Oliver Stone Filmleri (13 sonuç)

Platoon 1986 full hd izle 720p izle

Müfreze - Platoon (1986)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Savaş
Vizyon:
Oyuncular: Charlie Sheen, Tom Berenger, Willem Dafoe

En iyi savaş filmlerinden biri olarak gösterilen Oliver Stone imzalı bu yapım Vietnam Savaşı sırasında sınır bölüğünde görevlendirilen bir grup askerin yaşadıkları zorlukları ve koşullara karşı reaksiyonlarını çok gerçekçi bir dille aktarıyor. Bir çatışma sırasında ölen arkadaşlarını görmek zorunda kalan ve komutanlarının iktidar savaşı ile daha da zor durumlara düşen bu askerler tam bir hengamenin ortasında kalacaklardır. Oldukça sert tarzıyla dikkat çeken Platoon 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
JFK 1991 full hd izle 720p izle

JFK (1991)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 3 saat 9 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD, Fransa
Tür: Dram, Tarihi, Gerilim
Vizyon: 20 Aralık 1991
Oyuncular: Sally Kirkland, Anthony Ramirez, Ray LePere, Steve Reed, Jodie Farber

Unutulmaz hikaye...

Oliver Stone'un yönetmenliğinde, biraz çözümleme biraz kurgu biraz da tarih dersinin harmanlandığı muhteşem bir film. Amerika tarihindeki en gizemli ve efsanevi başkanlardan John F. Kennedy'nin;
Lee Harvey Oswald (Gary Oldman) adlı suikastçi tarafından öldürülüşünün ardındaki gizemi bir de Oliver Stone'un usta işi filminden izleyin.
Wall Street 1987 full hd izle 720p izle

Borsa - Wall Street (1987)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 1 Eylül 1988
Oyuncular: Charlie Sheen, Tamara Tunie, Franklin Cover, Chuck Pfeiffer, John C. McGinley, Michael Douglas

İşletme Bankeri olan Bud Fox (Charlie Sheen) utanmazcasına açgözlü bir Wall Street satın alma yöneticisi olan Gordon Gekko'nun (Michael Douglas) baştan çıkarıcı büyüsüne kapılır. Gekko Fox'u kanatlarının altına alır ve bu şirket avcısını en tepeye taşıyacak olan vicdansız taktikler konusunda eğitmeye başlar. Ancak Gekko öğrencisine tadıklarının ve akrabalarının işlerine malolabilecek gizli bir satın-alma düzmecesini haber verdiğinde, Fox vicdanının sesini daha fazla göz ardı edemez ve bu oyunu bozmaya karar verir.
Natural Born Killers 1994 full hd izle 720p izle

Katil Doğanlar - Natural Born Killers (1994)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 26 Ağustos 1994
Oyuncular: Woody Harrelson, Juliette Lewis, Tom Sizemore, Rodney Dangerfield, D'oh, Jared Harris, Pruitt Taylor Vince

Senaryosunu Quentin Tarantino'nun yazdığı filmi Oliver Stone yönetmiş ve bunun yüzünden araları açılmıştı. Mickey ve Mallory birbirlerini seven fakat 'doğuştan katil' olan iki aşık. Yaşadıklarını öldürerek hissedebiliyorlar belki de. Fakat 90'ların giderek çığrından çıkan medyası da onları kahraman gibi göstermekten geri kalmıyor. Böylece iki doğuştan katil yolculukları esnasında arkalarında onlarca ölü bırakarak yollarına devam etmektedirler. Yakalandıklarındaysa medya gene kurtarıcıları olarak çıkıyor karşılarına.
Born on the Fourth of July 1989 full hd izle 720p izle

Doğum Günü 4 Temmuz - Born on the Fourth of July (1989)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 25 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Savaş, Savaş
Vizyon: 1 Nisan 1990
Oyuncular: Tom Cruise, Raymond J. Barry, Caroline Kava, Josh Evans, Jamie Talisman

Oliver Stone'un Vietnam'a 'sol'dan bir bakış attığı 'Doğum Günü Dört Temmuz', muhafazakar görüşlü, içi Amerikan vatanseverliğiyle dolu bir gencin savaşa gitmesini ve gerçeklerle yüzyüze gelmesini anlatıyor. Tom Cruise filmdeki rolüyle Oscar adayı olmuş ve unutulmaz bir performans vermişti.
Nixon 1995 full hd izle 720p izle

Nixon (1995)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 3 saat 12 dakika


  


Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Vizyon: 22 Mart 1996
Oyuncular: Anthony Hopkins, Joan Allen, Powers Boothe, Ed Harris, Bob Hoskins, E.G. Marshall, David Paymer

Amerika Birleşik Devletleri'nin 37. Başkanı, gerek politikaları gerekse skandallarıyla 70'li senelere damgasını vuran Richard Nixon'ın hayatından kesitler veren film, oyuncu kadrosu ve etkileyici senaryosuyla dikkat çekiyor. Richard Nixon rolünde birinci sınıf bir oyunculuk sergileyen Anthony Hopkins unutulacak gibi değil.
The Doors 1991 full hd izle 720p izle

The Doors (1991)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    

  


Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Müzik
Vizyon:
Oyuncular: Kathleen Quinlan, Meg Ryan, Val Kilmer

Amerikalı rock grubu The Doors üzerine yapılmış, gelmiş geçmiş en iyi biyografi filmlerinden biri sayılan film, grubun efsanevi solisti Jim Morrison üzerine odaklanıyor. Grubun sıkı bir dinleyicisi olan yönetmen Oliver Stone, solistin fırtınalı yaşamını etkili bir anlatımla gözler önüne seriyor. Çoğu zaman kalın çizgilerle anlatılan ve gerçek anlamda içselleştirilemeyen rock felsefesini gerçekçi ve ihtiraslı bir anlatımla aktaran filmde Val Kilmer oyunculuk hayatının en önemli rolünü başarıyla yerine getiriyor. Sadece dahil olduğu Amerikan toplumunu değil, tüm dünyayı değiştiren bir devrimin panoramasını yansıtan film klasikler arasındaki yerini almış durumda. The Doors (1991) 720P kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Any Given Sunday 1999 full hd izle 720p izle

Kazanma Hırsı - Any Given Sunday (1999)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 2 saat 42 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Dram, Spor
Vizyon: 5 Mayıs 2000
Oyuncular: Al Pacino, Cameron Diaz, Dennis Quaid, James Woods, Jamie Foxx, LL Cool J, Matthew Modine

Tony D'Amato'nun antrenörü olduğu takımın yıldızlarından olan Cap Rooney, bir gün bir maç esnasında maruz kaldığı bir faul sonucu ağır derecede sakatlanıp spor yaşantısı bitince takım, çok önemli kozlarından birisini kaybetmiş olur.

Onun yerini tutması düşüncesiyle takıma alınan Willie Beaman, hırçınlıkları ve yaşadığı talihsizlikler sebebi ile kariyerini, bir türlü üst seviyelere taşıyamamıştır. Eline geçen bu fırsatın, son şansı olduğunun bilincinde olan Willie, arka arkaya başarılar elde edince hem takım için hem antrenör Tony için işler biraz olsun yoluna girmeye başlar.

Emektar Tony için de yaşanan bu olaylar, kendisini sorgulamasını sağlayacaktır. Willie'nin dışında bu sorgulamaya sebep olan bir başka etken de, takımın sahibinin ölmesi sonucu onun yerine geçen kızı Christina'nın, takımın başarısı için hiç alışık olmadıkları yöntemler denemesi olacaktır.
U Turn 1997 full hd izle 720p izle

Kaybedenler - U Turn (1997)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    

  


Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: Fransa
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Jennifer Lopez, Nick Nolte, Sean Penn

Sırt çantası nakit para dolu, iflah olmaz bir kumarbaz... Vegas'ta vadesi geçmiş borç ve yırtık bir radyatör hortumu... Güçlü kocasıyla sapkın bir ilişkinin girdabına yakalanmış hem sıcak, hem soğuk bir kadın... Her ikisinin tek arzusu bir an önce kasabadan ayrılmak. Ve Arizona'nın bu kasabasındaki insanları tanıdıktan sonra siz de bunun nedenini anlayacaksınız. "En iyisinden bir Oliver Stone filmi. Bir Amerikan klasiği." "Vahşi, patlayıcı, inanılmaz... O kadar hızlı ki, cehennemi bir karnavala dönüştürüyor." Yabancı bir kasabada bir yabancı... Kocası için cinayeti aklına koymuş bir kadın... Karısının ölmesini isteyen bir adam... Hepsi sorunlarının bittiğini düşünmektedir... Fakat aslında, herşey daha yeni başlamaktadır...
Savages 2012 full hd izle 720p izle

Vahşiler - Savages (2012)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 11 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 13 Temmuz 2012
Oyuncular: Blake Lively, Taylor Kitsch, Aaron Taylor-Johnson, Jana Banker, Candra Docherty

Üç Oscar ödüllü yönetmen Oliver Stone, oyuncu kadrosunda Taylor Kitsch, Blake Lively, Aaron Johnson, John Travolta, Uma Thurman, Benicio Del Toro, Salma Hayek, Emile Hirsch ve Demian Bichir gibi ünlü yıldızları barındıran gerilim filmi Savages ile beyaz perdeye dönüyor. Film, The New York Times tarafından 2010 yılının en iyi 10 kitabı arasında gösterilen, Don Winslow’un yazdığı çok satan suç romanından uyarlandı.

Sakin ve yardımsever bir Budist olan Ben (Johnson) ile eski bir donanma üyesi ve paralı asker olan en yakın arkadaşı Chon (Kitsch), iki Laguna Beach girişimcisidirler. Kârlı bir iş olan evde yetiştiricilik işiyle uğraşan ikili şu ana dek üretilen en iyi marihuanaları yetiştirmektedir. İki arkadaş ayrıca, olağanüstü güzel Ophelia’ya (Lively) karşı duydukları sıra dışı aşkı da paylaşmaktadır. Bulundukları Güney Kaliforniya şehrinde cennet gibi bir hayat sürmektedirler. Ta ki Meksikalı Baja Karteli’nin gelip, üç arkadaşı kendilerine katılmaya zorlayana dek...
Wall Street: Money Never Sleeps 2010 full hd izle 720p izle

Borsa: Para Asla Uyumaz - Wall Street: Money Never Sleeps (2010)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 2 saat 13 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 24 Eylül 2010
Oyuncular: Michael Douglas, Shia LaBeouf, Josh Brolin, Carey Mulligan, Eli Wallach

Sinema tarihinin en büyük anti-kahramanları arasında gösterilen efsane broker Gordon Gekko yeniden beyazperdeye dönüyor. Ünlü yönetmen Oliver Stone'un 1987 yılında finans piyasasındaki çetin mücadeleyi anlattığı "Wall Street" adlı filminde yer alan Gordon Gekko, kimi zamanlarda aldığı sert, yer yer kural tanımaz kararlarıyla hafızalarda yer etmişti. Wall Street'in en parlak yıllarını yaşadığı dönemde özellikle içeriden bilgi alarak servetini katlayan Gekko'nun maceraları şimdi aradan 20 yıl geçmesi ardından yeniden gündeme geliyor.

"Wall Street" filminde de Gekko'yu canlandıran ünlü ABD'li aktör Michael Douglas, 20 yıl sonra çekilen"Money Never Sleeps - Para Asla Uyumaz" adlı filmde de aynı karakterle başrollerden birisini üstleniyor. Douglas'ın büyük övgüler kazanmasına neden olan Gekko, gerçek hayatta 1980'li yıllarda özellikle riski yüksek tahvillerde yaptığı işlemlerle milyarlarca dolarlık servet yapan Michael Milken'i model alarak yaratılmış bir karakter.
World Trade Center 2006 full hd izle 720p izle

Dünya Ticaret Merkezi - World Trade Center (2006)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 29 Eylül 2006
Oyuncular: Nicolas Cage, Maria Bello, Connor Paolo, Anthony Piccininni, Alexa Gerasimovich

Polis arkadaşlarıyla birlikte Manhattan'da devriye gezen John McLoughlin'i hiçde beklenmedik olaylarla dolu bir gün beklemektedir.
Dünya ticaret merkezine yapılan saldırın ardırdan olay yerine varan
ilk ekipte yer almaktadır. İçeri giren beş kişi arasında McLoughlin ve Jimeno'da vardır. Fakat kulelerin çökmesi üzerine enkazın altında mahsur kalırlar. McLoughlin ile Jimeno mucizevi şekilde hayatta kalmıştır. Ancak çöken kulelerin enkazının 6,5 metre altında beton ve metal yığınları arasında mahsur durumdadırlar. Birbirlerine göremedikleri halde enkaz arasından gelen seslerden diğerlerinin de hayatta olduğunu anlarlar.
Sonraki 12 saat boyunca McLoughlin ile Jimeno birbirlerine ailelerini, polis örgütündeki hayatlarını, umutlarını ve hayal kırıklıklarını anlatarak hayata tutunmaya çalışırlar.
Alexander 2004 full hd izle 720p izle

Büyük İskender - Alexander (2004)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 2 saat 55 dakika


  Yönetmen: Oliver Stone
Ülke: Almanya, ABD, Hollanda, Fransa, İngiltere, İtalya
Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi
Vizyon: 26 Kasım 2004
Oyuncular: Colin Farrell, Angelina Jolie, Val Kilmer, Anthony Hopkins, Jared Leto

Tarihin en büyük komutanlarından birisi olan Büyük İskender çok kısa bir sürede Pers İmparatorluğunu yıkarak Makedon krallığını uçsuz bucaksız sınırlara kavuşturacaktır. Bunu yaparken sevgilisi ve veziri Hephaestin'un yardımını görecektir. Filmde İskender'in aşk, hırs ve savaşları anlatılıyor.