James Cameron Filmleri (7 sonuç)

Terminator 2: Judgment Day 1991 full hd izle 720p izle

Terminatör 2: Mahşer Günü - Terminator 2: Judgment Day (1991)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 17 dakika


  Yönetmen: James Cameron
Ülke: ABD, Fransa
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 1 Eylül 1991
Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick, Earl Boen

1997 Ağustos'unda yaşanan ve 3 milyarı aşkın insanın ölümüne neden olan olayın üstünden yıllar geçmiş ve 2029 yılına gelinmiştir.

John Connor makinelere karşı insan direnişinin lideri konumundadır. Onu 2029 yılında yok edemeyen makineler şimdi yok edemedikleri düşmanlarını geçmişte yok etmeyi denemeye karar verirler ve John'un 10 yaşında olduğu döneme bir yok edici makine yollarlar. Buna karşılık John da o dönemde kendisini korumak için daha önce annesini öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin daha üst bir modelini geçmişe yollar.

İki yok edici makine arasında John Connor için büyük bir mücadele başlar. Bu arada henüz yaşanmayıp 1997 Ağustos'unda yaşanacak olan felaketin mimarı olan Skynet adlı sistem de yavaş yavaş faaliyetlerini artırmaya başlamıştır.

John ve onun koruyucu makinesi John'un annesini akıl hastanesinden kaçırıp Skynet'i durdurmak için işbirliğine girişirken diğer yok edici makine de John'u yoketmek için onların peşinden gitmektedir.
Aliens 1986 full hd izle 720p izle

Yaratık 2 - Aliens (1986)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    
 2 saat 17 dakika


  Yönetmen: James Cameron
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 1 Mayıs 1988
Oyuncular: Sigourney Weaver, Carrie Henn, Michael Biehn, Lance Henriksen, Paul Reiser

"The Abyss" ve "Terminator 2"nin yönetmeninden...

Nostromo'dan tek sağ kurtulan Ripley'ın kaçış modülü uzay boşluğunda 57 yıl boyunca sürüklenmiştir. Kendisini kurtaranlar hikayesine inanmayınca şaşkına döner. Daha sonra bir koloninin yerleştiği yabancı gezegenle tüm iletişim birden kesilir. Ve şirket, Ripley'den LV - 426'ya gönderilen yüksek teknoloji ürünü teçhizatlarla donatılmış komandolara eşlik etmesini ister; ancak Ripley bu teklifi kabul etmez.
The Terminator 1984 full hd izle 720p izle

Terminatör - The Terminator (1984)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: James Cameron
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
Vizyon: 1 Ocak 1988
Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton, Paul Winfield, Lance Henriksen, Michael

2029 yılının kıyamet sonrası Los Angeles'ında Skynet adlı yapay zeka ürünü bilgisayar sistemi 1990'larda büyük bölümünü yok ettiği insan ırkının kurtulmayı başaran direnişçilerine karşı savaşmaktadır.
Direnişçiler Skynet'e karşı başarıya ulaşmadan hemen  önce Skynet savaşçı Terminatör'lerinden birine zamanda yolculuk yaptırarak onu geçmişe göndermeyi başarır. Terminatör'ün görevi direnişçilerin başı olan John Connor'ın annesi Sarah Connor'ı öldürmektir...
1980'lerin en popüler bilim-kurgu tasarımları olarak hatırlanan nükleer yıkım, kıyamet-sonrası dünya, insan görünümlü cyborg'lar gibi fikirlerin gerçekleştirilmesinin tarihi itibariyle teknik açıdan en mükemmel örneğini teşkil eden Terminatör, filmin yönetmeni ve yardımcı yazarı James Cameron'ı dünya çapında üne kavuşturmuş ve aksiyon filmleriyle yıldızlaşan  Arnold Schwarzenegger'in ününü sabitleştirmesini sağlamıştı.
Avatar 2009 full hd izle 720p izle

Avatar (2009)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 42 dakika


  Yönetmen: James Cameron
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu
Vizyon: 18 Aralık 2009
Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, CCH Pounder, Sigourney

Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na'vi adı verilen yaratıklar.

Bilimadamları, kendi NA'vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol buluyorlar ( Na'vi ve insan DNA melezi). Bunlar boş vücutlar ve insanlarla bilimadamları bunları kullanarak Pandora'ya gitmek ve Na'viler'e savaşmadan yaklaşmak istiyorlar. Weaver, Avatar projesinin liderini oynuyor ve amacı Na'vier ile barışçıl yollardan temas kurmak.

Worthington ise bir gazi, felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi var. Bu nedenle bu onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratıyor.
Titanic 1997 full hd izle 720p izle

Titanik - Titanic (1997)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 3 saat 14 dakika


  Yönetmen: James Cameron
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 6 Nisan 2012
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Frances Fisher

Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan 'Titanik faciası', dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film.
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. 'Titanic' adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu 'Düşler Gemisi' nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912`de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

James Cameron`un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına
gerçeğe yakın filmi 'Titanic', bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip. Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve 'En İyi Film' dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunuda egale etmiş oldu.

Efsanevi film 15 yıl sonra 3D teknolojisi ile 6 Nisan 2012'de yeniden sinemalara dönecek...
The Abyss 1989 full hd izle 720p izle

Derinlik Sarhoşluğu - The Abyss (1989)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  Yönetmen: James Cameron
Ülke: ABD
Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Macera, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio, Michael Biehn, Leo Burmester, Todd Graff, John Bedford Lloyd, J.C. Quinn

Soğuk Savaş dönemi sırasında bir Amerikan nükleer denizaltısı bilinmeyen bir düşmanın saldırısına uğrar ve deniz tabanına oturur. Amerikan donanması yakınlardaki bir petrol istasyonunun çalışanlarından olayın sebebini araştırmalarını ister ve onlara destek olarak bir özel tim ve yüksek teknolojiyle donatılmış bir araştırma denizaltısı gönderir. Elde ettikleri veriler ve tesbitleri sonucunda takım 'kaza'nın sebebinin dünya dışı varlıkların saldırısı olabileceği yargısına varır, fakat araştırmalarında ilerleyebilmek için 'Abyss' adı verilen derin sualtı kanyonuna girmek zorundalardır. The Abyss - Derinlik Sarhoşluğu 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
True Lies 1994 full hd izle 720p izle

Gerçek Yalanlar - True Lies (1994)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 21 dakika


  Yönetmen: James Cameron
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Komedi, Gerilim
Vizyon: 15 Temmuz 1994
Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Tom Arnold, Bill Paxton, Tia Carrere, Art Malik, Eliza Dushku

Helen Tasker'a (Jamie Lee Curtis) göre kocası Harry (Arnold Schwarzenegger) alelade bir satış elemanı. Oysa Harry aslında bir hükümet ajanı ve karısına kendisiyle ilgili söylediği herşey koskocaman bir yalandan ibaret... Hükümet, orta-doğulu teröristlerin dağılan sovyetlerden nükleer bomba aldıklarını öğreniyor ve çok gizli bir operasyon düzenliyor. Bu arada Helen kocasıyla ilgili gerçekleri öğreniyor ve Harry hem teröristlerle hem de karısıyla uğraşmak mecburiyetinde kalıyor. Claude Zidi'nin 'La Totale!' filminin Amerikan versiyonu olan 'True Lies'la James Cameron, CIA'e övgüler düzen gerçek bir pop-corn filme imzasını atıyor.