Hayao Miyazaki Filmleri (12 sonuç)

Spirited Away 2001 full hd izle 720p izle

Ruhların Kaçışı - Spirited Away (2001)

8.6 IMDB Puanı 8.6
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Aile, Animasyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Miyu Irino, Rumi Hiiragi, Yasuko Sawaguchi

Spirited Away yeni bir şehre vardıklarında yanlışlıkla terk edilmiş bir parka gelip, buradan perilerin, hayaletlerin olduğu bir yere geçiş yapan 10 yaşındaki Chihiro Ogino'un hikayesini anlatıyor. Anne ve babasının perili kasabanın yemeklerinden yiyerek domuza dönüşmeleri Chihiro'nun onları kurtarma macerasının başlangıcı olacaktır. Hayaletlerin dünyasında kendine bir yer edinmeye çalışırken aynı zamanda ortaya çıkma riski de vardır. Spirited Away 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle... Not : Film orjinal dilinde düzgün bir çeviri ile birlikte güncellendi !
Hauru no ugoku shiro 2004 full hd izle 720p izle

Yürüyen Şato - Hauru no ugoku shiro (2004)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 1 saat 59 dakika


  Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera, Aile, Fantastik, Romantik
Vizyon: 9 Haziran 2006
Oyuncular: Chieko Baishô, Takuya Kimura, Akihiro Miwa, Tatsuya Gashûin, Ryûnosuke Kamiki, Mitsunori Isaki, Yô Ôizumi

2006 yılının en iyi çizgi film oscar adayı olan bu filmde kendi halinde olan 18 yaşındaki Sofie, kötülükler cadısı tarafından 90 yaşında yaşlı bir kadına dönüşür ve bütün yaşamı değişir. Kimse tarafından tanınmayan Sofie evini terkeder, ve yolculuğu onu devamlı yer değiştiren, içinde Howl isimli bir büyücünün yaşadığı bir şatoya getirir. Sofie nin üzerindeki lanet sadece bu şatoda çözülebilecektir.
My Neighbor Totoro 1988 full hd izle 720p izle

Komşum Totoro - My Neighbor Totoro (1988)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Aile, Animasyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Hitoshi Takagi, Noriko Hidaka, Toshiyuki Amagasa

Anneleri, isimlendirmeyen ve uzun süreli bir hastalığa yakalandığında ona daha yakın olmak için yattığı hastanenin yakınındaki eski bir eve taşınmak isteyen iki küçük kız, bir profesör olan babalarını da ikna edip bu kırsal yere taşınırlar. Küçük kızlar Satsuki ve Mei zamanla evin içerisinde onlarla birlikte yaşamakta olan, bazı varlıkların olduğunu fark ederler. Bu varlıklardan bir şekilde kurtulduklarında, evlerinin karşısındaki ormanda karşılaştıkları büyüleyici varlıklar iki kardeşi büyülü bir dünyanın içerisine sürüklerler. Komşum Totoro, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin kült filmlerle dolu filmografisinin en samimi ve en büyülü hikayelerinden biri. My Neighbor Totoro - Komşum Totoro 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Kaze no tani no Naushika 1984 full hd izle 720p izle

Rüzgârlı Vadi - Kaze no tani no Naushika (1984)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 57 dakika


  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon, Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu
Vizyon: 6 Temmuz 2007
Oyuncular: Sumi Shimamoto, Mahito Tsujimura, Hisako Kyôda, Gorô Naya, Ichirô Nagai, Kôhei Miyauchi, Jôji Yanami

Dünyadaki son büyük savaşın ve endüstrinin çöküşünün üstünden 1000 sene geçmiştir. Dünyayı çöller, tehlikeli böcekler, zehirli bitkiler sarmakta ve bazı mantar türlerinin yaydığı zehirli gazlar atmosfere yayılarak gittikçe azalan insan ırkını tehdit etmektedir. Nausicaä, az sayıda insanın tarımla uğraşıp böcek ve mantarlarla mücadele ederek yaşadığı Rüzgâr Vadisi?nin prensesidir. Bir gün vadiye başka bir krallığın uçağı düşer. yalnızca kargosu sağlam kalmıştır, arkasından krallığa ait askerler gelerek vadiyi ele geçirirler. Kargoda bin yıldır unutulan ve başka bir krallıktan çalınan dünyayı değiştirmekte kullanılacak bir şey bulunmaktadır. Rüzgar Vadisi bu iki krallık için hedef haline gelirken Nausicaä dünyayı eski haline getirmenin bir yolunu keşfetmiştir.
Tenkû no shiro Rapyuta 1986 full hd izle 720p izle

Gökteki Kale - Tenkû no shiro Rapyuta (1986)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 2 saat 4 dakika


  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Vizyon: 6 Temmuz 2007
Oyuncular: Anna Paquin, James Van Der Beek, Cloris Leachman, Mark Hamill, Richard Dysart, Jim Cummings, John Hostetter

Yönetmen Hayao Miyazaki tarafından herhangi bir eserden uyarlanmaksızın yapılan ilk orijinal filmdir. Bu film aynı zamanda Studio Ghibli tarafından yapılan ilk eser olarak da tanınmaktadır. Özel olarak görevlendirilmiş bir devlet kuruluşu tarafından hava gemisinde tutsak tutulan kız Sheeta, geminin korsanlar tarafından saldırıya uğradığı anda bir fırsatını bulup kaçmaya kalkar fakat gemiden aşağıya düşer. Bulutlar
arasında hızla düşerken, bilincini kaybeden Sheeta'nın boynundaki kolye üzerindeki mavi taş birden bire çevreye ışık saçar ve Sheeta o ışığa sarılarak yavaşça yere doğru inmeye başlar. Maden kasabasında işçi olarak çalışan Pazu adlı bir çocuk, gökyüzünden iniş yapan Sheeta'yı tesadüfen kurtarır ve kendi evinde saklar...

Ödül: 4. Japon Animasyon Film Festivali/Japon Animasyon Büyük Ödülü, Japonya Kültür Müsteşarlığı Medya Sanatı Festivali'nde ?Japonya'nın 100 Medya Sanatı Eseri? olarak seçildi.
Howl's Moving Castle 2004 full hd izle 720p izle

Yürüyen Şato - Howl's Moving Castle (2004)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Aksiyon, Animasyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Akihiro Miwa, Chieko Baisho, Takuya Kimura

Şapka dikerek geçimini sağlayan Sophie kız kardeşinin evine giderken Howl adındaki bir büyücüyle karşılaşır. Howl'ı takip etmekte olan kötü bir cadı Sophie'nin şapkacı dükkanına gelerek onu lanetler ve Sophie ihtiyar bir kadına dönüşür. Howl'ın Sophie'yi yürüyen şatosunda himaye etmeye başlamasıyla, laneti bozmak için birlik olacaklardır. Hayao Miyazaki'nin en fazla izlenen filmi olma özelliğini taşıyan Howl's Moving Castle - Yürüyen Şato 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Castle in the Sky 1986 full hd izle 720p izle

Gökteki Kale - Castle in the Sky (1986)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Aksiyon, Animasyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Keiko Yokosawa, Kotoe Hatsui, Mayumi Tanaka

Animasyon ustası Hayao Miyazaki'nin ilk dönem yapıtlarından olan Castle in the Sky büyülü bir kristale sahip Sheeta isimli bir kızın uzak bir gelecekteki hikayesini anlatıyor. Uçan bir şatoyu arayan bu kızın yardımcısı da Pazu adında genç bir oğlan olacaktır. Taşıdığı değerli taş sebebiyle de korsanlarla ve yabancı ajanlarla mücadele etmek zorunda kalacak Sheeta çok zor bir dönemece girmek üzeredir. Castle in the Sky - Gökteki Kale 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Nausicaa of the Valley of the Wind 1984 full hd izle 720p izle

Rüzgarlı Vadi - Nausicaa of the Valley of the Wind (1984)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Aksiyon, Animasyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Hisako Kyôda, Mahito Tsujimura, Sumi Shimamoto

Dünya 'Ateşin 7 Günü' adındaki yıkıp, yok eden bir savaşın sonrasında yaşamanın neredeyse mümkün olmadığı bir yerleşim yerine dönüşmüştür. Savaş sonrası ortaya çıkan zehirli bir gaz sebebiyle tüm doğal yaşam sona ermiş, insanoğlu da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Çok az sayıdaki insan kolonileri bu gazdan arındırılan irili ufaklı adalarda yaşamaktadır. Prense Nausicaa'nın halkı da bu insan topluluklarından biridir. Prenses Nausicaa, doğaüstü güçleri sayesinde canlı olan tüm varlıklarla ve ormanlarla konuşup anlaşabilme yeteneğine sahiptir. O bu zehirli gaz dolu ormanlara karşı halen daha umutludur ve bir kurtuluş yolu bulabileceği inancını taşır. Nausicaa of the Valley of the Wind - Rüzgarlı Vadi 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Wind Risen  Kaze tachinu 2013 full hd izle 720p izle

Rüzgar Yükseliyor - The Wind Risen Kaze tachinu (2013)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon, Biyografi, Dram, Romantik, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: Emily Blunt, John Krasinski, Joseph Gordon-Levitt

The Wind Rises, uçaklara bir hayli ilgili olan ve bir gün uzman bir uçak tasarımcısı olmanın hayallerini kuran başkahraman Jiro'nun hikayesini ele alıyor. En büyük idolü ise bu alanda tanınmış bir uzman olan, Alpler'in ötesindeki Caproni'dir. Caproni işlerinin estetik güzelliği ve muazzam teknik becerisiyle bu alanın önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Çocukluğundan beri görme sorunları yaşayan Jiro, 1930'ların sonundan önemli bir kurumun uçak departmanına girmeyi başarır. Zaman ilerledikçe başarısı patronlarının da ilgisini çeker ve onu istediği gibi tasarım yapması konusunda özgür bırakmaya karar verir. İkinci Dünya Savaşı başlamak üzeredir ve Jiro'nun hayatında birçok şeyi değiştirecektir. Filmin yönetmen koltuğunda usta sinemacı Hayao Miyazaki bulunuyor. The Wind Risen - Kaze tachinu - Rüzgar Yükseliyor 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Majo no takkyûbin 1989 full hd izle 720p izle

Küçük Cadı Kiki - Majo no takkyûbin (1989)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 43 dakika


  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon, Macera, Dram, Aile, Fantastik
Vizyon: 6 Temmuz 2007
Oyuncular: Minami Takayama, Rei Sakuma, Kappei Yamaguchi, Keiko Toda, Mieko Nobusawa, Kôichi Miura, Haruko Kato

Kiki 13 yaşında bir cadıdır. Geleneklerine göre cadılık eğitimini tamamlayarak tam bir cadı olabilmesi için bir sene ailesinden ayrı bir şekilde kendi seçeceği bir şehirde yaşaması gerekmektedir. Kiki, kedisi Jiji ile annesinin hediye ettigi süpürgeye binerek evinden ayrılır ve deniz kenarında, başka cadısı olmayan bir şehirde karar kılar. Kiki, şehirde uçma yateneğinden faydalanacağı bir kurye servisi açmak istemektedir. Şehirdeki ilk gününde tanıştığı birinin fırınında ona yardımcı olurken aynı zamanda hayalini kurduğu işi yapmaya başlar ve zamanla cadılık yeteneklerini kaybettiğini fark eder. Yeteneklerini yeniden kazanmaya çalışırken bir arkadaşının da hayatını kurtarması gerekir.
Kaze tachinu 2013 full hd izle 720p izle

Rüzgar Yükseliyor - Kaze tachinu (2013)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Animasyon, Biyografi, Dram, Tarihi, Romantik, Savaş
Vizyon: 14 Mart 2014
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, John Krasinski, Emily Blunt, Martin Short, Stanley Tucci, Mandy Patinkin, Mae Whitman

“Hayaller, içlerinde bir doz çılgınlık barındırır ve bu tür bir zehir gizlenmemelidir. Fazla güzel bir şeye özlem duymak seni bitirebilir. Güzele yönelmenin de bir maliyeti olabilir.”
Ponyo 2008 full hd izle 720p izle

Küçük Denizkızı Ponyo - Ponyo (2008)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    

  


Yönetmen: Hayao Miyazaki
Ülke: Japonya
Tür: Aile, Animasyon, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Hiroki Doi, Kazushige Nagashima, Tomoko Yamaguchi

İnsani, insani olduğu kadar çevreci, sımsıcak bir animasyon olan Küçük Denizkızı Ponyo, bu sanatın büyük ustası Miyazaki tarafından beyazperde'ye aktarıldı. Küçük ve sevimli bir Japon balığı olan Ponyo'nun en büyük hayali insan olmaktır. Bu umutsuz hayali onu maceradan maceraya sürükleyecektir. Bu esnada beş yaşındaki bir oğlan çocuğu ile arkadaşlık etme fırsatı yakalar. Bu arkadaşlık küçük dişi balığın en büyük hayaline ulaşmasına yardımcı olur. Çevre ve deniz kirlenmesine de dikkat çeken bu sevimli film, Japonya’da gişe rekorları kırdı. Şimdi, Türk sinemaseverlerin de beğenisine sunulan filmin çocuksu hikayesiyle naif kitleleri derinden etkilemeyi başardığı söyleniyor. Ponyo - Küçük Denizkızı Ponyo 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..