Brian De Palma Filmleri (15 sonuç)

Scarface 1983 full hd izle 720p izle

Yaralı Yüz - Scarface (1983)

8.3 IMDB Puanı 8.3
    
 2 saat 50 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 1 Aralık 1985
Oyuncular: Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio, Robert Loggia

Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami’ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia’nın emrinde çalışmaya başlar. Montana’nın hırsı ve öfkesi basamaklaı hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar. 170 dakikalık film, uyuşturucu dünyasının gizli kapılar ardında dönen çarklarından başlayarak suç dünyasını gözler önüne serer.

Howard Hawks’ın 1931 tarihli aynı isimli filminden uyarlandı. Brian De Palma’nın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu da Oliver Stone’a ait. Hem türün hem de yönetmenin başyapıtlarından biri. Al Pacino’nun ders niteliğindeki performansını ve müziklerini de ayrı ayrı belirtmek gerek tabii.
Carlito's Way 1993 full hd izle 720p izle

Carlito'nun Yolu - Carlito's Way (1993)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 24 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 10 Kasım 1993
Oyuncular: Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller, John Leguizamo, Ingrid Rogers

Hapishaneden çıktıktan sonra kendine yeni bir yol çizmeyi düşünen Carlito Brigante. Ona en zor dönemlerinde yardımcı olan avukatı David Kleinfeld. Carlito'nun sevgilisi Gail.Carlito hapishaneden çıktıktan sonra sevgilisi Gail ile birlikte kendine yeni bir hayat kurmayı düşlemektedir. Ancak geçmişi Carlito'nun yakasını bırakmaz. O ne kadar geçmişinden soyutlanmaya çalışsa da avukatının hataları ve eski dostları onu bırakmaz.
The Untouchables 1987 full hd izle 720p izle

Dokunulmazlar - The Untouchables (1987)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 59 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Suç, Dram, Tarihi, Gerilim, Biyografi
Vizyon: 1 Nisan 1989
Oyuncular: Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith, Andy Garcia, Robert De Niro

Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago'ya atanan bir federal ajandır. Ness'e verilen görev mafya elebaşı Al Capone'u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness'in başarılı olabileceğini düşünmez.

Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness'in Chicago'daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır, Malone'un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone'u ve muhasebeci Oscar Wallace'ı ekleyerek Capone'un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone'a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...
Blow Out 1981 full hd izle 720p izle

Patlama - Blow Out (1981)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Gerilim
Vizyon: 24 Temmuz 1981
Oyuncular: John Travolta, Nancy Allen, John Lithgow, Dennis Franz, Peter Boyden, Curt May, John Aquino

Bir araba kazasıyla ortaya çıkan korkunç gerçekler! Jack Terri (Travolta), yetenekli bir ses teknisyenidir. Hayatını korku filmleri için eşsiz sesler kaydederek kazanmaktadır, ama bir gün elinde olmadan aralarında başkan adayının bulunduğu ve hayatını kaybettiği bir otomobil kazasının sesini kayda alır. Aynı otomobilde başkan adayının genç ve güzel metresi Sally (Nancy Allen) de bulunmaktadır ve ağır yaralanmıştır. Jack bir anda kendini, filmlerini aratmayacak kadar gizemli ve korku dolu bir hayatın arasında bulur. Çok yakında Jack ve Sally'den yalnızca biri hayatta kalacaktır çünkü bu skandal tıpkı bir şok dalgası gibi hükümetin üst düzeylerini de etkileyecektir.
Carrie 1976 full hd izle 720p izle

Günah Tohumu - Carrie (1976)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Korku
Vizyon: 1 Ocak 1981
Oyuncular: Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt, John Travolta, Nancy Allen, Betty Buckley

Herkesin bir kırılma noktası vardır. Carrie White'ın ise o noktaya gelmemesi için dua etseniz iyi olur.angela bettis stephen kingin bu ilikleri donduran efsanevi dehşet ve ceza verme hikayesinde gözleri yuvalarından çıkartan özel efektler ve şok edici yepyeni bir sonla sizlerle. carrie yalnız garip ve topluma uyum problemleri olan bir gençkızdır.okulda sınıf arkadaşlarının devamlı alayları evde ise fanatik derecede dinci annesinin psikolojik eziyetleri altında ezilmektedir.fakat carrienin bir sırrı vardır.korkunç telekinesis gücü ona bahşedilmiştir.ve işkenceleri mezuniyet balosunda onu affedilmeyecek derecede acımasızca küçük düşürdüklerinde ölümcül bir ders öğreneceklerdir.eğer ateşle oynarsan mutlaka yanarsın.
Dressed to Kill 1980 full hd izle 720p izle

Ölüme Kuşanmak - Dressed to Kill (1980)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Gizem, Gerilim
Vizyon: 25 Temmuz 1980
Oyuncular: Michael Caine, Angie Dickinson, Nancy Allen, Keith Gordon, Dennis Franz, David Margulies, Ken Baker

Bu gerilim dolu psiko-seksüel korku filmi, ustura gibi keskin bir ihtiras, delilik ve cinayet öyküsüdür. Cinsel yönden düş kırıklığına uğramış bir eş ve anne olan Kate Miller, onu tatmin etmeyen erotik yaşamından yakınmak üzere, muayenesi Manhattan'da bulunan pek revaçtaki psikiyatrı Dr. Robert Elliott'ı ziyaret eder. Bir yabancıyla tatmin edici bir cinsel ilişki içinde geçirdiği öğleden sonranın ardından Kate, adamın binasının asansöründe usturalı sarışın bir kadın tarafından öldürülür. Katili şöyle bir gören sarışın fahişe Liz, hem baş zanlı, hem de katilin yeni hedefi haline gelir. Polis onun öyküsüne inanmaya hiç de gönüllü olmadığı için, Liz, psikopatı yakalamak üzere Kate'in oğlu Peter'la güçbirliği yapar. Bu arada, başkalarının da başına bir şey gelmeden önce katili yakalama yolunda umutsuz bir çaba içinde olan Dr. Elliott, tüyler ürpertici arzuların karanlık ve tedirgin edici dünyasına çekilir. Ve doktor korkunç gerçeğe giderek yaklaştıkça, kendini baştan çıkarıcı, ölümcül bir saplantı, sapıklık ve aldatma labirentinin içinde bulur
Mission: Impossible 1996 full hd izle 720p izle

Görevimiz Tehlike - Mission: Impossible (1996)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim
Vizyon: 20 Eylül 1996
Oyuncular: Tom Cruise, Jon Voight, Emmanuelle Béart, Henry Czerny, Jean Reno

Cruise, casus Ethan Hunt rolünde bir gizli ajan olarak, takımındaki ölümleri araştırıyor. Hükümet suikastçılarindan kaçarak CIA’in en sağlam kasalarını kırarak, kurşun gibi bir hızlı trenin çatısına tutunarak Hunt, takipçilerinden bir adım önde kalabilmek ve şok edici gerçeğe bir adım daha yakın olabilmek için yanan bir füze gibi koşuyor.
Casualties of War 1989 full hd izle 720p izle

Savaş Günahları - Casualties of War (1989)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Dram, Tarihi, Savaş, Savaş
Vizyon: 1 Ekim 1990
Oyuncular: Michael J. Fox, Sean Penn, Don Harvey, John C. Reilly, John Leguizamo, Thuy Thu Le, Erik King

Dünya tarihinin kanlı sayfalarından bir yaprak: Vietnam Savaşı. Beş Amerikan askeri, yerli halktan bir kızı kaçırarak tecavüz eder. İçlerinden yalnızca bir tanesi, bunu reddetse de, diğerlerine mani de olmaz. Genç kızın daha sonra öldürülmesiyle olayın asla kapanmayacak insani boyutu açılacaktır.

Tek bir olay üzerinden, genel olarak savaşın insanı acımasızlaştıran yönlerini eleştirel bir gözle ele alan Brian De Palma imzalı film, savaş karşıtı filmler arasında önemli yeri olan bir çalışma.
Body Double 1984 full hd izle 720p izle

Sahte Vücutlar - Body Double (1984)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 54 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 26 Ekim 1984
Oyuncular: Craig Wasson, Melanie Griffith, Gregg Henry, Deborah Shelton, Guy Boyd

Gördüğünüz herşeye inanamazsınız... Güzel bir genç kadın, Hollywood'daki muhteşem evinin penceresinde baştan çıkarıcı bir striptiz gösterisi yapar. Yükselmeye çalışan genç bir aktör, onu dışarıdan izler. Aniden, kadının vahşi bir cinayete kurban gitmesine tanık olur... Bu cinayetten sorumlu olan psikopat katili ararken, araştırmaları onu porno filmlerin sapkın dünyasına götürür...
The Fury 1978 full hd izle 720p izle

Gizli Kuvvet - The Fury (1978)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 1 Kasım 1981
Oyuncular: Kirk Douglas, John Cassavetes, Carrie Snodgress, Charles Durning, Amy Irving

Özel bir yeteneğe sahip oğlunun kaçırıldığını öğrenen bir ajanın mücadelesi...
Her şey oğlum için!
Hükümet ajanı Peter Sandza'nın oğlu, psikokinetik güçleri yüzünden kaçırılır. Oğluyla benzer güçlere sahip Gillian Bellaver'ın yardımıyla evladını bulmaya çalışan baba, özel yetenekleri olan çocukları katile dönüştüren Ben Childress'ın peşine düşer.
Femme Fatale 2002 full hd izle 720p izle

Öldüren Kadın - Femme Fatale (2002)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 54 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: Fransa
Tür: Suç, Gizem, Gerilim
Vizyon: 20 Eylül 2002
Oyuncular: Rebecca Romijn, Antonio Banderas, Peter Coyote, Eriq Ebouaney, Edouard Montoute

Laura Ash, büyük beceri ve cesaret gerektiren bir mücevher soygununu gerçekleştirdikten yedi yıl sonra yeni bir kimlikle Fransa'ya geri döner. Bu arada hayatını paparazzilik yaparak kazanan Nicolas herkes tarafından aranan Laura'nın fotoğrafını çekerek onun hayatını büyük bir riske atar. Ve bu fettan kadına duyduğu büyük merak Nicolas'ın ölümcül bir maceranın içine dalmasına yol açar.
Snake Eyes 1998 full hd izle 720p izle

Yılan Gözler - Snake Eyes (1998)

5.9 IMDB Puanı 5.9
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD, Kanada
Tür: Suç, Gizem, Gerilim
Vizyon: 20 Kasım 1998
Oyuncular: Nicolas Cage, Gary Sinise, John Heard, Carla Gugino, Stan Shaw, Kevin Dunn, Michael Rispoli

Mesleğinde lekelenmiş bir polis dedektifi olan Rick Santoro, bir ağır siklet maçını izlemek üzere eski bir arkadaşı Kevin Dunne ile buluşur. Geçmişte denizci olan Dunne artık Savunma Bakanlığı'nda çalışan yüksek rütbeli bir bürokrattır ve bakan da bu önemli maçı izleyenler arasındadır. Fakat bakanın maç sırasındaki bir suikast sonucu ölmesi, bütün salonu birbirine katar. Bir anda, salonda bulunan ondörtbin kişi bu cinayetin hem tanığı hem de sanığı oluverir.

Rick, bu olayı çözerse sahip olabileceği ünün etkisi ile hemen olayların içine dalarken Kevin'in tek düşüncesi, kariyerini kurtarmak olacaktır.
The Black Dahlia 2006 full hd izle 720p izle

Cehennem Çiçeği - The Black Dahlia (2006)

5.6 IMDB Puanı 5.6
    
 2 saat 1 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: Almanya, ABD, Fransa
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 9 Şubat 2007
Oyuncular: Josh Hartnett, Scarlett Johansson, Aaron Eckhart, Hilary Swank, Mia Kirshner

15 Ocak 1947'de, Los Angeles'da boş bir arsada, işkence edilerek öldürülmüş genç ve güzel bir kadının cesedi bulunur. Kurban, gazete manşetlerine Siyah Dalya olarak geçmiştir ve ölümü Kaliforniya tarihinin en büyük insan avını başlatır.
Bucky Bleichert ve Lee Blanchard kendilerini Siyah Dalya soruşturmasının tam ortasında bulurlar: İki polis, iki sert erkek, iki arkadaş ve aynı kadına aşık iki rakip. Ancak Siyah Dalya ikisinin de takıntısı haline gelecektir. Hayatıyla ilgili her şeyi bilmek, katilini yakalamak ve ona ölümünde bile sahip olmak isteyecekler, araştırmaları onları savaş sonrası Hollywood'unun karanlık yüzüne, ölü kadının hayatının ve ölümünün derinliklerine götürecektir
The Bonfire of the Vanities 1990 full hd izle 720p izle

Şenlik Ateşi - The Bonfire of the Vanities (1990)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 2 saat 5 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 1 Haziran 1991
Oyuncular: Tom Hanks, Bruce Willis, Melanie Griffith, Kim Cattrall, Saul Rubinek, Morgan Freeman, John Hancock

The Bonfire of the Vanities (Türkçe: Şenlik ateşi), Melanie Griffith, Tom Hanks, Bruce Willis, Morgan Freeman ve Kirsten Dunst'ın oynadığı komedi macera filmidir. Film sevdiği karısı ve çocuğu olmasına karşın yeniden de evrenin hakimi lakabına sahip olan bir zenginin karısını aldatması neticesi başına gelenleri konu alıyor. Film bir gazetecinin (Bruce) ağzından anlatılıyor.

Not: Tükçe Dublaj 90'ların Star TV Dublajıdır. Tom Hanks Seslendirme Mehmet Ali Erbil'dir bipsiz Filitresizdir Rahatsız Edici Olabilir...
Passion 2012 full hd izle 720p izle

Öldüren Tutku - Passion (2012)

5.3 IMDB Puanı 5.3
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Brian De Palma
Ülke: Almanya, Fransa
Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 5 Nisan 2013
Oyuncular: Rachel McAdams, Noomi Rapace, Karoline Herfurth, Paul Anderson, Rainer Bock, Benjamin Sadler, Michael Rotschopf

Efsane sinemacı Brian De Palma'nın altı yıl aradan sonra sinemaya dönüşünü müjdeleyen Tutku, Dressed to Kill / Öldürmeye Hazır ve Basic Instinct / Temel İçgüdü tarzında bir erotik gerilim hikâyesi. Orijinal Ejderha Dövmeli Kız Noomi Rapace, müdürü Christine'e (Rachel McAdams) delicesine hayran olan hırslı işkadını Isabelle'i canlandırıyor. Masum, şirin ve kullanılmaya açık Isabelle'in bir sürü parlak fikri vardır. Christine de bu fikirleri çalmaktan çekinmez. Isabelle farkına varmadan Christine onu tehlikeli bir oyunun içine çekecek, bu işin sonu savaşa ve cinayete varacaktır.

Eylül'de Venedik Film Festivali'nde ilk kez izleyici karşısına çıkan film ABD'den önce Filmekimi'nde gösteriliyor.