Tayvan Sineması (13 sonuç)

Life of Pi 2012 full hd izle 720p izle

Pi'nin Yaşamı - Life of Pi (2012)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: Ang Lee
Ülke: ABD, Tayvan
Tür: Macera, Dram, Fantastik
Vizyon: 28 Aralık 2012
Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Ayush Tandon, Gautam Belur, Adil Hussain

Yann Martel'in en çok satan, aynı adlı romanından uyarlanan film, bir hayvan bakıcısı ve genç oğlunu merkezine alan sihirli bir macera öyküsü.

Pi'nin Yaşamı; inanç, umut ve hayatta kalma mücadelesini işleyen bir masal kıvamında. İzleyiciye farklı bir deneyim yaratacak olan “Pİ’NİN YAŞAMI”, bizleri genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürüklüyor – heyecan verici, spiritüel, keyifli, tüyler ürpertici, espirili ve aynı zamanda trajik bir hikaye. Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu bir sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı akıl almaz hikayesini sunuyor. Pi, uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu enteresan dörtlünün arasında hayatta kalma savaşı verirken, zekası sonucu besin zincirine kurban gitmemeyi başarır ve sonunda Kaplan Richar Parker ile başbaşa kalır. Pi hayatta kalmak için bu devasa kaplana büyük bir anlayışla yanaşmak zorundadır ve inanılmaz masalları böylece devam eder.
Wo hu cang long 2000 full hd izle 720p izle

Kaplan Ve Ejderha - Wo hu cang long (2000)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat


  Yönetmen: Ang Lee
Ülke: Tayvan, Hong Kong, ABD, Çin
Tür: Aksiyon, Dram, Romantik
Vizyon: 23 Mart 2001
Oyuncular: Yun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Ziyi Zhang, Chen Chang, Sihung Lung, Pei-pei Cheng, Fa Zeng Li

Efsanevi savaşçı Li Mu Bai, Yeşil Kader adını verdiği sihirli kılıcını bölge valisine vermesi için Yu Shu Lien'e teslim eder. Fakat kılıç çalındığı zaman bütün şüpheler, Li'nin ustasını öldüren kötü şöhretli bir kaçak olan Jade Fox üstünde toplanır.
Crouching Tiger, Hidden Dragon 2000 full hd izle 720p izle

Kaplan ve Ejderha - Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    

  


Yönetmen: Ang Lee
Ülke: Tayvan
Tür: Aksiyon, Dram, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Chang Chen, Michelle Yeoh, Zhang Ziyi

Zamansızlığın ortasındaki bir Çin İmparatorluğu... Federal düzenin egemenliği hüküm sürmektedir. İki savaşçı, çalınan değerli bir kılıçın ve ürkütücü bir firarinin peşindedirler. Takip esnasında bir kız ile tanışırlar. Bu kız, soylu bir adamın kızıdır. İşin ilginç yanı, kızın bedeni dövüşmek için müthiş bir eğitim almıştır. Her biri, tüm hayatlarını değiştirecek kararların eşiğinde olan üç kişi, fantastik bir yolculuğa çıkarlar. Crouching Tiger, Hidden Dragon - Kaplan ve Ejderha 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Na xie nian, wo men yi qi zhui de nu hai 2011 full hd izle 720p izle

Gözbebeğimsin - Na xie nian, wo men yi qi zhui de nu hai (2011)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 45 dakika


  


Yönetmen: Giddens Ko
Ülke: Tayvan
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 1 Temmuz 2011
Oyuncular: Zhendong Ke, Michelle Chen, Owodog, Chang-Hsien Tsai, Sheng-yu Yen

Hikaye 1994 yılında başlıyor. Mükemmel bir öğrenci olan Shen Chia-yi öğretmenleri ve sınıf arkadaşları arasında oldukça popülerdir. Yaramaz bir öğrenci olan Ko Ching-teng ise uzun zamandır sınıf arkadaşı olmalarına rağmen Shen Chia-yi’ye karşı hiçbir ilgisi olmadığını söyler. Bir gün öğretmen olumsuz bir davranışı yüzünden Ching-teng’in yerini değiştirir ve onu Chia-yi’nin önüne oturtur.
Sàidékè balái 2011 full hd izle 720p izle

Gökkuşağı Savaşçıları - Sàidékè balái (2011)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 4 saat 36 dakika


  Yönetmen: Te-Sheng Wei
Ülke: Tayvan
Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi
Vizyon: 1 Eylül 2011
Oyuncular: Masanobu Andô, Umin Boya, Chi-Wei Cheng, Lin Ching-Tai, Da-Ching

Yerel bir toplulukta yaşayan bir grup insan, doğayla uyum sağlamayı başararak hayatta kalmaktadır. Ancak yaşadıkları bölgeye gelen acımasız tüccarlar, onları köle gibi kullanarak esir etmek istemektedirler. Grubun başı olan Genji önderliğinde buna karşı savaşacak olan halk, bu uğurda bir çok fedakarlık yapmak zorunda kalır. İki kısım halinde çekilen Tayvan yapımı film, yerel bir halkın özgürlük mücadelesinden esinlenerek beyazperdeye aktarılıyor.
Vive L'Amour 1994 full hd izle 720p izle

Aiqing wansui - Vive L'Amour (1994)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Ming-liang Tsai
Ülke: Tayvan
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Chao-jung Chen, Kang-sheng Lee, Kuei-Mei Yang

Şehirde yaşayan 3 kişi, birbirlerinden habersiz aynı apartmanda yaşarlar. Mei, emlakçılık yapmaktadır ve bu işini cinsel ilişkilerinde kullanır. Ah jung, eski sevgilisi ve Hsiao-ang anahtarını çaldırdığı için aynı daireyi kullanmaktadır. Bakalım üçünün kaderi hayatlarını nasıl yönendirecektir. Vive L'Amour - Aiqing wansui 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Silence 2016 full hd izle 720p izle

Sükut - Silence (2016)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 41 dakika


  


Yönetmen: Martin Scorsese
Ülke: ABD, Tayvan, Meksika
Tür: Macera, Dram, Tarihi
Vizyon: 1 Ocak 2017
Oyuncular: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds, Issei Ogata, Shin'ya Tsukamoto

Sebastiano Rodrigues ve Francis Garrpe adındaki iki rahip, Katolikliğin ve neredeyse bütün uluslarla irtibata geçmenin menedildiği Tokugawa Şogunluğu egemenliği altındaki 17. yy Japonyası'nı ziyaret eder. Ziyaretleri esnasında Japonya'dan Batı tesirini silmeye çalışan Japon hükümetinin Hristiyanlığı kabul eden Japonlara yaptığı zulme şahit olurlar. Sonunda iki rahibin yolları ayrılır. Rodrigues kırsal bölgelere seyahat eder ve Tanrı'nın, evlatları acı çekerken sebep sükût içinde kaldığını merak eder.
Xing kong 2011 full hd izle 720p izle

Starry Starry Night - Xing kong (2011)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 39 dakika


  


Yönetmen: Tom Lin
Ülke: Tayvan, Çin, Hong Kong
Tür: Dram
Vizyon: 11 Ekim 2011
Oyuncular: Josie Xu, Rene Liu, Harlem Yu, Kenneth Tsang, Hui Ming Lin

12 yaşındaki Mei, dedesiyle dağlarda büyümüştür, ancak şimdi ailesiyle şehirde yaşamaktadır. Anne ve babası sürekli kavga etmekte ve Mei’yle ilgilenmemektedir. Bu yüzden Mei hayallerle dolu kendi dünyasına çekilmiştir.

Bir gün sınıfına Lee adlı yeni bir öğrenci gelir. Mei kendisi gibi içine kapanık olan Lee’den hoşlanmaya başlar. Mei, okuldaki kabadayıların saldırısına uğrayan Lee'yi kurtarır ve aralarında bir arkadaşlık doğar.

Evdeki yaşamı iyice kötüleşen Mei, ebeveynleri boşanmaya karar verince Lee’yle kaçmayı planlar
Le voyage du ballon rouge 2007 full hd izle 720p izle

Kırmızı Balon'un Yolculuğu - Le voyage du ballon rouge (2007)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Hsiao-hsien Hou
Ülke: Fransa, Tayvan
Tür: Dram, Aile
Vizyon: 9 Mayıs 2008
Oyuncular: Juliette Binoche, Hippolyte Girardot, Simon Iteanu, Fang Song, Louise Margolin, Anna Sigalevitch, Charles-Edouard Renault

Kırmızı Balon'un Yolculuğu (Le Voyage du Ballon Rouge), Tayvanlı usta yönetmen Hou Hsiao-Hsien'in Batı'da gerçekleştirdiği ve Fransızca çektiği ilk filmdir. Filmin adından da anlaşılacağı gibi, yönetmen Albert Lamorisse'in tüm dünyada çok sevilen 1956 yapımı kısa metraj filmi Kırmızı Balon'dan esinlenmiştir. Yalnız bir çocuğun peşinde Paris sokaklarında gezinen gizemli kırmızı balon, Hou'nun öyküsünde belki de aynı sokakları 50 yıl sonra geçer ve kırık yaşamlara, parçalanmış ailelere, büyük ve kalabalık bir şehrin kalbindeki ıssızlığa tanıklık eder.
Kırmızı Balon'un peşine takıldığı küçük Simon (Simon Iteanu) annesi Suzanne (Juliette Binoche) ile tek odalı bir dairede yaşar. Bir kukla tiyatrosunda ses sanatçılığı yapan Suzanne, çocuğunu yalnız yetiştirmenin getirdiği baskıyı göğüslemeye çalışır. Simon'a bakması için Song adında sinema öğrencisi Çinli bir kız bulur. Suzanne, ara sıra oğlunu ihmal ettiğini hatırlar ve suçluluk duygusuyla onu şımartır. Ancak aşağı kattaki kiracısı ve ayrıldığı eşi ile yaşadığı sorunlar, oğlunun duygusal dünyasını anlama çabalarını gölgeler.

Kırmızı Balon'un Yolculuğu, izleyiciyle ilk kez 2007'nin Mayıs ayında, 60. Cannes Film Festivali'nde "Un Certain Regard" (Belirli Bir Bakış) bölümünde açılış filmi olarak buluştu ve övgüyle karşılandı.
Nan fang xiao yang mu chang 2012 full hd izle 720p izle

Kurt Kuzuya Âşık Olunca - Nan fang xiao yang mu chang (2012)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 26 dakika


  


Yönetmen: Chi-jan Hou
Ülke: Tayvan
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Zhendong Ke, Man Shu Jian, Sue-hau Chang, Shu-yao Kuo, Zheng Nan Cai, Nikki Shie, Ting Wei Lu

Pek çok "sınav hazırlık okulu"nun olduğu bir mahallede geçen sevimli bir aşk hikâyesi. Genç adam test kâğıtlarının kopyalandığı sıkıcı rutin işlerin yapıldığı bir fotokopicide çalışmaktadır.

Bu monoton günlerden birinde, test kâğıtlarının arasında onu beklenmedik bir serüvene götüren bir koyun çizimi bulur. "nehirin çeviri duyurusu"
Assassin's Creed 2016 full hd izle 720p izle

Assassin's Creed (2016)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 55 dakika


  


Yönetmen: Justin Kurzel
Ülke: İngiltere, Fransa, Hong Kong, ABD, Tayvan, Malta
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 23 Aralık 2016
Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Charlotte Rampling, Michael Kenneth Williams, Denis Ménochet

Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch (Michael Fassbender), Abstergo Industries adında çok zengin bir şirket tarafından ele geçirilir. Şirketin büyük yatırım yaptığı Animus Projesi, kişilerin atalarından kalan ve genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Callum Lynch, 15. yy İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha'nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla tekrar yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçiler'in o dönemki en büyük düşmanı olan Tapınakçılar'ın günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.
Black & White Episode 1: The Dawn of Assault 2012 full hd izle 720p izle

Black & White Episode 1: The Dawn of Assault (2012)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 2 saat 22 dakika


  


Yönetmen: Yueh-Hsun Tsai
Ülke: Tayvan, Çin
Tür: Aksiyon, Komedi
Vizyon: 13 Ocak 2012
Oyuncular: Mark Chao, Leon Dai, Tatsuo Dean Fujioka, Bo Huang, Angela Yeung Wing

A policeman, who is fearless to death, can do anything for just one truth, while a gangster, who fears death the most, has drew life threats from his risky action all for love. One policeman and one gangster can be great partners that you have never imagined. Somehow, rescue of the world now is entirely relying on the partners. Within 36 hours, they must resolve the crisis that could destroy the Harbor City.
Jue ming pai dui 2009 full hd izle 720p izle

Ölüme Davet - Jue ming pai dui (2009)

4.9 IMDB Puanı 4.9
    
 1 saat 35 dakika

Yönetmen: Kevin Ko
Ülke: Tayvan
Tür: Suç, Korku, Gizem
Vizyon: 17 Nisan 2009
Oyuncular: Kristian Brodie, Bryant Chang, Vivi Ho, Jerry Huang, Joseph Ma

Zenginlerin gözünde ezik olarak adlandırılan fakirler yine zenginleri eylendirmek için kaçırılırlar.. Ama zenginlerin eylencesi işkence üzerinedir. Partiye katılacak zenginlerden bir tanesinin işi çıkar ve yerine şöförünü gönderir..Asıl olaylar bundan sonra başlamaktadır..