David Lynch Filmleri (8 sonuç)

The Elephant Man 1980 full hd izle 720p izle

Fil Adam - The Elephant Man (1980)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 2 saat 4 dakika


  Yönetmen: David Lynch
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon: 3 Ekim 1980
Oyuncular: Anthony Hopkins, John Hurt, Anne Bancroft, John Gielgud, Wendy Hiller

Doktor Frederick Treves, 1880'lerin kasvetli Londrası'ndaki bi gezici sirkte fil adam lakaplı, çirkin ve son derece anormal bir görüntüsü olan John Merrick'e rastlar. Zalim bir adam olan sirk müdürü Bytes, annesi Merrick'e hamileyken bir filin saldırısına uğradığını anlatmaktadır. Dr. Treves, Merrick'in hastaneye yatırılmasını sağlar. Dr. Treves bir süre sonra pek zeki olmayan Merrick'in korkunç görüntüsünün altında son derece duyarlı ve insancıl birinin olduğunu anlar. Hastanede ilk başta ondan korkan hemşireler de Merrick'e alışacaktır. Talihsiz adamın görünüşüne neden olanın ' multiple neurofibromatosis' isimli nörolojik bir hastalık olduğu anlaşılır. Hastane yaşamı da kolay geçmemektedir. Gece bekçisi bilet keserek fil adamı sergilemeye ve üzerinden para kazanmaya baslar. Bu arada Bytes tekrar ortaya çıkar, onu kaçırır ve kıta avrupasına getirerek onu eski kötü günlere döndürür. Merrick'in tek umudu kaçarak İngiltere'ye dönmektir.
Mulholland Dr. 2001 full hd izle 720p izle

Mulholland Çıkmazı - Mulholland Dr. (2001)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 27 dakika


  Yönetmen: David Lynch
Ülke: Fransa, ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 5 Nisan 2002
Oyuncular: Naomi Watts, Laura Harring, Ann Miller, Dan Hedaya, Justin Theroux, Brent Briscoe, Robert Forster

Betty Elms, en büyük hayali Hollywood'da meşhur bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır. O bayan da Betty'den hoşlanmaya başlar ve aralarında gizemli ve oldukça erotik bir münasebet başlar. Mulholland kavşağında bir trafik kazası gerçekleşir. Bilinç ve bilinçaltı birbirlerine karışırlar. Tüm bu hayatlar, birbirlerine gireceklerdir.

Hırs‚ kompleks‚ ego tatmini‚ kişilik bozuklukları‚ hayallerin kurgulanması‚ şizofrenik hareketler...

Mulholland Dr. psikolojik gerilim adına izlenebilecek en kaliteli çalışmalardan biri.
The Straight Story 1999 full hd izle 720p izle

Straight Hikayesi - The Straight Story (1999)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: David Lynch
Ülke: Fransa
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Jane Galloway Heitz, Richard Farnsworth, Sissy Spacek

Alvin Straight oldukça sıradan, yaşı geçkin bir adamdır. Kızı ile küçük bir kasabada yaşamaktadır. Bu küçük ailenin pek parası yoktur ayrıca Alvin diyabetlidir. Yaşı nedeniyle araba kullanamaz, kendi başına yürüyemez haldedir. Ancak tüm bunların karşısında inatçılığıyla direnmektedir. Bir gün gelen bir telefonla on yıldır hiç konuşmadığı ağabeyinin kalp krizin geçirdiğini öğrenir. Bunun üzerine çim biçme makinasını alarak kilometrelerce sürecek bir yolculuğa çıkar. David Lynch tüm filmografisine inat, dümdüz ve sıcacık bir filmle seyircinin karşısında. The Straight Story - Straight Hikayesi 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Blue Velvet 1986 full hd izle 720p izle

Mavi Kadife - Blue Velvet (1986)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    

  Yönetmen: David Lynch
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Gizem, Suç, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Dennis Hopper, Isabella Rossellini, Kyle MacLachlan, Laura Dern, Hope Lange, Dean Stockwell, George Dickerson

Evinden bir süredir uzak olan Jeffrey Beaumont babasının geçirdiği kalp krizi üzerine geri döndüğünde evinin yakınlarında kesilmiş bir kulak bulur. Polisin vakayla yakından ilgilenmemesi üzerine olayı kendisi araştırmaya koyulan Jeffrey kendisini karmaşık bir dizi olayın içinde bulur. Uyuşturucu bağımlısı psikopat Frank Booth (Dennis Hopper) şarkıcı Dorothy’nin (Isabella Rossellini) küçük oğlunu Dorothy’e işkence etmek için kaçırmıştır...David Lynch isimli dehşetengiz yönetmenin en önemli filmlerinden biri. Yönetmeni henüz tanımayanlar için de bir Lynch’e başlangıç filmi olarak kabul edilebilir. Blue Velvet - Mavi Kadife 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Lost Highway 1997 full hd izle 720p izle

Kayıp Otoban - Lost Highway (1997)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 14 dakika


  Yönetmen: David Lynch
Ülke: Fransa, ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 31 Ekim 1997
Oyuncular: Bill Pullman, Patricia Arquette, John Roselius, Louis Eppolito, Michael Massee, Balthazar Getty

Los Angeles'da yaşayan ve bir gece kulübünde caz saksafon çalan Fred Madison(Bill Pullman ) adlı bir adamın başından geçen garip olaylarla başlıyor.Karısı Renee'nin(Patricia Arquette ) kendisini aldattığı paranoyasıyla yaşayan Madison, evinin dışarıdan kamerayla çekilmiş görüntülerinin yer aldığı bir kaset alır. Ardından bu sefer evin içininin çekildiği bir kaset daha alan Madison, daha sonra karısıyla yatak odasındaki görüntülerinin yer aldığı üçünücü bir kaset daha alır. Bu sırada karısının, daha önce hiç tanımadığı bir arkadaşının partisine katılan Madison, burada kendisini tanıdığını ve şu anda evinde olduğunu söyleyen garip bir adamla(Robert Blake) tanışır. Ertesi gün karısının evde ölü olarak bulunması üzerine zanlı durumuna düşen Madison, aleyhine olan deliller üzerine, karısını öldüren kıskanç koca suçlamasıyla hapse atılır. Karısının öldürülmesine dair hiçbir şey hatırlamayan Madison, gelişen olaylar karşısında ne yapacağını bilemez. İşte tam bu sırada dört duvar arasında tıkılıp kalan Madison, bir anda ortadan kaybolur ve yerine Pete Dayton(Balthazar Getty) adlı genç bir adam geçer. Dayton, arabasının bakımını sadece kendisine yaptıran bir gangsterin Alice adlı sevgilisine aşık olan bir genç bir oto tamircisidir. Alice ile birlikte gangsterlerin elinden kaçmaya çalışan Dayton, sevgilisinin, kirli geçmişinden kurtulması için, Alice'i fahişe olmaya iten adamı öldürmeye karar verir.
Eraserhead 1977 full hd izle 720p izle

Silgi Kafa - Eraserhead (1977)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 25 dakika


  Yönetmen: David Lynch
Ülke: ABD
Tür: Fantastik, Korku, Bilim Kurgu
Vizyon: 19 Mart 1977
Oyuncular: Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph, Jeanne Bates, Judith Roberts

Sinema tarihinin en orjinal filmlerinden birisi olan film, David Lynch'in ilk uzun metraj filmidir. Dev makinelerin çalıştığı dumanlarla kaplı bir evrende geçen filmde Jack Nance'in canlandırdığı Henry Spencer'ın özürlü kız arkadaşı olan Mary X'den (Charlotte Stewart) mutant bir çocuğu olur. Bu öykü etrafında ilerleyen film, 30 dakika boyunca Spencer'ın kabusuna bizi davet eder. Filmde Henry Spencer evi terk eden kız arkadaşının öfkesini bebeğini öldürerek dindirir. Bir sürü rahatsız edici imge, izleyicinin algısını allak bullak eden bir ses bandı ve siyah-beyaz görüntüleriyle, 'Eraserhead' bir deneysel sinema başyapıtıdır. Filmde fantastik görüntüler çoğunluktadır.
Wild at Heart 1990 full hd izle 720p izle

Vahşi Duygular - Wild at Heart (1990)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 5 dakika


  Yönetmen: David Lynch
Ülke: ABD
Tür: Suç, Gerilim, Romantik
Vizyon: 1 Kasım 1990
Oyuncular: Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe, J.E. Freeman, Crispin Glover

Lula'nın (Laura Dern) psikopat annesi kızının Sailor (Nicolas Cage) ile olmasına katlanamıyor. Bu yüzden Sailor'ın hapse girmesine neden oluyor. Sailor hapisten şartlı tahliye edilince California'ya geliyor ve Lula'yı alıp kaçıyor. Bunun üzerine Lula'nın annesi Sailor'ı öldürmesi için bir kiralık katil tutuyor. Lula ve Sailor yol boyunca birçok tehlikeyle yüzleşiyorlar ve bu tehlikelerle başederlerken birbirlerine daha sıkı bağlanıyorlar. Bir gece bir trafik kazasında ölmek üzere olan genç bir kadının yaptığı kötü kehanetler birçok şeyi değiştirecektir.
Dune 1984 full hd izle 720p izle

Dune (1984)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    

  


Yönetmen: David Lynch
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Francesca Annis, Kyle MacLachlan, Virginia Madsen

Rüyalarınızın ötesinde bir yer.Hayal gücünüzün ötesinde bir film. Frank Herbert'in ünlü bilimkurgu klasiği romanından David Lynch tarafından uyarlanan film, çöl gezegeni Dune'u kontrol altına almak isteyen 3 ırkın savaşını ve gezegen halkının beklediği Mesih'in gelişini anlatıyor. İnsanoğlunun hayal gücünün büyük başarıları arasındadır. Dune gezegeni tehdit, görkem ve hilenin dünyasıdır... Zamanda seyahat edin ve bu destan bilim kurgu macerası ile hayal gücünüzün ötesine geçin. Dune 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..