Paul Greengrass Filmleri (7 sonuç)

The Bourne Ultimatum 2007 full hd izle 720p izle

Son Ültimatom - The Bourne Ultimatum (2007)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 12 Ekim 2007
Oyuncular: Matt Damon, Julia Stiles, David Strathairn, Scott Glenn, Paddy Considine

Oscar ödüllü Matt Damon, kalifiye bir suikastçi olan Jason Bourne´u canlandırıyor. Genç ve son derece uzman yeni yetişmiş katiller, hafızasını ve hayatta en çok sevdiği tek insanı kaybeden Bourne´u kurşunlarıyla yıldırmaya çalışıyor, her hareketini izliyor ve her ne pahasına olursa olsun, gerçek kimliğini öğrenmesini engellemeye çalışıyorlar.
Captain Phillips 2013 full hd izle 720p izle

Kaptan Phillips - Captain Phillips (2013)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 14 dakika


  Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: ABD
Tür: Macera, Biyografi, Dram, Gerilim
Vizyon: 25 Ekim 2013
Oyuncular: Tom Hanks, Barkhad Abdirahman, Faysal Ahmed, Mahat M. Ali, Barkhad Abdi

Kaptan Phillips/Captain Phillips, yönetmen Paul Greengrass'ın, Amerikan bandralı yük gemisi Maersk Alabama’nın 2009 yılında Somali’li korsanlar tarafından kaçırılmasını konu alan çok katmanlı bir incelemesi. Film, Greengrass’ın gözünden, olayın çok sayıdaki global etkisini, hem çok heyecanlı bir gerilim olarak, hem de karmaşık bir portre olarak sunuyor.

Film, Alabama’nın yönetici kaptanı Richard Phillips ( iki kez Akademi Ödülü® kazanmış olan Tom Hanks) ile onun Somali’li muadili Muse (Barkhad Abdi) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.Film, Akademi Ödülü® adayı Paul Greengrass tarafından yönetildi. Senaryo Billy Ray tarafından yazıldı. Uyarlanan kitap “A Captain's Duty: Somali Pirates, Navy SEALs, and Dangerous Days at Sea”nin yazarıysa Richard Phillips ile Stephan Talty. Yapımcılar Scott Rudin, Dana Brunetti ve Michael De Luca.
The Bourne Supremacy 2004 full hd izle 720p izle

Medusa Darbesi - The Bourne Supremacy (2004)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Vizyon: 1 Ekim 2004
Oyuncular: Matt Damon, Franka Potente, Brian Cox, Julia Stiles, Karl Urban, Franka Potente and Joan Allen

Hala hafıza kaybının etkisinde olan Bourne, şiddet dolu geçmişini geride bırakarak kız arkadaşı Marie ile huzurlu bir yaşama başlamıştır. Ama planları bir gün kendisine yapılan bir suikast girişimden ucu ucuna kurtulması ile paramparça olur. Şimdi bilinmeyen düşmanı tarafıdan izlenen Bourne hem basit bir hedef olmadığını hem de becerileri, kararlılığı ve çevikliğiyle hafife alınmayacağını kanıtlamak mecburiyetindedir.
Bloody Sunday 2002 full hd izle 720p izle

Kanlı Pazar - Bloody Sunday (2002)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    

  


Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: İngiltere
Tür: Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon:
Oyuncular: James Nesbitt, Nicholas Farrell, Tim Pigott-Smith

Tarih 30 Ocak 1972 yılı. İngiliz askerleri, Kuzey İrlanda'nın Derry isimli kentinde, insan hakları yürüyüşüne katılmış olan vatandaşlar arasından 13 masumu katleder. Bu gün tarihe 'kanlı pazar' olarak geçmiş ve Britanya toplumunun geçmişinde kara bir leke bırakmıştır. Artık gençliğini yeni yaşamaya başlayan bir sürü İrlandalı çocuk, sadece özgürlük için IRA ordusuna katılacak ve günümüze kadar kanlı bir şekilde cereyan edecek olan ağır savaşın başrollerini üstleneceklerdir. Paul Greengrass'ın ilk döneminden gelen film bol ödüllü bir yapım. Bloody Sunday - Kanlı Pazar 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
United 93 2006 full hd izle 720p izle

Uçuş 93 - United 93 (2006)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 51 dakika


  Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: ABD, İngiltere, Fransa
Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Tarihi, Gerilim
Vizyon: 1 Eylül 2006
Oyuncular: J.J. Johnson, Gary Commock, Polly Adams, Opal Alladin, Starla Benford, Trish Gates, Nancy McDoniel

Paul Greengrass'ın yönetmenliğini üstlendiği 'United 93'te, Amerikan topraklarında bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük terörist saldırının yaşandığı 11 Eylül 2001 günü kaçırılan dördüncü uçak olan United Airlines havacılık şirketinin 93 sefer sayılı uçağında yolcuların, mürettebatın ve uçuş kontrolörlerinin yaşadığı korku ve dehşet ortamının öyküsü anlatılır.
Green Zone 2010 full hd izle 720p izle

Yeşil Bölge - Green Zone (2010)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: Fransa, ABD, İspanya, İngiltere
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim, Savaş
Vizyon: 30 Nisan 2010
Oyuncular: Said Faraj, Faycal Attougui, Aymen Hamdouchi, Matt Damon, Nicoye Banks, Jerry Della Salla

2003 senesinde Amerika önderliğinde Bağdat'ın işgâli esnasında, tebligat çavuşu Roy Miller (Damon) ve ordu müfettişlerinden oluşan ekibi, Irak çölünde depolandığından kuşkulanılan kitle imha silâhlarını bulmak üzere görevlendirilir. Bubi tuzaklı bir bölgeden diğerine geçen askerler, ölümcül kimyevi maddelerin peşine düşerler. Fakat bunun yerine, görevlerinin amacını taban tabana değiştirecek bir örtbas olayı ile karşılaşırlar.

Farklı amaçları olan ajanlarca çevrilmiş olan Miller, yabancı topraklardaki gizli ve sahte istihbarat bilgilerinin ışığında, zorba bir rejimin yıkılmasına ya da istikrarsız bir bölgede savaşı tırmandıracak yanıtlara ulaşmak zorundadır. Bu hararetli ve tehlikeli yerde, en zor bulunan silâhın, gerçeğin kendisi olduğunu keşfeder.
Jason Bourne 2016 full hd izle 720p izle

Jason Bourne (2016)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 2 saat 3 dakika


  Yönetmen: Paul Greengrass
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Gerilim
Vizyon: 29 Temmuz 2016
Oyuncular: Matt Damon, Tommy Lee Jones, Alicia Vikander, Vincent Cassel, Julia Stiles, Riz Ahmed, Ato Essandoh

İlk filmde adını ve geçmişini hatırlamayan ajan şeklinde karşımıza çıkan Jason Bourne, artık gerçek adını ve katıldığı gizli CIA programını öğrenmiştir. Bildiklerini ifşa etmesi ihtimali yüzünden CIA'in bir numaralı hedefi haline gelen eski ajan Bourne, gizlendiği yerden çıkıp gene işleri zora koşacaktır.

İlk 3 seride Matt Damon'a eşlik eden Julia Stiles'a ek olarak bu filmde, siber analiz uzmanı rolünde Alicia Vikander (The Danish Girl), CIA'in yöneticisi rolünde Tommy Lee Jones ve kötü karakter olarak da Vincent Cassel kadroya dahil edildi.