Avusturya Sineması (25 sonuç)

Der Untergang 2004 full hd izle 720p izle

Çöküş - Der Untergang (2004)

8.3 IMDB Puanı 8.3
    
 2 saat 36 dakika


  Yönetmen: Oliver Hirschbiegel
Ülke: Almanya, Avusturya, İtalya
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 25 Mart 2005
Oyuncular: Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Corinna Harfouch, Ulrich Matthes, Juliane Köhler

Çöküş, insanlık tarihinin en kanlı dönemlerinden birinde yaşamış, tarihin en tartışmalı kişiliklerinden birinin, Adolf Hitler’in son günlerine odaklanır.

İkinci Dünya Savaşı’nın sonuna gelinmesine yakın, Berlin kuşatma altındadır ve bu işgalleri kaldıramayan Hitler tarihin en önemli olaylarından birine imza atmak üzeredir. Yenilgiyi ve teslimiyeti kabullenemeyen Hitler, ölüme yaklaşmaktan başka bir çare bulamaz. Eva Brown’la evlenir, ve birlikte hayatlarına son verirler.

Akademi Ödülleri’nde ‘En İyi Yabancı Film’ kategorisinde Oscar’a aday gösterilen film, karanlık ve gerçekçi atmosferiyle, işlediği hikayenin gerçekliğinin hakkını veriyor.

Sinema tarihinin en önemli biyografilerinden biri olan film, Dax Experiment filmiyle esaslı bir çıkış yakalayan Alman yönetmen Oliver Hirschbiegel imzalı.
Before Sunrise 1995 full hd izle 720p izle

Gün Doğmadan - Before Sunrise (1995)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD, Avusturya, İsviçre
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 19 Mayıs 1995
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Hanno Pöschl, Karl Bruckschwaiger

Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine (Julie Delpy) ile Amerikalı Jesse (Ethan Hawke), Budapeşte - Viyana treninde bir çiftin kavgası ile tesadüfen tanışırlar. Jesse, Celine'e, ertesi gün uçağa bineceğini ancak parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyler ve Celine'in kendisine eşlik etmesini ister. Viyana'da trenden inerler ve 14 saat boyunca hayatlarını derinden etkileyecek bir beraberliğe adım atarlar
Amour 2012 full hd izle 720p izle

Aşk - Amour (2012)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: Michael Haneke
Ülke: Avusturya, Fransa, Almanya
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 28 Aralık 2012
Oyuncular: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert, Alexandre Tharaud, William Shimell, Isabelle

Michael Haneke’nin, Cannes Film Festivali’nde büyük ödül, Altın Palmiye’yi kazanan filmi “AŞK”ta (Amour) Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva ve Isabelle Huppert’in önemli oyuncular rol alıyor. Film, yıllarını birlikte geçirmiş yaşlı bir çiftin dokunaklı hikâyesini anlatıyor.

Georges ve Anne, 80'lerinde emekli ve eğitimli iki müzik öğretmenidir. Bir gün Anne bir kriz geçirir ve felç olur. Anne'in felç geçirmesinin ardından çift bu durumla başa çıkmaya çalışır. Onca yıldır devam eden evlilikleri yeniden bağlılık testinden geçmektedir.
The Seventh Continent  Der siebente Kontinent 1989 full hd izle 720p izle

Yedinci Kıta - The Seventh Continent Der siebente Kontinent (1989)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    

  


Yönetmen: Michael Haneke
Ülke: Avusturya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Birgit Doll, Dieter Berner, Leni Tanzer

Son derece normal ve sessiz görünmelerine rağmen derinlerinde büyük patlamalar yaşayan Georg ve Anna çifti, hayatlarında kayda değer hiçbir zevki tadamamakta, tamamıyla kayıtsız bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Bu durumdan en çok nasibini alan birey ise çocukları Evi olur. Evi, ebeveynlerinin ilgisizliğinin cezası olarak kör taklidi yapmaya başlar. Bu durumu gören Georg ve Anna, hayatlarının anlamsızlığını fark ederler. Monoton yaşamlarına son vermeye karar verip evlerine kapanırlar. Bu süreçte yapacakları şey ise tüm anılarını yok edip yeni bir hayata kavuşmaya çalışmaktadır. Sinemanın dahi yönetmenlerinden olan Michael Haneke imzalı film, yönetmenin diğer filmlerinde de değinmeyi sürdürdüğü birçok sorunu çarpıcı bir dille perdeye aktarıyor. The Seventh Continent - Der siebente Kontinent - Yedinci Kıta 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Le violon rouge 1998 full hd izle 720p izle

Kırmızı Keman - Le violon rouge (1998)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: François Girard
Ülke: Kanada, İtalya, ABD, İngiltere, Avusturya
Tür: Dram, Romantik, Gizem
Vizyon: 10 Eylül 1998
Oyuncular: Carlo Cecchi, Irene Grazioli, Anita Laurenzi, Tommaso Puntelli, Samuele Amighetti

17.yy İtalya'da ünlü bir keman ustası tarafından üretilen kırmızı bir kemanin şimdiki tarihe kadar başından geçenleri anlatan uluslararası bir yapım. Film tarot falı ile açılır, süresince falın anlattığı 'doğacak çocuğun' yerini kırmızı keman alır. Keman kırmızıdır çünkü 'doğacak çocuk' doğamamış annesiyle beraber ölmüştür, kanlarıyla da keman cilalanmıştır. Bu muhteşem Kanada, ABD, İtalya ortak yapımı film alışılmışın dışında çarpıcı bir öyküyle çıkıyor karşımıza.
Funny Games 1997 full hd izle 720p izle

Ölümcül Oyunlar - Funny Games (1997)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 48 dakika


  


Yönetmen: Michael Haneke
Ülke: Avusturya
Tür: Suç, Dram, Korku, Gerilim
Vizyon: 12 Aralık 1997
Oyuncular: Susanne Lothar, Ulrich Mühe, Arno Frisch, Frank Giering, Stefan Clapczynski, Doris Kunstmann, Christoph Bantzer

Anna,Georg ve genç oğulları Georgie, tatil için göl kenarındaki evlerine gelmişlerdir. Komşuları Fred ve Eva onlardan önce gelip yerleşmişlerdir. Anna ve George, komşuları ile güzel havanın nimetlerinden yararlanmak için ertesi gün golf oynamak üzere anlaşırlar. Daha sora baba ile oğul yeni elden geçirilmiş yelkenlileri ile ilgilenirken, Anna iyi görünümlü bir genç olan Peter tarafından ziyaret edilir. Peter, Eva'nın yemek pişirdiğini ve yumurtaya ihtiyaç duyduğunu söyleyerek, Anna'dan yumurta rica eder. Bu isteği iyi niyetle kabul eden Anna, bir an duraladıktan sonra Peter'e arazilerine nasıl girdiğini sorar. Genç adam çitlerinde bir delik olduğunu, oradan geçtiğini deliği ise ona Fred'in gösterdiğini söyler. İyi başlayan tatil kabusa dönüşmek üzeredir.?
The Counterfeiters 2007 full hd izle 720p izle

Kalpazanlar - The Counterfeiters (2007)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Stefan Ruzowitzky
Ülke: Avusturya
Tür: Dram, Genel, Savaş, Suç
Vizyon:
Oyuncular: August Diehl, Devid Striesow, Karl Markovics

Film, Nazilerin 1936’da yarattıkları en büyük kalpazanlık operasyonunu anlatan gerçek bir hikayeden yola çıkmıştır. II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin, savaşın tek galibi olabilmek için yaptıkları ahlâk dışı işlerden biri de sahte para basarak diğer ülke ekonomilerini çökertmektir. Bu iş için kurdukları gruba, el sanatları ve kalpazanlık konusunda çok iyi olan Salomon 'Sally' Sorowitsch'i de dahil ederler. Sefaletten kurtulan yaşamlarına rağmen, içinde bulundukları durum onları rahatsız eder, vicdanlarıyla karşı karşıya getirir. The Counterfeiters 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Revanche 2008 full hd izle 720p izle

Rövanş - Revanche (2008)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Götz Spielmann
Ülke: Avusturya
Tür: Dram, Gerilim, Romantik, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Andreas Lust, Irina Potapenko, Johannes Krisch

Revanche Avusturya’nın başkentinde bulunan modern bir genelevde yaşanan gizli bir aşk hikayesiyle başlıyor. Ukrayna’dan göç eden ve bedenini satarak para kazanan Tamara ile kadrolu satıcı Alex arasındaki ilişki, evin büyük patronlarında saklanmaktadır. Yeni bir hayat kurmanın düşlerini kuran çift, büyük patronun Tamara ile ilgili bazı kişisel planları olduğunu öğrenince, acele etmeleri gerektiğini kavrar. Alex’in yeni bir hayata başlarken ihtiyaç duyacakları parayı edinmek için pek masum olmayan bir çözümü vardır.. Revanche - Rövanş 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Nordwand 2008 full hd izle 720p izle

Kuzey Yamacı - Nordwand (2008)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Philipp Stölzl
Ülke: Almanya, Avusturya, İsviçre
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Vizyon: 8 Ocak 2010
Oyuncular: Benno Fürmann, Johanna Wokalek, Florian Lukas, Simon Schwarz, Georg Friedrich, Ulrich Tukur, Erwin Steinhauer

Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden bu yana arkadaş olan Toni ve Andi bilhassa bir dağla, “ölü taraf” olarak da adlandırılan kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki dost hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve şayet başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır.

Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları esnasında Toni’nin sevdiği ilk kadın Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla beraber Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş tekrar alevlenmiştir, fakat Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey kısmına Andi’yle beraber tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir.

Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir.

Fakat dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Aniden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.
Desert Flower 2009 full hd izle 720p izle

Çöl Çiçeği - Desert Flower (2009)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat


  Yönetmen: Sherry Hormann
Ülke: İngiltere, Almanya, Avusturya
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon: 5 Eylül 2009
Oyuncular: Liya Kebede, Sally Hawkins, Craig Parkinson, Meera Syal, Anthony Mackie, Awa Saïd Darar, Idriss Abdillahi Houfaneh, Soraya Omar-Scego

"Çöl Çiçeği" on yıllık mankenliğin ardından, 1997'de küçükken sünnet edildiğini açıklayan ve kendini kadın sünnetinin ortadan kaldırılmasına adayan Waris Dirie'nin yaşamını anlatıyor.
The Dark Valley 2014 full hd izle 720p izle

Das finstere Tal - The Dark Valley (2014)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    

  


Yönetmen: Andreas Prochaska
Ülke: Avusturya
Tür: Western
Vizyon:
Oyuncular: Helmuth Häusler, Sam Riley, Tobias Moretti

Avusturya’da yüksek bölgelerde bulunan bir köyde geçen film, köye gelen bir yabancı ile halk arasındaki hikayeyi aktarıyor. Kimsenin nereden geldiğini ve burada ne aradığını bilmediği bu kişiyi kimse köyünde istemez... The Dark Valley - Das finstere Tal 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Das finstere Tal 2014 full hd izle 720p izle

Karanlik Vadi - Das finstere Tal (2014)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 54 dakika


  Yönetmen: Andreas Prochaska
Ülke: Avusturya, Almanya
Tür: Western
Vizyon:
Oyuncular: Sam Riley, Tobias Moretti, Helmuth Häusler, Martin Leutgeb, Johannes Nikolussi, Clemens Schick, Florian Brückner

Dağlık, geniş ve büyük bir vadide kurulmuş küçük ve sakin bir kasaba... Birgün gizemli bir yabancı olan fotoğrafçı Greider (Sam Riley) kasabaya gelir. Ama kim olduğunu kimse bilmemektedir ve yakında kim olduğunu bütün kasabalı öğrenecektir.
71 Fragments of a Chronology of Chance 1994 full hd izle 720p izle

71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls - 71 Fragments of a Chronology of Chance (1994)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    

  


Yönetmen: Michael Haneke
Ülke: Avusturya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Gabriel Cosmin Urdes, Lukas Miko, Otto Grünmandl

1993 Noeli'nde 19 yaşında bir öğrenci bir bankada sebebi anlaşılmaz bir şekilde önce üç insanı, sonra kendini öldürür. Filmin yönetmeni Michael Haneke izleyiciyi iki-üç ay öncesine götürerek olayın gerçek nedenini gösteriyor.
Paradies: Liebe 2012 full hd izle 720p izle

Cennet: Aşk - Paradies: Liebe (2012)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat


  


Yönetmen: Ulrich Seidl
Ülke: Avusturya, Almanya, Fransa
Tür: Dram
Vizyon: 18 Mayıs 2012
Oyuncular: Margarete Tiesel, Peter Kazungu, Inge Maux, Dunja Sowinetz, Helen Brugat

Ulrich Seidl´in "Cennet" üçlemesi, cennetin dünyevi aşkta olduğuna inanan Teresa´yla açılıyor. Kenya tatilinde bir plaj çapkınından diğerine, bir hayal kırıklığından ötekine geçen Teresa sonunda plajlardaki aşkın tamamen ticari olduğunu fark eder. Film seks turizmi üzerinden, genç kadın-yaşlı kadın ve Afrika ile Avrupa kavramlarına, cinselliğin pazar değerine, ten renginin gücüne ve sömürmekten başka şansı olmayan sömürülenlerin hikâyesine odaklanıyor. Zor Günlergibi ödüllü filmlerin ve pek çok belgeselin yönetmeni Ulrich Seidl, üçlemesini aynı ailedeki üç kadının çıktığı farklı tatiller üzerinden kurgulamış.
Paradise: Love  Paradies: Liebe 2012 full hd izle 720p izle

Cennet: Aşk - Paradise: Love Paradies: Liebe (2012)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    

  


Yönetmen: Ulrich Seidl
Ülke: Avusturya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Inge Maux, Margarete Tiesel, Peter Kazungu

CENNET üçlemesinin ilk filmi AŞK Kenya’nın sahillerinde geçiyor. Orada Şeker anneler diye tanınan Avrupalı kadınlar para kazanabilmek için aşk satan Afrikalı gençleri aramaktadır. 50 yaşındaki Avusturyalı Teresa bu tatil cennetine gider. CENNET:AŞK Avrupalı yaşlı kadınlarla Afrikalı genç erkekleri ve sömürülmüşlerin diğerlerini nasıl sömürdüğünü anlatıyor.
Import/Export 2007 full hd izle 720p izle

Import/Export (2007)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    

  


Yönetmen: Ulrich Seidl
Ülke: Avusturya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Ekateryna Rak, Lidiya Oleksandrivna Savka, Oksana Ivanivna Sklyarenko

2007 Cannes Festivali’nde Altın Palmiye adayı olan film, iki farklı göç hikayesini anlatıyor. Annesini ve bebeğini geride bırakarak, para kazanmak için Ukrayna’dan Avusturya’ya giden genç bir kız, ve işsiz güçsüz etrafta gezinirken üvey babasına yardım etmek için Avusturya’dan Ukrayna’ya mal taşımaya giden bir genç. İthal ve ihraç edilen hayatlar. Modern Avrupa art-house sinemasından, Sovyetler Birliği sonrası Doğu Avrupa ve uluslararası göç üzerine çok güçlü, cesur ve çok etkili bir film. Import/Export 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle.. Uyarı : Film IMDb üzerinde tür olarak yetişkin içerikli olarak etiketlenmiştir !
Atmen 2011 full hd izle 720p izle

Nefes - Atmen (2011)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Karl Markovics
Ülke: Avusturya
Tür: Dram
Vizyon: 19 Mayıs 2011
Oyuncular: Thomas Schubert, Karin Lischka, Gerhard Liebmann, Georg Friedrich, Stefan Matousch

Genç adam, henüz bir bebekken kendisini yetimhaneye bırakan annesiyle 19 yıl sonra ilk kez yan yana gelir. Bu ilk karşılaşmada, sigara içmekten söz ederler. Anne eskiden çok sigara içtiğini, ancak hamileliği süresince sigarayı bıraktığını söyler. Aldığı yanıt, sıkıntıdan patlayan bir ifade ile “Aferin sana” olur. Lukas Traber Avusturyalı yönetmen Karl Markovics’in, buna benzer sahnelerle aynı anda hem güldürüp hem ağlatmayı başaran bu sıra dışı filmi, Viyana’nın ruh halini mükemmel biçimde yansıtıyor. Film, şehre methiye düzmekten uzak bir tonla, izleyiciyi ülkenin meşhur kara mizahıyla tanıştırıyor. Bu şehrin sokaklarında her an rastlayabileceğiniz karakterler bugüne dek Avusturya sinemasında bile az görülen bir özgünlükler ele alınıp, ustalıkla perdeye aktarılıyor. Ancak Nefes sadece Avusturya seyircisine yönelik bir film değil. Kendi oyunculuk performansıyla adından sık sık so¨z ettiren Karl Markovics, muhteşem görüntülerle bezeli bu ilk filminde, güçlü, duygusal bir hikayeyi, genç, amatör bir aktörün etkileyici doğal oyunculuğu ile bir araya getiriyor. Markovics, hem Avusturya sinemasının son yıllardaki en iyi yapıtları, hem de Cannes Film Festivali’nin en dikkat çeken filmleri ile boy ölçüşen bir yapıta imza atıyor.
Michael 2011 full hd izle 720p izle

Michael (2011)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 36 dakika


  


Yönetmen: Markus Schleinzer
Ülke: Avusturya
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 14 Mayıs 2011
Oyuncular: Michael Fuith, Christine Kain, Gisella Salcher, Ursula Strauss, Victor Tremmel

2011 Jameson Cinefest Büyük Ödül, En İyi Yönetmen
2011 Melbourne En İyi Yeni Avrupalı Yetenek, Mansiyon
2011 Artfilmfest (Trencianske–Slovakya) Vali’nin Ödülü
Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Michael, 10 yaşındaki Wolfgang ile 35 yaşındaki pedofil Michael’in birlikte geçirdiği son beş ayı anlatıyor. Wolfgang’ı kaçırmış olan donuk ofis çalışanı Michael evinde alıkoyduğu çocuğa cinsel tacizde de bulunmaktadır. Kesin yargılarda bulunmadan durumu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren bu öykü, en feci suçlardan birini konu alırken kendi dünyasını ve bakış açısını nakleden bir suçluyu merkez alıyor. Michael, sık sık Michael Haneke ile birlikte çalışmış ünlü görüntü yönetmeni Markus Schleinzer’in ilk uzun metrajlı filmi.
Brothers of the Wind 2015 full hd izle 720p izle

Brothers of the Wind (2015)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Gerardo Olivares
Ülke: Avusturya
Tür: Macera, Dram, Aile
Vizyon:
Oyuncular: Jean Reno, Manuel Camacho, Tobias Moretti, Eva Kuen

Genç bir çocuk yuvasından atılmış olan bir kartalın hayatını kurtarmak için çabalar.
Paradies: Glaube 2012 full hd izle 720p izle

Cennet: İnanç - Paradies: Glaube (2012)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 55 dakika


  


Yönetmen: Ulrich Seidl
Ülke: Avusturya, Almanya, Fransa
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Maria Hofstätter, Nabil Saleh, Natalya Baranova, Rene Rupnik, Daniel Hoesl

Ulrich Seidl´ın "Cennet" üçlemesinin ikinci filmi, cennet yolunun İsa´dan geçtiğine inanan röntgen uzmanı Anna Maria´yı anlatıyor. Avusturya´yı imana getirebilmek uğruna tatilini misyoner gezisine çeviren Anna Maria, elinde Meryem Ana heykeliyle kapı kapı dolaşır. Yıllardır ortalarda görünmeyen, Mısırlı Müslüman kocası bir gün tekerlekli sandalyeye mahkûm olmuş halde çıkagelir. İlahi ve dualara artık evdeki kavgalar da eşlik etmektedir. İtalyan medyasının "kutsal değerlere küfür" suçlamasına maruz kalan film, evlilik boyunca uğranan "çile" duraklarını ve aşka özlemi ele alıyor. Ulrich Seidl, üçlemesini aynı ailedeki üç kadının çıktığı farklı tatiller üzerinden kurgulamış.
Die Wand 2012 full hd izle 720p izle

Duvar - Die Wand (2012)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 48 dakika

Yönetmen: Julian Pölsler
Ülke: Avusturya, Almanya
Tür: Dram, Fantastik
Vizyon: 12 Şubat 2012
Oyuncular: Wolfgang M. Bauer, Ulrike Beimpold, Martina Gedeck, Julia Gschnitzer, Karlheinz Hackl

2012 Berlin Kiliseler Birliği Ödülü

Dışarıda hava buz gibi; içeride, av kulübesinde bir kadın, kâğıdının son sayfasına daracık satırlar sığdırmaya çalışıyor. Yüzündeki ifade, kaderini yansıtıyor: Bu kadın, keyif için değil, aklını kaybetmemek için yazıyor. Bir süre önce, köpeğiyle birlikte burada yalnız kalan kadının Avusturya dağlarındaki bu kulübeyi terk edememesi için tek bir sebep var: Çünkü görünmez bir duvar onu engelliyor. Marlen Haushofer'in kült romanından uyarlanan bu çağdaş Robinson Crusoe öyküsü, yalnızlık ve hayatta kalmaya dair özgün bir deneyim sunuyor.
Paradies: Hoffnung 2013 full hd izle 720p izle

Cennet: Umut - Paradies: Hoffnung (2013)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 32 dakika


  


Yönetmen: Ulrich Seidl
Ülke: Avusturya, Fransa, Almanya
Tür: Dram
Vizyon: 8 Şubat 2013
Oyuncular: Melanie Lenz, Verena Lehbauer, Joseph Lorenz, Michael Thomas, Viviane Bartsch

Ulrich Seidl´ın "Cennet Üçlemesi"nin şubat ayında Berlin Film Festivali´nde prömiyeri yapılan bu son filmi fazla kiloları olan, meraklı, genç bir kadını konu alıyor. Annesi Kenya´ya gidince genç kadın tatilini dağdaki bir zayıflama kampında geçirmeye karar verir. Kampta kendinden kırk yaş büyük bir doktora âşık olur. Bir ilişki yaşamalarının olanaksız olduğunu bilen doktor ise direnmeye çalışır. Dog Days / Zor Günlergibi ödüllü filmlerin ve pek çok belgeselin yönetmeni olan Ulrich Seidl, "Cennet Üçlemesi"ni aynı aileden üç kadının çıktığı farklı tatiller üzerinden kurguluyor.
Chalet Girl 2011 full hd izle 720p izle

Dağ Evi - Chalet Girl (2011)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Phil Traill
Ülke: İngiltere, Almanya, Avusturya
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon: 17 Şubat 2011
Oyuncular: Miquita Oliver, Rick Edwards, Felicity Jones, Bill Bailey, Rebecca Lacey, Chandra Ruegg, Tom Goodman-Hill

Sevimli ve adeta bir erkekfatma olan 19 yaşındaki Kim eski snowboard şampiyonudur . Şimdi ise babasına destek olmak için burgercide çalışmaktadır fakat Jonny ile tanışması hayatında bir dönüm noktası olacaktır ...
Grand Central 2013 full hd izle 720p izle

Nükleer Santral - Grand Central (2013)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 34 dakika


  


Yönetmen: Rebecca Zlotowski
Ülke: Fransa, Avusturya
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 28 Ağustos 2013
Oyuncular: Tahar Rahim, Léa Seydoux, Olivier Gourmet, Johan Libéreau, Nozha Khouadra, Nahuel Pérez Biscayart, Denis Menochet

Senarist ve yönetmen Rebecca Zlotowski ilk uzun metrajlı filmi 2010 yapımı Belle Epine ile tanınmıştı. Zlotowski’nin ikinci uzun metrajlı çalışması, yakıcı bir işçi sınıfı dramı; Avusturya’da bulunan kapatılmış, gerçek bir nükleer santralin içinde ve civarında çekilmiş radyoaktif bir aşk üçgeni... Gary nükleer reaktörde son derece riskli bir bakım işini üstlenmek üzere işe başladığında, güzeller güzeli iş arkadaşı Karole’a (Mavi En Sıcak Renktir’den Léa Seydoux) âşık olur. Ancak, Karole pek sevilen ustabaşı Toni’nin nişanlısıdır. Yasak mekânlara sızan bu yasak aşk, ölümcül bir oyuna dönüşecek gibi görünmektedir...
Yoko 2012 full hd izle 720p izle

Yoko (2012)

4.8 IMDB Puanı 4.8
    
Yönetmen: Franziska Buch
Ülke: Almanya, Avusturya, İsveç
Tür: Macera, Komedi, Aile
Vizyon: 16 Şubat 2012
Oyuncular: Jamie Bick, Hoang Dang-Vu, Friedrich Heine, Tobias Moretti, Laurentsio Pettersson

11 yaşındaki Pia babasını kaybetmiştir ve bu yeni duruma uyum sağlamakta çok zorlanmaktadır. Bir gün ağaç evinde ortaya çıkıveren Yoko
adındaki bir Yeti (Tibet'te yaşadığı varsayılan kar adamı) her şeyi değiştirecektir.