Lasse Hallstrom Filmleri (10 sonuç)

Hachi: A Dog's Tale 2009 full hd izle 720p izle

Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi - Hachi: A Dog's Tale (2009)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 33 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Dram, Aile
Vizyon: 13 Haziran 2009
Oyuncular: Richard Gere, Joan Allen, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Roemer, Jason Alexander

Hayvanseverlerin aşina olduğu gerçek bir hikayeden yola çıkan yapım, aynı adlı Japon filminin yeniden çevrimi… Profesör Parker Wilson (Richard Gere) tren istasyonunda terk edilmiş bir köpek bulur Köpeğin bir sahibi yoktur Profesör, Hachiko adlı bu şirin köpeği koruması altına alır ve evine götürür Zaman içinde ikili arasında benzersiz bir dostluk kurulur Hachiko, sahibine öylesine sadıktır ki, Profesör'ün vefatından sonra bile istasyonda onun dönüşünü beklemeye devam eder...
What's Eating Gilbert Grape 1993 full hd izle 720p izle

Gilbert'in Hayalleri - What's Eating Gilbert Grape (1993)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 17 Aralık 1993
Oyuncular: Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Juliette Lewis, Mary Steenburgen, Darlene Cates, Laura Harrington, Mary Kate Schellhardt

Küçük bir kasabada alelade bir hayat süren Gilbert'ın hayatı sorumluluklarından ibarettir. Bir yandan obezite hastası annesi, bir diğer yandan ise otizm hastalığıyla mücadele eden kardeşiyle ilgilenmek mecburiyetindedir. Hayatında en olağandışı durum ise kasabalarından geçmekte olan Becky ile karşılaşması olur. Becky, Gilbert'ın hayatına adeta bir güneş gibi doğar. Ona daha önce hiç karşılaşmadığı bir şeyi, aşkı hediye eder. Fakat Gilbert'ın omuzlarındaki sorumlulukları bu aşkın arasında devasa bir mani olarak durmaktadır.
The Cider House Rules 1999 full hd izle 720p izle

Tanrının Eseri Şeytanın Parçası - The Cider House Rules (1999)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 17 Mart 2000
Oyuncular: Tobey Maguire, Charlize Theron, Delroy Lindo, Paul Rudd, Michael Caine

Film, New England'da küçük bir yetimhanede yaşayan, gerçek dünyadan hiç haberleri olmayan kız ve erkek çocukların arasındaki bir yetimin, Homer Wells ( Tobey Maguire )'in hikayesini anlatıyor.

Homer Wells bir yetimdir, ancak aile eksikliği duymamaktadır. St. Cloud's yetimhanesinde sevgi dolu ancak sıra dışı eğitmeni Dr. Wilbur Larch ( Michael Caine ) tarafından yetiştirildiğinden, hiçbir zaman sevgiden yoksun kalmamıştır. Ancak erkekliğe yaklaşırken, geleceği hakkında kendine sorular sormaya başlar, dünyayı kendi keşfetme özlemindedir.
The Hundred-Foot Journey 2014 full hd izle 720p izle

Aşk Tarifi - The Hundred-Foot Journey (2014)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi
Vizyon: 26 Eylül 2014
Oyuncular: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal, Charlotte Lebon, Amit Shah, Farzana Dua Elahe, Dillon Mitra

Bombay'da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu merakını yeteneğiyle pekiştirmiştir. Bugünlerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay'dan taşınmak mecburiyetinde kalır. Ailesiyle beraber Fransa'nın bir kasabasına yerleşir ve işini burada devam ettirmek için hazırlıklara başlar, restoranını açar. Böylece bu yeni restoranın sunduğu egzotik Hint mutfağı kısa zamanda bölge halkının dikkatini çeker. Bu nedenle de bölgenin prestijli restoranı Le Saule Pleureur'de bir telaş başlar. Şef Madame Mallory, yeni rakibi Hassan'ın kendinden daha yetenekli olduğunu fark etmiştir ve bu durum, aralarında esaslı bir rekabetin doğmasına sebep olur.

Steven Knight'ın senaryosunu yazıp Lasse Hallström'ün yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Helen Mirren, Charlotte Le Bon ve Rohan Chand yer alıyor.
Chocolat 2000 full hd izle 720p izle

Çikolata - Chocolat (2000)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 1 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 16 Mart 2001
Oyuncular: Johnny Depp, Carrie-Anne Moss, Peter Stormare, Alfred Molina, Juliette Binoche, Judi Dench, Gaelan Connell

Ufak bir Fransız köyündeki gündelik yaşam, buraya yeni taşınan gizemli bir genç kadın ve kızı sayesinde bir anda değişiverir. Oldukça kasvetli ve monoton günler geçiren kasaba halkı, anne-kızın birlikte açtıkları son derece sevimli çikolata dükkanı sayesinde, farkında olmadıkları bambaşka bir hayatla tanışırlar. Zevkin, eğlencenin, neşenin,umudun ve en önemlisi çikolatanın olduğu bir hayattır bu.

Lakin kasabadaki bu değişimden memnun olmayan insanlar da vardır. Bunların en başında, ahlak bekçiliği yaparak kasabada dilediği gibi bir ortam yaratan belediye başkanı gelmektedir. Ama birbirinden lezzetli çikolataların karşısında durmak, o kadar da kolay değildir...
An Unfinished Life 2005 full hd izle 720p izle

Yeniden Başlamak - An Unfinished Life (2005)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Dram
Vizyon: 7 Temmuz 2006
Oyuncular: Robert Redford, Jennifer Lopez, Morgan Freeman, Josh Lucas, Damian Lewis

Sorunların bir türlü azalmak bilmediği, aksine alevlenerek artış gösterdiği bir aileyi merceğine alan filmin başrollerinde parçalarına ayrılmış bir aile bulunuyor. Alkol problemleri nedeniyle sahip olduğu maddi-manevi her şeyi kaybeden bir çiftlik sahibi, yıllar önce oğlunu kaybederek büyük bir acı yaşamıştır. Bu şoku bir türlü atlatamayan talihsiz baba, oğlunun ölümünden gelinini sorumlu tutmuş; bu nedenle de yıllarca onunla ve torunuyla görüşmeyi reddetmiştir. Bu süreçte kendine kızmayı ve kendine küsmeyi de ihmal etmeyen baba, yıllar sonra geçmişi tartıp geleceği değiştirmek aşamasındadır.

Aile değerleri üzerine kurulu olan Yeniden Başlamak, içli ve sade bir bağışlama hikayesi.
Salmon Fishing in the Yemen 2011 full hd izle 720p izle

Yemen'de Somon Avı - Salmon Fishing in the Yemen (2011)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: İngiltere
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 10 Eylül 2011
Oyuncular: Emily Blunt, Ewan McGregor, Kristin Scott Thomas, Amr Waked, Tom Mison

Fred jones balıklar üzerine uzman bir bilim adamıdır. Bir yemen Şeyhinin Yemen'de somon yetiştirmek üzerine gelen inanılmaz teklifini çürütmek için elinden geleni yapar, lakin diplomatik sebeplerle kendini projenin içinde bulur, bu aslında mutsuz olduğu tek düze hayatını da sorgulamasına fırsat verecektir...
Safe Haven 2013 full hd izle 720p izle

Aşk Limanı - Safe Haven (2013)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Romantik, Gerilim
Vizyon: 14 Şubat 2013
Oyuncular: Julianne Hough, Irene Ziegler, Jon Kohler, Tim Parati, David Lyons

Genç bir kadının yeniden aşık olma çabalarını anlatan Safe Haven, The Notebook ve Dear John gibi popüler filmlerin arkasındaki yazar Nicholas Sparks’ın romanından uyarlanmıştır. Gizemli bir genç kadın küçük bir Kuzey Carolina kasabasına gelince, birbirine bağlı insanlardan oluşan kasaba halkının içine girmek istememesi kadının geçmişine dair sorular sorulmasına neden olur. Genç kadın yavaş yavaş yeni hayatına alışmaya başlar ve iki çocuklu dul bir mağaza sahibi olan Alex ile bir ilişkiye başlama cesaretini kazanır. Ancak karanlık sırlar yeni hayatına o kadar korkunç bir şekilde girer ki fedakarlığın ne demek olduğunu bir kez daha anlamak ve aşkın gücüne güvenmek zorunda kalacaktır.
Dear John 2010 full hd izle 720p izle

Sevgili John - Dear John (2010)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik, Savaş
Vizyon: 19 Mart 2010
Oyuncular: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins, Henry Thomas, D.J. Cotrona

Gençliğinin en kızgın ve öfkeli dönemini geçiren 23 yaşındaki John başka ne yapacağını bilemediği için liseden hemen sonra askere yazılmıştır. Hayallerinin kadını Savannah ile karşılaştığı vakit kendini hayatında yeni ve temiz bir sayfa açmaya hazır hisseder. Aralarındaki çekim olgunlaşıp aşka dönüşünce Savannah da kendini görev turlarına çıkan John'u sabırsızca beklerken bulur. John ise bir an evvel kalbini çalan bu kızla evlenmek ve yerleşik bir hayata geçmek istiyordur zaten. Ancak 9/11 tüm planları altüst eder. John, askeri görevine tekrar dönmesi gerektiğini hisseder. Ve ne yazık ki, iki sevgilinin arasına giren uzun ayrılık döneminde Savannah bir başkası ile duygusal anlamda yakınlaşır. “Sevgili John,” diye başlayan bir mektup okunur ve bu iki kelimeyle bir kalp paramparça olur, iki hayat ise sonsuza dek değişir. Eve dönüşünde John'un acısı büyük olacaktır. Savannah, ki artık bir başkasıyla evlidir, hâlâ onun gerçek aşkıdır. Genç adam hayatının en güç kararı ile yüzleşmek durumunda kalır.
Hypnotisören 2012 full hd izle 720p izle

Hipnozcu - Hypnotisören (2012)

5.6 IMDB Puanı 5.6
    
 2 saat 2 dakika

Yönetmen: Lasse Hallstrom
Ülke: İsveç
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 21 Haziran 2013
Oyuncular: Tobias Zilliacus, Mikael Persbrandt, Lena Olin, Helena af Sandeberg, Oscar Pettersson

Acımasız bir katilin bütün bir aileyi katlettiği cinayetten tek kurtulan, evin küçük oğlu olur; ama o da ciddi yaralar almıştır ve hâlâ şoktadır. Dedektifler polisin sorguya başlayabilmesi için, çocukla hipnoz aracılığıyla iletişim kurabilmesi umuduyla psikiyatrist Erik Maria Bark´ı çağırır. Böylece çocuğun kayıp kız kardeşine katilden önce ulaşabileceklerdir. Ancak Erik en son on yıl önce hipnoz yapmıştır ve bu işi bir daha tekrarlamayacağına yemin etmiştir. Olaylar beklenmedik bir yön alınca Erik´in yaşamı da gelişmelerden etkilenecektir. İsveç´in Oscar adayı olan bu nefes nefese gerilim, usta yönetmen Lasse Hallström´ün Salmon Fishing in the Yemen´in hemen ardından çektiği ilk film. Filmin uyarlandığı özgün roman, Türkçe´de de aynı adla yayımlandı.