Alfred Hitchcock Filmleri (24 sonuç)

Psycho 1960 full hd izle 720p izle

Sapık - Psycho (1960)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 1 saat 49 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 1 Ocak 1965
Oyuncular: Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Janet Leigh, Martin Balsam

Marion Crane(Janet Leigh), Arizona'da bir emlak ofisinde çalışmaktadır.Sevgilisi Sam(John Gavin) ile evlenmek istemektedir ancak çiftin çok az parası vardır.     Bir cuma günü, patronu Marion'a bankaya para yatırması için 40 bin dolar verir.Marion, bu parayla Sam'le hayal ettikleri hayatı kurabileceklerine karar verir ve parayı çalarak Sam'le buluşmaya gider. Yolda Bates Motel'de konaklamak zorunda kalır.   Moteli işleten Norman Bates(Anthony Perkins), annesiyle saplantısı olan genç bir adamdır.Beraber akşam yemeği yerler ve Marion odasına çekilir ve yatmadan önce duş almaya karar verir.   Sinerma tarihinde adından ünlü "duş sahnesiyle" söz ettiren, türünün en önemli örneklerinden Sapık, Alfred Hitchcock'un başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.
Rear Window 1954 full hd izle 720p izle

Arka Pencere - Rear Window (1954)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 1 saat 52 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gizem, Gerilim
Vizyon: 1 Nisan 1956
Oyuncular: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey, Thelma Ritter, Raymond Burr, Judith Evelyn, Ross Bagdasarian

Cornell Woolrich'in "It Had To Be Murder" adlı kısa filmi, usta yönetmen Alfred Hitchcock tarafından sinemaya aktarıldı ve sinema tarihinin en başarılı suç/gerilim yapımlarından bir tanesi olan "Rear Window" ortaya çıktı. 'En İyi Yönetmen', 'En İyi Sanat Yönetmeni', 'En İyi Ses Düzenleme' ve 'En İyi Senaryo' dalında Oscar adayı olan filmde, 1997 yılında hayatını kaybeden Oscar Ödüllü aktör James Stewart ve 1982 yılında bir araba kazasında hayatını kaybeden Oscar Ödüllü aktris Grace Kelly başrolleri paylaşıyor.

Ünlü bir yayın kuruluşunun profesyonel fotoğrafçısı olan Jeff, çekim esnasında kazara bacağını kırınca, evinde tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Alçının açılmasına bir hafta kala genç adam, karşıdaki apartman dairelerini izleyerek vakit öldürmektedir.
Öte yandan, dört dörtlük bir kadın olan Lisa, erkek arkadaşı Jeff'i düzenli olarak ziyaret etmekte ve evlenecekleri günü beklemektedir. Jeff içinse durum farklıdır; en ağır koşullarda hayatta kalma yeteneğini sınamış, sert ve inatçı bir kişiliğe sahip olan genç adam, kız arkadaşının da kendisi gibi zor ve sert koşullara katlanabilen birisi olmasını beklemektedir.
Jeff'in ilgisizliğine karşın umudunu kesmeyen Lisa, genç adamla olan ilişkisini devam ettirebilmek için çabalamaktadır.

Tüm bunlar olurken Jeff, karşı apartmandaki yaşlı bir çiftin evine dikkat kesilir ve yolunda gitmeyen bir şeyler olduğu kanısına varır.
Jeff'e göre yaşlı adam, yerinden kalkmakta zorlanan karısını bir bıçakla öldürmüş ve gizlice gömmüştür. Bu senaryo, başta anlamsız gelse de inandırıcı kanıtlara kayıtsız kalamayan Lisa da, Jeff ile birlik olup hafiyeliğe soyunurlar.

IMDb Top 250: #37
Vertigo 1958 full hd izle 720p izle

Ölüm Korkusu - Vertigo (1958)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    
 2 saat 8 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gizem, Romantik, Gerilim
Vizyon: 10 Kasım 1961
Oyuncular: James Stewart, Kim Novak, Barbara Bel Geddes, Tom Helmore, Henry Jones

San Fransisco polisinden dedektif Scottie Fergusson, bir suçluyu kovalarken, damdan düşen ortağını kurtaramaz ve yükseklik korkusu başlar. Polisliği bırakan ve özel dedektif olan Scottie'yi, eski okul arkadaşı Gavin Elster karısını takip etmesi için tutar. Scottie, genç kadının peşinden San Fransisco'ya döner ve kendisini karmaşık olayların içinde bulur.
North by Northwest 1959 full hd izle 720p izle

Gizli Teşkilat - North by Northwest (1959)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    
 2 saat 16 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Suç, Gizem, Romantik
Vizyon: 17 Temmuz 1959
Oyuncular: Cary Grant, Eva Marie Saint, James Mason, Jessie Royce Landis, Leo G. Carroll

Yanlışlıkla George Kaplan isminde bir casusla karıştırılan Roger O. Thornhill (Cary Grant) üçkağıtçı bir işadamıdır. Vandamm (James Mason) ve Leonard (Martin Landau) isimli yabancı casuslar tarafından kaçırılır. Vandamm'ı masum olduğuna defalarca ikna etmeye çalışsa da başarısız olan Roger nihayetinde tam öldürülecekken kaçmayı başarır. Çileden çıkan Vandamm, Roger'ı, bir Birleşmiş Milletler memurunun ölümden sorumluymuş gibi göstermeyi başarır.

Şimdi Roger hem Vandamm ve işbirlikçilerinden, hem de yerel polisten kaçmaktadır. Kaçak Roger, Eve (Eva Marie Saint) isminde çok hoş bir kadınla tanışır ve aşk yaşamaya başlar. Oysa Eve göründüğünden daha farklı bir insandır.

Roger kaçışı boyunca Vandamm'ın ve Amerikan hükümetinin operasyonları hakkında giderek daha fazla şey öğrenir. Şimdi hem masum olduğunu kanıtlamak hem de Vandamm ve adamlarının yürüttükleri operasyonun esrarını çözmek zorundadır...
Notorious (1946) 1946 full hd izle 720p izle

Aşktan da Üstün - Notorious (1946) (1946)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Cary Grant, Claude Rains, Ingrid Bergman

Alman babasının ABD'de vatan hainliği suçuyla hüküm giymesinin ardından, Alicia Huberman'a Amerikan hükümeti tarafından yaklaşılır ve ona bir görev verilmek istenir. Ajan T.R. Devlin'in ilettiği mesajda Alicia'dan babasının Nazi arkadaşlarıyla yakınlık kurması ve casusluk yapması istenmektedir. Alicia görevi kabul eder ve işe başlar. Bu sırada da T.R Devlin'le aralarında romantik bir ilişki oluşacaktır. Notorious (1946) - Aşktan da Üstün 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Rebecca (1940) 1940 full hd izle 720p izle

Rebecca (1940) (1940)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: George Sanders, Joan Fontaine, Laurence Olivier

Naif, genç bir kadın Rebecca zengin bir adamla evlenir. Eşini birkaç ay önce kaybeden bu adamla aynı çatı altında yaşamaya başlayan Rebecca başına geleceklerden henüz habersizdir. Bir süre sonra hizmetlilerin de, kocasının da ölen kadının hatırasını yaşatmaya devam ettiklerini görür. Ama bu hatıra sanki onları esir almıştır. Rebecca (1940) 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Dial M for Murder 1954 full hd izle 720p izle

Cinayet Var - Dial M for Murder (1954)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Grace Kelly, Ray Milland, Robert Cummings

Eski bir profesyonel tenisçi olan Tony Wendice varlıklı karısı Margot'la birlikte Londra'da nezih bir dairede yaşamaktadır. Margot'un hoşnutsuzlukları sebebiyle kariyerini sonlandıran Tony, karısının Mark Halliday isimli bir yazarla gizli bi ilişkisi olduğunu öğrendiği an intikam içgüdüsüyle dolar. Margot'u öldürmeye karar veren Tony, bir cinayet planı tasarlayarak harekete geçmeye başlar. Kusursuz cinayet planını uygulamaya koyduğunda onlarca aksilikle karşılaşan Tony cinayet planını anlatmak için yanlış bir numarayı aradığında ise işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Sinema dehası Alfred Hitchock'un en önemli yapıtlarından biri olan film tek mekanlı klostrofobik bir atmosferde geçiyor. Dial M for Murder - Cinayet Var 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Strangers on a Train 1951 full hd izle 720p izle

Trendeki Yabancı - Strangers on a Train (1951)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Farley Granger, Robert Walker, Ruth Roman

Bir yanda mutsuz giden evliliğinden kurtulmaya çalışan bir adam, diğer yanda ise nefret ettiği babasından kurtulmaya çalışan bir evlat... Yolları bir trende kesişen iki yabancının mutlu olabilmesi bu kurtulma olayına bağlıdır. Ünlü tenisçi Guy, geçimsiz karısıyla ayrılmak istemekte, böylece sevgilisi Anne'a kavuşma planları yapmaktadır. Ancak inatçı kadın para hırsı nedeniyle kocasından ayrılmayı kabul etmeyecektir. Trende karşılaştığı Bruno, akli problemler yaşayan, babasından kurtulmak isteyen bir adamdır. Bruno tren yolculuğu esnasında çılgın bir plan tasarlayarak Guy'a hem karısından hem de babasından kurtulma teklifi edecektir. En İyi Sinematografi kategorisinde Oscar'a aday gösterilen film usta yönetmen Alfred Hitchcock'un en önemli filmlerinden biri. Strangers on a Train - Trendeki Yabancı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Rope (1948) 1948 full hd izle 720p izle

Ölüm Kararı - Rope (1948) (1948)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Farley Granger, James Stewart, John Dall

Aynı evde yaşayan iki parlak üniversite öğrencisi Philip ve Brandon 'kusursuz cinayet'in var olduğunu kanıtlamak ve böylece kendi zekalarını ispatlamak için eski sınıf arkadaşları David Kentley'i iple boğarak öldürürler. Cesedi evdeki eski bir sandığın içine saklayan Brandon ve Philip son derece soğuk kanlı bir şekilde bir akşam yemeği daveti verirler. Üstelik bu yemekte yer alan davetliler arasında, öğretmenleri, Kentley'in ailesi ve nişanlısı gibi isimler vardır. Hiçbir şeyden haberi olmayan davetliler tüm olağanlıkla yemeklerini bitirirken misafirler arasından bir kişi bir şeylerin yolunda gitmediğinden şüphelenmeye başlar. Rope (1948) - Ölüm Kararı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Shadow of a Doubt 1943 full hd izle 720p izle

Şüphenin Gölgesi - Shadow of a Doubt (1943)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Joseph Cotten, MacDonald Carey, Teresa Wright

Charlie amcanın, akrabalarını ziyaret etmek için sakin Santa Rosa kasabasına gelmesi, Hitckcock'un bu en ilginç ve gerilim dolu yolculuklarından biri olan filminin temelini oluşturur. Joseph Cotton, Philadelphia'dan Kaliforniya'ya ülkenin dört bir yanını dolaşıp, kanundan bir adım önde giden, yakışıklı ve çekici Charles amcayı canlandırıyor. Ama kısa süre içinde, başlangıçta hiçbir şeyin farkında olmayan adaşı, ?Kuzen Genç Charlie? (Teresa Wright) amcasının, Neşeli Dul Katili olduğundan kuşkulanmaya başlayacak ve aralarında ölümcül bir kedi-fare kovalamacısı başlayacaktır. Ama Hitckcock'un en sürükleyici psikolojik gerilim filmlerinden bir olan Şüphenin Gölgesi’nde, genç kuzen gerçeğe yaklaştıkça, psikopat katilin en sevdiği akrabasının ölümünü planlamaktan başka çaresi kalmaz. Shadow of a Doubt - Şüphenin Gölgesi 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Lady Vanishes 1938 full hd izle 720p izle

Kaybolan Kadın - The Lady Vanishes (1938)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: İngiltere
Tür: Gerilim, Gizem, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Margaret Lockwood, Michael Redgrave, Paul Lukas

Genç Iris Henderson Balkanlar'da geçirdiği tatilinin ardından trenle ülkesine dönmektedir. Tren kötü hava nedeniyle yolda kaldığında yolcular küçük bir kasabadaki bir otele yerleşirler. Iris burada yaşlı bir kadın olan Miss Froy ile tanışır. Havanın düzelmesiyle tren yolculuğunun yeniden başlamasından bir süre sonra Iris Miss Froy'un ortadan kaybolduğunu ve onun kıyafetlerini giyen bir başka yolcunun olduğunu farkeder. Alfred Hitchcock'un komedi vurgusu taşıyan nadir filmlerinden biri olan The Lady Vanishes yönetmenin İngiltere döneminin sonunda önemli bir ticari başarı yakalamasını ve Hollywood'un dikkatini çekmesini sağlamıştı. The Lady Vanishes - Kaybolan Kadın 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Lifeboat 1944 full hd izle 720p izle

Yaşamak İstiyoruz - Lifeboat (1944)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Savaş
Vizyon:
Oyuncular: Tallulah Bankhead, William Bendix, Walter Slezak, Mary Anderson, John Hodiak, Henry Hull, Heather Angel

Kuzey Atlantik sularındaki bir cankurtaran botu, bir Nazi torpido saldırısı sonucu batan gemiden kurtulan sekiz kişiyi taşıyor. Amaçsız bir şekilde dolaştıkları 1-2 günden sonra, denizde Walter Slezak adlı bir yolcu daha buluyorlar.

İlk başta herkes Slezak'ın İngilizce konuşamadığını zannediyor fakat şartlar konuşmasını gerektirdiğinde, birçok dili rahatça konuşabilen, çok zeki biri olduğu ortaya çıkıyor. Zaten bu adam aslında, onları vuran Alman denizaltısının kaptanından başkası değil. Denizcilik bilgisine sahip tek kişi olarak, sandalı bir Alman gemisine doğru yönlendiriyor. Ta ki, diğerleri olan bitenin farkına varıncaya kadar.

Hitchcock'un savaşa katkılarından biri olan Yaşamak İstiyoruz bir gerilim filmi değil, bir psikolojik dramadır.
The 39 Steps 1935 full hd izle 720p izle

39 Basamak - The 39 Steps (1935)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 26 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: İngiltere
Tür: Gizem, Gerilim
Vizyon: 1 Ağustos 1935
Oyuncular: Robert Donat, Madeleine Carroll, Lucie Mannheim, Godfrey Tearle, Peggy Ashcroft, John Laurie, Helen Haye

Dairesinde tuhaf bir genç kız bıçaklanarak öldürülünce, Londra'da tatilini geçirmekte olan genç Kanadalı Richard  Hannay kendini casusluk ve cinayet içeren gizemli bir serüvenin ortasında buluyor. Kız, ölümünden önce Hanney'e İngiltere'den kaçırılmakta olan çok gizli birkaç sırdan söz ediyor. Sinsi casusluk ağı öncüsünün, sağ elinin küçük parmağının bir parçasının kesik oluşundan tanınabileceğini anlatıyor, sonra da 39 Basamak'la alakalı bir şeyler söylüyor.

 39 Basamağın sırrını çözmek, casus çetesini ortaya çıkarmak ve kendini cinayet suçlamasından temizlemek içinse Hanney'in yalnızca 48 saati vardır.
The Birds 1963 full hd izle 720p izle

Kuşlar - The Birds (1963)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 59 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Korku, Gerilim, Gizem
Vizyon: 1 Aralık 1965
Oyuncular: Tippi Hedren, Suzanne Pleshette, Rod Taylor, Jessica Tandy, Veronica Cartwright

Zengin, güzel ve şımarık bir genç kadın olan Melanie Daniels (Tippi Hedren), San Francisco’daki bir evcil hayvan dükkânında yakışıklı ve ilginç biri olan avukat Mitch Brenner (Rod Taylor) ile tanışır. Melanie, Mitch'in bu dükkânda ona oynadığı küçük oyuna kızsa da ondan hoşlanır. O gün Mitch'in, kızkardeşinin doğum günü için aradığı fakat bulamadığı kuşları satın alır ve bunları hediye olarak Mitch'in Pasifik kıyısındaki küçük bir kasaba olan Bodego Bay'deki evine götürmeye karar verir.

Kasabadaki hayat ilk başlarda Melanie'ye normal gözükse birkaç gün sonra kasaba ve çevresindeki kuşlar tuhaf davranmaya ve sebepsiz bir şekilde insanlara saldırmaya başlar. Kuşların saldırıları kısa bir süre içinde ölümcül olacak, insanlara yaptıkları saldırılar sertleşecektir. Zira bir çiftçinin evinin camını kırarak içeri girer ve çiftçiyi gözlerini oyup öldürürler; keza Melanie'nin tanıştığı genç kadın da onların kurbanı olacaktır. Her türden kuşun yarattığı bu olaylar karşısında korkan ve ne yapacağını bilemeyen kasaba halkı kafesteki kuşlar gibi evlerine, dükkânlarına sığınır ve bir anlamda içeride hapis kalırlar.

Kasabadaki insanlar Melanie’nin kasabaya geldikten sonra olayların başlamasına dayanarak Melanie’nin lanetli olduklarını düşünmeye başlarlar.

Yönetmen Alfred Hitchcock Kuzey Kalifoniya'da tatil yaparken gazetede gördüğü bir haberden oldukça etkilenir. Haberde kıyı evlerine doğru saldırıya geçen deniz kuşlarından bahsedilmektedir. Bu olay ile Daphne du Maurier'in kısa bir öyküsü yönetmenin kafasında birleşince, Kuşlar filminin temelleri de atılmış olur.
Spellbound 1945 full hd izle 720p izle

Öldüren Hatıralar - Spellbound (1945)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 51 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Kara Film, Gizem, Romantik
Vizyon: 31 Ekim 1945
Oyuncular: Ingrid Bergman, Gregory Peck, Michael Chekhov, Leo G. Carroll, Rhonda Fleming, John Emery, Norman Lloyd

Constance, (Ingrid Bergman) kalbinden çok kafası ile yaşamaya alışık bir psikiyatristtir. Tüm hayatını derinden inandığı psikiyatriye adayan bu genç doktorun erkelerle hemen hemen hiç ilişkisi yoktur ve tüm hayatı işi üzerinedir. Çalıştığı kliniğin şefi olan Dr. Murchison' ın yerine Dr. Anthony Edwardes isminde suçluçluk psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış tanınmış bir doktor atanır. Canstance ona karşı diğer erkeklere hissetmediği bir yakınlık ve sıcaklık duymaya başlayacaktır.
The Man Who Knew Too Much 1956 full hd izle 720p izle

Çok Şey Bilen Adam - The Man Who Knew Too Much (1956)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 2 saat


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim
Vizyon: 30 Nisan 1956
Oyuncular: James Stewart, Doris Day, Brenda De Banzie, Bernard Miles, Ralph Truman

Amerikan turistler James Stewart ve Doris Day, Afrika'da geçirdikleri tatil sırasında tanıştıkları bir Fransız dostlarının öldürülüşüne şahit olurlar. Dostları ölmeden önce onlara Londra'da Albert Hall'da bir konser sırasında önemli bir diplomata suikast düzenleneceği bilgisini verir.

Yabancı ajanlar James'in bildiklerini açıklamaması için kızını rehin alırlar. Polise başvuramayan James kızını kendisi kurtarmaya çalışır.

Alfred Hitchcock, Çok Şey Bilen Adam'ı ilk olarak 1934'te beyaz perdeye aktarmıştı. 1956 tarihli bu yeniden yapım ise daha yüksek bir bütçeye sahip ve karakterlerin adları ve mekan seçimi (İsviçre yerine Fas) dışında olay örgüsü ilk filmle aynı.
Frenzy 1972 full hd izle 720p izle

Cinnet - Frenzy (1972)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Gerilim
Vizyon: 1 Aralık 1974
Oyuncular: Jon Finch, Alec McCowen, Barry Foster, Billie Whitelaw, Anna Massey

Hitchcock'un yaklaşık 30 yıl sonra İngiltere'ye döndüğü filmi, Londra sokaklarında geçen bir 'seri katil hikâyesi' anlatıyor. Yönetmen, böylesine şaşırtıcı bir dönüş yapınca ise ilk döneminin film gramerini geri getirmiş ve altın dönemindeki o görkemli sinema anlayışını bir kenara bırakmış oluyor. Yani ne renkler, ne de müzik baskın hale geliyor burada. Aksine mesafeli bir İngiltere atmosferinin içinde yozlaşma anlatılıyor. Ancak Hitchcock'un bu mantık doğrultusunda, özellikle cinayet sahnelerinde 'locked-down shot' tekniğinin katkısıyla 'göstermeden' sonuç alırken, kendini vince bırakıp uzun planlar da kullanması, onun ustalığını bir kez daha ortaya koyuyor
The Wrong Man 1956 full hd izle 720p izle

Lekeli Adam - The Wrong Man (1956)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Dram, Kara Film
Vizyon: 1 Ekim 1957
Oyuncular: Henry Fonda, Vera Miles, Anthony Quayle, Harold J. Stone, Charles Cooper, John Heldabrand, Esther Minciotti

Hemen hemen belgesel tarzı bir gerçekçilikle siyah-beyaz çekilen Lekeli Adam, bizzat Hitchcock'un kısa bir öndeyişte dile getirdiğine göre, gerçek bir öyküye dayanır. Bu film, Hitchcock'un değişmez temalarından birini, işlemediği bir suçla itham edilen bir adamın öyküsünü (Hitchcock'un 1959 yapımı filmi North By Northwest- Gizli Teşkilat'ta da benzer bir durum vardır) ele alır. Yönetmen suçlama ve mahkum etme süreçlerinin suçsuz bir insanı dahi nasıl da kolaylıkla suçlu pozisyonuna düşürdüğünü mükemmel biçimde aktarır.
I Confess 1953 full hd izle 720p izle

İtiraf Ediyorum - I Confess (1953)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 35 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 12 Şubat 1953
Oyuncular: Montgomery Clift, Anne Baxter, Karl Malden, Brian Aherne, O.E. Hasse, Roger Dann, Dolly Haas

Peder Logan'ın huzurlu ve sıradan hayatı, kendine gelen bir suçlunun günah çıkarması ile değişir. Adam kendisinin bir cinayet işlediğini itiraf etmiştir. Peder Logan bu vaziyet karşısında ahlaki bir çelişkiye düşer: Din adamı olan tarafı kendisine güvenerek bunu itiraf eden suçluyu ele vermemek gerektiğini söylerken, bir yurttaş olarak durumu yasa adamlarına ihbar etmesi gerektiğini düşünmektedir.

Bütün bunları kendi içinde yaşayan Logan, bir müddet sonra polislerin kuşkusunu üstüne çeker. Hem de cinayetin tek sanığı konumuna gelir. Bununla beraber Logan hala suskunluğunu korumaktadır. Suçlunun kendisi olmadığını ispat etmek için başka bir yol bulması gerekecektir.
Saboteur 1942 full hd izle 720p izle

Sabotajcı - Saboteur (1942)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 49 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Savaş
Vizyon: 22 Nisan 1942
Oyuncular: Priscilla Lane, Robert Cummings, Otto Kruger, Alan Baxter, Clem Bevans, Norman Lloyd, Alma Kruger

Uçak fabrikasında çalışan Barry Kane, fabrikasını sabote etmek ve bir iş arkadaşının ölümüne sebep olmakla suçlanıyor. Aslında, kimsenin şüphelenmeyeceği Amerikalı hayırperver Charles Tobin'in başını çektiği, akıllı bir Nazi casus şebekesi suçu onun üzerine yıkıyor.

Kane, gerçek sabotajcının peşinde Los Angeles'tan New York'a tüm ülkeyi katediyor. Tabii ki aynı zamanda polis de onu izliyor. Yolda yanına Patricia Martin isminde isteksiz bir "yol arkadaşı" da alıyor. Kız önceleri Kane'e tepeden bakıyor ve onu ilk fırsatta yetkililere teslim etmek istiyor.
Stage Fright 1950 full hd izle 720p izle

Sahne Korkusu - Stage Fright (1950)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Gerilim
Vizyon: 23 Şubat 1950
Oyuncular: Jane Wyman, Marlene Dietrich, Michael Wilding, Richard Todd, Alastair Sim, Sybil Thorndike, Kay Walsh

Polis tarafından izlenen Jonathan Cooper, Krallık Tiyatro Akademisi'nde ümit vaad eden bir talebe oyuncu olan daha önceki sevgilisi Eve Gill'in evine sığınıyor. Suç yerelinden kaçarken görülen Cooper, suçsuz olduğunu öne sürüyor.

Oyuncu Charlotte Inwood'un kocasının ölümünün üstüne yıkılmaya çalışıldığı, bunda da kadına olan ihtirasından faydalanıldığı ile ilgili ısrar ediyor. Haneye, Jonathan'ın hikayesine inanıyor fakat polisin ona inanmayacağının da farkına varıyor; bu yüzden dedektifi oynamaya karar veriyor. Hizmetçi kılığına giriyor, Charlotte'un güvenini kazanıyor ve gerçek bir dedektifin, Müfettiş Wilfred Smith'in yardımıyla, Charlotte'un katil olduğunu hemen hemen ispat ediyor.
Young and Innocent 1937 full hd izle 720p izle

Genç Ve Masum - Young and Innocent (1937)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 20 dakika

Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Gizem, Gerilim
Vizyon: 1 Kasım 1937
Oyuncular: Nova Pilbeam, Derrick De Marney, Percy Marmont, Edward Rigby, Mary Clare

Robert Tisdall sahilde karısının cesedini bularak polise haber verir. Polis, bu cinayetin kendisi tarafından işlendiğini düşünmektedir, çünkü maktül onun yağmurluğunun kemeri ile öldürülmüştür. O, yağmurluğunun çalındığını iddia etse de kimseyi inandıramaz. Üstelik karısından kendisine iyi bir miras da kalmıştır. Mahkemeye çıktığında, suçlu olduğunu düşünen avukatı da onu terketmiştir. Avukat, bu esnada polis müdürünün kızı Erica ile tanışır. Erica, Tisdall'in masum olduğuna inanamaktadır. Birlikte kaybolan yağmurluğu bulup onun masumiyetini polise kanıtlamak için sürükleyici bir maceranın içine girerler...
Torn Curtain 1966 full hd izle 720p izle

Esrar Perdesi - Torn Curtain (1966)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 2 saat 8 dakika


  


Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Gerilim
Vizyon: 1 Ocak 1970
Oyuncular: Paul Newman, Julie Andrews, Lila Kedrova, Hansjörg Felmy, Tamara Toumanova

Esrar Perdesi, bir zamanların Doğu Almanya'sında çift yanlı bir ajanın öyküsünü anlatan ve hem açık komünist düşmanlığı, hem de şiddet içeren sahneleriyle dikkat çeken bir film...

Paul Newman ve Julie Andrews Hitchcock dünyasına bu ilk –ve tek- konukluklarında beklenmeyen bir ikili oluşturuyorlar...
Mr. & Mrs. Smith 1941 full hd izle 720p izle

Bay ve Bayan Smith - Mr. & Mrs. Smith (1941)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 35 dakika


  Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Romantik
Vizyon: 31 Ocak 1941
Oyuncular: Carole Lombard, Robert Montgomery, Gene Raymond, Jack Carson, Philip Merivale

Not a typical Hitchcock movie, this is a comedy about a couple who learn that their marriage was not valid.