Francis Ford Coppola Filmleri (11 sonuç)

The Godfather 1972 full hd izle 720p izle

Baba - The Godfather (1972)

9.2 IMDB Puanı 9.2
    
 2 saat 55 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 1 Ekim 1973
Oyuncular: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Richard S. Castellano, Robert Duvall

Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar. Bir taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi bir müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de.
The Godfather: Part II 1974 full hd izle 720p izle

Baba 2 - The Godfather: Part II (1974)

9.0 IMDB Puanı 9.0
    
 3 saat 20 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 12 Aralık 1974
Oyuncular: Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton, Robert De Niro, John Cazale

Genç Vito Corleone 1910'larda Sicilya'dan New York'a göç eder. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için çeşitli işlerde çalışır ve yavaş yavaş yükselmeye başlar. Michael Corleone ise 1950'lilerde ailesinin işlerini düzenlemek için Las Vegas, Hollywood ve Küba arasında mekik dokumaktadır.
Apocalypse Now 1979 full hd izle 720p izle

Kıyamet - Apocalypse Now (1979)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 33 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Dram, Savaş, Savaş
Vizyon: 8 Ağustos 2008
Oyuncular: Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Frederic Forrest, Sam Bottoms, Laurence Fishburne, Albert Hall

Apocalypse Now, Vietnam Savaşı esnasında geçen, 1979 yapımı Amerikan savaş filmi. Film, Joseph Conrad'ın Heart of Darkness isimli romanının uyarlamasıdır.

IMDb Top 250: #48
The Conversation 1974 full hd izle 720p izle

Konuşma - The Conversation (1974)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Gizem
Vizyon:
Oyuncular: Allen Garfield, Gene Hackman, John Cazale

İşinin ehli bir gözetleme uzmanı olan Harry’ye esrarengiz ve güçlü bir işveren tarafından, genç bir çifti takip edip casusluk yapma görevi verilir. Konuşmaları teybe alan Harry, çiftin bir cinayete kurban gideceğinden şüphelenmeye başlar. Bir yandan kendi karmaşık iç dünyası ve münzevi hayatının hastalıklı yönleri; bir yandan geçmişinde yaşadığı kötü deneyimler, Harry’nin elindeki bu işle obsesif bir şekilde içli dışlı olmasına yol açar. Yaptığı işi sorgulamaya başlarken, paranoya onu ele geçirmeye başlar. Coppolla’nın Baba 1 ve 2 arasında yaptığı bu film, kimilerine göre giderek yönetmenin filmografisindeki en çarpıcı ve değerli yapıt olarak öne çıktı. Gene Hackman’ın döktürüyor olması bir yana, ses montajı da ayrıca 'kulak' dolduran bu 1974 yapımı usta işi filmin barındırdığı kimi temalar, sonradan aralarında Devlet Düşmanı’nın da bulunduğu bir çok başka filme ilham verdi.
The Godfather: Part III 1990 full hd izle 720p izle

Baba 3 - The Godfather: Part III (1990)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 42 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 1 Aralık 1990
Oyuncular: Al Pacino, Diane Keaton, Talia Shire, Andy Garcia, Eli Wallach

Don Michael Corleone artık genç değildir. Ailesini bu suç zincirinin dışına taşımak ve gençleri şiddet içeren bu yeraltına dünyasından uzaklaştırmak istemektedir. Corleone ailesinin Vatikan ile olan maddi bağlarını kontrol etmeli ve çok sevdiği kızı Mary ile yeğeni Vinnie arasındaki duygusal yakınlaşmanın da önüne geçmelidir.
Dracula 1992 full hd izle 720p izle

Drakula - Dracula (1992)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 2 saat 8 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Korku, Romantik
Vizyon: 13 Kasım 1992
Oyuncular: Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins, Keanu Reeves, Richard E. Grant, Cary Elwes, Billy Campbell

Genç bir avukat olan Jonathan Harker, görevi gereği Doğu Avrupa’da küçük gizemli bir kasabaya gelir. Burada ölümsüz vampir Drakula tarafından kaçırılan Harker, onunla birlikte Londra’ya gitmek zorunda kalır. Drakula, Harker’ın nişanlısı Mina’nın fotoğrafını görerek etkilenmiş ve genç kızı ele geçirmek istemektedir. Önce Mina’nın yakın arkadaşı Lucy’i ele geçiren Drakula’ya karşı Lucy ve arkadaşları direnmeye çalışacaklardır.

Bram Stoker’ın romanından ünlü yönetmen Francis Ford Coppola tarafından uyarlanan Drakula, vampir filmleri arasında en unutulmaz klasiklerden biri olarak yer edinmiştir. Drakula’yı oynayan Gary Oldman ve Van Helsing rolündeki Anthony Hopkins gibi dev isimleri kadrosunda barındıran yapım, 1993’de makyaj, kostüm ve ses efektleriyle Oscar almıştı.
The Outsiders 1983 full hd izle 720p izle

Sokaktakiler - The Outsiders (1983)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    

  


Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Dram, Suç
Vizyon:
Oyuncular: C. Thomas Howell, Matt Dillon, Ralph Macchio

1980'ler. Küçük bir kasabadaki Oklahomalı gençler ikiye bölünmüştür. Hayatın kendilerine pek bir gelecek sunmadığı Greasers ve genellikle zengin ailelerin çocuklarından oluşan Socs (Socials) iki ayrı çetedir. Greasers'lı iki delikanlı Ponnyboy ve Johnny Socs'lu iki güzel olan Cherry ve Marcia ile flört ettiklerinde, sonuç kaçınılmaz olur: çıkan kavgada Johnny, Socs'un ileri gelenlerinden Bob Sheldon'ı istemeden öldürür. İki genç hem intikam alacakları korkusuyla Socs'lardan hem de polisten saklanmak için kaçak hayatına başlarlar. Yaşayacakları şeyler, hem Ponnyboy'u hem de Johnny'yi tahmin edemeyecekleri kadar olgunlaştıracaktır.
Rumble Fish 1983 full hd izle 720p izle

Siyam Balığı - Rumble Fish (1983)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD, Fransa
Tür: Dram
Vizyon: 1 Kasım 1986
Oyuncular: Matt Dillon, Mickey Rourke, Diane Lane, Dennis Hopper, Diana Scarwid, Vincent Spano, Nicolas Cage

Vaktini kasabanın bilardo salonunda geçiren işsiz güçsüz Rusty James, yıllardır Kaliforniya'da bir nevi sürgün hayatı yaşayan ağabeyi Motorcycle Boy'un dönmesini beklemektedir. Çete savaşlarının karizmatik Motorcycle, Rusty için hep bir rol modeli olmuştur.

Motorcycle sahiden de döner fakat işler Rusty için daha iyiye gitmez. Zira hem gençler arasında çete savaşlarının dönemi kapanmaktadır ağır ağır hem de dünya iki kardeşin beraber büyüdüğü dünya değildir. Hem dışarda, hem de kendi içlerinde! Motorcycle bunu biliyordur ama ya Rusty?

Francis Ford Coppola'nın 80'lerin başında Zoetrope Stüdyoları için çektiği iki filmden biri olan Siyam Balığı'nın, kardeşi Outsiders'la tek ortak istikameti her ikisinin de S.E. Hinton'un romanından uyarlanmış olması değildi elbet. Gençlikle alakalı benzer sosyolojik temalarda
dolaşmaları bir yana, her iki filmde ileride yıldızlaşacak kabiliyetli genç oyuncuların birer resmi geçidiydi sanki. Coppola bu filmi siyah beyaz çekerek, estetiğin yanısıra muhteva yerine da bir sanatsal tavır içindeydi.
The Rainmaker 1997 full hd izle 720p izle

Yağmurcu - The Rainmaker (1997)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 15 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 13 Mart 1998
Oyuncular: Matt Damon, Danny DeVito, Claire Danes, Jon Voight, Mary Kay Place, Dean Stockwell, Teresa Wright

Hukuk Fakültesinden yeni mezun olmuş genç bir avukat olan Rudy Baylor, İlk işi , İşçi sınıfının sırtından milyonlarca Dolar elde eden sistematik çalışan bir şirketin pis oyunlarını ortaya çıkarmaktır.
Youth Without Youth 2007 full hd izle 720p izle

Geç Gelen Gençlik - Youth Without Youth (2007)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 2 saat 4 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD, Romanya, Fransa, İtalya, Almanya
Tür: Dram, Fantastik, Gizem
Vizyon: 5 Eylül 2008
Oyuncular: Tim Roth, Alexandra Maria Lara, Bruno Ganz, André Hennicke, Marcel Iures, Adrian Pintea, Alexandra Pirici

Film Mircea Eliade'nin romanından uyarlanmış. 2. Dünya Savaşı yıllarında kendisini takip edenlerden kaçan bir profesörün, Avrupa'da Romanya, İsviçre, Malta ve Asya da ise Hindistan'daki kovalamacasını anlatıyor.
Twixt 2011 full hd izle 720p izle

Arada - Twixt (2011)

4.8 IMDB Puanı 4.8
    
 1 saat 28 dakika


  Yönetmen: Francis Ford Coppola
Ülke: ABD
Tür: Korku, Gerilim
Vizyon: 11 Eylül 2011
Oyuncular: Val Kilmer, Bruce Dern, Ben Chaplin, Elle Fanning, Joanne Whalley

Kariyeri düşüşte olan bir yazarın (Kilmer) yazdığı bir kitabın tanıtım turu için geldiği küçük bir kasabada kendisini genç bir kızın (Fanning) ölümüyle sonuçlanan esrarengiz bir cinayetin ortasında bulan bir yazarın kendisini yavaş yavaş, keşfettiği bu cinayet öyküsünde kaybedişi konu alıyor. Coppola‘nın gördüğü bir rüyadan esinlenerek yazdığı Twixt‘in, Hawthorne ve Poe’nun hikayelerini andıran bir yapıya sahip olduğu söyleniyor.