İsviçre Sineması (26 sonuç)

Before Sunrise 1995 full hd izle 720p izle

Gün Doğmadan - Before Sunrise (1995)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD, Avusturya, İsviçre
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 19 Mayıs 1995
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Hanno Pöschl, Karl Bruckschwaiger

Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine (Julie Delpy) ile Amerikalı Jesse (Ethan Hawke), Budapeşte - Viyana treninde bir çiftin kavgası ile tesadüfen tanışırlar. Jesse, Celine'e, ertesi gün uçağa bineceğini ancak parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyler ve Celine'in kendisine eşlik etmesini ister. Viyana'da trenden inerler ve 14 saat boyunca hayatlarını derinden etkileyecek bir beraberliğe adım atarlar
Trois couleurs: Rouge 1994 full hd izle 720p izle

Üç Renk: Kırmızı - Trois couleurs: Rouge (1994)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Fransa, İsviçre, Polonya
Tür: Dram, Gizem, Romantik
Vizyon: 3 Şubat 1995
Oyuncular: Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant, Frédérique Feder, Jean-Pierre Lorit, Samuel Le Bihan, Marion Stalens, Teco Celio

Üçlemenin üçüncü ve son filmi olan Üç Renk: Kırmızı'da, üçlemenin ilk filmine göre, çok katmanlı öyküler vardır. Beyaz'da eşitlik,Mavi'de özgürlük, Kırmızı'da ise Kardeşlik kavramları anlatılıyor.

İsviçre'nin Cenevre kentini mekân olarak kullanan filmde, üçlemenin diğer iki filmine göre daha rahat izlenen, doğrusal anlatımlı çok sayıda öykü vardır.

Film, Londra ve Cenevre arasında yarı zamanlı model olarak çalışan üniversite öğrencisi Valentine ile uzakta olmasına karşın onu fazlasıyla sahiplenen erkek arkadaşı arasındaki telefon konuşmasıyla başlar. Ardından, Valentine, köpeğini kazada yaraladığı, yalnız yaşayan emekli yargıç Joseph Kern ile tanışır. Valantine'in yaşamı yaşlı yargıç ile arkadaşlık kurmasından sonra ilginçleşmeye başlar. Bir dizi raslantı dizisinin kendisini takip ettiğinin farkında olmayan Valantine bu gerçeği trajik bir olayın sonunda öğrenecektir.

Eşzamanlı bir başka öyküde ise, Valentine'nin komşusu hukuk öğrencisi Auguste'nin yaşadıkları anlatılır. Auguste, kız arkadaşı Karin'in ihanetine uğramıştır.

Filmde bireyler arası ilişkiler incelenmekte, dostluk ve ihanet temaları ele alınmaktadır. Bireylerin birbirini anlamasına, yakınlaşmasına engel olan öğeler mercek altına alınır. Yönetmen, duyguların yeterince ve doğru biçimde aktarılamadığı telefon konuşmalarını filmde bolca kullanır. Pencerelerin ötesinde görülen insanların neler yaşadığına yönelik merak, bir yerdeki sorunlardan kaçarken, öte yandakilere yaklaşarak bir çıkış arayışı filmin örüntüsünü oluşturur.

Film boyunca, telefon sinyallerinde, lokanta sahnesinde, otomobil sahnelerinde, reklam panolarında hep kırmızı renk kullanılmıştır. Fransız bayrağının renklerinden biri olan kırmızının, aynı zamanda insanları birbirine bir şekilde bağlayan sevgiyi simgelediği ve bu nedenlerle filme egemen olduğu söylenebilir.
Trois couleurs: Bleu 1993 full hd izle 720p izle

Üç Renk: Mavi - Trois couleurs: Bleu (1993)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Fransa, Polonya, İsviçre
Tür: Dram, Müzik, , Gizem
Vizyon: 10 Ocak 1993
Oyuncular: Juliette Binoche, Benoît Régent, Florence Pernel, Charlotte Véry, Hélène Vincent, Philippe Volter, Claude Duneton

Üç Renk: Mavi (Özgün adı: Trois Couleurs: Bleu), yönetmenliğini Polonyalı sinema yönetmeni Krzysztof Kieślowski'nin yaptığı, Zbigniew Preisner'in müziklediği serinin ilk filmidir. Adlarını Fransız bayrağının renklerinden alan üçlemenin diğer iki filmi ise, Üç Renk: Beyaz ve Üç Renk: Kırmızı'dır.

Üçlemenin ilk filmi olan Üç Renk: Mavi, Fransız devriminin dayandığı temellerden 'özgürlük' temasını ele almaktadır.

Filmde, bir kaza sonucu kızını ve besteci olan kocası Patrice de Courcy'yi yitiren Julie'nin yaşama tutunma çabası anlatılmaktadır. İlkin ailesinin yokluğuna dayanamayan Julie intihara yeltense de, daha sonra bakış açısını değiştirip, kocasının ölümü nedeniyle yarım kalan bir bestesi üzerinde çalışmaya ve onu tamamlamaya karar verir.Genç kadın, dünü bırakıp yarına bakmak isteyecek, yeniden kendi ayakları üzerinde durmaya çalışacak nihayetinde hem kendi kendisiyle; hem de geçmişten kalan, hiç söylenmemiş ve su yüzüne çıkmamış gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalacaktır. Özgürlüğe giden yol çetindir.

Avrupa Birliği'nin kuruluşunu kutlama amacını taşıyan bu bestenin tamamlanmaya çalışılması sürecinde, eski çevresinden ve arkadaşlarından kopar ve besteci kocasının sağlığında yardımcısı olan Olivier Benoit ile yakınlaşır.
The World's Fastest Indian 2005 full hd izle 720p izle

Efsane Adam - The World's Fastest Indian (2005)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: Roger Donaldson
Ülke: Yeni Zellanda, ABD, İsviçre, Japonya, Yeni Zelanda
Tür: Biyografi, Dram, Spor
Vizyon: 12 Mayıs 2006
Oyuncular: Anthony Hopkins, Iain Rea, Tessa Mitchell, Aaron Murphy, Tim Shadbolt, Annie Whittle, Greg Johnson

Gençlik hayallerinin kaybolmasına izin vermeyen biri... Anthony Hopkins dünya hız rekoru efsanesi Burt Munro rolünde gerçek bir hikâye ile karşımızda . Hayatı boyunca klâsik Indian motorsikletini mükemmelleştimeye çalışan Burt, dünyanın bir ucundan Utah?taki Bonneville tuz çöllerine motorunu denemek için yola çıkar. Karşılaştığı tüm zorluklara karşın, yeni hız rekorunun sahibi olur. 1967 senesinde Munro tarafından kırılan dünya rekorunu henüz geçebilen kimse olmadı ve efsanesi günümüze kadar geldi.
Ma vie de Courgette 2016 full hd izle 720p izle

Ma vie de Courgette (2016)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 10 dakika


  


Yönetmen: Claude Barras
Ülke: İsviçre, Fransa
Tür: Animasyon, Aile
Vizyon: 13 Ocak 2017
Oyuncular: Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud, Michel Vuillermoz, Raul Ribera, Estelle Hennard, Elliot Sanchez

Ma vie de Courgette, 9 yaşındaki bir çocuğun gerçekte kendi dünyasında geçen fakat aynı zamanda evrensel bir hikayenin öznel bir anlatışı. Courgette lakabı olan dokuz yaşındaki bu çocuğun hayatın annesinin ansızın ölmesiyle tekrar başlangıç yaşar ve bu yeni başlangıç bu farklı lakabı olan çocuk için farklı bir hayatın başlangıcıdır. Dokuz yaşındaki Courgette bir yetimhaneye yerleştirilir ve bu yetimhanede edindiği arkadaşları ile hayatı öğrenmeye çabalar.
Les choristes 2004 full hd izle 720p izle

Koro - Les choristes (2004)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Christophe Barratier
Ülke: Fransa, İsviçre, Almanya
Tür: Dram
Vizyon: 29 Nisan 2005
Oyuncular: Gérard Jugnot, François Berléand, Kad Merad, Jean-Paul Bonnaire, Marie Bunel

Dünyaca ünlü orkestra şefi Pierre Morhange annesinin cenazesi için Fransa'ya döner. Öğrencilik yıllarından arkadaşı olan Pépinot ile karşılaştığında müzik öğretmenlerinin de öldüğünü öğrenir. Öğretmeninin ona bıraktığı günlüğü Pierre'i eski günlere, 1949'a, savaş ve işgal travmasını yeni atlatan ama henüz nekâhet devresinden çıkamayan Fransa'ya götürür. Yetenekli olduğu kadar alçakgönüllü bir müzik öğretmeni ve amatör besteci olan Clément Mathieu, taşrada, erkek öğrencilerin yollandığı bir yatılı okulda gözetmenlik görevini kabul eder. Öğrencilerin çoğu sorunlu ve azgındır. Bazıları savaş yetimi olan bu çocukların Clément'ın önderliğinde müziğin hassas gizemlerini keşfetmeye hiç niyeti yoktur. Despot müdür Rachin ise öğrencileri yola sokmanın tek yolunun disiplin ve cezalandırma olduğunu düşünür. Oysa şefkat dolu bir adam olan Clément, müdürle aynı fikirde değildir ve yüreğinin gösterdiği yolu izlemeye kararlıdır. Bu yeniyetme uyumsuzlar güruhuna ortak bir tutku ve takım ruhu getirmek için bir koro oluşturmaya karar verir. Belli başlı sıkıntılarından biri de, melek yüzüne rağmen şeytan huylu, ama olağanüstü bir sese sahip Pierre Morhange'dır. Bu "kayıp" çocukların ruhlarını kurtarmaya çabalarken, Pierre'in annesiyle beceriksizce ilişki kurmaya çabalayan Clément'ın önceliği de bu oğlandır.
Fransa'da tam 7 milyon izleyiciyle gişe rekoru kırmış, çocukluk ve müzik gibi evrensel iki konuyu harmanlayan Fransız sinemasının bu yeni başyapıtı, öğrenci-öğretmen ilişkisi ve eğitimin aslında hayatımızı ne kadar değiştirebileceği üzerine zengin fikirleriyle etkileyici.
Trois couleurs: Blanc 1994 full hd izle 720p izle

Üç Renk: Beyaz - Trois couleurs: Blanc (1994)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 31 dakika


  Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Fransa, Polonya, İsviçre
Tür: Komedi, Dram, Gizem
Vizyon: 6 Ocak 1995
Oyuncular: Zbigniew Zamachowski, Julie Delpy, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Aleksander Bardini, Grzegorz Warchol, Cezary Harasimowicz

Üç Renk Mavi'den sonra üçlemenin ikinci filmi olan Üç Renk: Beyaz'da Fransız devriminin ideallerinden olan 'toplumsal eşitlik' konu edilmektedir.

Bu filmde, Kırmızı ve Mavi'deki melankolik ve içe dönük karakterlerden farklı olarak, Polonyalı Karol Karol adlı film kahramanının dışa dönük kişiliğini, yaşamla mücadelesi, üzüntüleri ve öç alma çabası görülür.

Filmin başında havaalanında gelen yolcu bölümünde bavulunu bekleyen yolcu sahnesinden hemen sonra, Karol, artık onu sevmeyen karısının açtığı boşanma davası nedeniyle mahkeme salonunda izlenir. Karol, yalnızca karısını değil, karısıyla ortak olduğu güzellik salonunu da yitirmiş ve beş parasız kalmıştır. Artık bir dilenci konumuna düşen Karol, Paris metrosunda para kazanmak için müzik yaparken kendisi gibi Polonyalı olan Mikołaj'la tanışır. Karol her şeyini yitirmiş biri olarak mücadele verirken, Mikołaj ise zengin biriyle evlidir, başarılıdır, ama intiharı düşünmektedir. Karol, Mikołaj'ın yardımıyla Polonya'ya döner ve iş bulur. Mikołaj, daha sonra Karol ile Varşova'da metroda karşılaşır ve kendisini öldürmesini ister. Karol onu öldürmez, hatta ikisi birlikte ortak iş kurarlar.

Film, Karol'un Fransa'da çaresizliğini ve parasal olarak düştüğü kötü durumu anlatan siyasal bir altmetne sahiptir. Kieślowski, her ne kadar anayurdu Polonya'daki sosyalist yönetimin çöküşünü ilk başlarda sevinçle karşılamışsa da, sonrasında ortaya çıkan tabloya göre, kapitalist sistemin getirdiği serbest pazar ekonomisinde insanların düştüğü durumu da hoşnutlukla karşılamamıştır ve bu film de aslında bu temayı işlemektedir.

Bütün bunların üzerine eklemek gerekirse; yönetmen üçlemenin bu bölümünde gücün önemini de vurguluyor; güç kimdeyse onun istekleri oluyor. En başta garip bir adam olan Karol'un zengin olduktan sonra her şeye hatta eski karısına bile hükmettiğini görebiliyoruz. Fakat Karol en sonunda eski karısından gördüğü acımasız davranışların öcünü alırcasına çekip gider.
Youth 2015 full hd izle 720p izle

Gençlik - Youth (2015)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 4 dakika


  Yönetmen: Paolo Sorrentino
Ülke: İtalya, Fransa, İsviçre, İngiltere
Tür: Dram
Vizyon: 22 Ocak 2016
Oyuncular: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Ed Stoppard, Alex MacQueen

Fred ve Mick iki eski arkadaştır. İki kafadar, yılların yorgunluğunu atabilmek için Alplerin kalbine doğru yolculuğa çıkarlar. Fred bundan böyle emekli olmuş bir besteci, Mick ise halihazırda projeler üretmeye devam eden bir yönetmendir. İkili, toplumun karmaşasından uzaklaşmak için adeta "sığındıkları" bu konforlu otelde hem kendi çocukları hem de yeni jenerasyonun eğilimlerine dair yeni bakış açıları edinirler. Bilhassa Mick, bu otelde tanıdığı yeni insanları, yeni filminin öyküsüne taşımayı hedeflemektedir. Mick üretirken, bazıları da Fred'in yeniden müzik kariyerine dönüş yapmasını beklemektedir.
Nordwand 2008 full hd izle 720p izle

Kuzey Yamacı - Nordwand (2008)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Philipp Stölzl
Ülke: Almanya, Avusturya, İsviçre
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Vizyon: 8 Ocak 2010
Oyuncular: Benno Fürmann, Johanna Wokalek, Florian Lukas, Simon Schwarz, Georg Friedrich, Ulrich Tukur, Erwin Steinhauer

Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden bu yana arkadaş olan Toni ve Andi bilhassa bir dağla, “ölü taraf” olarak da adlandırılan kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki dost hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve şayet başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır.

Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları esnasında Toni’nin sevdiği ilk kadın Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla beraber Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş tekrar alevlenmiştir, fakat Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey kısmına Andi’yle beraber tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir.

Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir.

Fakat dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Aniden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.
Der Verdingbub 2011 full hd izle 720p izle

Der Verdingbub (2011)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    

  


Yönetmen: Markus Imboden
Ülke: İsviçre
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Katja Riemann, Maximilian Simonischek, Stefan Kurt

Max bir çiftçi ailesinin çiftlik işlerinde çalıştırmak üzere evlatlık aldığı bir yetimdir. Üvey ailesi Max'a adeta bir köle gibi davranırken, evin öz oğlu ise onu aşağılamak ve yetim olduğunu başına kakmak için hiç bir fırsatı kaçırmamaktadır. Akordeon çalmak Max'ın kendine has bir özelliğidir. Kasabanın yeni öğretmeninin Max ile ilgilenmeye başlaması zaten kötü olan durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir.
Southern Comfort 1981 full hd izle 720p izle

Ölüm Bataklığı - Southern Comfort (1981)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 46 dakika

Yönetmen: Walter Hill
Ülke: ABD, İsviçre, İngiltere
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Keith Carradine, Powers Boothe, Fred Ward, Franklyn Seales, T.K. Carter, Lewis Smith, Les Lannom

Ulusal Muhafız Birliği'nden bir grup hafta sonu eğitimi için Lousiana'da Cajun bölgesine gönderilir. Yerel halkın kanolarını çalıp nehri geçerken içlerinden biri eğitim kurşunuyla şakadan Cajunlar'a ateş açar. Cajunlar gerçek kurşunla karşılık verince birlik komutanı vurulup can verir. Eğitim alanı diye geldikleri yer bir anda savaş alanına döner. Ormanda istikametlerini bulamayan askerler çıkışı bulamaz, birbirlerine düşer ve Cajunlar tek tek hepsini öldürmeye başlar.
Home 2008 full hd izle 720p izle

Yuva - Home (2008)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Ursula Meier
Ülke: İsviçre, Fransa, Belçika
Tür: Dram
Vizyon: 18 Mayıs 2008
Oyuncular: Isabelle Huppert, Olivier Gourmet, Adélaïde Leroux, Madeleine Budd, Kacey Mottet Klein, Renaud Rivier, Kilian Torrent

Sessiz ve çıplak bir arazinin tam ortasında bomboş bir otoban uzanır ve ufuk çizgisinde gözden kaybolur. Yolun hemen kenarında, içinde üç çocuklu bir ailenin oturduğu, küçücük bahçeli tek bir ev vardır. Bir gün, beklenmedik bir zamanda otoban hizmete açılır.. Sürekli akan trafik ve gürültüsü bu çağdaş Robinson ailesinin huzurunu ve düzenini altüst eder.
Clouds of Sils Maria 2014 full hd izle 720p izle

Sils Maria ve Perde - Clouds of Sils Maria (2014)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 2 saat 4 dakika


  Yönetmen: Olivier Assayas
Ülke: İsviçre, Almanya, Fransa
Tür: Dram
Vizyon: 19 Aralık 2014
Oyuncular: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Lars Eidinger, Johnny Flynn, Angela Winkler, Hanns Zischler

On sekiz yaşındaki tiyatro oyuncusu Maria Enders, patronu Helena?yı intihara sürükleyen genç ve hırslı Sigrid rolünü sahnede epey başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Yirmi yıl sonra kariyerinin zirvesindedir fakat eski parlak günleri de geride kalmıştır. Gençken canlandırdığı Sigrid rolünü şimdi Jo-Ann Ellis adında bir genç kız oynayacaktır. Maria Enders geçmişiyle ve yaşamıyla yüzleşir; aynanın diğer kısmına geçip Helena mı olacaktır?
Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas?ın üstlendiği filmin başrolünde deneyimli oyuncu Juliette Binoche yer alırken, kendisine genç oyuncular Chloë Grace Moretz ve Kristen Stewart eşlik ediyor.
Night Train to Lisbon 2013 full hd izle 720p izle

Lizbon'a Gece Treni - Night Train to Lisbon (2013)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 51 dakika


  


Yönetmen: Bille August
Ülke: Almanya, İsviçre, Portekiz
Tür: Gizem, Romantik, Gerilim
Vizyon: 13 Şubat 2013
Oyuncular: Jeremy Irons, Mélanie Laurent, Jack Huston, Martina Gedeck, Tom Courtenay

Raimund, düzenli ama monoton hayatını kanıksamış bir Latince öğretmenidir. Kırmızı paltolu bir kadını tam nehre atlayacakken kurtarınca, kadın da onun hayatını kurtarır. Anlık bir kararla kadının binmesi gereken trene bindiğinde, kendini Lizbon´da, kadının okuduğu kitabın yazarının peşinde bulur.

Raimund, takıntılı bir dedektif gibi parçaları birleştirdiğinde, 1970´lerin faşist Salazar Lizbon´unda bir arkadaşlık, ihanet, baskı ve devrim hikâyesi oluşturacaktır. Pascal Mercier´in uluslararası çoksatan romanından uyarlanan Lizbon´a Gece Treni, ülkeler ve tarih arasında dolaşan polisiye bir yapboz, romantik bir dram.
Cracks 2009 full hd izle 720p izle

Çatlaklar - Cracks (2009)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 44 dakika


  Yönetmen: Jordan Scott
Ülke: İngiltere, İrlanda, İspanya, Fransa, İsviçre
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 11 Eylül 2009
Oyuncular: Eva Green, Juno Temple, María Valverde, Imogen Poots, Ellie Nunn

1934 İngiltere’sinde seçkin bir kız okulu olan St. Mathilda’da bir grup öğrencinin okulun dalış eğitmeni Bayan G ile farklı ve daha samimi bir öğretmen-öğrenci ilişkisi vardır. Özellikle grubun lideri Di, Bayan G’ye büyük bir hayranlık beslemektedir. Ancak elit bir aileye mensup güzel İspanyol öğrenci Fiamma’nın gelişiyle bu düzen yavaş yavaş altüst olmaya başlar. Fiamma çok güzel olduğu kadar bilgili, kültürlü, gizemli ve hüzünlüdür. Bu da beraberinde hayranlığı, kıskançlığı, aşkı ve şiddeti beraberinde getirecektir.
Aloys 2016 full hd izle 720p izle

Aloys (2016)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 31 dakika


  


Yönetmen: Tobias Nölle
Ülke: İsviçre
Tür: Dram, Fantastik
Vizyon:
Oyuncular: Georg Friedrich, Tilde von Overbeck, Kamil Krejcí, Yufei Li, Koi Lee, Sebastian Krähenbühl, Karl Friedrich

Bir kadın, Aloys adında kimsesiz bir özel dedektif ile iletişime geçerek onu ?telefon yürüyüşü? olarak adlandırılan bir akıl oyununa çeker. Kadının sesinden etkilenen Aloys, onu kabuğundan çıkaracak hayali bir evren keşfeder?
Don't Say a Word 2001 full hd izle 720p izle

Sakın Konuşma - Don't Say a Word (2001)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Gary Fleder
Ülke: ABD, Avustralya, İsviçre, Kanada
Tür: Suç, Gerilim
Vizyon: 30 Kasım 2001
Oyuncular: Michael Douglas, Sean Bean, Brittany Murphy, Skye McCole Bartusiak, Guy Torry, Jennifer Esposito, Shawn Doyle

Başarılı bir psikiatristin kızı kaçırılır. Kaçıranlarla bağlantı kurduğunda, imkansıza yakın bir talepleri olduğunu anlar psikiatrist: Gizli bir kodu bilen katatonik bir genç bayan bulunmaktadır. Psikiatristten istenen, bir anlamda onun zihnine girerek, hatırlayamadığı bu şifreyi ona hatırlatmasıdır.

Kızını kurtarmak için mesleki becerisini devreye sokan psikiatrist rolündeki Michael Douglas'ın oyun gücüyle dikkat çeken, gerilimli bir yapım...
The Untamed 2016 full hd izle 720p izle

Vahşi Bölge - The Untamed (2016)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Amat Escalante
Ülke: Meksika, Danimarka, Fransa, Almanya, Norveç, İsviçre
Tür: Dram, Korku, Bilim-Kurgu
Vizyon: 2 Temmuz 2017
Oyuncular: Kenny Johnston, Simone Bucio, Jesus Meza, Jesús Meza, Ruth Ramos

Meksika sinemasının başarılı yönetmeni Amat Escalante, Vahşi Bölge?de ülkesindeki muhafazakârlık, homofobi ve şovenizmi fantastik öğelerle bir araya getiriyor. Filmini geçen sene yaşamını yitiren Andrzej Zulawski?nin Possession?ına ithaf eden Escalante, Venedik Film Festivali?nde ve Austin Fantastik Film Festivali?nde En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Sert, gerçekçi ve sosyal yönü kuvvetli filmlerle tanınan Amat Escalante?nin festivalde önceden Sangre / Kan, Los Bastardos / Piçler, Heli isimli filmleri gösterildi.
Cargo 2009 full hd izle 720p izle

Kargo - Cargo (2009)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 52 dakika

Yönetmen: Ivan Engler
Ülke: İsviçre
Tür: Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 24 Eylül 2009
Oyuncular: Anna Katharina Schwabroh, Martin Rapold, Regula Grauwiller, Yangzom Brauen, Pierre Semmler

Yıl 2237. Dünya bir ekolojik çöküş yüzünden yaşanmaz hale gelmişti, hayatta kalan insanlarsa dünya yörüngesindeki uzay istasyonlarında kalabalık bir halde yaşam savaşı veriyordu. Genç doktor Laura Portmann bunlardan biridir. O uzak bir gezegen olan Rhea' de daha iyi bir gelecek için umut besler. Ama oraya varmak için paraya ihtiyacı vardır. İstasyon 42 ye 4 yıl sürecek bir yolculuk yapacak sahipsiz yük gemisi Kassandra'da çalışmak için bir sözleşme imzalar.

Gerilim havasında Avrupa Sinemasından Bir bilimkurgu filmi.
Unlocked 2017 full hd izle 720p izle

Unlocked (2017)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Michael Apted
Ülke: İngiltere, ABD, Çek Cumhuriyeti, İsviçre
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon: 1 Eylül 2017
Oyuncular: Noomi Rapace, Michael Douglas, Toni Collette, Orlando Bloom, John Malkovich, Akshay Kumar, Aymen Hamdouchi

Londra'da biyokimyasal bir terör operasyonunun ortasında istihbarat örgütü ve derin devlet birbirine düşer. 2 tarafa da sızıntı yapmış olan teröristler Londra'yı kana bulamaya yeminlidir ve cesaretli bir ajan bu yıkımı önleyecek tek kişidir!
L'amour est un crime parfait 2013 full hd izle 720p izle

Aşk Kusursuz Bir Cinayettir - L'amour est un crime parfait (2013)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 50 dakika

Yönetmen: Arnaud Larrieu
Ülke: Fransa, İsviçre
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Mathieu Amalric, Karin Viard, Maïwenn, Sara Forestier, Denis Podalydès, Marion Duval, Damien Dorsaz

Lozan Üniversitesi´nde bir edebiyat profesörü Marc, kendi kız öğrencileriyle olan ilişkileriyle ünlüdür. Birkaç gün sonra birisini tanır. Bu onun son fethiydi. Lakin kız ortadan kaybolur. Bu güzel genç kadın hakkında daha çok bilgi edinmek için çalışır ve Anna ile karşılaşır. Yönetmenliğini Arnaud Larrieu ve Jean-Marie Larrieu yapan, 2013 yılı Fransa ve İsviçre ülkesine ait bir dram, gerilim filmidir. Sıkılmadan keyifle izleyececeğiniz imdb puanı sağlam bir film...
Das kleine Gespenst 2013 full hd izle 720p izle

Sevimli Hayalet - Das kleine Gespenst (2013)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 32 dakika

Yönetmen: Alain Gsponer
Ülke: Almanya, İsviçre
Tür: Aile, Fantastik
Vizyon: 18 Nisan 2014
Oyuncular: Jonas Holdenrieder, Emily Kusche, Nico Hartung, Herbert Knaup, Bettina Stucky, Uwe Ochsenknecht, Carlos Richter

Sevimli Hayalet ile gizemli şatoda nefes kesen bir maceraya hazır mısın?

Gündüzleri tavan arasında bir sandıkta uyuyarak geçiren sevimli ve küçük gece hayaleti geceleri ise şatoda dolaşır. En büyük dileği gün ışığını görmek olan şirin hayalet, bu amacını nasıl gerçekleştireceğini bilmemektedir. Bir gece Karl ve sınıf arkadaşları sevimli hayaletin yaşadığı şatoya gezintiye çıkarlar ve tatlı hayaletimizin dünyada en çok istediği şeyin kapısını aralamasına yardımcı olurlar.
Romeo and Juliet 2013 full hd izle 720p izle

Romeo ve Juliet - Romeo and Juliet (2013)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 58 dakika


  


Yönetmen: Carlo Carlei
Ülke: İngiltere, İtalya, İsviçre
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 24 Eylül 2013
Oyuncular: Damian Lewis, Laura Morante, Tomas Arana, Kodi Smit-McPhee, Natascha McElhone, Stellan Skarsgård, Tom Wisdom

Bilindiği üzere William Shakespeare’in unutulmaz eserlerinden bir olan Romeo & Juliet, pek çok kez sinemaya uyarlanmış ama en çok iz bırakanı 1996 yılında Baz Luhrmann’ın yönetip Leonardo DiCaprio – Claire Danes ikilisinin hayat verdiği Romeo ve Juliet’ti.

Eser bir kez daha sinemaya uyarlandı. İngiltere, İtalya ve İsviçre yapımı olan Romeo & Juliet’te, Juliet rolünde son dönemin en yetenekli oyuncularından biri olarak kabul edilen Hailee Steinfeld’i göreceğiz. Romeo ise Douglas Booth’a emanet edilmiş. İki oyuncunun kimyası iyi gibi görünüyor.
Grace of Monaco 2014 full hd izle 720p izle

Monako Prensesi Grace - Grace of Monaco (2014)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: Olivier Dahan
Ülke: Fransa, ABD, Belçika, İtalya, İsviçre
Tür: Biyografi, Dram, Romantik
Vizyon: 19 Eylül 2014
Oyuncular: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia, Paz Vega, Tim Roth, Parker Posey, Derek Jacobi, Frank Langella

Hollywood'un Altın Çağı'nın en büyük yıldızlarından bir tanesi olan Grace Kelly, kariyeriyle ilgili her şeyin yolunda gittiği bir dönemde aşık olur ve Monako prensi, Prens üçüncü Rainier ile yaşadığı aşk, onu çok sevdiği mesleğine son vermek mecburiyetinde kalır.

İkili, Yüzyılın Düğünü olarak bilinen görkemli bir düğünle evlendikten sonra ünlü aktris resmi olarak Monako prensesi olur. Saray hayatına ve bu çevrenin kurallarına uyum sağlamaya çalışan 'Monako Prensesi'nin karşılaştığı tek güçlük bu olmamaktadır. Bu dönemde meydana gelen ve Fransa ile Monako arasında patlak veren politik krizler genç krallığı günden güne daha fazla yıpratmaya başlar.
7 Seconds 2005 full hd izle 720p izle

7 Saniye - 7 Seconds (2005)

4.8 IMDB Puanı 4.8
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Simon Fellows
Ülke: İngiltere, Romanya, İsviçre, ABD
Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç
Vizyon: 28 Haziran 2005
Oyuncular: Wesley Snipes, Tamzin Outhwaite, Deobia Oparei, Georgina Rylance, Pete Lee-Wilson, Serge Soric, Andrei Ionescu

Aksiyon süper starı Wesley Snipes zekice işlenmiş bu muhteşem macerada profesyonel bir hırsızdır.Ama işleri ölümcül derecede ters gitmektedir.Kaptan Jack Tolliver eski bir Delta Gücü komandosudur ve bir araba hırsızlığında zamanlamanın nasıl yönetilmesi gerektiği ile ilgilenmek yerine paha biçilmez bir Van Gogh'un peşinden gider.Ve ekibinden biri sadist Rus gangsteri tarafından rehin alınır.Tolliver'in tek seçeneği intihar niteliğinde bir kurtarma operasyonudur.Düşmanların müttefik olduğu en iyi arkadaşının en kötü kabusuna dönüştüğü ve hayatta kalmaya çalışmanın en ölümcül oyun olduğu bir görev.
ZAMANLAMA HERŞEYDİR
Singularity 2017 full hd izle 720p izle

Singularity (2017)

4.7 IMDB Puanı 4.7
    
 1 saat 32 dakika


  


Yönetmen: Robert Kouba
Ülke: İsviçre, ABD
Tür: Bilim-Kurgu
Vizyon: 2 Kasım 2017
Oyuncular: Julian Schaffner, John Cusack, Carmen Argenziano, Eileen Grubba, Jeannine Wacker, Paul American, Pavlo Bubryak

2020?de; dünyanın en büyük robot şirketi olan VA Industries?in CEO?su Elias van Dorne (John Cusack), en kuvvetli buluşu sayılan ve tüm savaşları bittirecek şekilde tasarlanan süper bilgisayar Kronos?u tanıttı. Kronos çevrimiçi olduğunda; insanlığın, kendisi ve dünya barışı için en büyük tehdit olduğunu ve dünyayı insanın ?enfeksiyon? undan kurtarmaya yönelik dünya çapında bir robot saldırısı başlattığını tespit eder. 97 sene sonra küçük bir insan grubu canlı kalır. Genç oğlan Andrew (Julian Schaffner) ve genç kız Calia (Jeannine Wacker); robot zulmünden korkmadan, insanlığın var olduğu söylenen yeni bir dünyaya erişmek için olası bir ittifak oluşturur. Ancak; bu dünya gerçekten var mı ve öğrenecek kadar uzun yaşayacaklar mı?