Mel Gibson Filmleri (5 sonuç)

Hacksaw Ridge 2016 full hd izle 720p izle

Savaş Vadisi - Hacksaw Ridge (2016)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 19 dakika


  


Yönetmen: Mel Gibson
Ülke: Avustralya, ABD
Tür: Dram, Tarihi, Savaş
Vizyon: 25 Kasım 2016
Oyuncular: Andrew Garfield, Richard Pyros, Jacob Warner, Milo Gibson, Darcy Bryce, Roman Guerriero, James Lugton

Savaş Vadisi, 2.Dünya Savaşı'nda ABD ? Japonya savaşı esnasında insanları öldürmeyi reddeden vicdani retçi asker Desmond T. Doss?un sağlıkçı olarak savaşa gönderilmesi ve tek bir kurşun dahi sıkmadan 75 askeri kurtarması üzerine bir hikâye. Filmin vicdani retçi bir askerin hayat hikâyesini temel alması.Doss savaşta insan öldürmeyi kabul etmemesine karşın o cehennem atmosferinin arasında yer alarak birçok kişinin hayatını kurtarıyor. Böylelikle onur madalyasına sahip olan bir vicdani retçi olarak tarihe geçiyor.
Braveheart 1995 full hd izle 720p izle

Cesur Yürek - Braveheart (1995)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    
 2 saat 57 dakika


  Yönetmen: Mel Gibson
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram, Tarihi, Savaş, Savaş
Vizyon: 22 Eylül 1995
Oyuncular: Mel Gibson, Sophie Marceau, Patrick McGoohan, Sean Lawlor, James Cosmo, Brian Cox, Catherine McCormack

13. yüzyıl İskoçyası... İngiliz Kralı Edward, İskoçya'yı da krallığına katmak istemektedir.

İngiliz soylularına Prima Nocta; yani topraklarında evlenen her kadınla ilk geceyi geçirme hakkını vererek İskoç halkının ayaklanmasına sebep olur.

Çocukken ailesini ve yakınlarını özgür İskoçya uğruna kaybeden William Wallace, yıllar sonra karısı da öldürülünce halkı organize etmeye ve İngilizleri topraklarından atmaya karar verir.

Mel Gibson'ın yönettiği ve başrolünü oynadığı bu epik yapım, ülkemiz sinemalarında yıllarca gösterilerek bir rekora imza atmıştır.
1996 yılında 10 dalda Oscar'a aday olan yapım, yönetim, görüntü yönetimi, efekt, makyaj ve en iyi film dallarında ödüle layık görülmüştü.

Cesur Yürek;
ihtiras, ihanet ve cesaret dolu zengin, duygu yüklü tarihi bir destan.
Apocalypto 2006 full hd izle 720p izle

Apokalipto - Apocalypto (2006)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 19 dakika


  


Yönetmen: Mel Gibson
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Gerilim
Vizyon: 23 Mart 2007
Oyuncular: Rudy Youngblood, Dalia Hernández, Jonathan Brewer, Morris Birdyellowhead, Carlos Emilio Báez, Amilcar Ramírez, Israel Contreras, Dalia Hernandez

Büyük Maya İmparatorluğu, görkemli dönemlerinin ardından, pek çok imparatorluğun içine düştüğü buhranlardan kaçamamıştır. Yöneticiler, kendi hatalarının sonucu hızlanan çöküşü önlemek ve salgın hastalıkların verdiği zararlardan kurtulmak için tapınaklar yapıp, insanlar kurban etmektedirler. Acımasız katillerden oluşan bir grup savaşçı, Tanrı Kukulkan?a kurban edilecekleri bulabilmek ve köle ticareti yapmak için çevre köyleri talan etmektedir. Öte yandan genç Jaguar Paw, babası Flint Sky, hamile karısı Seven, küçük oğlu Turtles Run ve dostları, akrabaları ile kendi kabilesinde huzurlu bir yaşam sürmektedir. Ta ki, köle tüccarı katiller bir gün onların köyünü işgal edene kadar.. Jaguar Paw hayatının sınavını yaşayacak, değerleri uğruna neler yapabileceğini keşfedeceği acıyla ve insanüstü mücadeleyle dolu bir yolculuğa çıkacaktır...
The Passion of the Christ 2004 full hd izle 720p izle

Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi - The Passion of the Christ (2004)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    

  


Yönetmen: Mel Gibson
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Jim Caviezel, Maia Morgenstern, Monica Bellucci

Hz İsa’nın, Kudüs’te çarmıha gerilmesinden önceki son on iki saati anlatan film, Mel Gibson’ın yönetmenliği ile izleyicisi ile buluşuyor. Hikâye İsa’nın son akşam yemeğini yemesinin ardından dua edişi ile başlıyor. Mucizeler yaratan ve halk tarafından Tanrının Oğlu olarak ilan edilen İsa, Judas’ın da ihaneti ile birlikte tutuklanır. Ferisi liderleri onu, şeytana karşı çıkmak ve dine küfretmekle suçlarlar. Sonunda İsa ölüm cezasına çarptırılır. Çıkarıldığı mahkemede Romalılar tarafından yaşatılacağı ve uzun saatler sürecek olan işkencenin ardından çarmıha gerilip oldukça zor anlara maruz kalır. The Passion of the Christ - Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Man Without a Face 1993 full hd izle 720p izle

Yüzü Olmayan Adam - The Man Without a Face (1993)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Mel Gibson
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 25 Ağustos 1993
Oyuncular: Mel Gibson, Nick Stahl, Margaret Whitton, Fay Masterson, Gaby Hoffmann

Justin McLeod (Mel Gibson), beş yıl önce geçirdiği trafik kazasında yüzünün bir kısmı yanmış olduğundan kasabanın en üç köşesinde yalnız yaşayarak hayatını geçiriyor. Kazada yanında bulunan çocuğun ölmesi sonucu mahkemede yargılanıyor ve suçlu bulunuyor. Onun 'küçük çocukları seven' biri olduğuna inanan halk onu yalnız bırakıyor. Chuck (Nick Stahl) ile başlayan arkadaşlığını sorgulamaya başlayan kasaba halkı, geçmişte olan olayları Justin'a bir daha yaşatmaya başlıyor.