izle 720p izle

Yeşil Fener - Green Lantern (2011)

5.6 IMDB Puanı 5.6
    
 1 saat 54 dakika


  



Yönetmen: Martin Campbell
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 26 Ağustos 2011
Oyuncular: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Tim Robbins, Jay O. Sanders, Taika Waititi

Evrende barışı korumayı amaçlayan galaksiler arası bir hava filosunun üyesi olan, kendini dünya işlerinin dışında bırakarak, gizemli yeşil bir yüzüğe adamış bir test pilotunun hikayesinin anlatıldığı filmin kahramanı, yüzüğü olmadığında alelade bir kişiden farkı kalmayan, Justice League of America'nın kurucularından Green Lantern'den başkası değildir...
Howard the Duck 1986 full hd izle 720p izle

Ördek Howard - Howard the Duck (1986)

4.6 IMDB Puanı 4.6
    
 1 saat 50 dakika


  



Yönetmen: Willard Huyck
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu
Vizyon: 1 Ağustos 1986
Oyuncular: Lea Thompson, Jeffrey Jones, Tim Robbins, Ed Gale, Chip Zien, Tim Rose, Steve Sleap

İnsansı bir ördek... Hem de daha önce hiç de görmediğimiz türden...
Howard the Duck, dünyadaki uzaylı istilasını durdurmak üzere yaşadığı gezegenden dünyaya gitmek durumunda kalır. Artık dünyada bulunma nedeni ve tek çaresi insanlara yardım etmek ve bu korkunç istilayı durdurmaktır.