Portekiz Sineması (8 sonuç)

Mysteries of Lisbon  Mistérios de Lisboa 2010 full hd izle 720p izle

Lizbon'un Gizleri - Mysteries of Lisbon Mistérios de Lisboa (2010)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Raoul Ruiz
Ülke: Portekiz
Tür: Dram, Gizem
Vizyon:
Oyuncular: Adriano Luz, Maria João Bastos, Ricardo Pereira

14 yaşındaki yetim bir çocuk kilise tarafından yetiştirilmektedir. Bu yetim çocuk, aslında kim olduğu sorusuyla günlerini geçirirken, güzel bir aristokrat bayanın gayri meşru çocuğu olabileceğini de düşünmektedir. Bu gizem sonunda Portekiz'den Fransa'ya, İtalya'dan Brezilya'ya kadar uzanan ve hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığı, bilmecelerle bezeli hikayelerin kapısını açar.Mysteries of Lisbon - Mistérios de Lisboa - Lizbon'un Gizleri 720P görüntü kalitesinde izle meniz için sizlerle..
Tabu 2012 full hd izle 720p izle

Tabu (2012)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 58 dakika


  


Yönetmen: Miguel Gomes
Ülke: Portekiz, Almanya, Brezilya, Fransa
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 14 Şubat 2012
Oyuncular: Teresa Madruga, Laura Soveral, Ana Moreira, Henrique Espírito Santo, Carloto Cotta

Ünlü yönetmen Miguel Gomes (“Our Beloved Month of August”) muhteşem ve biraz da tuhaf iki parçalık bir hikayeyle geri dönüyor. Hikayede günümüz Lizbon’unda yaşayan düşüncesizce davranan huysuz bir kadın olan Aurora’ya odaklanılıyor. Aurora hastaneye kaldırılınca, komşusu Pilar’a Gian Luca isimli bir adamı durumundan haberdar etmesini söylüyor. Pilar’ın arkadaşının dileğini gerçekleştirmek için çıktığı macera bizi elli yıl öncesine Afrika’ya götürüyor. Orada Aurora’yı tekrar görüyoruz. Bu kez Aurora zengin ve genç bir çiftçinin güzeller güzeli karısı. Ancak Aurora burada kocasının en yakın arkadaşı Gian Luca ile yasak bir ilişki yaşamakta. Duygulu, şairane hikayeleri yaşlı Gian Luca’nın sesinden aktarılıyor.
La finestra di fronte 2003 full hd izle 720p izle

Karşı Pencere - La finestra di fronte (2003)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 46 dakika

Yönetmen:
Ülke: İtalya, Türkiye, Portekiz, İngiltere
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 12 Aralık 2003
Oyuncular: Giovanna Mezzogiorno, Massimo Girotti, Raoul Bova, Filippo Nigro, Serra Yılmaz, Ferzan Özpetek

İtalya'da yaşayan Ferzan Özpetek'in ödül rekoru kıran son filmi 'Karşı Pencere', dokuz yıldır evli ve iki çocuklu genç bir kadın olan Giovanna ile kocası Filippo'nun tesadüfen yolda yaşlı bir adamla karşılaşmalarıyla başlıyor. Hafızasını kaybeden yaşlı adamın hayatlarına girmesiyle genç kadının da yaşamı değişmeye başlıyor. Evliliği pek yolunda gitmeyen genç kadının karşı pencereden gözlediği komşusuna duyduğu platonik aşk ve yaşlı adamın geçmişten yansıyan kırık aşk hikayesi ikisinin de yaşamlarını etkilemeye başlıyor.

Genç kadın için artık yaşamını sorgulama zamanıdır. Acaba karşı pencerelerden bize görünen yaşamlar neden cazip gelir, kendi yaşamlarımızı değiştirmek o kadar zor mudur?

Ferzan Özpetek bu dördüncü filmde, hafıza, aşk ve yaşam üzerine duygusal bir sorgulamaya giriyor.
100 metros 2016 full hd izle 720p izle

100 metros (2016)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 48 dakika


  


Yönetmen: Marcel Barrena
Ülke: Portekiz, İspanya
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 1 Kasım 2016
Oyuncular: Dani Rovira, Karra Elejalde, Alexandra Jiménez, Maria de Medeiros, David Verdaguer, Clara Segura, Andrés Velencoso

İnanılmaz bir gerçek hayat hikayesinden uyarlanan bu filmde, MS hastası bir adamın sporla ve ailesinin desteğiyle hayata tutunma çabası konu alınıyor.

Başarılı bir işadamı olan 35 yaşındaki Ramon, eşi ve çocuğuyla beraber mutlu bir yaşam sürmektedir. Bir gün kendini iyi hissetmeyince doktora gider ve ona MS teşhisi konur. Durumu gün geçtikçe kötüye gider ve ona 1 sene içinde 100 metre bile yürüyemeyeceği söylenir.

Ramon, özgüvenini tekrardan kazanabilmek için Demir Adam Triatlon yarışmasına katılmaya karar verir. 1 sene sürecek olan hazırlık aşamasında ona hiç anlaşamadığı huysuz kayınpederi Manolo eğitmenlik yapar.

Aile fertlerinin dayanışması , doğada geçen idman görüntüleri ve kullanılan şarkılar çok etkileyici.
The House of the Spirits 1993 full hd izle 720p izle

The House of the Spirits (1993)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    

  


Yönetmen: Bille August
Ülke: Portekiz
Tür: Dram, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Jeremy Irons, Maria Conchita Alonso, Meryl Streep

Zengin bir adamın kızı olan Rosa'ya kalbini kaptıran genç Esteban, sevdiği kadınla evlenebilmek için zengin olmaya and içer ve bu amaçla altın madenlerinde çalışmaya başlar...
Night Train to Lisbon 2013 full hd izle 720p izle

Lizbon'a Gece Treni - Night Train to Lisbon (2013)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 51 dakika


  


Yönetmen: Bille August
Ülke: Almanya, İsviçre, Portekiz
Tür: Gizem, Romantik, Gerilim
Vizyon: 13 Şubat 2013
Oyuncular: Jeremy Irons, Mélanie Laurent, Jack Huston, Martina Gedeck, Tom Courtenay

Raimund, düzenli ama monoton hayatını kanıksamış bir Latince öğretmenidir. Kırmızı paltolu bir kadını tam nehre atlayacakken kurtarınca, kadın da onun hayatını kurtarır. Anlık bir kararla kadının binmesi gereken trene bindiğinde, kendini Lizbon´da, kadının okuduğu kitabın yazarının peşinde bulur.

Raimund, takıntılı bir dedektif gibi parçaları birleştirdiğinde, 1970´lerin faşist Salazar Lizbon´unda bir arkadaşlık, ihanet, baskı ve devrim hikâyesi oluşturacaktır. Pascal Mercier´in uluslararası çoksatan romanından uyarlanan Lizbon´a Gece Treni, ülkeler ve tarih arasında dolaşan polisiye bir yapboz, romantik bir dram.
Insensibles 2012 full hd izle 720p izle

Duyarsız - Insensibles (2012)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 40 dakika


  


Yönetmen: Juan Carlos Medina
Ülke: İspanya, Fransa, Portekiz
Tür: Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 8 Eylül 2012
Oyuncular: Derek de Lint, Irene Montalà, Félix Gómez, Tómas Lemarquis, Richard Felix

Katalonya’da geçen film iki hikaye anlatıyor: ilk hikayede İspanya İç Savaşı’nda hizmete giren ve 60’lı yıllara kadar varlığını sürdüren bir akıl hastanesinde acı hissetmeyen çocukların fiziksel acı çekme öğretilerek rehabilite edilmeleri anlatılıyor. İkincisinde ise, günümüzde kemik iliği nakline ihtiyacı olan parlak bir beyin cerrahının biyolojik anne babasını ararken karanlık geçmişine dair izlerle karşılaşması anlatılıyor.
Cosmopolis 2012 full hd izle 720p izle

Cosmopolis (2012)

5.0 IMDB Puanı 5.0
    
 1 saat 49 dakika


  Yönetmen: David Cronenberg
Ülke: Kanada, Fransa, Portekiz, İtalya
Tür: Dram
Vizyon: 10 Ağustos 2012
Oyuncular: Robert Pattinson, Juliette Binoche, Sarah Gadon, Mathieu Amalric, Jay Baruchel

28 yaşındaki milyoner Eric Packer için sıradan gibi görünen bir gün, 24 saat içerisinde hayatının çizgisini değiştirecek cehennemvari bir hal alacaktır. Oldukça uzun görünen limuziniyle Manhattan'da bir iş için "şehre" inen Packer trafikte sıkışınca, limuzinine giren insanlar bir şekilde hayatına etki edecektir...

Çarpıcı filmlerin yönetmeni David Cronenberg'in Don DeLillo'nun romanından uyarladığı filmin başrolünde, Robert Pattinson varken kadroda Jay Baruchel, Paul Giamatti, Samantha Morton, Juliette Binoche ve Mathieu Amalric isimleri de yer alıyor...