Norveç Sineması (48 sonuç)

Pinchcliffe Grand Prix 1975 full hd izle 720p izle

Flåklypa Grand Prix - Pinchcliffe Grand Prix (1975)

8.3 IMDB Puanı 8.3
    

  


Yönetmen: Ivo Caprino
Ülke: Norveç
Tür: Aile, Animasyon, Komedi, Macera, Spor
Vizyon:
Oyuncular: Harald Heide-Steen Jr., Per Theodor Haugen, Wenche Foss

100 miles north, a bit east and up, is Flåklypa... home of bicycle repairman Reodor Felgen and his two assistants - Solan Gundersen, morning bird and natural born optimist, and Ludvig who is a true pessimist. Sponsored by oil sheik Ben Redic Fy Fazan, they build the car "Il Tempo Gigante" and the race of the decade is a fact. Pinchcliffe Grand Prix - Flåklypa Grand Prix 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Män som hatar kvinnor 2009 full hd izle 720p izle

Ejderha Dövmeli Kız - Män som hatar kvinnor (2009)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 32 dakika


  Yönetmen: Niels Arden Oplev
Ülke: İsveç, Danimarka, Almanya, Norveç
Tür: Gizem, Gerilim
Vizyon: 17 Eylül 2010
Oyuncular: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Peter Haber, Sven-Bertil Taube

İsveçli yazar Stieg Larsson'un Millennium Üçlemesi, tam 41 ülkede 21 milyon satarak rekor kıran, nefes nefese bir roman dizisi. İlk kitabı Türkçe'ye Ejderha Dövmeli Kız adıyla kazandırılan bu üçleme sinemaya da uyarlandı ve İskandinavya'da izleyici rekorları kırdı. Ejderha Dövmeli Kız'da, hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden gizemli, asosyal, uyumsuz, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander, kırk yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger'in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır...
The Girl with the Dragon Tattoo 2011 full hd izle 720p izle

Ejderha Dövmeli Kız - The Girl with the Dragon Tattoo (2011)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 38 dakika


  Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD, İsveç, Norveç
Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 13 Ocak 2012
Oyuncular: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff

Öykünün bir labirentten farksız yapısında cinayet, yozlaşma, aile sırları ve 40 yıllık bir gizemin peşinden koşan iki beklenmedik ortağın iç mücadeleleri yer alıyor. Mikael Blomkvist (Daniel Craig), yalan haberle suçlandıktan sonra şerefini kurtarmaya karar veren bir finans muhabiridir. İsveç’in en zengin sanayicilerinden olan Henrik Vanger (Akademi Ödülü adayı Christopher Plummer) tarafından, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı sevgili yeğeni Harriet’ın uzun zaman önceki kayboluşunu araştırmakla görevlendirilen gazeteci, başına geleceklerden habersiz bir şekilde, donmuş İsveç kıyılarının açığındaki bir adaya doğru yola çıkar.

Aynı anda, Milton Güvenlik hesabına çalışan alışılmadık ama becerikli bir araştırmacı olan Lisbeth Salander (Rooney Mara), Blomkvist’in geçmişini araştırmakla görevlendirilir. Bu görev, genç kadının Harriet Vanger’ı kimin öldürdüğünü araştıran Mikael’e katılmasına yol açar. Lisbeth, sürekli ihanete uğradığı bir dünyadan saklanmayı seçmişse de, hacker’lık becerileri ve sabit fikirliliği paha biçilmez birer özellilk haline gelmiştir. Mikael ağzı sıkı Vanger’larla yüz yüze gelirken, Lisbeth kablolu dünyanın gölgelerinde gezinir. Birlikte geçmişten günümüze bir cinayetler zincirini takip ederken, çağdaş suç dünyasının en azgın dalgalarına çekilirken tutunacakları, kırılgan bir güven bağı kurarlar.
Joyeux Noël 2005 full hd izle 720p izle

Ateşkes - Joyeux Noël (2005)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Christian Carion
Ülke: Fransa, Almanya, İngiltere, Belçika, Romanya, Norveç
Tür: Dram, Tarihi, Müzik
Vizyon: 7 Nisan 2006
Oyuncular: Diane Kruger, Natalie Dessay, Benno Fürmann, Rolando Villazón, Guillaume Canet, Gary Lewis, Dany Boon

Yıl 1914. İnsanlık tarihinin en kanlı savaşı Birinci Dünya Savaşı başlamış. Ancak Noel Gecesi batı cephelerinden birinde müziğin de gücü ile o geceye özel bir barış ilan edilir sessizce, Almanlar ve İskoç-Fransız birlikleri arasında. Tabii ki üst düzeyde kişiler bu yakınlaşmayı hiç de hoş karşılamayacaklardır.
Hodejegerne 2011 full hd izle 720p izle

Kafa Avcıları - Hodejegerne (2011)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 40 dakika


  Yönetmen: Morten Tyldum
Ülke: Norveç, Almanya
Tür: Suç, Gerilim
Vizyon: 4 Ağustos 2011
Oyuncular: Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnøve Macody Lund, Eivind Sander, Julie R. Ølgaard

Roger istediği her şeye sahip gibidir; fakat olması gerekenden daha büyük bir lüks içinde yaşamaktadır. Bunu devam ettirebilmek için ikinci iş olarak sanat eseri hırsızlığı yapmaktadır. Bir galeri açılışında tanıştığı Clas, bir iş için aradığı mükemmel aday olmanın yanı sıra çok değerli bir tablonun da sahibidir. Roger fırsatı hemen değerlendirmek ister ve en büyük vurgununu planlamaya başlar.
Oslo, 31. august 2011 full hd izle 720p izle

Oslo, 31 Ağustos - Oslo, 31. august (2011)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 35 dakika


  


Yönetmen: Joachim Trier
Ülke: Norveç
Tür: Dram
Vizyon: 18 Mayıs 2011
Oyuncular: Anders Danielsen Lie, Hans Olav Brenner, Ingrid Olava, Anders Borchgrevink, Andreas Braaten, Ingrid

Reprise / Tekrar ile Altın Lale kazanan Joachim Trier’in Cannes’da galası yapılan varoluşçu son filmi, hayatı melankoli ve yalnızlık içinde tepetaklak giden akıllı, yakışıklı, hali vakti yerinde Anders’i izliyor. Anders şehir dışında bir yerde sürdürdüğü uyuşturucu tedavisini kısa süre sonra tamamlayacaktır; programın bir parçası olarak da iş görüşmesi yapmak üzere şehre inmesine izin verilir. Ama hazır merkezden ayrılmışken şehirde kalır, boş boş gezer, uzun zamandır görmedikleriyle buluşur. Günün geri kalanında ve gece boyunca, geçmişteki hataların hayaletleriyle ancak aşk, yeni bir hayat olasılığı ve sabah gün aydınlandığında geleceği görme umudu sayesinde başa çıkacaktır.
Kongen av Bastøy 2010 full hd izle 720p izle

Şeytan Adasının Kralı - Kongen av Bastøy (2010)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Marius Holst
Ülke: Norveç, Fransa, İsveç, Polonya
Tür: Dram, Aksiyon
Vizyon: 17 Aralık 2010
Oyuncular: Stellan Skarsgård, Benjamin Helstad, Kristoffer Joner, Trond Nilssen, Morten Løvstad

Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan film, Norveç'in Bostoy adasındaki ıslahevinde geçiyor. Reşit olmayan, genç suçluların tutulduğu bu hapishanede müdür ve gardiyanlar sadistlik derecesinde oğlan çocuklarına işkence yapmakta, onları ucuz iş gücü niyetiyle kullanmaktadırlar. Fakat 17 yaşındaki Erling'in bu işkence dolu delikte köle olmaya hiç niyeti yoktur. Kaçmak için elinden geleni ardına koymaz ve baskılara karşı genç mahkumlar arasında isyan çıkartmayı başarır.

Norveç yapımı film 2011 Amanda Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Müzik ve En İyi Yardımcı Erkek oyuncu dallarında da ödüle layık görülmüştü. Avrupa'da pek çok festival de gezen yapım genç oyuncu Benjamin Helstad'a 2011 Edinburg Film Festivali'nde En İyi Yeni Oyuncu Ödülü getirmişti. Başrollerde Helstad'ın yanı sıra, Stellan Skarsgård ve Kristoffer Joner'ı seyrettiğimiz film 31. İstanbul Film Festivali kapsamında Dünya Festivallerinden bölümünde gösterildi...
Troubled Water 2008 full hd izle 720p izle

DeUsynlige - Troubled Water (2008)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Erik Poppe
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Müzik
Vizyon:
Oyuncular: Ellen Dorrit, Pål Sverre Hagen, Trine Dyrholm

Jan Thomas'ın hapishanedeki son günü diğer mahkumlar tarafından dövülüp kaynar suya batırılmasıyla başlar. Buna rağmen, her ne kadar masum olduğunu iddia etse de çocuk katili olarak yaftalandığından daha kötü bir uğurlama ile karşılaşmadığı için kendisini şanslı saymaktadır. Artık özgürdür ve her şeye yeniden başlamak için ikinci bir şansa sahiptir.. DeUsynlige - Bulanık Sular 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle.
The Bothersome Man  Den brysomme mannen 2006 full hd izle 720p izle

Sorun Yaratan Adam - The Bothersome Man Den brysomme mannen (2006)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    

  


Yönetmen: Jens Lien
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Fantastik, Gizem, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Per Schaanning, Petronella Barker, Trond Fausa

Orta yaşlarının ortasındaki Andreas, günün birinde kendisini tanımadığı bir şehirde bulur. Bu yere nasıl geldiği hakkında en ufak bir fikri bile yoktur. Burada sıradan bir işi, bir evi bir de eşi vardır. Ancak Andreas bir şeylerin yolunda olmadığının farkındadır. Bunun üzerine şehirden kaçmaya karar verir ancak şehirden kaçmanın hiçbir yolunu bulamaz. Bir süre sonra Hugo isimli bir adamla tanışır. Bu adam ona şehirden kaçması için kimi umut kırıntıları bahşetmiştir. Artık Andreas, bu kaçış macerasını başlatmak için eskisinden çok daha umutludur. Norveç Sineması'nın son dönemlerde çıkardığı en dikkate değer yapımlardan biri olan Sorun Yaratan Adam, prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapmıştı. The Bothersome Man - Den brysomme mannen - Sorun Yaratan Adam altyazılı izle meniz için sizlerle..
Thelma 2017 full hd izle 720p izle

Thelma (2017)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 56 dakika


  


Yönetmen: Joachim Trier
Ülke: Norveç, Fransa, Danimarka, İsveç
Tür: Dram, Gizem, Romantik, Gerilim
Vizyon: 1 Eylül 2017
Oyuncular: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen, Ludvig Algeback, Isabel Christine Andreasen, Camilla Belsvik

Norveç?in en ünlü sinemacılarından Joachim Trier bu sefer gerçeklikten bir nebze uzaklaşıyor ve âşık olunca doğaüstü güçlere kavuşan bir genç kızın hikâyesini beyazperdeye aktarıyor. 1980?lerin Japon animeleri, Stephen King romanları ve synthesizer müziklerinden esin alan filme ismini veren Thelma, kasabadaki hayatını ve dindar ailesini geride bırakarak Oslo?ya, üniversitede biyoloji okumaya giden çekingen bir kızdır. Burada, güzel sınıf arkadaşı Anja?ya âşık olur, ancak bu vaziyet Thelma?ya fazla ağır gelecektir.
King of Devil's Island 2010 full hd izle 720p izle

Şeytan Adasının Kralı - King of Devil's Island (2010)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: Marius Holst
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Benjamin Helstad, Stellan Skarsgård, Trond Nilssen

Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan film, Norveç'in Bostoy adasındaki ıslahevinde geçiyor. Reşit olmayan, genç suçluların tutulduğu bu hapishanede müdür ve gardiyanlar sadistlik derecesinde oğlan çocuklarına işkence yapmakta, onları ucuz iş gücü niyetiyle kullanmaktadırlar. Fakat 17 yaşındaki Erling'in bu işkence dolu delikte köle olmaya hiç niyeti yoktur. Kaçmak için elinden geleni ardına koymaz ve baskılara karşı genç mahkumlar arasında isyan çıkartmayı başarır. Norveç yapımı film 2011 Amanda Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Müzik ve En İyi Yardımcı Erkek oyuncu dallarında da ödüle layık görülmüştü. Avrupa'da pek çok festival de gezen yapım genç oyuncu Benjamin Helstad'a 2011 Edinburg Film Festivali'nde En İyi Yeni Oyuncu Ödülü getirmişti. Başrollerde Helstad'ın yanı sıra, Stellan Skarsgård ve Kristoffer Joner'ı seyrettiğimiz film 31. İstanbul Film Festivali kapsamında Dünya Festivallerinden bölümünde gösterildi. King of Devil's Island - Şeytan Adasının Kralı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Max Manus 2008 full hd izle 720p izle

Man of War - Max Manus (2008)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: Espen Sandber
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Agnes Kittelsen, Aksel Hennie, Nicolai Cleve Broch

Max, Finlandiya’da komünistlerle çarpıştıktan sonra Nazi yönetimindeki Norveç’e döner. Nazilerle mücadele eden Norveç direnişine katılır. Max yakalanınca İskoçya’ya kaçar. Norveç’e döndükten sonra ise büyük bir göreve kalkışır. Alman gemilerini bombalayacaktır. 2. Dünya Savaşı’ndaki en şöhretli sabotajcılardan birini anlatıyor. Max Manus: Man of War 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Kraftidioten 2014 full hd izle 720p izle

Buz, Kar ve İntikam - Kraftidioten (2014)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 56 dakika


  


Yönetmen: Hans Petter Moland
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Birgitte Hjort Sørensen, Stellan Skarsgård, Kristofer Hivju, Bruno Ganz, Tobias Santelmann, Jakob Oftebro, Birgitte Hjort

2014 Festroia (Portekiz) En İyi Yönetmen

Kan davası gütmek basit değildir, hele hele bir refah ülkesinde yaşarken? Norveç?in dağlarında kar küreyici süren Nils, öyle örnek bir vatandaştır ki Yılın Vatandaşı Ödülü?ne bile layık görülür. Oğlunun aşırı dozdan öldüğü haberini aldığında, bu iddiaya inanmaz ve kendince bu ?cinayetin? faillerini bulmaya yemin eder Adaleti eline alınca Norveçli vegan gangster ?Kont? ile Sırp mafya babası ?Papa? arasında bir savaş çıkartmış olur. Sürpriz olaylar ve biraz da acemi şansı sayesinde Nils kimliği meçhul bir yeraltı kahramanına dönüşecektir. Sinema ve reklam filmi yönetmeni Hans Petter Moland?ın çektiği bu kapkara komedi-aksiyon, Berlin Film Festivali?nde prömiyerini yaptı.
Kon-Tiki 2012 full hd izle 720p izle

Kon-Tiki (2012)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 58 dakika


  


Yönetmen: Joachim Rønning
Ülke: İngiltere, Norveç, Danimarka
Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi
Vizyon: 24 Ağustos 2012
Oyuncular: Pål Sverre Valheim Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Gustaf Skarsgård, Odd Magnus Williamson, Tobias Santelmann, Pål Sverre Hagen

Kon-Tiki, Norveçli bilim adamı Thor Heyerdahl ve beş arkadaşının 1947'de Güney Amerika'nın batı kıyılarından Tahiti'nin doğusundaki adalara yaptıkları yolculukta kullandıkları (efsanevi İnka tanrasına gönderme yaparak) sallarına verdikleri addır. Heyerdahl, eski çağlarda Amerika'da yaşayan insanların, okyanusu salla geçerek Polinezya'da koloniler kurmuş olabileceği düşüncesini kanıtlamak üzere arkadaşlarıyla birlikte çıktıkları yolculuğun güncesini 1950 yılında yayınlamıştır. Bu yolculuk biyografisi ilk kez 1954 yılında siyah beyaz olarak film edilmiştir. 2012 yılında tekrar bu filme konu alınan yolculukta ağaç kütüklerinden yapılan salla 4,300 millik ve 101 gün süren macera anlatılmaktadır.
Into the White 2012 full hd izle 720p izle

Beyazlar İçinde - Into the White (2012)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 40 dakika


  


Yönetmen: Petter Næss
Ülke: Norveç, İsveç
Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 4 Mart 2012
Oyuncular: Florian Lukas, Rupert Grint, David Kross, Stig Henrik Hoff, Lachlan Nieboer

İngiliz ve Alman pilotlar birbirlerini vurur ve daha sonra kendilerini aynı kulübede bulurlar. Norveç’in vahşi doğasında zorlu kış koşullarına dayanabilmek için, bir arada kalmak zorundadırlar. Işte bu, uzun ve benzeri görülmemiş bir dostluğun başlamasına neden olacaktır.
Tusen ganger god natt 2013 full hd izle 720p izle

Binlerce Kez İyi Geceler - Tusen ganger god natt (2013)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 57 dakika


  Yönetmen: Erik Poppe
Ülke: Norveç, İrlanda, İsveç
Tür: Dram
Vizyon: 28 Mart 2014
Oyuncular: Nikolaj Coster-Waldau, Juliette Binoche, Maria Doyle Kennedy, Eve Macklin, Larry Mullen Jr., Chloë Annett, Denise McCormack

Rebecca işi gereği hayatı boyunca dünyanın en tehlikeli yerlerinde bulunmuştur. Savaş fotoğrafçısı olarak çalışmakta ve bu nedenle hem hususi hayatını hem de aile hayatını her daim ikinci plana atmak durumunda kalmaktadır. Fakat son yıllarda ailesinin Rebecca'nın durumuna duyduğu kaygı iyiden iyiye artmıştır ve bundan böyle zorlu bir seçim yapmanın zamanı gelmiştir...

Norveçli yönetmen Erik Poppe tarafından yönetilen filmin başrollerindeki meşhur aktris Juliette Binoche'a Nikolaj Coster-Waldau ve Maria Doyle Kennedy eşlik ediyor.
Blind 2014 full hd izle 720p izle

Körlük - Blind (2014)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 31 dakika


  Yönetmen: Eskil Vogt
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Suç
Vizyon: 5 Eylül 2014
Oyuncular: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali, Marius Kolbenstvedt, Stella Kvam Young, Isak Nikolai Møller, Jacob Young

Ingrid ve Morten evliliklerini sessiz sakin bir biçimde sürdürmektedir. Yazarlık yapmakta olan Ingrid, görme yetisini kaybeder ve onun için yeni bir hayat başlar. Kör olmasıyla beraber seslere olan hassasiyeti artar ve bundan keyif alır. Doğanın sesini dinlemek, hatta araba sesi ya da radyo sesleri bile günlük yaşamın melodisi gibi gelmektedir. Fakat yanlarına taşınan yeni komşuları zaman geçtikçe Ingrid'i tedirgin etmeye başlar. Başta her şey güzel gitse de Ingrid, Einar ve Elin'in tuhaf olduklarını düşünmekten kendini alamaz. Sesler içerisinde akıp giden zamanda Ingrid, hayal ve gerçeği ayırt etmeye çalışır ve bu sırada akli dengesini de korumak için büyük çaba sarf eder.
Dead Snow 2 2014 full hd izle 720p izle

Ölü Kar 2 - Dead Snow 2 (2014)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 40 dakika


  


Yönetmen: Tommy Wirkola
Ülke: Norveç, Iceland
Tür: Aksiyon, Komedi, Korku
Vizyon: 19 Ocak 2014
Oyuncular: Vegar Hoel, Ørjan Gamst, Martin Starr, Jocelyn DeBoer, Ingrid Haas, Stig Frode Henriksen, Hallvard Holmen

Kompani Orheim 2012 full hd izle 720p izle

Orheim Şirketi - Kompani Orheim (2012)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 44 dakika


  


Yönetmen: Arild Andresen
Ülke: Norveç
Tür: Dram
Vizyon: 29 Ocak 2012
Oyuncular: Glenn André Viste Bøe, Andreas Cappelen, Frank Dåbu, Vebjørn Enger, Eili Harboe

24 yaşındaki Jarle, sarhoş bir halde uyurken annesinden bir telefon gelir. Annesi babasının öldüğünü söylemektedir telefonda. Jarle, babasının ölümüne üzüntü duymak yerine, içini bir öfke ve rahatlama duygusu kaplar... Tore Renberg'in çok satanlar listesine giren romanından uyarlanan Kompani Orhaim, alkolik bir baba ile büyüyen bir gencin acı, şehvet ve tutkuyla dolu hayatını anlatan güçlü bir drama.

Kompani Orhaim, Mannen som elsket Yngve (2008) ile başlayıp, Jeg reiser alene (2011) ile devam eden "Jarle Klepp" üçlemesinin son bölümüdür. Diğer filmleri Tavsiye bölümüne ekledim. İlgilenenler oradan inceleyebilirler.
A Somewhat Gentle Man  En ganske snill mann 2010 full hd izle 720p izle

Az Buçuk Kibar Bir Adam - A Somewhat Gentle Man En ganske snill mann (2010)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    

  


Yönetmen: Hans Petter Moland
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Komedi, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Bjørn Floberg, Jorunn Kjellsby, Stellan Skarsgård

Karısıyla yatan adamı öldürdüğü için 12 yıl hapis yatan Ulrik, salıverildikten sonra ciddi bir yol ayrımındadır: İntikam mı almalı yoksa ailesiyle ilgilenip tüm olanları bir kenara mı bırakmalıdır? A Somewhat Gentle Man - En ganske snill mann - Az Buçuk Kibar Bir Adam 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Flaskepost fra P 2016 full hd izle 720p izle

İnancın Tuzağı - Flaskepost fra P (2016)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 52 dakika


  Yönetmen: Hans Petter Moland
Ülke: Danimarka, Almanya, İsveç, Norveç
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 1 Haziran 2016
Oyuncular: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pål Sverre Hagen, Jakob Ulrik Lohmann, Amanda Bjerre-Petersen, Johanne Louise Schmidt, Jakob Oftebro, Pål Sverre Valheim Hagen

İskoçya'da uzun vakittir ummanda dolaşmış bir şişenin içinde daha önceki bir not bulunur. Notu çözmek zordur fakat Şube Q'dan Danimarkalı dedektifin eline geçtiğinde şubenin ilginç şahsiyetleri notta saklı tertemiz bir bakış açısı bulur ve ipucunun sevimsizliğine karşın diğer bir eski ve şeytanî davayı gün ışığına çıkarmaya çalışırlar.
Trolljegeren 2010 full hd izle 720p izle

Troll Avı - Trolljegeren (2010)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 43 dakika


  Yönetmen: André Øvredal
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Fantastik, Korku
Vizyon: 26 Mayıs 2011
Oyuncular: Otto Jespersen, Glenn Erland Tosterud, Johanna Mørck, Tomas Alf Larsen, Urmila Berg-Domaas, Hans Morten Hansen, Robert Stoltenberg

Norveç'in Kuzey ormanlarında izinsiz olarak ayıları avlayan bir avcıdan şüphelenen üniversiteli bir grup, film projesi olarak bu konunun üstüne gitmek ister. Avcı onları, kendinden uzak tutmak isteyince grup da bir akşam gizlice avcının peşine düşer ve gerçekte peşinde oldukları şeyin bir ayı olmadığını fark ederler; dev bir Troll ile karşı karşıyadırlar...
Gnade 2012 full hd izle 720p izle

Merhamet - Gnade (2012)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 2 saat 12 dakika

Yönetmen: Matthias Glasner
Ülke: Almanya, Norveç
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Birgit Minichmayr, Jürgen Vogel, Henry Stange, Ane Dahl Torp, Maria Bock, Stig Henrik Hoff, Iren Reppen

Norveç'in kuzeyine göç eden bir çiftin ve çocuklarının hikayesini anlatıyor...

Alman ve göçebe bir aile, buz denizinin kıyısına yeni bir başlangıç yapma umuduyla taşınırlar. Ailenin üyelerinden Niels, Maria ve oğul Markus, Norveç'teki bir festivalde yeni bir varlık kurmanın hayalini kurmaktadırlar. Ancak hayat onlara yepyeni sürprizler hazırlamakla meşguldür.
The Wave 2015 full hd izle 720p izle

Dalga - The Wave (2015)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 44 dakika


  Yönetmen: Roar Uthaug
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Kristoffer Joner, Thomas Bo Larsen, Fridtjov Såheim, Ane Dahl Torp, Lado Hadzic, Jonas Hoff Oftebro, Arthur Berning

Norveç'in dağlarının eteklerine kurulu turistik kasabası Geiranger sakinleri alelade bir güne daha uyanırlar. Jeolog Kristian (Kristoffer Joner) ve ailesi kasabadan ayrılmak üzeredir. Kristian işindeki son gününde dağlardan gelen tehlikenin farkına varır. Geiranger kasabasını bekleyen tehlikeye iş arkadaşlarını ikna edemeyen Kristian ve kasaba sakinleri hayatlarının en zor gecesini yaşayacaktır.
Louder Than Bombs 2015 full hd izle 720p izle

Sessiz Çığlık - Louder Than Bombs (2015)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 49 dakika


  


Yönetmen: Joachim Trier
Ülke: Norveç, Fransa, Danimarka, ABD
Tür: Dram
Vizyon: 12 Şubat 2016
Oyuncular: Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Devin Druid, Amy Ryan, Ruby Jerins, Megan Ketch

Tekrar ve Oslo, 31 Ağustos filmleriyle tanıdığımız Joachim Trier?in Cannes?da Altın Palmiye için yarışan son filmi etkileyici bir psikolojik dram. 3 sene önce ölen ünlü fotoğrafçı Isabelle?in büyük oğlu Jonah, annesinin anısına düzenlenen bir sergiye katılmak için evine geri döner. Jonah, kardeşi Conrad ve babaları yine seneler sonra ilk defa aynı çatı altında zaman geçirecektir. Gene oğullarıyla tekrar yakınlaşmak istese de Isabelle?e karşı besledikleri karmaşık duygular ve farklı anıları durumu zorlaştıracaktır. Senaryosunu Trier ve Eskil Vogt?un ortaklaşa yazdığı Sessiz Çığlık, bir ailenin hayalleri, düş kırıklıkları ve sırlarının portresini çiziyor.
Sønner av Norge 2011 full hd izle 720p izle

Norveç'in Evlatları - Sønner av Norge (2011)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 27 dakika


  Yönetmen: Jens Lien
Ülke: Norveç, İsveç, Danimarka, Fransa
Tür: Dram
Vizyon: 21 Ağustos 2011
Oyuncular: Sven Nordin, Åsmund Høeg, Sonja Richter, John Lydon, Trond Nilssen

Nikolaj, ailesiyle birlikte, babasının mimari tasarımını yaptığı uydukent Rykkin’e taşınır. Bu küçük alternatif ailenin mutluluğu, evin annesi bir trafik kazasında ölünce bozulur. Baba bencilce kendi yasına gömülürken Nikolaj acısıyla baş başa kalır. Evde yaşananların dayanılmaz bir hal alması üzerine ise Rykkin’in karanlık tarafına çekilir, teselliyi punk yaşam tarzında bulur; babası da peşinden gelir.
Call Girl 2012 full hd izle 720p izle

Telekız - Call Girl (2012)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 20 dakika


  


Yönetmen: Mikael Marcimain
Ülke: İsveç, Norveç, Finlandiya, İrlanda
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 7 Eylül 2012
Oyuncular: David Dencik, Pernilla August, Ruth Vega Fernandez, Kristoffer Joner, Sven Nordin

70´lerin sonu, Stockholm... Örnek ütopik toplum... Siyasal tarafsızlık ve atom enerjisiyle el ele vermiş cinsel devrim ve kafa karışıklığı... Devlet binalarıyla sırt sırta veren seks kulüplerinin, striptiz gösterilerinin ve diskoteklerin baştan çıkarıcı, göz alıcı ve leş dünyası...

Kahramanımız genç Iris gücün her şeyi satın alabildiği bu acımasız dünyada henüz yolun başındadır. Başkanın Adamları, Akbabanın Üç Günü ve Serpico gibi 70´lerin meşhur siyasal gerilim filmlerinden esinlenen, kaybolan masumiyetin peşinde koşan bir dram.
Fritt vilt 2006 full hd izle 720p izle

Şeytanın Oteli - Fritt vilt (2006)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Roar Uthaug
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 6 Temmuz 2007
Oyuncular: Ingrid Bolsø Berdal, Rolf Kristian Larsen, Tomas Alf Larsen, Endre Martin Midtstigen, Viktoria Winge, Rune Melby, Erik Skjeggedal

Kış mevsiminin ortası. Beş genç snowboard yapmak için Jotunheimen dağının olduğu bölgeye doğru yola çıkar. Bir rampada snowboard yapan beş gençten bir tanesi çok fena düşer ve bacağını kırar. Bulundukları bölgede birilerinin yaşadığına dair hiç bir işaret bulunmamaktadır ve burası cep telefonlarının kapsama alanının dışındadır. Beş genç, bulunduklara yere az bir mesafede bir dağ oteli bulurlar. Bu dağ otelinde yatacak yer bulabileceklerine karar verirler. Otel sessiz ve boş gözükmektedir. Yıllar evvela kapanmış olduğu bellidir. Otelin telefon hatları kapalıdır. Gençler, geceyi burada geçirmek mecburiyetinde olduklarının farkına varırlar. Lakin otelde yalnız değildirler.
Simon och ekarna 2011 full hd izle 720p izle

Simon ve Meşe Ağacı - Simon och ekarna (2011)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 2 saat 2 dakika


  


Yönetmen: Lisa Ohlin
Ülke: İsveç, Danimarka, Almanya, Norveç
Tür: Dram
Vizyon: 7 Ekim 2011
Oyuncular: Bill Skarsgård, Helen Sjöholm, Stefan Gödicke, Jonatan S. Wächter, Jan Josef Liefers

1940 ve 1950'li yıllar arasında İsveç, Gothenburg'da, Simon Larsson ve Isak Lentov'un iki iyi arkadaş olmasıyla birlikte, ortak kaderi ve arkadaşlıkları paylaşan iki aile hakkındaki epik bir hikaye.

Marianne Fredriksson'ın 1985'de yayınlanan aynı adlı romanından sinema uyarlanan filmde bir insan hayatının temelinde bulunan gizeme yolculuk anlatılıyor.
Dead Snow 2009 full hd izle 720p izle

Ölü Kar - Dead Snow (2009)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 31 dakika


  


Yönetmen: Tommy Wirkola
Ülke: Norveç
Tür: Komedi, Korku
Vizyon: 9 Ocak 2009
Oyuncular: Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Charlotte Frogner, Lasse Valdal, Evy Kasseth Røsten

Bir grup tıp öğrencisi tatillerini arkadaşlarının dağ evinde geçirmek için yola çıkarlar. Daha sonra tanıştıkları bir adam, içinde bulundukları bölgenin zamanında Nazi terörüne şahit olduğunu söyler.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Albay Herzog'un liderliğinde Rusya ile İngiltere arasındaki iletişimi kesmek için Norveç Dağları'na gelen Nazi askerler bölgede yarattıkları vahşetin ardından halkın üstün çabalarıyla öldürülmüşlerdir. Sıradan bir tatil hayalindeki genç öğrencilerin ölen Nazilerle karşılaşması ve hayatlarının kabusa dönmesi an meselesidir.
The Untamed 2016 full hd izle 720p izle

Vahşi Bölge - The Untamed (2016)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Amat Escalante
Ülke: Meksika, Danimarka, Fransa, Almanya, Norveç, İsviçre
Tür: Dram, Korku, Bilim-Kurgu
Vizyon: 2 Temmuz 2017
Oyuncular: Kenny Johnston, Simone Bucio, Jesus Meza, Jesús Meza, Ruth Ramos

Meksika sinemasının başarılı yönetmeni Amat Escalante, Vahşi Bölge?de ülkesindeki muhafazakârlık, homofobi ve şovenizmi fantastik öğelerle bir araya getiriyor. Filmini geçen sene yaşamını yitiren Andrzej Zulawski?nin Possession?ına ithaf eden Escalante, Venedik Film Festivali?nde ve Austin Fantastik Film Festivali?nde En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Sert, gerçekçi ve sosyal yönü kuvvetli filmlerle tanınan Amat Escalante?nin festivalde önceden Sangre / Kan, Los Bastardos / Piçler, Heli isimli filmleri gösterildi.
Fritt vilt II 2008 full hd izle 720p izle

Şeytanın Oteli 2 - Fritt vilt II (2008)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 26 dakika


  Yönetmen: Mats Stenberg
Ülke: Norveç
Tür: Dram, Korku, Gizem, Romantik, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Ingrid Bolsø Berdal, Marthe Snorresdotter Rovik, Kim Wifladt, Johanna Mørck, Fridtjov Såheim, Per Schaaning, Andreas Cappelen

Norveç dağlarının eteklerinde 4 genç korkunç bir biçimde ölür. Aralarından kurtulan genç bir bayan en yakın yerleşim yerine ulaşmayı başarır. Genç kadını, yolda bulan kişi, onu en yakın hastaneye götürür. Biraz zaman geçtikten sonra kendine gelmeye başlayan bayan hastanenin koridorlarında dolaşmaya başlar. Hastanede sanki kimseler yok gibidir. Yoksa kâbus hâlâ sona ermemiş midir?
90 minutter 2012 full hd izle 720p izle

90 Dakika - 90 minutter (2012)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 28 dakika


  


Yönetmen: Eva Sørhaug
Ülke: Norveç
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Bjørn Floberg, Fred Heggland, Aksel Hennie, Annmari Kastrup, Mads Ousdal

Karısı yeni doğum yapmış uyuşturucu bağımlısı bir adam, ayrıldığı eşi ve çocuklarını ziyarete giden bir baba ve yaşlı bir çiftin birbirinden bağımsız üç öyküsünün anlatıldığı filmde, çeşitli nedenlerle ölüme doğru gidişin son 90 dakikası anlatılmakta...
Hjem til jul 2010 full hd izle 720p izle

Yeni Yıl - Hjem til jul (2010)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 30 dakika

Yönetmen: Bent Hamer
Ülke: Norveç, İsveç, Almanya
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 13 Eylül 2010
Oyuncular: Nina Andresen Borud, Trond Fausa Aurvaag, Arianit Berisha, Joachim Calmeyer, Levi Henriksen

Noel arifesinde küçük bir Norveç kasabasında, renkli Kuzey Işıkları’nın altında karların arasından eve dönmek için çabalayan insanları görürüz. Herkesin başka bir Noel hassasiyetiyle meşgul olduğu kasaba halkından çeşitli isimlerin (Doktor Knut, arkadaşı Paul, öğrenci Thomas, metres Karin, ayyaş Jordan) yolları mizah ve trajedi, şefkat ve çaresizlik, bağışlama ve umut, doğum ve ölümle dolu, birbiriyle iç içe geçen öykülerde kesişecektir.
Birkebeinerne 2016 full hd izle 720p izle

Birkebeinerne (2016)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 39 dakika


  


Yönetmen: Nils Gaup
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon, Macera, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Michael Aasen, Anders Dahlberg, Åsmund Brede Eike, Elg Elgesem, Thorbjørn Harr, Benjamin Helstad

Hikayesi 1130-1240 seneleri arasında sürekli isyanlarla geçen gerçek Norveç tarihinden alınan filmde, yıl 1204'tür ve Norveç iç karışıklıklarla kasıp kavrulmaya devam etmektedir. Norveç Kralı ve çok fakir olduklarından akçaağaç kabuklarından yaptıkları ayakkabıları giydikleri için Birch Legs olarak adlandırılan grup, zafer kazanmak için herşeyi yapabilecek kilise piskoposunun adamlarına karşı savaşmaktadırlar. 2 yıl sonra 1206'da kral ölüm döşeğindedir ve geriye bırakabildiği tek varisi küçük yaştaki gayrimeşru oğlu Håkon Håkonsson'dur ve krallığın yarısı o bebeğin kellesini istemektedir. Fakat Skjervald ve Torstein adlarındaki iki Birch Legs savaşçısı hayatları pahasına bu veliaht prensi korumaya kararlıdırlar. İki savaşçı ve bebek çetin Norveç kışında ülkenin tarihini değiştirecek tehlike dolu bir yolculuğa çıkarlar.
Essential Killing 2010 full hd izle 720p izle

Ölümüne Kaçış - Essential Killing (2010)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 23 dakika


  Yönetmen: Jerzy Skolimowski
Ülke: Polonya, Norveç, İrlanda, Macaristan
Tür: Gerilim, Savaş
Vizyon: 22 Temmuz 2011
Oyuncular: Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner, Zach Cohen, Iftach Ophir, Nicolai Cleve Broch, Stig Frode Henriksen, DJ Lubel

Afganistan?da Amerikalı askerler tarafından yakalanan Mohammed (Vincent Gallo), Avrupa?da bilinmeyen bir yerdeki bir cezaevine gönderilir. Bindirildiği araç kaza yapınca özgürlüğüne kavuşur ve evi olarak bildiği çölden kilometrelerce uzakta, kar altındaki ormanda kaçmaya başlar.Resmen var olmayan bir ordu tarafından acımasızca izlenen Mohammed, yaşamda kalmak için öldürmekten başka çaresi kalmadığını görür. Film boyunca tek bir söz dahi etmeden fiziksel olarak epey güç bir rolün altından kalkan Vincent Gallo, bu rolüyle geçen seneki Venedik Film Festivali?nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne uzanmıştı...
Flukt 2012 full hd izle 720p izle

Kaçış - Flukt (2012)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 21 dakika


  Yönetmen: Roar Uthaug
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon
Vizyon: 20 Eylül 2012
Oyuncular: Ingrid Bolsø Berdal, Hallvard Holmen, Tobias Santelmann, Iren Reppen, Bjørn Moan

Yıl 1363 kara ölüm veba nüfusun yarısını sildi.Bir çok yerde daha iyi bir yaşam için kaçışlar başlamıştır.Fakir bir ailenin daha iyi bir yaşam koşulları bulmak için dağlara doğru bir yolculuğa çıkarlar,Issız bir dağ geçidinde acımasız haydutların oluşturduğu bir hırsız çetesi tarafından saldırıya uğrarlar.
Pioneer 2013 full hd izle 720p izle

Pioneer (2013)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 1 saat 46 dakika


  


Yönetmen: Erik Skjoldbjærg
Ülke: Norveç, Almanya, İsveç, Fransa, Finlandiya
Tür: Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Wes Bentley, Stephen Lang, Aksel Hennie, Stephanie Sigman, Jonathan LaPaglia, Jørgen Langhelle, Ane Dahl Torp

Bu komplo gerilimi, Norveç petrol boru hatlarının başlangıcı olan 80′lerin başlarında geçiyor. Çok geniş petrol ve gaz yatakları Kuzey Denizi’nde keşfedilir ve yetkililer bir boru hattı aracılığıyla 500 metre derinliklerden petrolü yüzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Profesyonel dalgıç Peter, Norveç Denizi’nin derinliklerine dalmayı ve dünyanın en tehlikeli görevini almayı kafasına takmıştır. Ama ani ve trajik bir kaza her şeyi değiştirir.
Gåten Ragnarok 2013 full hd izle 720p izle

Ragnarok - Gåten Ragnarok (2013)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 35 dakika

Yönetmen: Mikkel Brænne Sandemose
Ülke: Norveç
Tür: Aksiyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Pål Sverre Valheim Hagen, Nicolai Cleve Broch, Bjørn Sundquist, Sofia Helin, Maria Annette Tanderød Berglyd, Julian Podolski, Jens Hultén

Kuzey mitolojisinde dünyanın sonu olduğu düşünülmektedir. Arkeolog olan Sigurd (Pål Sverre Hagen) Ragnarok efsanesini araştırma kararı alır. Bu araştırma için yanına iki arkeolog arkadaşını ve iki oğlunu alarak yola çıkar. Yolculukları kimsenin adım atmadığı Norveç ve Rusya arasında kalan ve en kuzey uçta bulunan bölgedir. Buraya vardıklarında Sigurd, eski Rune yazılarının gerçek anlamını öğrenecektir.
Reisen til julestjernen 2012 full hd izle 720p izle

Yıl Başı Yıldızına Yolculu - Reisen til julestjernen (2012)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 20 dakika

Yönetmen: Nils Gaup
Ülke: Norveç
Tür: Macera, Aile, Fantastik
Vizyon:
Oyuncular: Vilde Zeiner, Anders Baasmo Christiansen, Agnes Kittelsen, Stig Werner Moe, Eilif Hellum Noraker, Kristin Zachariassen, Andreas Cappelen

Bu Noel, Kral'ın Noel Yıldızı'nı bulmak için son umududur.

Kral Noel Yıldızı'nı bulabilecek mi?
Uzun süre önce Kral'ın tek kızı, Noel Yıldızı'nı bulmaya çalışırken ortadan kaybolur. Bu üzüntüye dayanamayan Kraliçe ölür Kral da Noel Yıldızı'nı lanetler ve krallığın üzeri karanlıkla örtülür. Efsaneye göre Kral, Noel Yıldızı'nı bulduğu takdirde kızı geri dönecektir. Bu Noel, Kral'ın Noel Yıldızı'nı bulabilmek için son umududur. Tam da bu sırada 12 yaşındaki Sonja kendisini zorla alıkoyan hırsızlarla beraber Kral'ın ülkesine ayak basar. Hırsızların elinden kaçan Sonja, Kral'ın sarayına sığınır.
A Stork's Journey 2017 full hd izle 720p izle

Bak Şu Leyleğe - A Stork's Journey (2017)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 25 dakika

Yönetmen: Toby Genkel
Ülke: Almanya, Belçika, Lüksemburg, Norveç, ABD
Tür: Animasyon, Macera, Aile
Vizyon: 20 Ekim 2017
Oyuncular: Tilman Döbler, Cooper Kelly Kramer, Shannon Conley, Christian Gaul, Nicolette Krebitz, Marc Thompson, Marco Eßer

Doğduğunda ailesiz kalan ve bir leylek aile tarafından yetiştirilen genç serçe Richard, onlardan biri olduğuna inanıyordur. Lakin gerçek kimliğini ortaya çıkarma vakti gelip çattığında ve Afrika'ya onsuz gitmeleri söz konusu olduğunda, Richard kendinin onlardan biri olduğunu ispat etmek için peşlerinden gider. Yeni arkadaşı Olga, hayali bir arkadaşı olan büyük boy bir pigmy baykuşu ve yükseklik korkusu olmayan narsisistik, disko şarkı söyleyen parakeet Kikiden oluşan bu üçlü; uçak, tren ve otomobillerle; yarasaları, mafia kargaları ve ölümcül bal porsuklarıyla karşı karşıya kaldıkları güneye giden bir serüvene atılırlar. Ancak, en küçük leylek hedefine erişemeden önce, kendini büyük bir serçe gibi görmeyi öğrenmelidir.
Babycall 2011 full hd izle 720p izle

Ölümün Sesi - Babycall (2011)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Pål Sletaune
Ülke: Norveç, Almanya, İsveç
Tür: Korku, Gerilim
Vizyon: 7 Ekim 2011
Oyuncular: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Vetle Qvenild Werring, Stig R. Amdam, Maria Bock

''Ejderha Dövmeli Kız'' filminin yıldızı Noomi Rapace'in başrolde olduğu ''Ölümün Sesi'' (Babycall), Anna ve sekiz yaşındaki oğlu Anders'in yeni taşındıkları apartmandaki hikayesini anlatan paranoid bir korku-gerilim filmi.

Eski kocasından kaçarak adresini gizli tuttuğu bir yere taşınan Anna, oğlunun güvenliği için başucuna koyabileceği bir bebek telsizi alır, ancak zamanla telsizden garip sesler, çığlıklar gelmeye başlar.

Pal Sletaune'un yazıp yönettiği filmin diğer oyuncuları arasında, Kristoffer Joner, Vetle Qvenild Werring, Stig R. Amdam yer alıyor.
Downsizing 2017 full hd izle 720p izle

Küçülen Hayatlar - Downsizing (2017)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 2 saat 15 dakika


  


Yönetmen: Alexander Payne
Ülke: ABD, Norveç
Tür: Komedi, Dram, Bilim-Kurgu
Vizyon: 9 Mart 2018
Oyuncular: Matt Damon, Kristen Wiig, Laura Dern, Christoph Waltz, Jason Sudeikis, Neil Patrick Harris, Niecy Nash

Paul Safranek ile karısı Audrey daha iyi bir hayat vaadiyle küçülmek üzere Omaha'daki stresli hayatlarını terk etmeye ve yeni, küçültülmüş bir topluluğa katılmaya karar verirler. Yaptıkları seçimle hayatlarını bilmedikleri bir serüvene doğru sürüklerler.

Başrollerinde sevilen oyuncular Matt Damon, Kristen Wiig ve Christoph Waltz'un bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda Alexander Payne oturuyor. Senaryoyu ise Payne ile beraber Jim Taylor kaleme aldı.
Thale 2012 full hd izle 720p izle

Thale (2012)

5.6 IMDB Puanı 5.6
    
 1 saat 16 dakika


  


Yönetmen: Aleksander Nordaas
Ülke: Norveç
Tür: Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 26 Ocak 2012
Oyuncular: Silje Reinåmo, Jon Sigve Skard, Erlend Nervold, Morten Andresen

‘Thale’ Norveç mitolojisinde yer alan HULDRA ismindeki efsanevi bir karaktere dair bir film. Efsaneye göre Huldra ormanda yaşayan güzel bir kadındır. Bu kadının ormanda çalışan veya avlanan adamları baştan çıkarttığı söylenir. Güzel bir şarkı mırıldanarak, erkekleri ormanın derinliklerine çeker. Erkekler köylerine asla geri dönemezler. Bir Huldra’yı inek kuyruğundan tanıyabilirsiniz.
Every Thing Will Be Fine 2015 full hd izle 720p izle

Her Şey Güzel Olacak - Every Thing Will Be Fine (2015)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Wim Wenders
Ülke: Almanya, Kanada, Fransa, İsveç, Norveç
Tür: Dram
Vizyon: 11 Eylül 2015
Oyuncular: Rachel McAdams, James Franco, Peter Stormare, Charlotte Gainsbourg, Marie-Josée Croze, Patrick Bauchau, Julia Sarah Stone

Alman sinemasının başarılı yönetmenlerinden biri olan ve Berlin Film Festivali?nde Onursal Altın Ayı ile ödüllendirilen Wim Wenders?ın son filmi Her Şey Güzel Olacak´ın oyuncu kadrosunda Rachel McAdams, James Franco, Peter Stormare, Charlotte Gainsbourg gibi isimler bulunuyor.

Genç bir yazar olan Tomas, trajik bir araba kazası sonrasında içine girdiği vicdani döngü onu başka birine dönüştürürken, bir yandan da yazar kimliğini beslemesine yol açar. Seneler içinde değişen yaşamını seyrederken, yavaş yavaş olayın izlerinin silindiğini gördüğümüz hikâyede, Tomas?ın karşısına hiç ummadığı bir ?hatırlatıcı? çıkacak ve gerçek bir yüzleşme yaşamadan da peşini bırakmayacaktır.
Skumringslandet 2014 full hd izle 720p izle

Skumringslandet (2014)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 30 dakika


  


Yönetmen: Paul Magnus Lundø
Ülke: Norveç
Tür: Suç, Fantastik, Gizem
Vizyon: 20 Kasım 2012
Oyuncular: Lars Mogens Aase, Thomas Aske Berg, Kim Bodnia, Ewen Bremner, Gerd Julie Fjell, Marianne Mæland Fredbo, Fredrik Finne Halvorsen

1300'lü zamanlarda Norveç'in bir dağ köyünde, seri bir katilin ortaya çıkarılmasından söz eden, suç, fantastik, gizem türünde film...
Fritt vilt III 2010 full hd izle 720p izle

Şeytanın Oteli 3 - Fritt vilt III (2010)

5.1 IMDB Puanı 5.1
    
 1 saat 35 dakika


  Yönetmen: Mikkel Brænne Sandemose
Ülke: Norveç
Tür: Korku
Vizyon: 8 Nisan 2011
Oyuncular: Ida Marie Bakkerud, Kim S. Falck-Jørgensen, Pål Stokka, Julie Rusti, Arthur Berning

Norveç sinemasının son dönemdeki en başarılı slasher yapımlarından biri olan Fritt Vilt serisi üçüncü filmle devam ediyor.
Altı maceraperest genç şeytanın oteline gitmeye karar verir. O meşhur hikayesini biliyorlardır. Fakat otelde kalmak istemezler, ormanlık alanda çadır kurmaya karar verirler.
Cave 2016 full hd izle 720p izle

Cave (2016)

4.3 IMDB Puanı 4.3
    
 1 saat 25 dakika


  


Yönetmen: Henrik Martin Dahlsbakken
Ülke: Norveç
Tür: Macera, Gerilim
Vizyon: 1 Eylül 2016
Oyuncular: Heidi Toini Øieren, Mads Sjøgård Pettersen, Benjamin Helstad, Ingar Helge Gimle

Bir grup eğitimli asker, daha önce keşfedilmemiş bir uçurumu araştırmak üzere gönderilirler. Fakat hiç biri, toprağın altında bekleyen büyük kabustan haberdar değildir.