David Fincher Filmleri (7 sonuç)

Fight Club 1999 full hd izle 720p izle

Dövüş Kulübü - Fight Club (1999)

8.8 IMDB Puanı 8.8
    
 2 saat 19 dakika


  Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Dram
Vizyon: 10 Aralık 1999
Oyuncular: Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter, Meat Loaf, Zach Grenier

"İlk kural: Kimseyle Fight Club hakkında konuşma!"

Chuck Palanhiuk adlı genç bir yazarın ilk romanı olan "Fight Club" sonunda David Fincher tarafından sinemaya uyarlandı. Filmde ailesi ve yakın arkadaşları olmayan yalnız ve genç bir yuppie (Edward Norton) günün birinde çok çok özel bir başka yuppie olan Tyler Durden (Brad Pitt) ile tanışıyor. Durden kendi gibilerden oluşturduğu bir grup genç yuppie ile "Fight Club" adlı bir klüp kurmuştur. Bu kulübe üye olanlar haftasonları sokaklarda kavga etmedirler. Giderek moda olan bu tür klüpler Tyler Durden'ın da ünlenmesine sebep oluyor. Ya da yeni jenerasyonun bir mesihi. Ancak ortaya çıkan Marla (Helena Bonham Carter) adındaki genç bir kız ortalığı bayağı karıştırıyor.
Se7en 1995 full hd izle 720p izle

Yedi - Se7en (1995)

8.6 IMDB Puanı 8.6
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD
Tür: Suç, Gizem, Gerilim, Dram
Vizyon: 16 Şubat 1996
Oyuncular: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, R. Lee Ermey, Andrew Kevin Walker, Daniel Zacapa

Seri cinayetler işleyen dahi bir katil, birbirinden oldukça farklı karakterdeki iki cinayet dedektifi ile kedi-fare oyunu oynuyor. Daha kıdemli olan polis, artık günlük hayatının sıkıcılığından bıkan müzmin bekar William Somerset (Morgan Freeman) ise katili bulup bir hafta yani yedi gün içinde emekli olmak istemekte. Yeni ortağı genç ve ukala David Mills (Brad Pitt) ise daha serbest çalışıyor ve Somerset'in yerine geçmeye hazırlanıyor. Beraberce, yağmurun devamlı yağdığı, olayları açık seçik görme ruhunun ve yeteneğinin sekteye uğradığı karamsar bir şehirde katili yakalamaya çalışıyorlar. Yedi günahın izinde cinayetlerini işleyen bu zeki katili yakalamak ise sadece felaketin sonunu hazırlamaktan başka işe yaramıyor.
Gone Girl 2014 full hd izle 720p izle

Kayıp Kız - Gone Girl (2014)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Ben Affleck, Neil Patrick Harris, Rosamund Pike

Amerika'nın Missouri eyaletlerinden birinde sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadırlar. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick'in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarından karısı Amy'yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de, çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılmıştır. Fakat Amy de dışardan sanıldığı kadar masum değildir. Gizli günlüğünde yazanlar gün ışığına çıktıkça, onun gibi mükemmel bir kadından beklenmeyecek gerçekler de ortaya çıkacaktır. Amy'nin hayatta olup, olmadığı büyük bir muammadır...
The Game 1997 full hd izle 720p izle

Oyun - The Game (1997)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 6 Şubat 1998
Oyuncular: Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Kara Unger, James Rebhorn, Peter Donat

Nicholas Von Orton, bütün yatırımlarının kontrolünü ve ilişkilerini elinde tutmaya alışık, zeki, kurnaz ve başarılı bir iş adamıdır.

Ancak Orton’un bu düzenli yaşamı, sorumsuz fakat etkileyici küçük kardeşi Conrad’ın ona verdiği beklenmedik bir doğum günü hediyesiyle köklü değişikliklere uğrar. Nicholas oyuna başlarken ortada çok büyük bir ödül olduğunu farkeder ancak bu esrarengiz oyunun kuralları ve amacı hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Ayrıca Nicholas karşılaştığı olaylardan hangisinin gerçek, hangisinin oyunun bir parçası olduğunu da anlayamaz. Kendi evinde esrarengiz kişiler tarafından izlendiğini farkeder. Bu kişiler onu ortadan kaldırmak istemektedir..

Bu oyun hayatını sonsuza dek değiştirecek bir ölüm kalım savaşı haline gelmiştir...
The Girl with the Dragon Tattoo 2011 full hd izle 720p izle

Ejderha Dövmeli Kız - The Girl with the Dragon Tattoo (2011)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 38 dakika


  Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD, İsveç, Norveç
Tür: Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 13 Ocak 2012
Oyuncular: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff

Öykünün bir labirentten farksız yapısında cinayet, yozlaşma, aile sırları ve 40 yıllık bir gizemin peşinden koşan iki beklenmedik ortağın iç mücadeleleri yer alıyor. Mikael Blomkvist (Daniel Craig), yalan haberle suçlandıktan sonra şerefini kurtarmaya karar veren bir finans muhabiridir. İsveç’in en zengin sanayicilerinden olan Henrik Vanger (Akademi Ödülü adayı Christopher Plummer) tarafından, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı sevgili yeğeni Harriet’ın uzun zaman önceki kayboluşunu araştırmakla görevlendirilen gazeteci, başına geleceklerden habersiz bir şekilde, donmuş İsveç kıyılarının açığındaki bir adaya doğru yola çıkar.

Aynı anda, Milton Güvenlik hesabına çalışan alışılmadık ama becerikli bir araştırmacı olan Lisbeth Salander (Rooney Mara), Blomkvist’in geçmişini araştırmakla görevlendirilir. Bu görev, genç kadının Harriet Vanger’ı kimin öldürdüğünü araştıran Mikael’e katılmasına yol açar. Lisbeth, sürekli ihanete uğradığı bir dünyadan saklanmayı seçmişse de, hacker’lık becerileri ve sabit fikirliliği paha biçilmez birer özellilk haline gelmiştir. Mikael ağzı sıkı Vanger’larla yüz yüze gelirken, Lisbeth kablolu dünyanın gölgelerinde gezinir. Birlikte geçmişten günümüze bir cinayetler zincirini takip ederken, çağdaş suç dünyasının en azgın dalgalarına çekilirken tutunacakları, kırılgan bir güven bağı kurarlar.
The Curious Case of Benjamin Button 2008 full hd izle 720p izle

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi - The Curious Case of Benjamin Button (2008)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 46 dakika


  Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Gizem, Romantik
Vizyon: 6 Şubat 2009
Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Julia Ormond, Faune A. Chambers, Elias Koteas

“Alışılmadık şartlar altında dünyaya gelmişim”.
İşte F. Scott Fitzgerald’ın 1920’lerde yazdığı ve seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamı konu alan hikayesinden uyarlanan “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” böyle başlıyor: Benjamin Button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir. Film, pek de sıradan olmayan bu adamın yaşadığı serüven içinde karşısına çıkan kişilerin ve yerlerin, bulduğu ve kaybettiği aşkların muazzam öyküsünü, hayatın keyifleri ile ölümün hüznünü ve zamanın ötesine uzanan şeyleri konu alıyor.
Başrollerini Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormond, Jason Flemyng, Elias Koteas ve Tilda Swinton’ın paylaştığı filmi David Fincher yönetti. F. Scott Fitzgerald’ın kısa öyküsüne dayanan hikayeyi Eric Roth and Robin Swicord yazdı, Eric Roth senaryolaştırdı. Filmde Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Ceán Chaffin yapımcı olarak görev aldı.
Alien 3 1992 full hd izle 720p izle

Yaratık 3 - Alien 3 (1992)

6.4 IMDB Puanı 6.4
    

  


Yönetmen: David Fincher
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Charles Dance, Charles S. Dutton, Sigourney Weaver

Serinin uzun bir aradan sonra çekilen üçüncü filminde Ellen Ripley'in kaçış kapsülü bir hapishane gezegenine çarpar ve bu andan sonra tehlikeli bir uzaylı Ripley'i sürekli takip etmeye başlar. David Fincher'in yönetmenliğini üstlendiği Alien³ - Yaratık 3 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..