Frank Darabont Filmleri (4 sonuç)

The Shawshank Redemption 1994 full hd izle 720p izle

Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption (1994)

9.3 IMDB Puanı 9.3
    
 2 saat 22 dakika


  Yönetmen: Frank Darabont
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 10 Mart 1995
Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown

Korku Sizi Tutsak Eder, Umut İse Özgür Bırakır.

Andy Dufresne, genç ve başarılı bir bankerdir. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi'nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy'nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır: Red.
Bir Stephen King uyarlaması olan filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins başrolde. Film, 1995'te, aralarında en iyi film adaylığı da olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.
The Green Mile 1999 full hd izle 720p izle

Yeşil Yol - The Green Mile (1999)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 3 saat 9 dakika


  Yönetmen: Frank Darabont
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Fantastik, Gizem
Vizyon: 17 Mart 2000
Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse, Bonnie Hunt, James Cromwell

Mucizeler hiç beklemediğiniz yerlerde gerçekleşebilir, hatta Cold Mountain Cezaevinin birhücresinde bile...John Coffey, doğaüstü güçlere sahip bir mahkumdur. Tom Hanks ise bu hapishanede görevlidir.

Yeşil Yol, hastalık, ölüm, iyilik ve kötülük üzerine etkileyici bir öyküyle King'in güçlü kalemini ve Tom Hanks'ın oyunculuğunu birleştiren, duygu yüklü bir film. Yönetmen Darabont, romana sadık kalarak öykünün büyülü duygusallığını beyaz perdeye taşıyor. Bu film, dört dalda Oscar ödüllerine aday gösterilmişti.
The Mist 2007 full hd izle 720p izle

Öldüren Sis - The Mist (2007)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Frank Darabont
Ülke: ABD
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 29 Şubat 2008
Oyuncular: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Andre Braugher, Toby Jones

Kasabaya sanki başka bir dünyadan gelmiş izlenimi veren tuhaf bir sis tabakasının çökmesi üzerine korku ve panik içinde süpermarkete sığınan kasaba halkı arasında David Drayton ve küçük oğlu Billy de vardır.
Koyu ve kalın sis tabakasının içinde esrarengiz bazı yaratıkların pusuya yatmışçasına gizlendiğini ilk fark eden David olmuştur. Bu dünyaya ait olmayan öldürücü, korkutucu yaratıklardır bunlar… Kurtuluş ise marketteki herkesin hep birlikte hareket etmesine bağlıdır. Ancak insan doğası hesaba katılınca hep birlikte hareket edebilmeleri mümkün müdür?
Markete sığınan kasaba halkının korkuya kapılarak paniklemesi üzerine mantık devre dışı kalırken David kendisini en çok neyin korkuttuğunu merak etmeye başlamıştır: Sisin içinde pusuya yatmış canavarlar mı, yoksa marketin içindeki, daha düne kadar arkadaşı, komşusu bildiği insanların sergilediği tutarsız davranışlar mı?
The Majestic 2001 full hd izle 720p izle

Majestic - The Majestic (2001)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 2 saat 32 dakika


  Yönetmen: Frank Darabont
Ülke: ABD, Avustralya
Tür: Dram
Vizyon: 3 Mayıs 2002
Oyuncular: Jim Carrey, Bob Balaban, Jeffrey DeMunn, Hal Holbrook, Laurie Holden, Martin Landau, Brent Briscoe

1950'lilerin başı... Soğuk savaş döneminde anti-komünist hareketler zirve noktasına ulaşmıştır. Peter, Hollywood'un altın çağını yaşamaya başladığı günlerde büyük stüdyolardan biriyle anlaşmalı çalışan bir senaryo yazarıdır ve de işleri iyi gitmektedir. Fakat, kolejdeyken katıldığı bir komünist toplantı başına dert açar. Kara listeye alındığını ve yakalanacağını öğrenir. Kariyeri, daha başlamadan sona ermiştir. Oldukça içkili bir durumdayken arabasıyla bir köprüden aşağı uçar. Hafızasını kaybeden Peter kendini hiç tanımadığı bir kasabada bulur. Asıl ilginç olanı ise buradaki herkesin onu 9.5 sene önce savaşta öldüğü düşünülen Luke Trimble sanmasıdır. Hafızasını kaybetmiş olması nedeni ile Peter da kendisinin kasabalıların sandığı kişi olduğuna inanır. Kasabanın yerlilerinden bir kadına aşık olan genç adam, uzun süredir kapalı olan The Majestic isimli bir tiyatroyu tekrar açma işine girişir. Bu sırada Peter'ın hafızası da yavaş yavaş geri gelmekte ve komite onun peşini bırakmamaktadır.