İrlanda Sineması (68 sonuç)

Song of the Sea 2014 full hd izle 720p izle

Song of the Sea (2014)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 1 saat 33 dakika


  


Yönetmen: Tomm Moore
Ülke: İrlanda, Danimarka, Belçika, Lüksemburg, Fransa
Tür: Animasyon, Aile, Fantastik
Vizyon:
Oyuncular: Brendan Gleeson, Fionnula Flanagan, David Rawle, Pat Shortt, Lisa Hannigan, Lucy O'Connell, Jon Kenny

Ben and Saoirse küçük bir adanın tepesinde babalarıyla beraber yaşayan iki kardeştir, fakat daha sonra babaanneleri ile beraber daha güvenli bir yere taşınırlar. Ben bir gün kız kardeşinin, bir şarkısıyla bütün büyülü varlıkları serbest bırakabilecek bir deniz perisi olduğunu fark eder. Ben ve Saoirse şimdi en büyük korkularıyla yüzleşip bütün sihirli varlıklar güçlerini yine kazanabilsin diye kötü cadıya karşı savaşmak için yola çıkmak zorundadırlar. Tomm Moore'un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Will Collins'e ait.
In the Name of the Father 1993 full hd izle 720p izle

Babam İçin - In the Name of the Father (1993)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 2 saat 13 dakika


  Yönetmen: Jim Sheridan
Ülke: İrlanda, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Gerilim
Vizyon: 12 Aralık 1993
Oyuncular: Emma Thompson, Nye Heron, Daniel Day-Lewis, Anthony Brophy, Alison Crosbie, Pete Postlethwaite

Gerry Conlon isminde İrlandalı bir genç 70'i yıllarda İngiltereye gelir..Arkadaşları ile bir evde yaşarlar..Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı halde 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutulur. Terörle mücadelede insan haklarının hiçe sayıldığı bir İngiltere dönemidir.Babasıda dahil ailesinden bazı kişilerde tutuklanır..Gerry'e fiziksel manevi işkence yapılır. kadın avukat (Emma Thompson) yıllar süren mücadeleden sonra suçsuz olduklarını ispatlayabilir...
Sing Street 2016 full hd izle 720p izle

Sing Street (2016)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 1 saat 46 dakika


  


Yönetmen: John Carney
Ülke: İrlanda, ABD, İngiltere
Tür: Dram, Müzikal
Vizyon:
Oyuncular: Aidan Gillen, Maria Doyle Kennedy, Jack Reynor, Lucy Boynton, Kelly Thornton, Karl Rice, Ian Kenny

80'lerde Dublin'de yaşayan bir genç, müzik grubu kurup baskıcı ailesinin yanından kaçıp Londra'ya taşınır.
Once 2006 full hd izle 720p izle

Bir Zamanlar - Once (2006)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 25 dakika


  Yönetmen: John Carney
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Müzik, Romantik, Müzik
Vizyon: 15 Temmuz 2006
Oyuncular: Glen Hansard, Markéta Irglová, Hugh Walsh, Gerard Hendrick, Alaistair Foley, Geoff Minogue, Bill Hodnett

İrlandalı grup The Frames'den Glen Hansard'ın başrole soyunduğu film, bir sokak müzisyeni ile bir Çek göçmenin yegane aşk hikayelerinden söz edip şarkılarını yazarak, prova ederek ve kaydederek geçirdikleri olaylı bir haftayı anlatıyor.Babasının elektrikli süpürge onarım atolyesinde yarım zamanlı çalışan adamımızın asıl hayali kendi şarkılarını çalıp bir albüm çıkartmak. Yakın zamanda Londra'ya taşınan kız arkadaşı tarafından terk edilmiş ve duygusal olarak çökmüş bir adam.Bir gün Dublin'in Grafter sokağında dolaşırken yeni bir yaşam kurma ümidiyle Dublin'e taşınmış Doğu Avrupalı bir kızla tanışır. Üst sınıf bir konutta temizlik yaparak çok istediği piyanoyu alabilmek için para biriktirmeye uğraşan bu kızın hayatı konusunda önemli kararlar vermesi gerekmektedir. İrlanda'nın yaşadığı ekonomik patlamadan bu yana son derece materyalist bir durum almış Dublin'de, kendilerini toplum dışı hisseden bu iki insan müzik yardımıyla güçlü bir bağ kurarlar.
My Left Foot 1989 full hd izle 720p izle

Sol Ayağım - My Left Foot (1989)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    

  


Yönetmen: Jim Sheridan
Ülke: İrlanda
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Alison Whelan, Brenda Fricker, Daniel Day-Lewis

Beyin felçli olarak doğan Christy Brown, hastalığı nedeniyle hareketlerini kontrol edemez ve tekerlekli sandalyeye mahkum bir yaşam sürer. Ancak çocukluğunda, sol ayağının felçten etkilenmediğinin farkına varması hayatını değiştirecektir. Christy sol ayağını kendine verilmiş bir şans olarak görür ve azmin de yardımıyla hastalığının etkilerini yenmeye çalışır. Bu çalışmanın sonucunda ise sakat vücudunun içinde gizli olan zeka ve yazma yeteneği ortaya çıkacaktır. Sadece sol ayağını kullanarak yazdığı romanlar ve şiirler, sonraki yıllarda Christy Brown'un İrlanda edebiyatının saygın isimleri arasına girmesini sağlayacak ve azimle çalışmanın sonucunda imkansız diye birşeyin olmadığını tüm insanlığa gösterecektir. Christy Brown'ın ölümünden dokuz yıl sonra çekilen film, yazarın hayatından kesitleri anlattığı kitap olan Sol Ayağım'ın sinema uyarlamasıdır. Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman eğlendirici olabilmeyi başaran filmin, azim ve umut hikayesi olarak vereceği evrensel mesajları var. Jim Sheridan ve Daniel Day-Lewis?in birlikte çevirdikleri ilk film olan Sol Ayağım (daha sonra In The Name Of The Father ve Boxer'de de birlikte çalıştılar), 1989 yılında en iyi film dahil olmak üzere toplam 5 dalda Oscar'a aday oldu ve Daniel Day-Lewis ile Brenda Fricker?a oyunculuk dallarında ödülü kazandırdı. My Left Foot - Sol Ayağım 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Maudie 2016 full hd izle 720p izle

Maudie (2016)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 55 dakika

Yönetmen: Aisling Walsh
Ülke: İrlanda, Kanada
Tür: Biyografi, Dram, Romantik
Vizyon: 1 Eylül 2017
Oyuncular: Ethan Hawke, Sally Hawkins, Kari Matchett, Gabrielle Rose, Zachary Bennett, Billy MacLellan, Marthe Bernard

Film, Yeni İskoçyalı bir kadının bir evde hizmetçi olarak çalışırken bir taraftan da kabiliyetlerini bileyerek nasıl toplumun sevilen bir figürü haline geldiğini anlatmakta. Kanadalı sanatçı Maud Lewis'in gerçek hayatını anlatan biyografik yapımın baş rollerinde tanınmış sanatçılar Ethan Hawke ve Sally Hawkins yer alıyor.
The Count of Monte Cristo 2002 full hd izle 720p izle

Monte Kristo Kontu - The Count of Monte Cristo (2002)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 11 dakika


  Yönetmen: Kevin Reynolds
Ülke: İngiltere, ABD, İrlanda
Tür: Macera, Dram, Romantik
Vizyon: 3 Mayıs 2002
Oyuncular: Jim Caviezel, Guy Pearce, Richard Harris, James Frain, Dagmara Dominczyk

Edmond Dantes (James Caviezel) dürüst ve saf bir denizcidir. Huzur dolu yaşamında güzeller güzeli Mercedes (Dagmara Dominczyk) ile evlenme planları yapmaktadır. Ancak sakin yaşamı Mercedes’i kendisi için isteyen en iyi arkadaşı Fernand’ın (Guy Pearce) ihanetiyle bir anda darmadağın olur. İşlemediği bir suçtan yargılanarak kendisini İf adıyla bilinen ünlü ada hapishanesinde bulur. Bundan sonrasında onu 13 yıl devam edecek bir kabus beklemektedir. Ada hapishanesinde geçen zor günlerinde o güne dek inandığı doğru ve yanlış kavramlarını terk eder. Artık sadece ve sadece ihanet edenlerden intikam alma düşüncesine odaklanmıştır. Sonunda aynı hapishanede kalan bir başka mahkum arkadaşının (Richard Harris) yardımıyla oradan kaçmayı başarır ve özgürlüğüne kavuşur. O artık çok zengin ve esrerengiz Monte Cristo Kontu’dur. Monte Cristo Kontu son derece kurnazca hareket eden acımasız bir adamdır ve tek amacı vardır: Kendisini tuzağa düşüren ve 13 yıl boyunca hapishanede çile çekmesine yol açanları bulmak ve sistemli bir biçimde yok etmek...
In America 2001 full hd izle 720p izle

Yeni Bir Ülkede - In America (2001)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    

  


Yönetmen: Jim Sheridan
Ülke: İrlanda
Tür: Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Djimon Hounsou, Paddy Considine, Samantha Morton

Johnny ve Sarah, yeni bir yaşama, yeni bir ülkede başlamanın hevesiyle ana toprakları olan İrlanda'dan Amerika'ya yolculuk etmişlerdir. Bu ülke onlar için yeni bir adım, yeni bir nefes olacaktır. Johnny'nin en büyük hayali, televizyondan izlediği bu büyülü ülkede ünlü bir oyuncu olabilmektir. Karı-Kocanın iki kızı ise kendilerini şekillendirecek olan bu ortamı tanımaya başlayacaklardır. Bütün bu süreçte ailenin fertlerinin hesaplarında olmayan tek mevzu ise, birbirleri hakkında öğrenecekleri yeni sırlardır. In America - Yeni Bir Ülkede 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Hunger 2008 full hd izle 720p izle

Açlık - Hunger (2008)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Steve McQueen
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 20 Mart 2009
Oyuncular: Stuart Graham, Laine Megaw, Brian Milligan, Liam McMahon, Karen Hassan, Michael Fassbender, Frank McCusker

'Battaniye protestosu' ile tarihe geçen ve hapishanede açlık grevindeyken milletvekili seçilen Bobby Sands'ın hikayesi.

9 Mart 1954, İrlanda doğumlu Bobby Sands, İrlanda Cumhuriyet Ordusu'na katılır. 1972 yılında, evini 'cephane' olarak kullandığı için (4 silah bulundu) 4 yıl hapse mahkum edilir. Hapisten çıkan Sands, 'normal' bir hayat sürdürmeye başlar.

Bir patlama esnasında üç arkadaşıyla birlikte sadece orada olduğu için suçlu bulunan Sands'ın, arama sonucunda aracından çıkan bir silah, 'mahkumiyet delili' olarak gösterilir ve 14 yıl hapis cezasına çarptırılır.

Sands'ın tarihe "battaniye protestosu" olarak geçen 'tek tip üniforma giymeyi reddetmesi' (tek tip üniformanın amacı, mahkumları kendilerine 'kişiliksiz' olarak gösterip, buna inanmalarını sağlamak ve psikolojik baskı yapmaktı) ve siyasi suçlu olması, günlerce işkence görmesine sebep olur.

Üniforma giymeyi reddeden mahkumlar, İngiltere'nin direncini kıramamıştı. Üşümemeleri için battaniye verilen 'mahkumların soğuktan donmalarını engelleme' bahanesiyle havalandırma da yasaklanınca, ülkenin 'suçlu' görünmemek için mahkumları öldürmemesi gerektiği iyice açığa çıkar.

Dayanılmaz işkencelere maruz kalan mahkumlar, isteklerini yerine getirmeyen görevlilere ve İngiltere'ye karşı direnişe devam ederek 'yıkanmama protestosu'nu başlatırlar.

İrlanda Cumhuriyet Ordusu'ndan, İngiltere Parlamentosu'na 'milletvekili' seçilen Sands, açlık grevinin 66. günündedir.

Adına eylemler düzenlenen Sands, milletvekili seçildikten 3 hafta sonra hayatını kaybetti.

Bobby Sands'ın, hapishanede geçen anlarını içeren "Hunger", Steve McQueen'in ilk yönetmenlik deneyimi. Filmde Bobby Sands'ı Michael Fassbender canlandırıyor.
Enemy at the Gates 2001 full hd izle 720p izle

Kapıdaki Düşman - Enemy at the Gates (2001)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 11 dakika


  Yönetmen: Jean-Jacques Annaud
Ülke: ABD, Almanya, İngiltere, İrlanda
Tür: Dram, Tarihi, Gerilim, Savaş
Vizyon: 27 Nisan 2001
Oyuncular: Jude Law, Ed Harris, Rachel Weisz, Joseph Fiennes, Bob Hoskins

Rus ve Nazi askerlerinin dayanması güç mücadelesi devam ederken bütün dünya korku dolu gözlerle Stalingrad savaşının sonucunu beklemektedir. Bu sırada ünü her yana yayılmış Rus keskin nişancısı Vassili Zaitsev düşmanını tek tek sessizce avlamaktadır. Lakin Vassili bu ünü yüzünden kendini Nazi'lerin en iyi keskin nişancısı olan Binbaşı Konig ile yaptığı bir düellonun arasında bulacak ve dünyanın en ciddi savaşlarından bir tanesi bu iki askerin kişisel mücadelelerine de sahne olacaktır.
The Breadwinner 2017 full hd izle 720p izle

Pervane - The Breadwinner (2017)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 34 dakika


  


Yönetmen: Nora Twomey
Ülke: İrlanda, Kanada, Lüksemburg
Tür: Animasyon, Dram, Aile
Vizyon: 1 Kasım 2017
Oyuncular: Soma Bhatia, Kane Mahon, Laara Sadiq, Saara Chaudry, Ali Kazmi, Kanza Feris, Noorin Gulamgaus

Yönetmenliğini Nora Twomey?in üstlendiği animasyon film, Deborah Ellis?in 2000 seneninde yayımlanan aynı isimli yapıtının uyarlaması. Ellis?in bizzat kendisinin de senaryo yazım sürecine dahil olduğu The Breadwinner, 2001 senenindeki Taliban Afganistan?ında geçiyor. Geçerli bir sebep olmaksızın babasının gözaltına alınmasının hemen peşinden ailesine destek vermek için bir erkek çocuk gibi davranmaya başlayan Parvana?nın gücünü babasının anlattığı hikayelerden alarak onu kurtarma gayretini anlatıyor.

İlk bakışta akla İran sineması mükemmeli Persepolis?i getiren The Breadwinner, bir yandan bize çok ihtiyacımız olan umudu aşılarken diğer yandan geçen senelere karşın insan ve bilhassa de kadın hakları ile ilgili ilerlemekte ısrarcı insanlığı yine sorgulamamıza kapı aralıyor.
Brooklyn 2015 full hd izle 720p izle

Brooklyn (2015)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 51 dakika


  Yönetmen: John Crowley
Ülke: İrlanda, İngiltere, Kanada
Tür: Dram, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Saoirse Ronan, Brid Brennan, Jim Broadbent, Maeve McGrath, Emma Lowe, Barbara Drennan, Gillian McCarthy, Domhnall Gleeson, Emory Cohen

Colm Tóibín tarafından 2009 senesinde yazılan romandan uyarlanan film, 50'lerin İrlanda ve New York'unda yaşayan genç İrlandalı Eilis Lacey'in iki adam ve iki ülke arasında seçim yapmak mecburiyetinde kalmasının dramını anlatıyor.
The Wind That Shakes the Barley 2006 full hd izle 720p izle

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley (2006)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Ken Loach
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Cillian Murphy, Liam Cunningham, Padraic Delaney

1920'li yılların ortaları... İrlanda, halen İngiltere'nin bir parçası ve koloni olarak varlığını sürdürmektedir. İngiliz askerlerin İrlanda halkına yaptığı eziyetler de halan dinmemiştir. Damien bu vahşete şahitlik eden binlerce insandan biridir. Bir süre sonra kendisini bu şiddete karşı bir şeyler yapmak zorunda hisseder. Bunun üzerine İrlandalı cumhuriyetçilerin yanına gider. Ancak barış ve barışın getireceği yeni acılar yakındır. Ken Loach'un son dönemde çektiği en önemli filmlerden biri olan Özgürlük Rüzgarı, 2006 yılında Cannes'da Altın Palmiye'nin de sahibi olmuştu. The Wind That Shakes the Barley - Özgürlük Rüzgarı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Calvary 2014 full hd izle 720p izle

İnfaz - Calvary (2014)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 40 dakika


  Yönetmen: John Michael McDonagh
Ülke: İrlanda, İngiltere
Tür: Dram
Vizyon: 11 Nisan 2014
Oyuncular: Brendan Gleeson, Chris O'Dowd, Kelly Reilly, Aidan Gillen, Dylan Moran, Isaach De Bankolé, M. Emmet Walsh

In Bruges’ün yönetmeni Martin McDonagh’ın abisi John McDonagh’ın yönettiği İnfaz bir kara komedi... Günün birinde bir adam günah çıkartmak üzere Rahip James’e gelir ve hiçbir kusuru olmadığı için bir hafta içinde onu öldüreceğini söyler. Şaşırıp kalan James diğer rahiplerden kendisine bu konuda bir öğüt vermelerini ister. Ancak, ölüm hazırlıkları devam ederken, kısa süre önce intihara kalkışmış olan kızının çıkıp gelmesiyle işler iyice karışır. Yedi gün içinde Rahip James’in hem bu adamın kim olduğunu bulması, hem son hazırlıkları yapması, hem de çivisi çıkmış köyünün sırrını çözmesi gerekecektir.
The Siege of Jadotville 2016 full hd izle 720p izle

The Siege of Jadotville (2016)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen:
Ülke: İrlanda, Güney Afrika
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Jamie Dornan, Mark Strong, Jason O'Mara, Mikael Persbrandt, Guillaume Canet, Sam Keeley, Michael McElhatton

Afrika kırsalında inanılmaz bir kaos .. Kan ve vahşetin aralıksız sürdüğü topraklarda savaş her geçen gün dozunu artırmaktadır.. İrlandalı askerler karakollarını korumak için canlarını savaşın ortasına sermekten hiç çekinmezler.. Savaşın soğuk yüzü ölümün habercisi olsada, Ülkeleri için geri adım atmayan cesur askerlerin mücadelesini konu edinen harika bir yapım sizlerle..
The Guard 2011 full hd izle 720p izle

The Guard (2011)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: John Michael McDonagh
Ülke: İrlanda
Tür: Gerilim, Komedi, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Brendan Gleeson, Don Cheadle, Mark Strong

Kara komedi türündeki The Guard İrlandalı bir polisle siyahi bir FBI ajanının birlikte katıldıkları bir operasyonu konu alıyor. Suçlularla baş etmek noktasında kendine özgü yöntemleri olan ve kurallara uymayan Gerry Boyle ile Amerikanvari kuralcı bir anlayışı olan Wendell Everett uluslarası bir uyuşturucu sevkiyatını engellemek için maalesef beraber çalışmak zorundadırlar. Bir yandan soruşturmada yol katetmeye çalışırken, diğer yandan da sürekli karşı karşıya gelirler. The Guard 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Breakfast on Pluto 2005 full hd izle 720p izle

Plüton'da Kahvaltı - Breakfast on Pluto (2005)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: Neil Jordan
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Cillian Murphy, Eva Birthistle, Morgan Jones

Patrick "Kitten" Braden bebekliğinde terkedilerek Peder Bernard'ın kapısına bırakılmıştır. Çok genç yaşta, Patrick diğer çocuklardan oldukça farklı olduğunu farkeder ve inatla değişmeyi reddeder. Patrick büyüdüğünde, Londra'da yaşayan gerçek annesini bulmaya karar verir ve bu yolculuk onu akıl almaz mekanlara, inanılmaz olaylar zincirine sürükler...
The Butcher Boy 1997 full hd izle 720p izle

Küçük Kasap - The Butcher Boy (1997)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    

  


Yönetmen: Neil Jordan
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Eamonn Owens, Fiona Shaw, Stephen Rea

Şiddet, delilik ve bu deliliğe toplumun tepkileri bakımından Stanley Kubrick imzalı 'A Clockwork Orange' adlı filmi çağrıştıran 'The Butcher Boy'da alkolik babası ve hasta annesiyle zor bir hayat süren Francie gündelik yaşama bir türlü adapte olamamaktadır. Çevresinin de etkisiyle iyice karanlığa sürüklenen genç adam bir kasabın yanında çalışmaya başlar. Bu noktadan itibaren hayal gücünün aşırılıklarının da etkisiyle iyice zorlanacak ve önüne geçilmez bir şiddetin pençesine düşecektir. The Butcher Boy - Küçük Kasap 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Handsome Devil 2016 full hd izle 720p izle

Şeytan Tüyü - Handsome Devil (2016)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 35 dakika


  Yönetmen: John Butler
Ülke: İrlanda
Tür: Dram
Vizyon: 1 Haziran 2017
Oyuncular: Fionn O'Shea, Nicholas Galitzine, Andrew Scott, Moe Dunford, Michael McElhatton, Ruairi O'Connor, Mark Lavery

İrlandalı yazar ve yönetmen John Butler?ın kendi senaryosundan filme aldığı Şeytan Tüyü etkileyici ve hareketli bir gençlik filmi. 16 yaşında olan Ned babasının zoruyla bir yatılı okula gider. Ned?in en büyük tutkusu müziktir fakat gittiği okulda geçerli olan tek tutku rugby sporudur. Kırmızıya boyanmış saçlarıyla dikkat çeken Ned, bu maço ortamda hemen hakaretlere maruz kalır. Oda arkadaşı Conor ise yakışıklı ve başarılı bir sporcudur fakat değişik sebeplerle o da okul arkadaşlarına uyum sağlayamamaktadır. Bu iki dışlanmış gencin arkadaşlığı kendilerini keşfetmelerine aracı olur. Butler, oyuncularından aldığı iyi performanslar ve enerjik bir kurgunun yardımıyla, candan ve herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir büyüme öyküsü anlatıyor.
Perfect Sense 2011 full hd izle 720p izle

Yeryüzündeki Son Aşk - Perfect Sense (2011)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 32 dakika


  Yönetmen: David Mackenzie
Ülke: İngiltere, İsveç, Danimarka, İrlanda
Tür: Dram, Romantik, Bilim-Kurgu
Vizyon: 26 Ağustos 2011
Oyuncular: Eva Green, Lauren Tempany, Ewan McGregor, Connie Nielsen, Denis Lawson, Stephen Dillane, Shabana Akhtar Bakhsh

Kadınlara bağlanmakta sorunları olan yetenekli yemek şefi Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır.

Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce deneyimlemedikleri derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir.

İnsanlık sonuna yaklaşırken aşk tüm bu engellere rağmen hayatta kalabilecek midir?
The Lobster 2015 full hd izle 720p izle

Istakoz - The Lobster (2015)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Giorgos Lanthimos
Ülke: İrlanda, İngiltere, Yunanistan, Fransa, Hollanda, ABD
Tür: Komedi, Romantik, Bilim-Kurgu, Gerilim
Vizyon: 25 Aralık 2015
Oyuncular: Jacqueline Abrahams, Roger Ashton-Griffiths, Jessica Barden, Olivia Colman, Anthony Dougall, Sean Duggan, Colin Farrell

Çok da uzak olmayan bir gelecekten enteresan bir distopya öyküsü anlatıyor bize The Lobster. Yalnız kalmış, ilişkisi olmaya insanların tutuklandığı, alternatif bir gelecekte geçen öyküde, bekar kişiler korkunç bir otele yerleştirildikten kırk beş gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak mecburiyetinde kalıyorlar. Eğer ki ilişkilerinde başarıyı yakalayamazlarsa, ölümün kol gezdiği bir ormana sürgüne gönderiliyorlar.

Dogtooth ile dikkatle üzerine çeken yetenekli Yunan asıllı yönetmen Yorgos Lanthimos'un kamera arkasına geçtiği film, alışılmışın oldukça dışında, enteresan bir distopya öyküsü sunuyor izleyiciye. Başrollerini Colin Farrell, Ben Whishaw, Rachel Weisz ve Lea Seydoux gibisi isimlerin paylaştığı film; distopya meraklılarının ilgisini çekecek gibi görünüyor!
Tusen ganger god natt 2013 full hd izle 720p izle

Binlerce Kez İyi Geceler - Tusen ganger god natt (2013)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 57 dakika


  Yönetmen: Erik Poppe
Ülke: Norveç, İrlanda, İsveç
Tür: Dram
Vizyon: 28 Mart 2014
Oyuncular: Nikolaj Coster-Waldau, Juliette Binoche, Maria Doyle Kennedy, Eve Macklin, Larry Mullen Jr., Chloë Annett, Denise McCormack

Rebecca işi gereği hayatı boyunca dünyanın en tehlikeli yerlerinde bulunmuştur. Savaş fotoğrafçısı olarak çalışmakta ve bu nedenle hem hususi hayatını hem de aile hayatını her daim ikinci plana atmak durumunda kalmaktadır. Fakat son yıllarda ailesinin Rebecca'nın durumuna duyduğu kaygı iyiden iyiye artmıştır ve bundan böyle zorlu bir seçim yapmanın zamanı gelmiştir...

Norveçli yönetmen Erik Poppe tarafından yönetilen filmin başrollerindeki meşhur aktris Juliette Binoche'a Nikolaj Coster-Waldau ve Maria Doyle Kennedy eşlik ediyor.
Becoming Jane 2007 full hd izle 720p izle

Aşkın Kitabı - Becoming Jane (2007)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat


  Yönetmen: Julian Jarrold
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Biyografi, Dram, Romantik
Vizyon: 7 Eylül 2007
Oyuncular: Anne Hathaway, James McAvoy, Julie Walters, James Cromwell, Maggie Smith

Jane Austen (ANNE HATHAWAY) aşka inanmaktadır. Anne ve babası (JULIE WALTERS ve JAMES CROMWELL) onun 1795 İngiltere'sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, (JAMES MCAVOY), zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır. Jane, Lady Gresham'ın (MAGGIE SMITH) yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi? BECOMING JANE'de, edebi dehanın basamaklarındaki genç bir kadının, hayatını ve eserlerini aşk için riske atması anlatılıyor.
Frank 2014 full hd izle 720p izle

Frank (2014)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 35 dakika


  Yönetmen:
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Komedi, Dram, Gizem
Vizyon: 16 Mayıs 2014
Oyuncular: Domhnall Gleeson, Moira Brooker, Paul Butterworth, Phil Kingston, Billie Traynor, Scoot McNairy, Leonard Abrahamson

Geçen senenin Altın Lale ödüllü filmi "Ne Yaptın Richard?"ın yönetmeni Lenny Abrahamson, ilk gösterimi Ocak’ta Sundance’te gerçekleşen yeni filmi Frank ile bir defa daha festivalin Uluslararası Yarışması’nda. Abrahamson, bu sefer bizi eksantrik bir müzik grubunun içine sokuyor. Rehberimizse, grubun yeni üyesi olan, genç ve hevesli müzisyen Jon. Grubun en enteresan özelliğiyse, lideri (ve filme adını da veren) Frank. Michael Fassbender’in canlandırdığı Frank, kafasında devasa bir maske taşıyan ve koyduğu enteresan kurallarla grubu bir arada tutan enteresan bir figür. Bu nevi şahsına münhasır karakterin esin kaynağıysa, İngiliz punk grubu The Freshies’in de liderliğini yapmış İngiliz şarkıcı/komedyen Chris Sievey’nin sahne personası Frank Sidebottom.
Bridget Jones's Baby 2016 full hd izle 720p izle

Bridget Jones'un Bebeği - Bridget Jones's Baby (2016)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 2 saat 3 dakika


  


Yönetmen: Sharon Maguire
Ülke: İrlanda, İngiltere, Fransa, ABD
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon: 14 Eylül 2016
Oyuncular: Renée Zellweger, Gemma Jones, Jim Broadbent, Sally Phillips, Julian Rhind-Tutt, Shirley Henderson, Ben Willbond

Dünyaca sevilen Bridget Jones serisinin "Bridget Jones'un Bebeği" filminde Oscar ödüllü Renée Zellweger ve Colin Firth'e Patrick Dempsey eşlik ediyor.

Mark Darcy'den ayrıldıktan sonra Bridget Jones'un "sonsuza dek sürecek mutluluğu" pek de planladığı gibi gitmez. Kırk küsur yaşında ve tekrar bekar biri olarak, Bridget üst düzey haber yapımcılığı mesleğine odaklanmaya, etrafını eski ve yeni arkadaşlarla çevrelemeye karar verir. Bridget ilk defa her şeyi kontrol altına almıştır. Yolunda gitmeyen ne olabilir?
What If 2014 full hd izle 720p izle

Ya Aşksa - What If (2014)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Michael Dowse
Ülke: İrlanda, Kanada
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 24 Ekim 2014
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Zoe Kazan, Megan Park, Adam Driver, Mackenzie Davis, Rafe Spall, Lucius Hoyos

Film, uzun vadeli ilişkisini hüsranla sonlandırmış Chantry ile karşı cinsten yana şansı hiç bir zaman yaver gitmemiş olan Wallace'ın arkadaşlık ilişkisinin zaman içerisinde büyük bir aşka dönüşmesini konu alıyor.
Cairo Time 2009 full hd izle 720p izle

Kahire Zamanı - Cairo Time (2009)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 30 dakika


  Yönetmen: Ruba Nadda
Ülke: Kanada, İrlanda, Mısır
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 13 Eylül 2009
Oyuncular: Patricia Clarkson, Alexander Siddig, Elena Anaya, Amina Annabi, Tom McCamus, Mona Hala, Fadia Nadda

Juliette, kocasını ziyaret etmek amacıyla Kahire´ye gelir. Fakat kocasının beklenmedik işleri dolayısıyla, biraz tek başına şehirde zaman geçirmek mecburiyetinde kalır. Kocasının arkadaşı Tareq, kocası tarafından Juliette ile ilgilenmesi için görevlendirilmiştir. Neredeyse tüm vaktini Tareq ile geçiren Juliette, elinde olmaksızın Tareq´dan hoşlanmaya başlar.
Albert Nobbs 2011 full hd izle 720p izle

Hizmetkar Albert Nobbs - Albert Nobbs (2011)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Rodrigo García
Ülke: İngiltere, İrlanda, Fransa, ABD
Tür: Dram
Vizyon: 20 Temmuz 2012
Oyuncular: Mia Wasikowska, Jonathan Rhys Meyers, Glenn Close, Brendan Gleeson, Aaron Taylor-Johnson

19. yüzyıl İrlanda’sında çalışmak ve hayatta kalmanın yanı sıra hem bağımsız hem de bekâr olarak yaşayabilmek için erkek kılığına giren bir kadının trajikomik hikâyesi... Erkek kılığına girip Dublin’in en lüks otelinde kâhya olarak çalışan Albert, bir gün yakışıklı bir ressamla tanışır. Otuz yıl boyunca erkek kıyafeti giydikten sonra, kendi hazırladığı kapana kısılmıştır.
Bridget Jones's Diary 2001 full hd izle 720p izle

Bridget Jones'un Günlüğü - Bridget Jones's Diary (2001)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Sharon Maguire
Ülke: İngiltere, İrlanda, Fransa, ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 26 Ekim 2001
Oyuncular: Renée Zellweger, Gemma Jones, Celia Imrie, James Faulkner, Jim Broadbent, Colin Firth

Yeni bir yılın başlangıcında, 32 yaşındaki Bridget, hayatına hükmetmeye başlamanın tam zamanı olduğuna karar verip bir günlük tutmaya başlar. Artık masasının üzerinde duran en kışkırtıcı, erotik ve histerik kitap başkaları tarafından yazılanlardan biri değil, bizzat kendi yazdığıdır. Bir tür macera havası veren bu günlükte Bridget, arkadaşlarından erkeklere, yemeklerden sekse kadar bir çok konu hakkında bir şeyler yazarken aynı zamanda yepeni bir hayata başlamaktadır.Bridget kendisini, birbirine tam zıt karakterde iki erkeğin Daniel Cleaver (Hugh Grant) ve Mark Darcy'nin (Colin Firth) arasında bulduğunda, beklenmedik bir şeyi keşfedecektir, kendi yarattığı bu kaosun içinden onu çekip çıkaracak olan zaptedilemez karşı koyucu kişiliğini.
This Must Be the Place 2011 full hd izle 720p izle

Olmak İstediğim Yer - This Must Be the Place (2011)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Paolo Sorrentino
Ülke: İtalya, Fransa, İrlanda
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 13 Temmuz 2012
Oyuncular: Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch, Eve Hewson, Kerry Condon

Cheyenne şimdi ellili yaşlarını süren, bezgin, eski bir rock yıldızıdır. Yaşına rağmen eski alışkanlıklarından, giyim tarzından vazgeçmek istemeyen Cheyenne, 30 senedir görüşmediği babasının ölümü üzerin Dublin'den mecburen New York'a gelir ve cenaze sırasında babasının insani bir suça karşın intikam peşinde olduğunu öğrenir.II. Dünya Savaşı sırasında babasına Auschwitz toplama kampında Naziler tarafından işkence edilmiştir ve şimdi bu Nazi subayını bulma görevini Cheyenne üstlenecektir.
Five Minutes of Heaven 2009 full hd izle 720p izle

Cennette Beş Dakika - Five Minutes of Heaven (2009)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 29 dakika

Yönetmen: Oliver Hirschbiegel
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 19 Ocak 2009
Oyuncular: Mark Ryder, James Nesbitt, Liam Neeson

Kuzey İrlanda’nın çalkantılarla dolu yakın tarihini incelerken geleceğe doğru uzanan yolun, kendi geçmişiyle yüzleşmekten geçtiğini anlatan film, 1975 yılında Lurgan şehrinde başlıyor.

İngiltere’yle birleşme yanlısı Ulster Gönüllüleri’nden 17 yaşındaki Alistair Little (Liam Neeson), 19 yaşındaki Katolik Jim Griffin’i (Gerard Jordan) öldürür. Jim’in 11 yaşındaki kardeşi Joe Griffin (James Nesbitt) cinayetin tanığıdır. İki hafta sonra Alistair tutuklanarak cezaevine gönderilir.

Aradan 33 yıl geçer. Alistair Little, hapishanede cezasını çekmesine rağmen cinayeti unutamaz. Öldürülen Jim’in kardeşi Joe Griffin de o günün unutmamıştır. O, ağabeyini öldüren kişiyi öldürüp cennete gitmek istemektedir. İkisi yıllar sonra bir televizyon programında karşı karşıya geleceklerdir. Alistair Little, kendisiyle kendi vicdanıyla hesaplaşır. Son anda Joe Griffin vazgeçer. Ağabeyi öldürülen ile katil daha sonra buluşur. Peki ama geçmişleriyle hesaplaşabilecekler mi?
Cracks 2009 full hd izle 720p izle

Çatlaklar - Cracks (2009)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 44 dakika


  Yönetmen: Jordan Scott
Ülke: İngiltere, İrlanda, İspanya, Fransa, İsviçre
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 11 Eylül 2009
Oyuncular: Eva Green, Juno Temple, María Valverde, Imogen Poots, Ellie Nunn

1934 İngiltere’sinde seçkin bir kız okulu olan St. Mathilda’da bir grup öğrencinin okulun dalış eğitmeni Bayan G ile farklı ve daha samimi bir öğretmen-öğrenci ilişkisi vardır. Özellikle grubun lideri Di, Bayan G’ye büyük bir hayranlık beslemektedir. Ancak elit bir aileye mensup güzel İspanyol öğrenci Fiamma’nın gelişiyle bu düzen yavaş yavaş altüst olmaya başlar. Fiamma çok güzel olduğu kadar bilgili, kültürlü, gizemli ve hüzünlüdür. Bu da beraberinde hayranlığı, kıskançlığı, aşkı ve şiddeti beraberinde getirecektir.
Love & Friendship 2016 full hd izle 720p izle

Aşk & Dostluk - Love & Friendship (2016)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 32 dakika


  Yönetmen: Whit Stillman
Ülke: ABD, İrlanda
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Kate Beckinsale, Morfydd Clark, Tom Bennett, Jenn Murray, Lochlann O'Mearáin, Sophie Radermacher, Chloë Sevigny

1790'larda geçen Aşk ve Dostluk güzel dul Lady Susan Vernon?ın cilveleşmeleri hakkında sosyetede dolaşan söylentilerin eşinin ailesinin malikânesine kadar ulaşması etrafında dönen bir hikâye üzerine kurulmuştur. Olay bu duruma gelince kendisini ve sosyeteye yeni tanıtılmış olan gönülsüz kızı Frederica?yı güvence altına alacak bir eş kararı alır. Eşinin ailesinin malikânesinde geçici ikâmetlerini sürdürürken kızı Frederica ve elbette kendisi için çöpçatanlık yapmaya başlar.
Brain on Fire 2016 full hd izle 720p izle

Brain on Fire (2016)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 28 dakika


  


Yönetmen: Gerard Barrett
Ülke: İrlanda, Kanada
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon: 2 Şubat 2017
Oyuncular: Chloë Grace Moretz, Jenny Slate, Richard Armitage, Carrie-Anne Moss, Tyler Perry, Thomas Mann, Agam Darshi

Film; aniden akli balansını yitirmeye başlayan Susannah Cahalan'ın öyküsüne hane sahipliği yapıyor.

Susannah Cahalan New York Post'ta çalışan bir gazetecidir. Fakat ciddi sıhhat meseleleri yaşamaya başlamıştır. Sesler duyuyor ve krizler geçiriyordur. Doktor doktor gezen genç kadın bir sürü yanlış teşhis ve rehabilitasyonun hemen peşinden hayatını yoluna koyabilecek bir doktor bulur. Fakat günün birinde geçtiğimiz bir ayı unutmuş durumda hastanede uyanır ve belleğindeki boşlukları doldurmak için zorlu bir mücadeleye girer...
Triage 2009 full hd izle 720p izle

Gizem - Triage (2009)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Danis Tanovic
Ülke: İrlanda, İspanya, Belçika, Fransa
Tür: Dram, Gizem, Savaş
Vizyon: 12 Eylül 2009
Oyuncular: Colin Farrell, Jamie Sives, Paz Vega, Kelly Reilly, Branko Djuric, Mozaffar Shafeie, Kae Bahar

Savaş fotoğrafçısı Mark Walsh (Colin Farrell), zorlu bir görevden sonra ülkesi İrlanda’ya dönmüştür. Ancak meslektaşı ve en yakın arkadaşı görevden dönmede başarısız olunca, Mark’ın kız arkadaşı Elena, sevgilisini yavaş yavaş öldüren gizemi çözmek için gerekli ipuçlarını bulmak zorunda kalacaktır.
Leap Year 2010 full hd izle 720p izle

Aşka Yolculuk - Leap Year (2010)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 40 dakika


  Yönetmen: Anand Tucker
Ülke: ABD, İrlanda
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon: 26 Mart 2010
Oyuncular: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott, John Lithgow, Noel O'Donovan

Erkek arkadaşının dört yıldan beri ona evlilik teklif etmemesi üzerine Anna, kadınların erkeklere Şubat'ın 29'unda evlenme teklif edebildiği bir İrlanda geleneğinden esinlenip ipleri ele almaya karar verir. Evlilik teklifi için erkek arkadaşı Jeremy'nin arkasından Dublin'e takip edecektir.
Need for Speed 2014 full hd izle 720p izle

Hız Tutkusu - Need for Speed (2014)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 12 dakika


  Yönetmen: Scott Waugh
Ülke: ABD, Filipinler, İrlanda, İngiltere
Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 14 Mart 2014
Oyuncular: Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots, Rami Malek, Dakota Johnson

Tobey Marshall (Aaron Paul) dürüst ve aşırı çalışkan bir adamdır, ailesine ait olan Marshall Motors adlı oto tamircisinde arkadaşlarıyla beraber çalışmaktadır. Babasının vefatının ardında Tobey büyük borçlar altında kalmıştır. Hafta sonları Tobey aşırı tehlikeli olan “yer altı oto yarışları” adı verilen yarışlara katılmaktadır. Yarışların ardından Tobey adrenalin tutkunu bir adam olmuştur.

Zorlu, varlıklı ve kuvvetli düşmanı Dino Brewster (Dominic Cooper) bir gün Tobey’ye hayatında sadece bir defa alabileceği bir iş teklifiyle gelir. Sınırsız sermayesiyle Dino, Tobey’ye dünyanın en hızlı Mustang’ini yapmayı teklif eder. İşini kurtarabileceğini düşünen Tobey hiç düşünmeden bu teklifi kabul eder. Mustang’in yapımı ve satış işlemleri devam ederken Tobey, güzel rakibi Julia Maddon (Imogen Poots) la bir yarış hazırlığına başlar. Tobey Dino’nun ekibine karşı kendi takımıyla ve yakın arkadaşı Little Pete (Harrison Gilbertson) ile birlikte hazırlıksız bir yarışa başlar. Yarış ölüme dönünce Dino suçu Tobey’nin üstüne yıkar ve onu hapse yollar.

İki sene aradan sonra Tobey özgülüğüne kavuşur ve Dino’dan intikam almaya yemin eder. The De Leon yarışları ülkenin en büyük ve zor yarışlarından biridir, Tobey Dino’yu orada yenmeye yemin eder. The De Leon yarışlarına seçilmiş çok az yarışçı katılabilir ve kazanan büyük miktarda para kazanır ancak Tobey’nin New York’tan San Francisco’ya gitmek için yalnızca 48 saati bulunmaktadır.
Byzantium 2012 full hd izle 720p izle

Bir Vampir Hikayesi - Byzantium (2012)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Neil Jordan
Ülke: İngiltere, ABD, İrlanda
Tür: Dram, Fantastik, Gerilim
Vizyon: 29 Kasım 2013
Oyuncular: Saoirse Ronan, Barry Cassin, Gemma Arterton, Sam Riley, David Heap

Neil Jordan sinema klasikleri arasına giren kült filmi Vampirle Görüşme´den on yedi yıl sonra yeniden tanıdık konulara geri dönüyor ve bu kez anne-kız vampirlerin hikâyesini anlatıyor. Gizemli Clara ve Eleanor vahşice işlenmiş bir cinayetin ardından kaçarak harap bir kıyı kasabasına sığınır. Beş parasızdırlar. Clara çaresizlikten fahişelik yapmaya başlar.

Bu sırada ebediyen okul çağında kalakalmış kızı Eleanor, ona hakkındaki gerçekleri soran, nazik Frank´le tanışır. Vakit geçmeden küçük, huzurlu balıkçı köyü ölümlerle sarsılmaya başlar. İki yüz yıllık bir süreyi kapsayan Bir Vampir Hikâyesi, bol kanlı, melankolik atmosferiyle izleyiciyi etkileyen gotik bir dönem filmi ve aynı zamanda şık ve çağdaş bir gerilim.
Call Girl 2012 full hd izle 720p izle

Telekız - Call Girl (2012)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 20 dakika


  


Yönetmen: Mikael Marcimain
Ülke: İsveç, Norveç, Finlandiya, İrlanda
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 7 Eylül 2012
Oyuncular: David Dencik, Pernilla August, Ruth Vega Fernandez, Kristoffer Joner, Sven Nordin

70´lerin sonu, Stockholm... Örnek ütopik toplum... Siyasal tarafsızlık ve atom enerjisiyle el ele vermiş cinsel devrim ve kafa karışıklığı... Devlet binalarıyla sırt sırta veren seks kulüplerinin, striptiz gösterilerinin ve diskoteklerin baştan çıkarıcı, göz alıcı ve leş dünyası...

Kahramanımız genç Iris gücün her şeyi satın alabildiği bu acımasız dünyada henüz yolun başındadır. Başkanın Adamları, Akbabanın Üç Günü ve Serpico gibi 70´lerin meşhur siyasal gerilim filmlerinden esinlenen, kaybolan masumiyetin peşinde koşan bir dram.
Life's a Breeze 2013 full hd izle 720p izle

Hayat Bir Esintidir - Life's a Breeze (2013)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 28 dakika

Yönetmen: Lance Daly
Ülke: İrlanda, İsveç
Tür: Komedi, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Kelly Thornton, Fionnula Flanagan, Pat Shortt, Eva Birthistle, David Bendito, Una Carroll, Ger Carey

İçi para dolu bir şilteyi çöpe atıvermişsiniz ve sonra da haber tüm ülkeye yayılmış. Senarist-yönetmen Lance Daly?nin (The Good Doctor ve Kisses) son filmi, kriz ertesi Dublin?de geçen tatlı bir aile komedisi. Filmde, işsiz ve miskin Colm, yeğeni Emma ile el ele verip annesi Nan?ın evinde gizlice esaslı bir bahar temizliğine girişiyor. Problem şu ki, iki kafadar Nan?ın bir milyon avro?sunu yıllardır sotaladığı yatağı da çöpe atıyor. Colm üstüne bir de radyodan yardım çağrısında bulununca, kısa zaman içinde tüm ülke çöplüklere akın edip yatağı aramaya başlıyor.
Run & Jump 2013 full hd izle 720p izle

Koş ve Zıpla - Run & Jump (2013)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 46 dakika


  


Yönetmen: Steph Green
Ülke: İrlanda, Almanya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Maxine Peake, Edward MacLiam, Will Forte, Sharon Horgan, Clare Barrett, Ciara Gallagher, Ri Galway

Vanetia Casey’i iflah olmaz bir iyimserdir ve çevresine olumlu enerji yayan bir insandır. Fakat kocası 38 yaşındaki kocası Conor, kişiliğini neredeyse tamamen değiştiren bir rahatsızlık geçirince Vanetia’nın işi biraz daha zorlaşır. Amerikalı doktor Ted Fielding ise ve Conor ailesiyle yaklaşık iki aylık bir zaman geçirmek için İrlanda’ya gelir. Amacı yaptığı araştırma sayesinde Casey ailesine maddi açıdan destek olmaktır. Evdeki tüm bu olan bitenin varlığına Vanetia ne kadar dayanabilecektir?

2007’de New Boy adlı kısa filmiyle Oscar adaylığı alan Steph Green’in ilk uzun metrajlı filmi olan yapımda Saturday Night Live şov programının yıldızlarından Will Forte, Maxine Peake ve Edward MacLiam ile oyunculukları sırtlıyor.
What Richard Did 2012 full hd izle 720p izle

Ne Yaptın Richard? - What Richard Did (2012)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 28 dakika


  Yönetmen: Leonard Abrahamson
Ülke: İrlanda
Tür: Dram
Vizyon: 9 Eylül 2012
Oyuncular: Jack Reynor, Roisin Murphy, Sam Keeley, Gavin Drea, Fionn Walton

Film, İrlanda'nın Güney Dublin kesiminde hayat süren bir grup gencin yaşamına ışık tutmaktadır. İçlerinde en çok sevilen, en popüler olan, yetenekli ragbi oyuncusu ve takım kaptanı Richard Karlsen için başlangıçta her şey çok güzel giderken, istemeyerek yaptığı bir hata nedeniyle bu durum bir anda tersine döner. Parlak geleceğini ve etrafındaki tüm arkadaşlarını kaybetme riskiyle yüzleşen Richard, toz pembe görünen dünyanın yanlış bir seçim sonucunda nasıl da aniden karardığını görür. Bu olanlardan sonra, savaşçı bir kişiliğe sahip olan Richard, acaba tekrar eski günlerine kavuşabilecek mi?
King Arthur 2004 full hd izle 720p izle

Kral Arthur - King Arthur (2004)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Antoine Fuqua
Ülke: ABD, İngiltere, İrlanda
Tür: Aksiyon, Macera, Tarihi
Vizyon: 29 Ekim 2004
Oyuncular: Clive Owen, Ioan Gruffudd, Mads Mikkelsen, Joel Edgerton, Hugh Dancy

Tarihçiler başlangıçta yüzyıllar boyunca Kral Arthur'un gerçekten yaşamadığını, sadece bir efsane olduğunu düşündüler. Ancak bu efsanenin çıkış noktasında, kendi kişisel tutkularıyla halkına hizmet arzusu arasında sıkışıp kalmış gerçek bir kahraman vardı.Roma İmparatoru Marcus Aurelius tarafından Britanya'ya gönderilen Arthur'un, tek amacı bir an önce Britanya'dan ayrılmak ve Roma'nın barış ve huzurlu ortamına dönmekti. Ancak geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce son bir görev üstlendi. Yuvarlak Masa Şovalyeleri olarak bilinen yardımcıları Lancelot, Galahad, Bors, Tristan ve Gawain ile birlikte Britanya'da son bir kurtarma operasyonu yapmaları gerekiyordu.Roma'nın geri çekilişi sonrasında Britanya'da boşluğu dolduracak bir lidere ihtiyaç olacaktı. Bu yeni lider, ülkesini işgalci Saxonlar'ın tehdidine karşı savunmakla yetinmeyip adayı yepyeni bir döneme taşıyacak çapta olmalıydı. Eski düşmanı Merlin ile cesur yürekli Guinevere'nin desteğini alan Arthur, tarihin akışını değiştirecek gücü kendisinde buldu
Grabbers 2012 full hd izle 720p izle

Grabbers (2012)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 34 dakika


  


Yönetmen: Jon Wright
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Komedi, Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 23 Ocak 2012
Oyuncular: Richard Coyle, Ruth Bradley, Russell Tovey, Lalor Roddy, David Pearse

İçki düşkünü bir polis ve kitaba göre davranan kuralcı bir detektif bir balıkçı kasabasını uzaylı istilacılardan korumak için birleşirler ve bu korku komedi filminde yerlilerin iştahını kapatan sıra dışı bir yol bulurlar.

Erin Island yerlilerin geçimlerini denizden sağladıkları bir topluluktur. İrlanda sahilinden bir hayli uzakta olan bu yerleşim, herkesin birbirini tanıdığı bir yerdir. Yerli balıkçılar arkalarında hiçbir iz bırakmadan kaybolmaya başlayınca ve balina cesetleri kıyıya vurmaya başlayınca, içkici polis Ciaran O’Shea araştırma vaktinin geldiğini fark eder.

Şehirden gelen bir detektif olan Lisa Nolan ile birlikte yerel sularda kötü bir şey saklandığını ve bu şeyin giderek büyüdüğünü hissederler. Şüpheleri bir ıstakozcu kıyıya ağa takılmış bilinmeyen bir yaratıkla geldiğinde doğrulanır. Dünya dışı bu avcı yaratıkların alkolden nefret ettiklerini öğrenen halk bir yandan bu istilacılarla savaşırken bir yandan da sürekli içki içmeye çalışırlar.
I Am Not a Serial Killer 2016 full hd izle 720p izle

I Am Not a Serial Killer (2016)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 44 dakika


  


Yönetmen: Billy O'Brien
Ülke: İrlanda, İngiltere
Tür: Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Christopher Lloyd, Laura Fraser, Max Records, Karl Geary, Tony Papenfuss, Bruce Bohne, James Gaulke

I Am Not a Serial Killer filminde -Dexter Morgan?ın gençliğinde olduğu gibi- öldürme içgüdüsü yüzünden başı belaya giren bir genç anlatılıyor.

Konusu ise şöyle; John Wayne Cleaver on altı yaşında seri katil olma potansiyeli yüksek fakat henüz olmamış bir gençtir. Yaşadığı yerde öldürme içgüdüsünü dizginlemeye çalışan John Wayne?in desteğe ve ciddi anlamda yardıma ihtiyacı bulunmaktadır.
Traders 2015 full hd izle 720p izle

Tüccarlar - Traders (2015)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 30 dakika


  Yönetmen: Rachael Moriarty
Ülke: İrlanda
Tür: Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Killian Scott, John Bradley, Peter O'Meara, Nika McGuigan, Barry Keoghan, Kelly Byrne, Tom Davis

Harry Fox istediği herşeye sahiptir. Bir gün çalıştığı şirket batacaktır ve herşeyini kaybetme noktasına gelir. Olaylar üzerine Vernon Stynes isminde ki adam bir çözüm önerisi sunacaktır. Bunun üzerine alelade insanların birbirlerini öldürmeleri için en mantıklı yol ne olurdu bunu izleyip göreceksiniz..
The Eclipse 2009 full hd izle 720p izle

Tutulma - The Eclipse (2009)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 26 dakika


  Yönetmen: Conor McPherson
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Korku, Romantik
Vizyon: 24 Nisan 2009
Oyuncular: Billy Roche, Eanna Hardwicke, Hannah Lynch, Ciarán Hinds, Mac, Avian Egan, Aidan Quinn

Dul bir yazar, bir kadınla ilişkiye başlarken, bir taraftan da ruhları görmeye başladığına inanır.
Niko - Lentäjän poika 2008 full hd izle 720p izle

Niko: Yıldızlara Yolculuk - Niko - Lentäjän poika (2008)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 20 dakika

Yönetmen: Michael Hegner
Ülke: Finlandiya, Danimarka, Almanya, İrlanda
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Hannu-Pekka Björkman, Vuokko Hovatta, Vesa Vierikko, Jussi Lampi, Risto Kaskilahti, Minttu Mustakallio

İskandinav ülkelerinin "Buz Devri" olarak adlandırılan "Niko: Yıldızlara Yolculuk"ta sevimli bir ren geyiği olan Niko babasının Noel Baba'nın uçan geyiklerinden biri olduğunu öğrenir ve babasını bulmak üzere yola koyulur. En büyük hayali babası gibi uçmak olan Niko, Noel Baba ve uçan geyiklerini bulmak üzere çıktığı yolda, kötü kurtlara yakalanmamak için sincap Julius ve Wilma ile maceradan maceraya koşar. Arkadaşlarıyla atıldığı maceranın sonunda acaba Niko da babası gibi göklerde uçabilecek midir?
Reign of Fire 2002 full hd izle 720p izle

Ateş Krallığı - Reign of Fire (2002)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 41 dakika


  Yönetmen: Rob Bowman
Ülke: İngiltere, İrlanda, ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 4 Ekim 2002
Oyuncular: Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler, Scott Moutter, David Kennedy, Alexander Siddig

Günümüz Londrasında, bir inşaat mühendisi, farkında olmadan bir ejderhayı asırlar süren uykusundan uyandırır. O zaman 12 yaşında olan Quinn, annesinin yaptığı bu hatanın dünyanın sonunu getireceğini tahmin bile edemez. 20 yıl sonra, Quinn (Christian Bale), itfaiye şefi olarak hayatta kalmayı başaran bir grup insanı bu korkunç canavarların gazabından korumaya çalışmaktadır. Bu sırada gözükara bir Amerikalı maceracı olan Van Zan (Matthew McConaughey), ejderhaları öldürmenin yolunu bildiğini söyleyerek yüreklerine umut serper.

X-Files filminin yönetmeni Rob Bowmandan ilginç konulu bir post-apokaliptik macera ve bilimkurgu filmi...
Shadow Dancer 2012 full hd izle 720p izle

Gölgede Dans - Shadow Dancer (2012)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 41 dakika


  Yönetmen: James Marsh
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Gerilim
Vizyon: 24 Ocak 2012
Oyuncular: Gillian Anderson, Clive Owen, Aidan Gillen, Domhnall Gleeson, Andrea Riseborough

Yaslı bir eş, bir anne, bir terörist... Kuzey İrlanda''nın bağımsızlığına kendini adayan bir dava kadını... Colette McVeigh''i ilk kez bir çocukken, küçük kardeşinin mezhep çatışmasında öldürüldüğü 1970''lerde görürüz. Ve o günden 20 yıl sonra Colette bu kez Londra''da metroya bomba yerleştirme suçlamasıyla tutuklanır. Gizli servis, ona iki seçenek sunacaktır: Ya susacak ve 25 yıl hapis cezasına çarptırılacak ya da kendi ailesine karşı casusluk yapacaktır.

En İyi Belgesel Oscar’ı kazanan “Teldeki Adam” (Man on Wire) ve “Kral” (The King) filmlerinin yönetmeni James Marsh''ın filmi "Göldede Dans’ın başrollerinde Oscar adayı aktör Clive Owen, Andrea Riseborough, Altın Küre sahibi aktris Gillian Anderson gibi başarılı bir kadro yer alıyor.
Essential Killing 2010 full hd izle 720p izle

Ölümüne Kaçış - Essential Killing (2010)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 23 dakika


  Yönetmen: Jerzy Skolimowski
Ülke: Polonya, Norveç, İrlanda, Macaristan
Tür: Gerilim, Savaş
Vizyon: 22 Temmuz 2011
Oyuncular: Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner, Zach Cohen, Iftach Ophir, Nicolai Cleve Broch, Stig Frode Henriksen, DJ Lubel

Afganistan?da Amerikalı askerler tarafından yakalanan Mohammed (Vincent Gallo), Avrupa?da bilinmeyen bir yerdeki bir cezaevine gönderilir. Bindirildiği araç kaza yapınca özgürlüğüne kavuşur ve evi olarak bildiği çölden kilometrelerce uzakta, kar altındaki ormanda kaçmaya başlar.Resmen var olmayan bir ordu tarafından acımasızca izlenen Mohammed, yaşamda kalmak için öldürmekten başka çaresi kalmadığını görür. Film boyunca tek bir söz dahi etmeden fiziksel olarak epey güç bir rolün altından kalkan Vincent Gallo, bu rolüyle geçen seneki Venedik Film Festivali?nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne uzanmıştı...
About Adam 2000 full hd izle 720p izle

Aşkmatik - About Adam (2000)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Gerard Stembridge
Ülke: İrlanda, İngiltere, ABD
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon: 30 Kasım 2001
Oyuncular: Stuart Townsend, Kate Hudson, Frances O'Connor

Lucy, Laura ve Alice adlı kız kardeşler sıkıcı bir hayat sürmektedirler. Her zaman hayalindeki mükemmel erkeği bulmaya çalışan Lucy (Hudson), garsonluk ve şarkıcılık yaptığı restoranda, uzun zamandır aradığı erkek zannettiği Adam'la (Townsend) karşılaşır. Lucy, bu yakışıklı müşteriye ilk görüşte âşık olur ve ikili çarçabuk nişanlanırlar. Ama Adam, hiç de onun sandığı gibi biri değildir ve fazla vakit kaybetmeden baldızı Laura (O'Connor) ile beraber olur. Bununla da yetinmeyip evli olan diğer baldızı Alice'i (Bradley) de baştan çıkartır. Üç kızın erkek kardeşleri David (Maher) de Adam'ın çekim alanına girince, artık ailede hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Mükemmel erkeği bulduklarını düşünen kardeşler, Adam'ı nasıl paylaşacaklardır?
A Dark Song 2016 full hd izle 720p izle

Kara Büyü - A Dark Song (2016)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 1 saat 40 dakika


  Yönetmen: Liam Gavin
Ülke: İrlanda, İngiltere
Tür: Dram, Korku
Vizyon: 2 Nisan 2017
Oyuncular: Catherine Walker, Steve Oram, Mark Huberman, Susan Loughnane, David Collins

Çocuğunu genç yaşta kaybeden bir anne tüm umudunu yitirdiğinde çılgınca şeyler yapabilir. Solomon isimli bir adamla beraber Kabbalah inancına üye insanların yapabildiği büyülere umut bağlayan çaresiz kadının tek arzusu erkek çocuğuyla son bir sefer konuşabilmektir. Solomon'la birlikte medeniyetten uzak bir evde büyülerin hazırlık aşamalarına başlayan kadını ve Solomon'u düşündüklerinden çok daha fazlası beklemektedir! Londra Film Festivali'nde gösterilen tek korku filmi olan A Dark Song eleştirmenlerden pozitif eleştiriler almış bir yapım.
The Canal 2014 full hd izle 720p izle

Kanal - The Canal (2014)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 32 dakika


  


Yönetmen: Ivan Kavanagh
Ülke: İrlanda
Tür: Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 18 Nisan 2014
Oyuncular: Antonia Campbell-Hughes, Rupert Evans, Steve Oram, Hannah Hoekstra, Anneke Blok, Kelly Byrne, Carl Shaaban

Film arşivcisi olan David (Rupert Evans), karısı Alice'in (Hannah Hoekstra) kendisini aldattığından şüphelenmektedir. Bu sırada iş arkadaşı Claire, David'e eski bir film kasedi verir. Bu kasette oturdukları evde 1902 yılında vahşi bir cinayetin işlendiğini gösteren görüntüler yer almaktadır. Yaşadıkları evde cinayetler işlendiğini de öğrendikten sonra stres ve baskı altına giren David evde başka varlıkların olduğuna inanmaya başlar. Gerçekten karısının onu aldattığını öğrendikten sonra ise karısı ortadan kaybolur. Polis bu durumun arkasında David'in olduğunundan şüphelenir. Karısını o varlıkların öldürdüğünü inanan David ise, bir takım kanıtlar bulmaya çalışacaktır...
Bridget Jones: The Edge of Reason 2004 full hd izle 720p izle

Bridget Jones: Mantığın Sınırı - Bridget Jones: The Edge of Reason (2004)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Beeban Kidron
Ülke: İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda, ABD
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon: 3 Aralık 2004
Oyuncular: Renée Zellweger, Gemma Jones, Jim Broadbent, James Faulkner, Celia Imrie

Aradan dört hafta geçmiştir ve birinci bölümün sonunda beyaz atlı prensini nihayet bulduğunu düşünen müzmin bekarımız Bridget Jones, Mark Darcy'nin aslında onun hayal ettiği gibi biri olmadığının farkına varmaya başlamıştır. Üstelik "Sit Up Britain" isimli televizyon şovundaki haber spikerliği işi de umduğu gibi çıkmamıştır. Şu durumda yeni bir sevgili, yeni bir iş ve yeni hayaller aramaktan başka çare kalmamıştır...
Ooops! Noah is Gone... 2015 full hd izle 720p izle

Kahraman Miçolar - Ooops! Noah is Gone... (2015)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 27 dakika


  Yönetmen: Toby Genkel
Ülke: Almanya, Belçika, Lüksemburg, İrlanda
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Vizyon: 31 Temmuz 2015
Oyuncular: Dermot Magennis, Callum Maloney, Tara Flynn, Ava Connolly, Paul Tylak, Alan Stanford, Aileen Mythen

Dünyanın sonu geldi çattı! Bütün dünyanın sular altında kalmasına çok kısa bir süre kaldı! Neyse ki sakat kafadarlarımız Dave ve biricik oğlu Finny için hala bir şans daha var! Nestrian neslinin sürdürülebilmesi de; bu çetin mücadeleden alnının akıyla çıkmayı başarabilmek için kanat çırpan baba ve oğlun elinde gibi görünüyor!

Animasyon soslu bir Nuh'un Gemisi parodisi olan film; dünyanın sular altına kalmasının ardından soyunu sürdürebilmek için mücadele eden sevimli dostlarımızın macerasını beyazperdeye taşıyor. Yönetmenliğini gene ağırlıklı olarak animasyon piyasasına yönelik işleriyle tanınan Toby Genkel ve Sean McCormak ikilisinin üstlendiği Lüksemburg ve Almanya ortak yapımı olan film; dostluk, dirayet ve fedakârlık duygularını ön plana alan ve öncelikli olarak çocuk izleyicileri cezbedecek gibi görünen eğlenceli bir animasyon güzellemesi!
Around the World in 80 Days 2004 full hd izle 720p izle

80 Günde Devr-i Alem - Around the World in 80 Days (2004)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 2 saat


  Yönetmen: Frank Coraci
Ülke: ABD, Almanya, İrlanda, İngiltere
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Aile, Romantik, Western
Vizyon: 13 Haziran 2004
Oyuncular: Jackie Chan, Steve Coogan, Cécile De France, Robert Fyfe, Jim Broadbent, Ian McNeice, David Ryall

Jules Verne'in klasik eserinden perdeye uyarlanan 80 Günde Devrialem, köyünden çalınan kutsal bir objeyi geri vermek için Çin'e gitmeye çalışan Passepartout çevresinde gelişiyor. Passepartout'un yol arkadaşı, mucit olarak ününü ve kariyerini 80 günde dünyayı dolaşacağına dair cüretkâr bir bahse karşılık olarak koyan Phielas Fogg olurken, Kraliyet Bilim Akademisi Başkanı Lord Kelvin, Passepartout ve Fogg'un kazanmaları mecburiyetinde gücünü ve servetini kaybetme tehlikesiyle yüzyüze kalacağı için onları durdurmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Kaybettiği ilham perisine seyahat esnasında tekrardan kavuşacağını düşünen genç güzel Fransız aktrist Monique de Grave da Passepartout ve Fogg'a katılır. Kendisini de yanlarına almaları için onları ikna ettikten sonra, sadece sanatçı ruhunu bulmakla kalmayıp, aynı sürede telaşlı bilim adamı Fogg'a aşık olacaktır. Üçlü, maceraları boyunca dünyayı dolaşmak için zamana karşı yarışırken çeşit çeşit karakterlere rastlayıp, heyecan, tehlike, aşkla ve komik olaylarla karşı karşıya gelirler?
Haywire 2011 full hd izle 720p izle

Çapraz Ateş - Haywire (2011)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 33 dakika


  Yönetmen: Steven Soderbergh
Ülke: ABD, İrlanda
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon: 13 Nisan 2012
Oyuncular: Channing Tatum, Michael Fassbender, Ewan McGregor, Michael Douglas, Antonio Banderas

Michael Douglas, Antonio Banderas, Ewan McGregor, Canning Tatum, Gina Carano gibi oyuncularıyla dikkati çeken aksiyon ve gerilim filmi ''Çapraz Ateş''ın (Haywire) yönetmenliğini Steven Soderbergh üstlendi.

Filmde genç, güzel ve işinin ehli özel dedektif Mallory Kane, hükümetin onaylamadığı ve ''derin devletin'' tepesindekilerin bilmezlikten geldiği tehlikeli bir göreve gönderilir.

Sonrasında Dublin'de gizli dedektif Paul ile ortak çalışmak üzere başka bir göreve atanan Kane için asıl macera bundan sonra başlar. Kane, artık uluslararası bir seviyeye çıkan insan avından canlı çıkmak için bütün yeteneklerini ve kurnazlığını kullanacaktır. Yegane amacı, ülkesi Amerika'ya geri dönüp ailesini korumak ve kendisine bu ihanet komplosunu düzenleyenlerden intikam almaktır.
Let Us Prey 2014 full hd izle 720p izle

Let Us Prey (2014)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 28 dakika


  


Yönetmen: Brian O'Malley
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Korku
Vizyon:
Oyuncular: Liam Cunningham, Pollyanna McIntosh, Bryan Larkin, Hanna Stanbridge, Douglas Russell, Niall Greig Fulton, Jonathan Watson

Ücra bir polis karakolunda, gizemli bir yabancı herkesin aklını ve ruhunu ele geçirmeye çalışıyor.
The Hallow 2015 full hd izle 720p izle

The Hallow (2015)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Corin Hardy
Ülke: İngiltere, ABD, İrlanda
Tür: Korku
Vizyon:
Oyuncular: Joseph Mawle, Bojana Novakovic, Michael McElhatton, Gary Lydon, Stuart Graham, Conor Craig Stephens, Joss Wyre

Adam, Claire, bebekleri Finn ve köpekleri Iggy'den oluşan aile, bir ay önce Londra'dan İrlanda'ya, şehre uzak bir değirmen evine taşınmışlardır. Adam'ın görevi, orman bölgesindeki hastalıklı ağaçları tespit ederek kesilmeleri için işaretlemektir. Kasaba halkı bu durumdan endişelidir, çünkü Adam'ın sık sık ormana girmesiyle varlıklarına inandıkları yaratıkların sınırlarına geçtiğini ve onları rahatsız ettiğini düşünmektedirler.
Neticede aile, kendilerini bir gece, ormanda yaşayan şeytani yaratıklarla hayatta kalma kavgasına tutuşmuş olarak bulurlar ...
Wake Wood 2011 full hd izle 720p izle

Wake Wood (2011)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 30 dakika


  


Yönetmen: David Keating
Ülke: İrlanda, İngiltere
Tür: Dram, Korku, Gerilim
Vizyon: 25 Mart 2011
Oyuncular: Eva Birthistle, Ella Connolly, Amelia Crowley, Aidan Gillen, Brian Gleeson

Vahşi bir köpek tarafından öldürülen kızın ailesi ölmüş kızlarıyla 3 gün geçireceklerdir.
The Last Days on Mars 2013 full hd izle 720p izle

Mars'taki Son Gün - The Last Days on Mars (2013)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Ruairi Robinson
Ülke: İngiltere, İrlanda
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 20 Mayıs 2013
Oyuncular: Liev Schreiber, Romola Garai, Elias Koteas, Olivia Williams, Johnny Harris

Yapım, 2013 Cannes Film Festivali'nin Directors' Fortnight (Yönetmenlerin 15 Günü) bölümünde öne çıkan bir bilimkurgu.

Mars’a ilk insanlı görevin son gününde, Tantalus Base’in bir ekip üyesi inanılmaz bir keşif yaptığına inanır – bakteriyel hayatın fosilleşmiş kanıtı. Tüm ekibin bu keşiften nemalanmasını istemeyince, emirlere karşı gelir ve daha fazla numune toplamak için izinsiz bir keşfe çıkar. Ancak rutin bir kazı işi, gözenekli toprak çökünce felakete dönüşür ve kendisi derin bir çatlağa düşerek ölümün kıyısına gelir. Mahvolan iş arkadaşları bedenini iyileştirmeye çalışır. Ancak keşfettikleri yaşam formunun da henüz ölü olmadığından şüphelenmeye başlarlar. Grup ayrı düşmeye başlarken, tek umutları gemileri Aurora’nın gelmesinin yakın olmasıdır.

İngiliz yönetmen Ruairi Robinson’ın ilk uzun metrajlı filmi olan bilimkurgu türündeki yapım, Sydney J. Bounds’un kısa hikayesinden Clive Dawson tarafından senaryolaştırılmış.
I Come with the Rain 2009 full hd izle 720p izle

Yağmurla Gelen - I Come with the Rain (2009)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 54 dakika


  Yönetmen: Anh Hung Tran
Ülke: Fransa, Hong Kong, İrlanda, İspanya, İngiltere
Tür: Gerilim
Vizyon: 14 Mayıs 2009
Oyuncular: Josh Hartnett, Tran Nu Yên-Khê, Byung-hun Lee, Takuya Kimura, Shawn Yue

Los Angeles polis teşkilatından ayrılmış bir özel dedektif olan Kline, Çinli bir milyarderin kayıp oğlunu bulmak üzere Hong Kong'a gider. Kayıp Shitao'yu bulabilmek için eski yardımcısı Meng Zi'ye başvurur. Meng Zi artık Hong Kong'da polis olarak görev yapmaktadır. Kline, Shitao'yu bulma girişiminde beklediği başarıyı gösteremez. İzlediği yol onu yerel bir gangster olan Su Dongpo ile onun uyuşturucu bağımlısı sevgilisi Lili'ye götürür. Bu esnada Kline, geçmişinde bıraktığı sandığı anıları ile boğuşmaktadır. Kline polis teşkilatından ayrılmasına sebep olan seri bir katile ait bu anılardan kurtulmadığı sürece arayışında başarılı olamayacağını anlar.
I.T. 2016 full hd izle 720p izle

I.T. (2016)

5.4 IMDB Puanı 5.4
    
 1 saat 35 dakika


  


Yönetmen: John Moore
Ülke: İrlanda, Fransa, ABD
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 2 Eylül 2016
Oyuncular: Pierce Brosnan, Jason Barry, Karen Moskow, Kai Ryssdal, Brian F. Mulvey, Martin Hindy, Rico Hizon

Mike Regan istediği her şeyi bugüne kadar elde etmiş biridir. İyi bir ailesi ve güzel bir evi vardır. Sahip olduğu şirketteki danışmanıyla olan ilişkisi yayılmaya başlar ve Onun için çok kötü bir hal alacaktır.
Sacrifice 2016 full hd izle 720p izle

Sacrifice (2016)

5.2 IMDB Puanı 5.2
    

  


Yönetmen: Peter A. Dowling
Ülke: İrlanda
Tür: Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Radha Mitchell, Rupert Graves, Ian McElhinney, David Robb, Liam Carney, Joanne Crawford, Peter Vollebregt

Dr. Tora Hamilton, hayatındaki ciddi bir kararla ilgili karısıyla beraber İskoçya'nın kuzeyinde yer alan Shetland adalarına yerleşir. Yerleştikten kısa bir zaman sonra evinin bahçesinde gömülü bir ceset bulur. Dr. Hamilton, bu olayla ilgili araştırmalar yapmaya başlar. Uzun uğraşlar sonucunda kendisini de ilgilendiren korkunç bir sır keşfedecektir.
The Lodgers 2017 full hd izle 720p izle

The Lodgers (2017)

5.2 IMDB Puanı 5.2
    
 1 saat 32 dakika


  


Yönetmen: Brian O'Malley
Ülke: İrlanda
Tür: Dram, Korku, Romantik
Vizyon: 27 Nisan 2018
Oyuncular: David Bradley, Eugene Simon, Moe Dunford, Charlotte Vega, Bill Milner, Deirdre O'Kane, Roisin Murphy

1920'de İrlanda'nın kırsal kesiminde yaşayan ikiz kardeşler Rachel ve Edward, evlerini değişik bir varlıkla paylaşmaktadır. Her gece ev şeytani bir varlığın etkisi altına girmektedir. Bu varlık ikizler üzerinde 3 kural dayatır; gece yarısında yatakta olmalılar, kapıdan içeri yabancı birini alamazlar ve şayet biri kaçmaya çalışırsa ötekisi tehlikeye girer. Sorunlu bir eski asker olan Sean köye geldiğinde ise her şey değişecektir. Kısa müddette Sean ve Rachel birbirlerine aşık olur. Rachel aşkın gücüyle şeytani varlığın kaidelerini çiğnemeye başlar. Ancak yaşananlar Rachel'ı kardeşi ile ölümcül bir yüzleşmeye getirecektir.
The Moth Diaries 2011 full hd izle 720p izle

Güve Günlükleri - The Moth Diaries (2011)

4.9 IMDB Puanı 4.9
    
 1 saat 22 dakika


  Yönetmen: Mary Harron
Ülke: Kanada, İrlanda
Tür: Korku
Vizyon: 6 Eylül 2011
Oyuncular: Sarah Bolger, Anne Day-Jones, Sarah Gadon, Valerie Tian, Melissa Farman, Laurence Hamelin, Kathleen Fee

“Ergenlik, hele bir de kapalı bir çevrede yetişiyorsanız, en hassas duygusal karmaşaların zamanıdır ve her zaman öyle olacaktır. Rebecca’nın durumu bu tanıma cuk oturmaktadır; babasının intiharıyla sarsılan genç kız yatılı kız lisesinde öğrencidir. Düzenli şekikde içini günlüğüne döken Rebecca’nın en yakın arkadaşı aynı zamanda oda arkadaşı olan Lucie’dir. Gizemli yeni öğrenci Ernessa’nın okula gelmesiyle birlikte Lucie ile olan ilişkisi bozulur. Lucie yeni kızla yakınlaştıkça, Rebecca kıskançlık ve kuşku denizi içinde boğulur. Ernessa’nın tehlikeli ve şeytani bir vampir olduğuna inanır. Bu şüphelerinde gerçek payı var mıdır, yoksa her şey Rebecca’nın düş ürünü müdür? Ötekisinema dan alıntı..
Dark Touch 2013 full hd izle 720p izle

Karanlık Dokunuş - Dark Touch (2013)

4.8 IMDB Puanı 4.8
    
 1 saat 30 dakika


  


Yönetmen: Marina de Van
Ülke: Fransa, İrlanda, İsveç
Tür: Korku
Vizyon: 18 Nisan 2013
Oyuncular: Clare Barrett, Padraic Delaney, Robert Donnelly, Richard Dormer, Charlotte Flyvholm

İrlanda'nın gözlerden uzak bir kasabasında yaşayan 11 yaşındaki Neve, ailesinin ve küçük kardeşinin hunharca öldürülmesine tanık olur. Bu kanlı katliamdan geriye kalan tek kişi küçük Neve olur. Olayı soruşturmaya gelen polisler olayın sorumlusu olarak kanlı eylemler gerçekleştiren bir çeteden şüphelense de Neve'in tanık olduğu gerçekler bambaşkadır. Neve, bu katliamı evin içerisindeki nesnelerin gerçekleştirdiğine tanık olmuştur. Ne var ki başta polis olmak üzere kimseyi inandıramaz. Ağır bir travma geçiren kızı evlerine alan komşuları Nat ve Lucas iyileşmesi için yardımcı olmaya çalışırlar. Ancak Neve'in tanık olduğu lanet burada da peşini bırakmaya niyetli değildir.

Don't Look Back (2009) filminin yönetmeni Marina de Van'ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Padraic Delaney, Robert Donnelly ve Charlotte Flyvholm paylaşıyor.