Polonya Sineması (41 sonuç)

Dekalog 1989 full hd izle 720p izle

Dekalog (1989)

9.1 IMDB Puanı 9.1
    

  


Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Mini Dizi
Vizyon:
Oyuncular: Artur Barcis, Olaf Lubaszenko, Olgierd Lukaszewicz

Kieslowski‘nin, polonya televizyonu için, Tanrı’nın Musa’ya gönderdiğine inanılan “on emir“inden yola çıkarak çektiği on kısa filmden oluşan televizyon dizisi. 1988 yılında çekimine başlanan ve her birinde ayrı öykülerin anlatıldığı bu on kısa film, bilinen “dizi” film formatında değildir. her bölümün öyküsü ve oyuncuları farklıdır. buna rağmen, devamlılığı olmayan “dekalog”da oyuncular, kendi oynadıkları bölüm dışında da yer yer görünürler. zaten bütün olaylar aynı bölgede olmaktadır. aynı blokta oturan bu oyuncular zaman zaman asansörde, apartman girişinde, taksi beklerken, postanede vb. yaşamın içinde karşılaşırlar. bunun yanı sıra bütün bölümlerde yer alan “gizemli” bir karakter de vardır; yönetmen, kanımca bu karakterin on ayrı öyküye tanıklık etmesini sağlayarak bütünlüğü korumaya çalışmıştır. dekaloglar, büyük bloklarda yaşayan insanların küçük dairelerindeki öykülerdir. dekalog, bir bütün olarak üç bin yıldır en büyük öğreti olarak insanın önüne konan din, ahlak, erdem gibi kuramlara yine aynı insan – bu kez 20. yüzyılda yaşayan “modern” insan- tarafından yapılan bir eleştiridir. bu eleştiri, bölümler boyunca doğrudan göndermeler
The Pianist 2002 full hd izle 720p izle

Piyanist - The Pianist (2002)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 30 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Polonya, Almanya, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon: 28 Şubat 2003
Oyuncular: Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski, Ed Stoppard, Maureen Lipman, Frank Finlay, Thomas Kretschmann

Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya'nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe'de radyo istasyonu bombalandığında Chopin'in C minor Nocturne'nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.
Trois couleurs: Rouge 1994 full hd izle 720p izle

Üç Renk: Kırmızı - Trois couleurs: Rouge (1994)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Fransa, İsviçre, Polonya
Tür: Dram, Gizem, Romantik
Vizyon: 3 Şubat 1995
Oyuncular: Irène Jacob, Jean-Louis Trintignant, Frédérique Feder, Jean-Pierre Lorit, Samuel Le Bihan, Marion Stalens, Teco Celio

Üçlemenin üçüncü ve son filmi olan Üç Renk: Kırmızı'da, üçlemenin ilk filmine göre, çok katmanlı öyküler vardır. Beyaz'da eşitlik,Mavi'de özgürlük, Kırmızı'da ise Kardeşlik kavramları anlatılıyor.

İsviçre'nin Cenevre kentini mekân olarak kullanan filmde, üçlemenin diğer iki filmine göre daha rahat izlenen, doğrusal anlatımlı çok sayıda öykü vardır.

Film, Londra ve Cenevre arasında yarı zamanlı model olarak çalışan üniversite öğrencisi Valentine ile uzakta olmasına karşın onu fazlasıyla sahiplenen erkek arkadaşı arasındaki telefon konuşmasıyla başlar. Ardından, Valentine, köpeğini kazada yaraladığı, yalnız yaşayan emekli yargıç Joseph Kern ile tanışır. Valantine'in yaşamı yaşlı yargıç ile arkadaşlık kurmasından sonra ilginçleşmeye başlar. Bir dizi raslantı dizisinin kendisini takip ettiğinin farkında olmayan Valantine bu gerçeği trajik bir olayın sonunda öğrenecektir.

Eşzamanlı bir başka öyküde ise, Valentine'nin komşusu hukuk öğrencisi Auguste'nin yaşadıkları anlatılır. Auguste, kız arkadaşı Karin'in ihanetine uğramıştır.

Filmde bireyler arası ilişkiler incelenmekte, dostluk ve ihanet temaları ele alınmaktadır. Bireylerin birbirini anlamasına, yakınlaşmasına engel olan öğeler mercek altına alınır. Yönetmen, duyguların yeterince ve doğru biçimde aktarılamadığı telefon konuşmalarını filmde bolca kullanır. Pencerelerin ötesinde görülen insanların neler yaşadığına yönelik merak, bir yerdeki sorunlardan kaçarken, öte yandakilere yaklaşarak bir çıkış arayışı filmin örüntüsünü oluşturur.

Film boyunca, telefon sinyallerinde, lokanta sahnesinde, otomobil sahnelerinde, reklam panolarında hep kırmızı renk kullanılmıştır. Fransız bayrağının renklerinden biri olan kırmızının, aynı zamanda insanları birbirine bir şekilde bağlayan sevgiyi simgelediği ve bu nedenlerle filme egemen olduğu söylenebilir.
Trois couleurs: Bleu 1993 full hd izle 720p izle

Üç Renk: Mavi - Trois couleurs: Bleu (1993)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Fransa, Polonya, İsviçre
Tür: Dram, Müzik, , Gizem
Vizyon: 10 Ocak 1993
Oyuncular: Juliette Binoche, Benoît Régent, Florence Pernel, Charlotte Véry, Hélène Vincent, Philippe Volter, Claude Duneton

Üç Renk: Mavi (Özgün adı: Trois Couleurs: Bleu), yönetmenliğini Polonyalı sinema yönetmeni Krzysztof Kieślowski'nin yaptığı, Zbigniew Preisner'in müziklediği serinin ilk filmidir. Adlarını Fransız bayrağının renklerinden alan üçlemenin diğer iki filmi ise, Üç Renk: Beyaz ve Üç Renk: Kırmızı'dır.

Üçlemenin ilk filmi olan Üç Renk: Mavi, Fransız devriminin dayandığı temellerden 'özgürlük' temasını ele almaktadır.

Filmde, bir kaza sonucu kızını ve besteci olan kocası Patrice de Courcy'yi yitiren Julie'nin yaşama tutunma çabası anlatılmaktadır. İlkin ailesinin yokluğuna dayanamayan Julie intihara yeltense de, daha sonra bakış açısını değiştirip, kocasının ölümü nedeniyle yarım kalan bir bestesi üzerinde çalışmaya ve onu tamamlamaya karar verir.Genç kadın, dünü bırakıp yarına bakmak isteyecek, yeniden kendi ayakları üzerinde durmaya çalışacak nihayetinde hem kendi kendisiyle; hem de geçmişten kalan, hiç söylenmemiş ve su yüzüne çıkmamış gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalacaktır. Özgürlüğe giden yol çetindir.

Avrupa Birliği'nin kuruluşunu kutlama amacını taşıyan bu bestenin tamamlanmaya çalışılması sürecinde, eski çevresinden ve arkadaşlarından kopar ve besteci kocasının sağlığında yardımcısı olan Olivier Benoit ile yakınlaşır.
Rekopis znaleziony w Saragossie 1965 full hd izle 720p izle

Zaragoza'da Bulunmuş El Yazması - Rekopis znaleziony w Saragossie (1965)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Wojciech Has
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Fantastik, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Elzbieta Czyzewska, Iga Cembrzynska, Zbigniew Cybulski

Polonyalı yazar Jan Potocki’nin Türkçe’ye de çevrilmiş romanından uyarlanan film, Napolyon Dönemi’nde bir savaş esnasında, Zbigniew Cybulski tarafından canlandırılan ana karakterin bir el yazması bulmasıyla başlayan olayları takip eder. Film, göz alıcı bir siyah beyaz görsellikle desteklenen masalsı atmosferi, hikaye içinde hikaye şeklinde özetlenebilecek yapısıyla kusursuz bir uyum göstererek seyircinin de bu rüya içinde kaybolmasını sağlıyor. Çekildiği dönemin ardından neredeyse unutulan bu gerçeküstücü epik, bugünkü kült statüsünü Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola tarafından keşfedilip, batılı seyircilerle buluşturulmasına borçlu. Bu iki ustaya ek olarak Luis Bunuel, David Lynch, Neil Gaiman gibi isimlerin de filmin hayranları arasında bulunduğunu belirtmekte fayda var.
Loving Vincent 2017 full hd izle 720p izle

Loving Vincent (2017)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 34 dakika


  


Yönetmen: Dorota Kobiela
Ülke: İngiltere, Polonya
Tür: Animasyon, Biyografi, Suç
Vizyon: 29 Aralık 2017
Oyuncular: Douglas Booth, Josh Burdett, Holly Earl, Robin Hodges, Chris O'Dowd, John Sessions, Helen McCrory

Sanat dünyasında önemli bir yere sahip 1853 - 1890 seneleri arasında yaşamış Hollandalı tanınmış ressam Vincent Willem van Gogh'un hayatı ve gizemli ölümünün biyografik hikayesi anlatılıyor.

Van Gogh gençliğini bir sanat simsarlığı firmasında çalışarak geçirmiş, kısa süren bir öğretmenlik tecrübeninden sonra da Belçika'da yoksul bir madenci kasabasında misyoner olmuştur. Resim kariyerine 1880'den sonra başlamıştır. Başlangıçta koyu ve kasvetli renklerle çalışan Van Gogh, Paris'te tanıştığı izlenimcilik ve yeni izlenimcilik akımlarının tesiriyle canlı renklere geçmiş; Güney Fransa'da geçirdiği müddet zarfında da bugün yaygın olarak tanınan kendine mahsus resim tarzını geliştirmiştir.

Van Gogh, hayatının son on senesi süresince takriben 900 suluboya/yağlıboya resmi ve 1100 karakalem çalışması üretmiş, en tanınmış yapıtlarını ise ömrünün son iki seneninde yapmıştır. Eserleri arasında Dr. Gachet'nin Portesi ($ 82,54 milyon), Sakalsız Otoportre ($ 71,5 milyon) L'Allée des Alyscamps ($ 66,3 milyon) gibi ücretlere alıcı bulabilmiştir. 1888'de ressam Paul Gauguin ile arkadaşlığının bozulması üzerine sol kulağının bir bölümünü kesmiş, gittikçe kötüleşen gizemli ruhsal hastalığı neticeninde kendini göğsünden vurarak hayatına kıymıştır.
Camera Buff 1979 full hd izle 720p izle

Amatör - Camera Buff (1979)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    

  


Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Ewa Pokas, Jerzy Stuhr, Malgorzata Zabkowska

Dünya sinemasının önemli yönetmenlerinden biri olan Krzysztof Kieslowski’nin vizöründen Moskova Uluslararası Film Festivali Büyük Ödülü ve Fibresci’ye layık görülen “Amatör” adlı film ekrana geliyor. Yapımda Jerzy Stuhr ve Tadeusz Huk rol alıyor. Sıradan bir işçi olan Filip, ilk çocuğunun doğumu öncesinde onu filme çekebilmek için bir kamera alır. Ancak bir süre sonra bu kamera hayatını değiştirir. Kendini film çekmenin büyüsüne kaptıran Filip, kısa sürede başarı ve ün kazanır, ama elindekileri de yavaş yavaş kaybetmeye başlar…
Ashes and Diamonds 1958 full hd izle 720p izle

Küller Ve Elmaslar - Ashes and Diamonds (1958)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    

  


Yönetmen: Andrzej Wajda
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Savaş
Vizyon:
Oyuncular: Adam Pawlikowski, Waclaw Zastrzezynski, Zbigniew Cybulski

Polonya'da Nazi işgalcilere karşı bir zamanlar zorunlu olarak işbirliği yapmış olan Milliyetçi güçlerin ve Komünistlerin aralarındaki bu ittifakın artık çatırdamaya başladığı 2. Dünya Savaşı'nın son günlerinde, taşralı Milliyetçi bir militan olan Maciek (Zbigniew Cybulski), etkili bir Komünist lideri öldürmekle görevlendirilir. Görevi sırasında kaldığı otelde hayata dair farklı şeyler hissetmeye başlar, bir seçim yapıp sonuçlarına da katlanmak zorunda kalacaktır. Akademi Onur Ödülü ile ödüllendirilmiş Polonyalı yönetmen Andrzej Wajda'nın yönettiği filmin senaryosunu 1948 tarihli aynı adlı kendi romanından Jerzy Andrzejewski uyarlayıp yazmıştır. Filmin adı, filmin kahramanının bombardımanda yıkılmış bir kilisenin duvarında gördüğü 19. yy'da yaşamış Polonyalı şair Cyprian Norwid'a ait bir şiirden gelmektedir. Şiirin dizelerinde, kömürün yüksek ısı ve basınç altında elmasa dönüşmesi olgusuna bir gönderme yapılmaktadır. Ashes and Diamonds - Küller Ve Elmaslar 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Trois couleurs: Blanc 1994 full hd izle 720p izle

Üç Renk: Beyaz - Trois couleurs: Blanc (1994)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 31 dakika


  Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Ülke: Fransa, Polonya, İsviçre
Tür: Komedi, Dram, Gizem
Vizyon: 6 Ocak 1995
Oyuncular: Zbigniew Zamachowski, Julie Delpy, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Aleksander Bardini, Grzegorz Warchol, Cezary Harasimowicz

Üç Renk Mavi'den sonra üçlemenin ikinci filmi olan Üç Renk: Beyaz'da Fransız devriminin ideallerinden olan 'toplumsal eşitlik' konu edilmektedir.

Bu filmde, Kırmızı ve Mavi'deki melankolik ve içe dönük karakterlerden farklı olarak, Polonyalı Karol Karol adlı film kahramanının dışa dönük kişiliğini, yaşamla mücadelesi, üzüntüleri ve öç alma çabası görülür.

Filmin başında havaalanında gelen yolcu bölümünde bavulunu bekleyen yolcu sahnesinden hemen sonra, Karol, artık onu sevmeyen karısının açtığı boşanma davası nedeniyle mahkeme salonunda izlenir. Karol, yalnızca karısını değil, karısıyla ortak olduğu güzellik salonunu da yitirmiş ve beş parasız kalmıştır. Artık bir dilenci konumuna düşen Karol, Paris metrosunda para kazanmak için müzik yaparken kendisi gibi Polonyalı olan Mikołaj'la tanışır. Karol her şeyini yitirmiş biri olarak mücadele verirken, Mikołaj ise zengin biriyle evlidir, başarılıdır, ama intiharı düşünmektedir. Karol, Mikołaj'ın yardımıyla Polonya'ya döner ve iş bulur. Mikołaj, daha sonra Karol ile Varşova'da metroda karşılaşır ve kendisini öldürmesini ister. Karol onu öldürmez, hatta ikisi birlikte ortak iş kurarlar.

Film, Karol'un Fransa'da çaresizliğini ve parasal olarak düştüğü kötü durumu anlatan siyasal bir altmetne sahiptir. Kieślowski, her ne kadar anayurdu Polonya'daki sosyalist yönetimin çöküşünü ilk başlarda sevinçle karşılamışsa da, sonrasında ortaya çıkan tabloya göre, kapitalist sistemin getirdiği serbest pazar ekonomisinde insanların düştüğü durumu da hoşnutlukla karşılamamıştır ve bu film de aslında bu temayı işlemektedir.

Bütün bunların üzerine eklemek gerekirse; yönetmen üçlemenin bu bölümünde gücün önemini de vurguluyor; güç kimdeyse onun istekleri oluyor. En başta garip bir adam olan Karol'un zengin olduktan sonra her şeye hatta eski karısına bile hükmettiğini görebiliyoruz. Fakat Karol en sonunda eski karısından gördüğü acımasız davranışların öcünü alırcasına çekip gider.
Wolyn 2016 full hd izle 720p izle

Hatred - Wolyn (2016)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 30 dakika


  


Yönetmen: Wojciech Smarzowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 1 Ekim 2016
Oyuncular: Michalina Labacz, Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Adrian Zaremba, Izabela Kuna, Jacek Braciak, Maria Sobocinska

Film, son zamanlarda Ukrayna ile Polonya arasında tartışmalı bölge olan Volhynia'da yaşanır. Polonyalı ve Ukraynalıların beraber yaşadığı bir köyde Zosia isimli Polak bir genç kız; Ukraynalı Petro'yu sevmesine karşın ailesi tarafından dul ve zengin bir Polonyalı ile evlenmeye zorlanır. Yaşadığı zorluklara, 2. Dünya Savaşı ile bölgede yükselen etnik çatışmalar da eklenir ve Zosia'nın bu süreçteki hayata tutunma mücadelesi ele alınır.
Nóz w wodzie 1962 full hd izle 720p izle

Sudaki Bıçak - Nóz w wodzie (1962)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Polonya
Tür: Dram
Vizyon: 9 Mart 1962
Oyuncular: Leon Niemczyk, Jolanta Umecka, Zygmunt Malanowicz, Anna Ciepielewska, Roman Polanski, Stanislaw Zylewicz

Polonyalı bir çift, Andrzej ve Krystyna, yolda karşılaştıkları genç bir otostopçuyu tekne gezisine davet eder. Suya açıldıktan sonra, Andrzej, Krystyna'yı etkilemek için yakışıklı genci aşağılamaktan kendini alamaz ve hoşnutsuz kadın, kendine aşırı güvenen adam ve yakışıklı yabancı arasında cinsel gerilimi yüksek bir güç, sınıf ve kıskançlık didişmesi başlar.

Polanski'nin Polonya yapımı ilk ve tek filmi olan Sudaki Bıçak, En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a aday gösterilmişti.
Róza 2011 full hd izle 720p izle

Roza - Róza (2011)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 30 dakika


  


Yönetmen: Wojciech Smarzowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 9 Haziran 2011
Oyuncular: Marcin Dorocinski, Kinga Preis, Marian Dziedziel, Edward Linde-Lubaszenko, Eryk Lubos

İkinci Dünya Savaşı sona ermiş ve bir sınır bölgesi olan Mazurya yıllar süren Alman işgalinin ardından Polonya topraklarına geri katılmıştır. Roza’nın tesellisi, yıkımı ve ölümü geride bırakmak isteyen yaralı asker Tadeus olur. Geri dönen Polonyalılar Alman kocası yüzünden Roza’yı hor görmektedir. Tadeus ise onun yılmayan ruhuna vurulmuştur. Aralarında oluşan koruyucu bağ giderek duyarlı bir aşka dönüşür.
Danton 1983 full hd izle 720p izle

Danton (1983)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 16 dakika


  Yönetmen: Andrzej Wajda
Ülke: Fransa, Polonya
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 12 Ocak 1983
Oyuncular: Gérard Depardieu, Wojciech Pszoniak, Anne Alvaro, Roland Blanche, Patrice Chéreau, Emmanuelle Debever, Krzysztof Globisz

Robespierre'in önderliğinde Halk Koruma Komitesi bir çok infaza sebep olmuş ve ülkede terör estirmiştir. Bunu öğrenen Danton ülkesinin geri çekilmesinden dolayı Paris'e 1973 Kasımında geri dönmüştür. Arkasına halkın da desteğini alan Danton daha önceki müttefikleriyle çatışmaya girer. Ancak Robespierre, Danton ve yandaşlarını yakalayarak devrim mahkemesi öncesi giyotinle idam etmeye çalışır.

Yönetmen Andrzej Wajda, oyuncu Gérard Depardieu ve devrim filmi Danton birçok ülkede ödül almıştır.
Sexmission 1984 full hd izle 720p izle

Seksmisja - Sexmission (1984)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Juliusz Machulski
Ülke: Polonya
Tür: Bilim Kurgu, Komedi, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Bozena Stryjkówna, Jerzy Stuhr, Olgierd Lukaszewicz

İki bilimadamı bir deneye katılmaya gönüllü olur. Bir dondurucuya kapatılıp uyutulurlar. Sadece üç yıl için ama bir yanlışlık olur ve orada unutulurlar. Ta ki 50 sene sonra hatırlanana kadar. Bu arada korkulan olmuş 3. Dünya Savaşı çıkıp bir nükleer felaket olmuştur. Neyse ki insanlar iyidir, fakat erkekler kısır kalmıştır. Tabi bizim 50 yıl öncesinden gelen iki kahramanımızı zor bir görev beklemektedir. Bir distopya filmi Sexmission - Seksmisja altyazılı izle meniz için sizlerle..
Roza 2011 full hd izle 720p izle

Roza (2011)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Wojciech Smarzowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Agata Kulesza, Malwina Buss, Marcin Dorocinski

İkinci Dünya Savaşı sona ermiş ve bir sınır bölgesi olan Mazurya yıllar süren Alman işgalinin ardından Polonya topraklarına geri katılmıştır. Roza'nın tesellisi, yıkımı ve ölümü geride bırakmak isteyen yaralı asker Tadeus olur... Geri dönen Polonyalılar, Alman kocası yüzünden Roza'yı hor görmektedir. Tadeus ise onun yılmayan ruhuna vurulmuştur. Aralarında oluşan koruyucu bağ giderek duyarlı bir aşka dönüşür...Roza 720P görüntü kalitesinde izle meniz için sizlerle..
Kongen av Bastøy 2010 full hd izle 720p izle

Şeytan Adasının Kralı - Kongen av Bastøy (2010)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Marius Holst
Ülke: Norveç, Fransa, İsveç, Polonya
Tür: Dram, Aksiyon
Vizyon: 17 Aralık 2010
Oyuncular: Stellan Skarsgård, Benjamin Helstad, Kristoffer Joner, Trond Nilssen, Morten Løvstad

Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan film, Norveç'in Bostoy adasındaki ıslahevinde geçiyor. Reşit olmayan, genç suçluların tutulduğu bu hapishanede müdür ve gardiyanlar sadistlik derecesinde oğlan çocuklarına işkence yapmakta, onları ucuz iş gücü niyetiyle kullanmaktadırlar. Fakat 17 yaşındaki Erling'in bu işkence dolu delikte köle olmaya hiç niyeti yoktur. Kaçmak için elinden geleni ardına koymaz ve baskılara karşı genç mahkumlar arasında isyan çıkartmayı başarır.

Norveç yapımı film 2011 Amanda Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Müzik ve En İyi Yardımcı Erkek oyuncu dallarında da ödüle layık görülmüştü. Avrupa'da pek çok festival de gezen yapım genç oyuncu Benjamin Helstad'a 2011 Edinburg Film Festivali'nde En İyi Yeni Oyuncu Ödülü getirmişti. Başrollerde Helstad'ın yanı sıra, Stellan Skarsgård ve Kristoffer Joner'ı seyrettiğimiz film 31. İstanbul Film Festivali kapsamında Dünya Festivallerinden bölümünde gösterildi...
The Dark House  Dom zly 2009 full hd izle 720p izle

Karanlık Ev - The Dark House Dom zly (2009)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Wojciech Smarzowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Arkadiusz Jakubik, Kinga Preis, Marian Dziedziel

Filmin öyküsü iki farklı zamanda paralel olarak ilerliyor. İlki 1978'in bir sonbahar gecesinde başlıyor. Edward Srodon bir zooteknikerdir (hayvan bilimci) ve bazı şanssızlıklar neticesinde Bieszczady dağlarının eteğindeki Dziabas ailesine ait çiftlik evinde geceyi geçirmek zorunda kalır. Ev sahipleri ve konuk arasında başta oluşan güvensizlik ortamı ilerleyen saatlerde kaçak içki konusuyla bozulmakla kalmaz samimi bir dostluğa dönüşür. Fakat, ortak iş yapma planları, şehvet ve tutku şaşırtıcı ve trajik olayları doğuracaktır. İkincisi ise karlı bir kış gününde sıkıyönetim altındaki Polonya'da başlar. Teğmen Mroz dört yıl önce gerçekleşen birden fazla cinayet davasını çözmeye çalışırken aynı zamanda cinayet mahallini ziyaret eden Sivil Komiser, savcı ve polislerle uğraşmak zorundadır. Bu sırada elindeki baş şüpheliye dört yıl önce olayların nasıl gerçekleştiğine dair tatbikat yaptırmaktadır, o kişi ise Edward Srodon'dur... The Dark House - Dom zly - Karanlık Ev 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Ida 2013 full hd izle 720p izle

Ida (2013)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Pawel Pawlikowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik

1960'lı yılların Polonya'sında geçen hikaye, inanç ve din kavramlarını tutkuyla keşfeden ve kendini Tanrı'ya adayarak rahibe olmaya karar veren Anna'nın hikayesini ele alıyor. Genç kadın, yıllardır hazırlığını yaptığı rahibelik yemini etmeye çok az bir süre kala ailesiyle ilgili büyük bir sırra vakıf olur. Polonya'daki Nazı İstilası sırasında tüm ailesini kaybeden Anna, parçaları birleştirip yıllardır kurduğu hayalin sona erişine tanık olur. İnandığı ve savaştığı değerler bilmediği geçmişinin ortaya çıkmasıyla değişime uğradığında, Anna kendini büyük bir boşluğun tam ortasında bulur. Özellikle görselliğiyle dikkat çeken Ida, Polonya asıllı İngiliz sinemacı Pawlikowski’nin ülkesinde çektiği ilk film.
The Ark 2007 full hd izle 720p izle

The Ark (2007)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    

  


Yönetmen: Grzegorz Jonkajtys
Ülke: Polonya
Tür: Animasyon, Bilim Kurgu, Kısa Film
Vizyon:
Oyuncular:

Bilinmeyen bir virüs türü, insan nüfusunun azımsanmayacak bir kısmını telef etmiştir. Hastalığın niteliğinden ötürü, sağ kalan kişilerin denize açılarak kaçmaktan başka çareleri kalmamıştır. Heybetli gemilerin eşliğinde, ıssız toprakları bulabilmek adına yola koyulurlar. Tek kişinin öncülüğünde, toplu göç başlamıştır... The Ark 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle.. Ömür bir yürür gölge; zavallı bir kukla ki sahnede salınıp çırpınarak saatini dolduruyor, sonra bir daha adı duyulmuyor. Bir aptalın anlattığı bir masal bu; sırf gürültü, patırtı; bir anlama geldiği de yok. William Shakespeare
Aftermath  Poklosie 2012 full hd izle 720p izle

Hasattan Sonra - Aftermath Poklosie (2012)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    

  


Yönetmen: Wladyslaw Pasikowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Ireneusz Czop, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski

II. Dünya Savaşı dönemindeki Nazi zulmünü gündemde tutan filmlere bir yenisi daha eklendi. "Poklosie" adlı film vizyona girdiği Polonya'da polemiklere sebep oldu. Film Polonya'nın Jedwabne köyünde Nazilerle işbirliği yapan Leh köylülerin Yahudi komşularını öldürmelerini konu alıyor. Yapımcı Dariusz Jablonski tarihi gerçekliğin ortaya konmasını istediklerini söylüyor: "Önemli olan bunun Polonya'nın yüzde biri, daha azı ya da daha fazlası tarafından işlenmiş olması değil. Önemli olan ne olduğunu öğrenmemiz. Çünkü Polonyalıyız ve kendi tarihimizle yüzleşmekten korkmamalıyız." "Poklosie"'de 1990'dan sonra ülkede komünist rejimin çökmesinin ardından köyü Jedwabne'ye dönen bir Polonyalının bu katliamı ve babasının da katıldığını öğrenmesi sonrasında gelişen olaylar anlatılıyor. Senaryo, tarihçi Jan Gross'un 2001 yılında yayınladığı "Jedwabne Yahudilerinin yok edilmesi" adlı kitapta anlatılan olayları çıkış noktası olarak kabul ediyor. Ancak film ve kitap muhalefetteki Hak ve Adalet Partisi tarafından ayrımcılık yapmak ve tarihi gerçekleri çarpıtmakla suçlandı: "Filmin gerçekle yakından uzaktan alakası yok. Fantezi ya da bilim-kurgu filmleri de böyle çekilir. Eğer bir filmde tarihteki kişilere yer verilecekse gerçeklere asgari saygı gösterilmesi gerekir." (Arkadiusz Czartoryski/milletvekili) Aftermath - Poklosie - Hasattan Sonra 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Imagine 2012 full hd izle 720p izle

Hayallerin Ötesinde - Imagine (2012)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    

  


Yönetmen: Andrzej Jakimowski
Ülke: Polonya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Alexandra Maria Lara, Edward Hogg, Melchior Derouet

Özgürce hareket edebilmek aynı zamanda şiirsel olabilir mi? Lizbon´da görme engelliler için hizmet veren tanınmış bir klinikte eğitmen olarak işe başlayan Ian, bir grup hastaya ücretsiz mekânsal oryantasyon eğitimi vermektedir. Ian dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş, umutla dolu genç yetişkinlerden ve çocuklardan oluşan hastalarının güvenini çabucak kazanır... Ancak, başarılı olduğu kadar sıra dışı yöntemleri idareciler tarafından fazla zorlayıcı bulunur ve profesyonelce davranmamakla suçlanır. Andrzej Jakimowski´nin 2007´nin bol ödüllü hit filmi Tricks´in ardından gelen bu üçüncü filmi dünyanın gerçekte nasıl olduğunu keşfe çıkıyor..
The Way Back 2010 full hd izle 720p izle

Özgürlük Yolu - The Way Back (2010)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 13 dakika


  Yönetmen: Peter Weir
Ülke: ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Polonya
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Vizyon: 24 Haziran 2011
Oyuncular: Dragos Bucur, Colin Farrell, Ed Harris, Alexandru Potocean, Saoirse Ronan, Gustaf Skarsgård, Mark Strong, Jim Sturgess

Film esirler, hayatta kalmak ve yalnızlık üzerine bir İkinci Dünya Savaşı öyküsü.
National Geographic Entertainment?ın ortak yapımcılığını üstlendiği Özgürlük Yolu, bir Sovyet esir kampından kaçarak kışın ortasında Sibirya?dan Hindistan?a altı bin km yürüyen bir grup esiri izliyor. Polonyalı genç Janusz, kendine ?Bay Smith? adını takmış alaycı Amerikalı Zoran ve dövmeli gangster Valka?dan oluşan bu gruba daha sonra Irena adlı bir mülteci de katılır. Başlarına ödül konmuş olan ekip önce ıssız Sibirya?yı, ardından Gobi Çölü?nün uçsuz bucaksız düzlüklerini ve son olarak Himalayalar?ı aşmak mecburiyetinde kalacaktır.
Poklosie 2012 full hd izle 720p izle

Hasattan Sonra - Poklosie (2012)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 47 dakika


  


Yönetmen: Wladyslaw Pasikowski
Ülke: Polonya, Rusya
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon: 9 Mayıs 2012
Oyuncular: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska, Jerzy Radziwilowicz

II. Dünya Savaşı dönemindeki Nazi zulmünü gündemde tutan filmlere bir yenisi daha eklendi. "Poklosie" adlı film vizyona girdiği Polonya'da polemiklere sebep oldu.

Film Polonya'nın Jedwabne köyünde Nazilerle işbirliği yapan Leh köylülerin Yahudi komşularını öldürmelerini konu alıyor. Yapımcı Dariusz Jablonski tarihi gerçekliğin ortaya konmasını istediklerini söylüyor: "Önemli olan bunun Polonya'nın yüzde biri, daha azı ya da daha fazlası tarafından işlenmiş olması değil. Önemli olan ne olduğunu öğrenmemiz. Çünkü Polonyalıyız ve kendi tarihimizle yüzleşmekten korkmamalıyız."

Senaryo, tarihçi Jan Gross'un 2001 yılında yayınladığı "Jedwabne Yahudilerinin yok edilmesi" adlı kitapta anlatılan olayları çıkış noktası olarak kabul ediyor. Ancak film ve kitap muhalefetteki Hak ve Adalet Partisi tarafından ayrımcılık yapmak ve tarihi gerçekleri çarpıtmakla suçlandı: "Filmin gerçekle yakından uzaktan alakası yok. Fantezi ya da bilim-kurgu filmleri de böyle çekilir. Eğer bir filmde tarihteki kişilere yer verilecekse gerçeklere asgari saygı gösterilmesi gerekir." (Arkadiusz Czartoryski / Milletvekili)

Dikkat çekici bir gişe başarısı yakalayan "Poklosie", benzeri bir dönem filmi yapılana kadar Polonya'nın gündemindeki yerini koruyacak gibi görünüyor.

Not: Solunden'in gönderdiği özetteki sürprizbozan kısımlar çıkartılıp, yeniden gönderilmiştir.
In Darkness 2011 full hd izle 720p izle

Karanlıkta Kalanlar - In Darkness (2011)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 25 dakika


  Yönetmen: Agnieszka Holland
Ülke: Polonya, Almanya, Kanada
Tür: Dram, Savaş, Savaş
Vizyon: 2 Eylül 2011
Oyuncular: Robert Wieckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Herbert Knaup

Polonya’da, kimsenin kimseye güvenmediği, fakirlerin kendilerinden daha fakirlerden çaldığı Nazi işgali altındaki Lvov’da lağım işçiliği ve küçük çapta hırsızlık yapan Leopold Socha’nın hikâyesini anlatıyor. Lağımda, aralarında iki küçük çocuğun da olduğu bir grup Yahudiyle karşılaşan Leopold, onları bir ücret karşılığında saklamayı kabul eder. Basit bir iş anlaşması olarak başlayan olaylar, hepsinin 14 aylık yoğun tehlike döneminde kesin olan ölümlerini atlatma çabalarından dolayı beklenmedik bir hal alır.
La Vénus à la fourrure 2013 full hd izle 720p izle

Kürklü Venüs - La Vénus à la fourrure (2013)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Polonya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric, Laura Weissbecker

Güzel ve seksi bir oyuncu, bir yönetmeni yeni projesinde kendisini oynatması için ikna etmeye çalışır. Ama bunun için kullandığı metodlar sıra dışıdır. Hedefe giden her yol mübahtır. Avusturyalı yazar Leopold von Sacher-Masoch´un 1870 yılında basılan dünyaca meşhur romanı Venus in Furs´un yeni bir uyarlaması olan yapımın yönetmen koltuğunda bu sefer Polonyalı sinemacı Roman Polanski oturuyor. Filmin baş rollerinde ise Emmanuelle Seigner ve Mathieu Amalric yer almaktadır.
In the Shadow 2012 full hd izle 720p izle

Gölgede - In the Shadow (2012)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 46 dakika


  Yönetmen: David Ondricek
Ülke: Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 1 Ağustos 2012
Oyuncular: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Sona Norisová, Jirí Stepnicka, David Svehlík

Eski Çekoslavakya’da 1950’li yıllarda polis şefi Hakl bir mücevher soygununu soruşturur. Açılmış bir kasa dairesi soyguncunun bulunmasını sağlar. Ama basit bir dava gibi görünen bu olay, bir süre sonra karmaşıklaşmaya başlar. Davadan çekilmesi istenince, araştırmalarına kendi başına devam eder. Araştırmaları sonucunda kendisini kritik bir noktada bulur. Ailesinin hayatını kurtarmak için kendisinden daha güçlü bir düşmanı yenmek zorundadır.
Carnage 2011 full hd izle 720p izle

Acımasız Tanrı - Carnage (2011)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 20 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Almanya, Polonya, İspanya
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 16 Aralık 2011
Oyuncular: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly, Elvis Polanski

Çocuk parkında birbiriyle kıyasıya dövüşen iki haşarı çocuk... Sıradan görünen bir kavgayı, ebevyenler bir ev davetiyle modern biçimde çözmeye ve tatlıya bağlamaya çalışır. Fakat ilk başta medeni biçimde konuşarak sorunu çözmeye çalışsalar da, sonrasında işler sarpa sarar ve herkesin birbirinden sakladığı foyası meydana çıkar. Hiç kimse küçük çaplı bu 'katliamdan' kaçamaz...
Fransız oyun yazarı Yasmina Reza'nın Tony Ödüllü "The God Of Carnage" adlı tiyatro oyunundan uyarlanan yapım, 11 yaşında iki çocuğun okulda kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmanın doğurduğu ilginç olayları konu alan bir kara-komedi olarak nitelendiriliyor.
Oscar Ödüllü oyuncularından oluşan kadroyu (Kate Winslet, Christoph Waltz, Jodie Foster, John C. Reilly) Polonyalı sinemacı Roman Polanski yönetiyor...
Oyun ülkemizde İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından Vahşet Tanrısı ismiyle oynanmıştı.
Jack Strong 2014 full hd izle 720p izle

Jack Strong (2014)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 8 dakika


  Yönetmen: Wladyslaw Pasikowski
Ülke: Polonya
Tür: Aksiyon, Biyografi, Suç, Dram, Gizem, Savaş
Vizyon:
Oyuncular: Marcin Dorocinski, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Dimitri Bilov, Dagmara Dominczyk, Oleg Maslennikov, Krzysztof Pieczynski

Soğuk savaş döneminde Polonya ordusundan üst düzey Albay nükleer savaşı önlemek adına karşılıksız şekilde NATO güçlerine casusluk yapmaya karar verir. Bir çok önemli bilgiyi sızdırır. Yakalanacağını anladığında ülkeden çıkarılmasını talep eder.
Jestem morderca 2016 full hd izle 720p izle

I'm a Killer - Jestem morderca (2016)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 57 dakika


  


Yönetmen: Maciej Pieprzyca
Ülke: Polonya
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 1 Kasım 2016
Oyuncular: Miroslaw Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Poplawska, Piotr Adamczyk, Karolina Staniec, Tomasz Wlosok

1970'lerde Polonya'da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenen film, polis örgütünün başına geçen genç bir polisin, kadınları avlayan Silezya Vampiri olarak adlandırılan bir seri katilin peşine düşmesini konu alıyor.
Powidoki 2016 full hd izle 720p izle

Ardıl Görüntü - Powidoki (2016)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Andrzej Wajda
Ülke: Polonya
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 1 Ocak 2017
Oyuncular: Boguslaw Linda, Aleksandra Justa, Bronislawa Zamachowska, Zofia Wichlacz, Krzysztof Pieczynski, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski

Polonya’nın Oscar adayı Ardıl Görüntü, komünist rejimin toplumsal bellekten silmeye çalıştığı "modern resim sanatının mesihi" Wladyslaw Strzeminski’nin hayatından bir kesiti anlatıyor. II. Dünya Savaşı sonrasında Strzeminski, Komünist Parti baskısına boyun eğmeyi reddedince öğrencilerinin desteğine rağmen sefalete sürüklenir. Wajda’ya göre Ardıl Görüntü, "eğilmeyen, kararlarının arkasında duran, kendini tamamiyle sanata adamış bir adamın portresi."
Katyn 2007 full hd izle 720p izle

Katyn Katliamı - Katyn (2007)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    

  


Yönetmen: Andrzej Wajda
Ülke: Polonya
Tür: Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Andrzej Chyra, Artur Zmijewski, Maja Ostaszewska

Filmde, 1940 yılında dönemin Sovyet gizli polisi tarafından, Stalin’in emriyle sosyalist ideolojiye sahip olmadıkları için 22.000 Polonyalı'nın başlarına tek kurşun sıkılarak öldürülmesiyle sonuçlanan olay anlatılmaktadır. Bu katliamda öldürülenler arasında Andrzej Wajda'nin babası da bulunmaktadır. Film 2008 yılında oskara aday olmuştur. Katyn - Katyn Katliamı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Uklad zamkniety 2013 full hd izle 720p izle

Kapalı Devre - Uklad zamkniety (2013)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 40 dakika

Yönetmen: Ryszard Bugajski
Ülke: Polonya
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Vizyon: 5 Nisan 2013
Oyuncular: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Zoladkowicz, Robert Olech, Przemyslaw Sadowski, Magdalena Kumorek, Monika Kwiatkowska

Üst düzey teknolojiyle elektronik aletler üreten bir fabrika kuran üç işadamı, bir grup savcı vasıtası ile düzmece delillerle hapse atılır.

Gerçek olaylardan esinlenen “The Closed Circuit”, merak uyandırıcı ve güçlü oyunculuklara sahip bir siyasi gerilim filmidir. Film, bazı hırslı yeni girişimcilerin, şehrin kemikleşmiş güçlerinin entrikalarına kurban gittiği Polonya’nın Gdansk şehrindeki hırsları ve yozlaşmaları konu alıyor..
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008 full hd izle 720p izle

Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan - The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 2 saat 30 dakika


  Yönetmen: Andrew Adamson
Ülke: ABD, Polonya, Slovenia, Çek Cumhuriyeti
Tür: Aksiyon, Macera, Aile
Vizyon: 11 Temmuz 2008
Oyuncular: Ben Barnes, Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell, Sergio Castellitto, Peter Dinklage

Narnia?nın büyülü dünyasında zaman bizim dünyamızdan daha hızlı akmaktadır. Bu nedenle İngiltere?deki tren istasyonundan hareket eden Pevensey kardeşler (Peter, Susan, Edmund ve Lucy) kendilerini bir sonraki durak olan Büyücü Kral Mirax?ın hüküm sürdüğü adada bulurlar. Şeytani ruhlu bu acımasız kralı devirebilmek, Narnia?nın eski güzel günlerini geri getirebilmek için adanın genç prensi Caspian ve güçlü Aslan?la ittifak yaparlar.
Antichrist 2009 full hd izle 720p izle

Deccal - Antichrist (2009)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 48 dakika

Yönetmen: Lars von Trier
Ülke: Danimarka, Almanya, Fransa, İsveç, İtalya, Polonya
Tür: Dram, Korku
Vizyon: 11 Haziran 2010
Oyuncular: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg, Storm Acheche Sahlstrøm

Cannes Film Festivalinin olay yaratan filmi Antichrist, Çocukları öldükten sonra yaşadıkları acıyı unutmaya çalışan bir çiftin orman kulübesine gitmesiyle herşeyin daha da kötüleşmesini ve gelişen garip olayları anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Lars von Trier var...
The Congress 2013 full hd izle 720p izle

Son Şans - The Congress (2013)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Ari Folman
Ülke: İsrail, Almanya, Polonya, Lüksemburg, Fransa, Belçika
Tür: Animasyon, Dram, Bilim Kurgu
Vizyon: 30 Mayıs 2014
Oyuncular: Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Danny Huston, Sami Gayle

Robin Wright'ın canlandıracağı eski bir aktris, Hollywood'da bir film stüdyosuna bütün dijital haklarını devreder. Stüdyo oyuncudan aldığı bu bilgiyi ona benzeyen genç bir dijital aktris yaratmakta kullanır. Sözleşme gereği bir daha asla oyunculuk yapamayacak olan Wright'ın ve onun kopyasıyla yaratılan ve her çeşitli rolde oynamaya başlayan yeni dijital aktrisin geriye dönüşlerle anlatılacak hikâyesi, yer yer canlı aksiyon yer yer ise animasyon şeklinde karşımıza çıkacak.

Film, 3D ve hologram teknolojilerinin egemen olmaya başladığı dünyamızda dijital geleceğin toplumu ve dünyamızı nasıl şekillendirebileceğini masaya yatıracak. Beşir'le Waltz'in yönetmeni Ari Folman'ın Polonyalı bilim kurgu yazarı Stanislaw Lem'in "The Futurological Congress" isimli kitabından beyazperdeye uyarlanan yapımın başrollerini Robin Wright, Kodi Smit-McPhee, Paul Giamatti ve Danny Huston paylaşıyor...
Zjednoczone stany milosci 2016 full hd izle 720p izle

Aşk Birleşik Devletleri - Zjednoczone stany milosci (2016)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 46 dakika


  


Yönetmen: Tomasz Wasilewski
Ülke: Polonya, İsveç
Tür: Dram
Vizyon: 1 Mart 2017
Oyuncular: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Tyndyk, Andrzej Chyra, Lukasz Simlat

Doksanlar Polonya'sında 4 kadının mutsuzluklarından kaçmaya çalışma ve hayatlarında ihtiras ve sevgi arama hikâyesi. Polonya sinemasının yeni neslinin öne çıkan yönetmenlerinden Tomasz Wasilewski, 3. uzun metrajlı filmi olan Aşk Birleşik Devletleri´nde eski yerel güzellik kraliçesi, bir okul müdürü, Filmin görüntü yönetmenliğini ise 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün; Tepelerin Ardında, Sislerin İçinde gibi başarılı filmlerle tanınan Romanyalı Oleg Mutu üstleniyor.
(NOT: +18 sahneler mevcut.)
Essential Killing 2010 full hd izle 720p izle

Ölümüne Kaçış - Essential Killing (2010)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 23 dakika


  Yönetmen: Jerzy Skolimowski
Ülke: Polonya, Norveç, İrlanda, Macaristan
Tür: Gerilim, Savaş
Vizyon: 22 Temmuz 2011
Oyuncular: Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner, Zach Cohen, Iftach Ophir, Nicolai Cleve Broch, Stig Frode Henriksen, DJ Lubel

Afganistan?da Amerikalı askerler tarafından yakalanan Mohammed (Vincent Gallo), Avrupa?da bilinmeyen bir yerdeki bir cezaevine gönderilir. Bindirildiği araç kaza yapınca özgürlüğüne kavuşur ve evi olarak bildiği çölden kilometrelerce uzakta, kar altındaki ormanda kaçmaya başlar.Resmen var olmayan bir ordu tarafından acımasızca izlenen Mohammed, yaşamda kalmak için öldürmekten başka çaresi kalmadığını görür. Film boyunca tek bir söz dahi etmeden fiziksel olarak epey güç bir rolün altından kalkan Vincent Gallo, bu rolüyle geçen seneki Venedik Film Festivali?nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne uzanmıştı...
Na granicy 2016 full hd izle 720p izle

The High Frontier - Na granicy (2016)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 38 dakika


  


Yönetmen: Wojciech Kasperski
Ülke: Polonya
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim
Vizyon: 1 Şubat 2016
Oyuncular: Bartosz Bielenia, Janusz Chabior, Andrzej Chyra, Marcin Dorocinski, Andrzej Grabowski, Kuba Henriksen, Severina Spakovska

Polonya yapımı aksiyon, dram ve gerilim türündeki The High Frontier da 1 baba ve 2 genç oğlunun küçük bir dağ karakolunda yaşadıkları gerilim dolu anlar konu alınmış?
Elles 2011 full hd izle 720p izle

Kadınlar - Elles (2011)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Malgorzata Szumowska
Ülke: Fransa, Polonya, Almanya
Tür: Dram
Vizyon: 8 Mart 2013
Oyuncular: Juliette Binoche, Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Anaïs Demoustier, Louis-Do de Lencquesaing

Anne iki çocuk annesi olan, Parisli ve iyi kazanan gazeteci bir kadındır. Elle dergisi için fahişelik yaparak hayatını kazanan genç kızlar hakkında bir araştırma makalesi yazmaktadır. Bu süreçte iki bağımsız genç kızla görüşür; Alicja ve Charlotte. Bu kendilerine güvenen kızların hayatları hakkında öğrendikleri kendi doğrularını da sorgulatacaktır.
Toplum, kadın, ahlak, özgürlük hareketleri gibi bir fenomen olarak algılanan öğrenci fahişeliği, yönetmen Malgoska Szumowska'nın hiçbir yargıda bulunmadan izlediği bir konu. Para, aile, cinsellik hakkında en temel ahlak kurallarını ve inançları sorgulayan yapım, toplumsal irdelemeyi farklı bir bakış açısı ile gözler önüne seriyor. Filmin başrolünde Anne'yı Juliette Binoche canlandırırken, genç fahişeleri ise Joanna Kulig ve Anais Demoustier oynuyor. Farklı bir bakış açısına sahip olan filmin yurt dışı eleştirmen notu ise maalesef kıt.
La femme du Vème 2011 full hd izle 720p izle

Gizemli Kadın - La femme du Vème (2011)

5.3 IMDB Puanı 5.3
    
 1 saat 25 dakika


  Yönetmen: Pawel Pawlikowski
Ülke: Fransa, Polonya, İngiltere
Tür: Gerilim
Vizyon: 15 Haziran 2012
Oyuncular: Ethan Hawke, Kristin Scott Thomas, Joanna Kulig, Samir Guesmi, Delphine Chuillot

Amerikalı yazar Tom Ricks, arasının bozuk olduğu eşinin ve kızının sevgisini geri kazanmak için perişan bir halde Paris’e gelir. İşler istediği gibi gitmeyince şehir dışında döküntü bir otele yerleşir ve gece bekçisi olarak çalışmaya başlar. Hayatına önce Polonyalı bir sarışın, ardından tutkulu bir ilişki yaşayacağı güzel, gizemli Margit’in girmesiyle her şey düzelmeye başlar. Margit’le ilişkisi bir dizi açıklanamaz olayı tetikleyecektir. Adeta bilinmez bir güç, yaşamının kontrolünü ele geçiriyor gibidir. Douglas Kennedy’nin romanından uyarlanan bu ilginç film, Pawel Pawlikowski’nin 2004’teki My Summer of Love / Aşk Yazım’dan sonraki ilk uzun metrajı.
True Crimes 2016 full hd izle 720p izle

True Crimes (2016)

5.2 IMDB Puanı 5.2
    
 1 saat 32 dakika


  


Yönetmen: Alexandros Avranas
Ülke: İngiltere, Polonya, ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 18 Mayıs 2018
Oyuncular: Jim Carrey, Charlotte Gainsbourg, Marton Csokas, Kati Outinen, Vlad Ivanov, Agata Kulesza, Robert Wieckiewicz

Yönetmenliğini Alexandros Avranas?ın üstlendiği True Crimes buz gibi renklere sahip bir dedektiflik hikayesi. Soğukkanlılıkla işlenen bir iş adamının cinayetinde ortaya çıkan ipuçlarını inceleyen dedektifler, olayın bir yazarın romanında anlattığı cinayet ile büyük benzerlikler taşıdığını bulurlar.Film David Grann tarafından 2008 yılında yazılmış bir New Yorker makalesine dayanıyor.