Danny Boyle Filmleri (11 sonuç)

Trainspotting 1996 full hd izle 720p izle

Trainspotting (1996)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 27 Eylül 1996
Oyuncular: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller, Kevin McKidd, Robert Carlyle

Mark Renton'un Edinburgh'ta yaşayan kendisi gibi eroin bağımlısı bir grup İskoç genç arkadaşı vardır. Hepsi ezilmiş, yalancı, psikopat, hırsız ve uyuşturucu madde bağımlısıdırlar. Kendilerine eroinle zarar verdikçe, kaçınılmaz sona yaklaşırlar ve arkadaşlıkları giderek zedelenmeye başlar. İçlerinden sadece Mark, bu durumdan kurtulabilecek iradeye sahiptir. Ancak, yaşamayı seçip seçmeme konusunda kararsızdır...

Film, İngiltere, Avustralya ve ABD gibi ülkelerde insanları uyuşturucuya özendirip özendirmediği konusunda tartışmalara yol açmıştır. Amerikalı senatör Bob Dole filmi daha önce hiç seyretmemiş olduğunu kabul etmesine rağmen, 1996 Amerikan başkanlık seçimi kampanyaları boyunca filmin ahlaki bozukluğunu ve uyuşturucu kullanımını yüceltiğini söyleyerek kötülemiştir. Tüm tartışmalara rağmen, film yaratıcılığı açısından övgüler almış ve aynı yıl içinde En İyi Senaryo Uyarlama dalında Akademi Ödüllerinde aday olarak gösterilmiştir. 1999 yılında film İngiltere' de BFI poll' da onuncu oldu ve 2004 yılında Total Film isimli dergi tarafından tüm zamanların en iyi dördüncü İngiliz filmi olarak gösterilmiştir.
Slumdog Millionaire 2008 full hd izle 720p izle

Milyoner - Slumdog Millionaire (2008)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 27 Şubat 2009
Oyuncular: Dev Patel, Saurabh Shukla, Anil Kapoor, Rajendranath Zutshi, Jeneva Talwar, Freida Pinto, Irrfan Khan

Jamal Malik Mumbainin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan on sekiz yaşında bir yetimdir. Hindistanda katıldığı bir bilgi yarışmasında yirmi milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır.

Şovun o gecelik bitmesinin ardından Jamal, eğitimsiz olan birinin bu kadar büyük başarıyı lakin hile yoluyla gösterebileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Fakat yarışmadaki her sorunun cevabıyla o gece Jamalın inanılması zor gerçek hikayesi ortaya çıkacaktır. Lakin bir soru hala gizemini korumaktadır...
127 Hours 2010 full hd izle 720p izle

127 Saat - 127 Hours (2010)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Macera, Biyografi, Dram
Vizyon: 18 Şubat 2011
Oyuncular: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn, Sean Bott, Koleman Stinger

Dağcı Aron Ralston'un başından geçenlerin gerçek hikayesi...

Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Bundan sonra yapacağı tek şey vardır oradan kurtulup onları gerçekten sevdiğini gösteremediği anne ve babasına kavuşmak. Olay sırasında az su ve yemeği olan dağcı, yaşadıklarını bir video kamera ile çekip kendini bu yolla rahatlatmaya çalışıp zaman zaman halüsinasyonlar görüyor. Hayatı için bir çeşit tuzağa dönüşen bu olayda Aron, soğukkanlı olması gereken şoke edici bir çözüm yolu bulur.
Bu yol da; bu olayda hayatını mı yoksa tek kolunu mu kaybetme kararını vermekten geçiyordur...
28 Days Later 2002 full hd izle 720p izle

28 Gün Sonra - 28 Days Later (2002)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 11 Temmuz 2003
Oyuncular: Alex Palmer, Bindu De Stoppani, Jukka Hiltunen, David Schneider, Cillian Murphy, Christopher Eccleston, Naomie Harris

İngilterede bulunan bir araştırma laboratuvarından yayılan ve kan yoluyla bulaşıp etkisini saniyeler içinde gösteren bir virüs ülkeyi tehdit etmeye başlar. Bunun için mücadele eden insanlar virüsle birlikte hastalığın etkisi altına giren insanlarla da mücadele etmek zorunda kalırlar.

Askerlerin yönetimindeki bir sığınağa ulaştıktan sonra ise hiç ummadıkları sorunlarla karşılaşmaya başlarlar.

Danny Boyle’un Kumsal (The Beach) filminin uyarlandığı romanın yazarı olarak bildiğimiz Alex Garland, yeni filmin senaryosunu yazmış. Kıyamet sonrası bir atmosferde geçen film, kimileri tarafından son yıllarda İngiltere’den gelen en iyi korku filmi olarak kabul ediliyor. Özellikle dijital kamerayla yaratılan atmosferi ile dikkat çeken yapımı kaçırmamakta fayda var.
T2 Trainspotting 2017 full hd izle 720p izle

T2 Trainspotting (2017)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 57 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Dram
Vizyon: 5 Mayıs 2017
Oyuncular: Ewan McGregor, Logan Gillies, Ben Skelton, Aiden Haggarty, Daniel Smith, Elijah Wolf, Robert Carlyle

Yirmi senedir beklediğimiz an geldi çattı. Danny Boyle'un Irvine Welsh'in efsanevi romanından uyarladığı, sinema tarihinin en kült filmlerinden birisi oluvermiş Trainspotting'in devam filmi senenin sinema olaylarından birisi olmaya çok yakın! Çok şey değişmişti elbette, yinede de birçok şey aynı kalmıştı. Mark Renton ev diyebildiği yegane yere geri dönmüştü nihayetinde. Spud, Sick Boy ve Begbie onu bekliyordu. Önce pek çok fırsat, pek çok ihtimal vardı ufukta, sonra hıyanet. yirme sene su gibi akıp gitmişti. Diğer eski arkadaşlar da oradaydı: hüzün, kayıp, mutluluk, intikam, nefret, arkadaşlık, aşk, umut, korku, pişmanlık, diamorfin, özyıkım ve ölümcül tehlike... Hepsi ona hoş geldin demek, onunla dans etmeye devam etmek için sabırsızlıkla bekliyordu.
Shallow Grave 1994 full hd izle 720p izle

Mezarını Derin Kaz - Shallow Grave (1994)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 32 dakika


  


Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Gerilim
Vizyon: 29 Eylül 1995
Oyuncular: Kerry Fox, Christopher Eccleston, Ewan McGregor, Ken Stott, Keith Allen, Colin McCredie, Victoria Nairn

İngiltere'nin X kuşağı'na ait, oldukça farklı kişiliklere sahip üç genç olan gazeteci Alex, doktor Juliet ve muhasebeci David aynı evi paylaşmaktadır. Kira paylarını azaltmak için dördüncü bir ev arkadaşı arayan üçlü pek çok adayı geri çevirdikten sonra 'cool' mizacıyla dikkatlerini çeken Hugo'da karar kılar.

Bir gün Hugo'yu aşırı dozda uyuşturucudan ölmüş halde, yanında çok büyük miktarda para içeren bir valizle birlikte bulan gençler Hugo'nun cesedini gömdükten sonra parayı alırlar. Ancak içlerinde iktisat bilgisi olan tek kişi olan David bir gün birisinin bu kadar büyük miktardaki paranın mutlaka peşine düşeceğini söyleyerek arkadaşlarını uyarır. David'in tahmini doğru çıkar; polis ve uyuşturucu kaçakçıları aynı anda paranın peşine düşer...
Sunshine 2007 full hd izle 720p izle

Gün Işığı - Sunshine (2007)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Macera, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 11 Mayıs 2007
Oyuncular: Cliff Curtis, Chipo Chung, Cillian Murphy, Michelle Yeoh, Hiroyuki Sanada, Chris Evans

Ya bir gün Güneş de, Dünya’dan yüz çeviriverirse? 2057 yılına gelindiğinde, Dünya çok büyük bir tehdit altındadır. Güneş artık eskisi gibi Dünya’yı ısıtmamakta ve buna bağlı olarak da insanlığın dünya üzerindeki varlığı ölümcül bir tehlike ile karşı karşıyadır.Bu kötü gidişi geri döndürebilmesi ümit edilen tek bir yol kalmıştır: Icarus II isimli bir uzay gemisi ile Güneş’e doğru yola çıkan Kaptan Kaneda liderliğindeki ekip! Taşıdıkları nükleer başlık ile Güneş’in yeniden harekete geçebilmesini sağlamaya çalışacaklardır. Bütün dünya nefeslerini tutmuş bu sekiz kişilik ekibin başarısını beklerken Icarus II’nin birden bire dünya ile radyo bağlantısı kesilir. Artık Güneş ile başbaşa ve karşı karşıya kalmışlardır.Trainspotting ile elde ettiği başarıyla adından çokça söz ettiren İngiliz yönetmen Danny Boyle, gelecek kurgusu yaptığı bilim kurgu filmi Gün Işığı ile türün sevenleri arasında heyecan yarattı. Güneş ve Dünya arasında gidip gelirken klostrofobik bir gerilime hazır olun!
Steve Jobs 2015 full hd izle 720p izle

Steve Jobs (2015)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon: 11 Aralık 2015
Oyuncular: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels, Michael Stuhlbarg, Katherine Waterston, Perla Haney-Jardine

Teknoloji devi Apple şirketinin kurucusu ve 20yy.'ın deha isimlerinden olan Steve Jobs'un yaşam öyküsünü yeni bir perspektif ile sinemaya aktaracak filmin yönetmenliğini Oscarlı isim Danny Boyle' üstleniyor, senaryoyu ise gene Oscar ödüllü Aaron Sorkin.

Apple'ın öncü kurucusu Steve Jobs'u Michael Fassbender, Macintosh'un eski pazarlama müdürü Joanna Hoffman'ı ise Kate Winslet canlandırıyor. Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak'ı Seth Rogen canlandırırken, Jeff Daniels ise Apple'ın eski CEO'su John Sculley rolünde.
Trance 2013 full hd izle 720p izle

Trans - Trance (2013)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 41 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 14 Haziran 2013
Oyuncular: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson, Danny Sapani, Matt Cross

Sanat eserleri konusunda uzman olan Simon tanınmış bir müzayede müdürüdür. Franck adındaki bir gangster ile birlikte milyon dolarlar değerindeki bir tablonun çalınma eylemine katılır. Olay esnasında oluşan kargaşada başına korkunç bir darbe alır ve uyandığında tabloyu nereye sakladığı konusunda hiçbir şey hatırlamamaktadır. Ne tehditler ne de işkenceler onun hafızasını geri getirmeyecektir. Bunun üzerine Franck Elizabeth isimli bir hipnoz uzmanını tutar, böylece Simon'un beyninin derinliklerindeki bilgiye ulaşmayı planlamaktadır. Seans ilerledikçe geçmişine dönen Simon için geçmişteki tutkularının canlanlanma zamanıdır.

Filmin yönetmenliğini Trainspotting ve 5 Oscar ödüllü Slumdog Millionaire gibi sevilen filmlere imza atan Danny Boyle yaparken, başrollerini James McAvoy, Rosario Dawson, Vincent Cassel oynuyor.
Millions 2004 full hd izle 720p izle

Milyonlar - Millions (2004)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    

  


Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: İngiltere
Tür: Aile, Dram, Fantastik, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Alex Etel, Daisy Donovan, James Nesbitt

Annelerini bir trafik kazasında kaybeden 7 yaşındaki Damian ve 9 yaşındaki Anthony babaları ile birlikte yaşamaktadırlar. Bütün gününü hayal aleminde, düş gücünün ürünü olan papazlarla konuşarak geçiren Damian tren yoluna yakın bir yerde oynarken bir çanta dolusu para bulurlar. Damian paranın tanrı tarafından, iyilik yapmaları için gönderildiğine inanır. Damian, ağabeyi ile birlikte bu paraları ne yapacağına karar verecektir. Parayı kullandıkça çocuklar, dünya ve etrafındaki insanların özde neyden yapıldıklarını görmeye başlarlar. Etik, insan olmak ve ruh kavramları bu filmde kayda değer bir biçimde ön plana çıkıyor. Millions - Milyonlar 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Beach 2000 full hd izle 720p izle

Kumsal - The Beach (2000)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 1 saat 59 dakika


  Yönetmen: Danny Boyle
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Macera, Dram, Romantik
Vizyon: 24 Mart 2000
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Daniel York, Patcharawan Patarakijjanon, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet, Robert Carlyle, Somboon Phutaroth

Amerikalı genç Richard'ı(Leonardo Di Caprio) serüven arayışı ile Tayland'a gelmesine sebep olan şey işte bu yapmacık dünyada gerçek bir şey bulma ve ona bağlanma arzusudur. Değişik bir şeyin arayışı içindedir. Bangkok'da ucuz bir otelde Etienne(Gaillaume Canet) ve Francoise (Virginie Ledoyen) isimlerinde bir Fransız çiftle karşılaşır. Aynı zamanda Daffy adında, yılların ve ilaçların etkisi ile çökmüş yaşlı bir gezginle tanışır. Daffy Richard'a turistler tarafından işgal edilmemiş, gizli bir cennetten, bir adadan söz eder.