Peter Jackson Filmleri (9 sonuç)

The Lord of the Rings: The Return of the King 2003 full hd izle 720p izle

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü - The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

8.9 IMDB Puanı 8.9
    
 3 saat 21 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: ABD, Yeni Zellanda
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Dram
Vizyon: 19 Aralık 2003
Oyuncular: Noel Appleby, Alexandra Astin, Sean Astin, David Aston, John Bach, Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen

Aragorn, kendi ırkının çağrısına cevap vererek, Orta Dünya'nın bütün kaderi onun elindeyken doğumuyla birlikte ona verilen gücünü kullanabilecek midir? Karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken Gandalf, Gondor'un yaralı ordusunu toparlamak için hazırlıklara başlar. Gandalf'a gereken destek Rohan Kralı Theoden'den gelir. Thoden, tarihin bu en büyük savaşı için tüm savaşçılarını seferber eder. İçlerinde saklanan Eowyn ve Merry ile birlikte insanlar, tüm cesaretlerine ve ırklarına olan sonsuz bağlılıklarına rağmen Gondor'u kuşatan düşmanların karşısında güçsüzdür. Çok büyük kayıplar vereceklerini bilseler de insanlar Sauron'un dikkatini başka yöne çekerek Yüzük Taşıyıcısı'nın yolculuğunu tamamlamasını sağlamak için hayatlarının en zor savaşında birbirlerine kenetlenirler.
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001 full hd izle 720p izle

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

8.8 IMDB Puanı 8.8
    
 2 saat 58 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zellanda, ABD, Yeni Zelanda
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 21 Aralık 2001
Oyuncular: Alan Howard, Elijah Wood, Noel Appleby, Sean Astin, Sala Baker, Ian McKellen, Orlando Bloom

İyiyle kötü arasındaki mücadelenin epik bir anlatımı olan filmde, muazzam bir sorumluluğu üstlenmek zorunda kalan ve barışçı bir Hobbit olan Frodo Baggins'in destansı serüveni işleniyor.

Kendisine, pek çok gücü olan Tek Yüzük teslim edilen Frodo'nun Orta Dünya'dan geçerek Mordor topraklarına ulaşması ve yüzüğü, yapıldığı yer olan Hüküm Dağı'nın alevlerinde yok etmesi gerekmektedir. Tek Yüzük asırlarca kayıp olarak kalmıştır ve Karanlıklar Efendisi Sauron'un "zalimliğini, kötü niyetini ve tüm yaşama hükmetme arzusunu" içinde barındırmaktadır.Yolculuğu sırasında, Frodo'ya dokuz üyeden oluşan 'Yüzük Kardeşliği' eşlik etmektedir: İyi bir büyücü ve Frodo'nun akıl hocası olan Boz Gandalf (Ian McKellen), Aragorn, Gondor'un müstakbel kralı ve asil bir savaşçı olan Aragorn (Yolgezer olarak da bilinir-Viggo Mortensen), Gondor'un ateşli askerlerinden Boromir (Sean Bean), balta kullanma ustası olan cüce Gimli (John Rhys-Davies), usta okçu Legolas (Orlando Bloom), ve Hobbitler Samwise Gamgee (Sean Astin), Peregrin Took (Billy Boyd) ve Meriadoc Brandybuck (Dominic Monaghan).

Karanlıklar Efendisi Sauron'un karanlık savaşçıları Orklar, mağara trolleri ve kötü büyücü Ak Saruman (Christopher Lee) tarafından toplanan Goblin'ler tarafından amansızca takip edilen Yüzük Kardeşleri, yüzüğün sınırsız tahrik gücüne direnmek zorundadırlar.
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002 full hd izle 720p izle

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule - The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

8.7 IMDB Puanı 8.7
    
 2 saat 59 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: ABD, Yeni Zellanda
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Vizyon: 20 Aralık 2002
Oyuncular: Bruce Allpress, Sean Astin, John Bach, Sala Baker, Cate Blanchett

İki kule, Emyn Muil tepelerinde başlar. Yollarını kaybetmiş Hobbitler, Frodo ve Sam, esrarengiz Gollum'un kendilerini takip ettiğini farkederler ve onu kıskıvrak yakalarlar. Bir zamanlar bir Hobit olan ve beş yüz yıl sahip olduğu Yüzük tarafından bozulup bir yaratığa, dönüştürülen Gollum, kendisini serbest bırakmaları karşılığında, Hobbitleri Mordor'un Kara Kapıları'na götürmeye söz verir. Sam, bu yeni yol arkadaşına güvenmemektedir. Frodo ise bir zamanlar kendisi gibi bu yüzüğü taşıyan Gollum'a acımaktadır.
The Hobbit: An Unexpected Journey 2012 full hd izle 720p izle

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk - The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 49 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: ABD, Yeni Zellanda
Tür: Macera, Fantastik
Vizyon: 14 Aralık 2012
Oyuncular: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott, Graham McTavish

“The Hobbit”te Bilbo Baggins’in uzun zaman önce ejderha Smaug tarafından ele geçirilen kayıp Cüce Erebor Krallığı’nı geri alabilmek için çıktığı epik yolculuğu izleyeceğiz. Büyücü Gri Gandalf tarafından aniden kapısı çalınan Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin Oakensheild’in liderliğindeki on üç cücenin arasında bulur. Yolculukları onları Yaban yerlere sürükler, Goblin ve Orklarla, Dev Örümceklerle, Kurtlarla, Şekil Değiştirenlerle ve Büyücülerle dolu tehlikeli topraklardan geçmek zorundadırlar.

Hedefleri Doğuda ve Yalnız Dağ’ın çorak topraklarında bulunduğu için, önce goblin tünellerinden geçmek zorundadırlar. Bilbo bu tünellerde hayatını sonsuza dek değiştiren bir yaratıkla, Gollum’la tanışır.

Alçakgönüllü Bilbo Baggins bir yeraltı gölünün kıyılarında Gollum’la birlikte sadece kendisini bile şaşırtan cesaretini ve kurnazlığını keşfetmekle kalmaz, aynı zamanda Gollum’un beklenmedik ve faydalı güçlere sahip “değerlisi” yüzüğü de ele geçirir… Bilbo’nun henüz bilmediği şekillerde Orta Dünyanın kaderini değiştirecek basit altın bir yüzüktür bu...
Heavenly Creatures 1994 full hd izle 720p izle

Cennet Yaratıkları - Heavenly Creatures (1994)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zelanda
Tür: Biyografi, Dram, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Kate Winslet, Melanie Lynskey, Sarah Peirse

Yeni Zelandalı içine kapanık lise öğrencisi Pauline, varlıklı bir İngiliz ailenin güzel kızı Juliet ile arkadaş olur. Müzikte, sanatta ve edebiyatta aynı zevkleri paylaşan iki kız kısa zamanda çok yakınlaşır ve dış dünyadan soyutlandıkları, birbirlerine çekildikleri bir dünyayı paylaşırlar. Hayallerinde yarattıkları ve Borovnia ismini verdikleri bu romantik ve gotik alem, onları gerçeğini unutturur. Heavenly Creatures - Cennet Yaratıkları 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Dead Alive 1992 full hd izle 720p izle

Yaşayan Ölü - Dead Alive (1992)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zelanda
Tür: Komedi, Korku
Vizyon:
Oyuncular: Diana Peñalver, Elizabeth Moody, Timothy Balme

Lionel Cosgrove, baskıcı annesi Vera ile birlikte yaşayan bir adamdır. Annesinin itirazlarına rağmen Paquita isimli bir kadına aşık olur ve aralarında bir ilişki başlar. İkili birlikte hayvanat bahçesi gezintisine çıkar ve bu esnada Vera da peşlerinden gider. Vera, bu esnada farklı bir türe ait olan bir maymun-fare tarafından ısırılır ve bir çeşit zombiye dönüşür. Bu olay karşısında dehşete kapılan Lionel yine de annesini bırakamaz ve ona gözkulak olmaya karar verir. Bulaşıcı bir zombi hastalığı da saçmaya devam eden kadın, yaşamak için insanları ısırmaya devam etmektedir. Lionel ise çaresiz bir şekilde kurbanları bodrumlarında saklamaya başlar. Ancak olaylar zamanla çığırından çıkar. Korku-komedi türünde olan filmin yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Peter Jackson bulunuyor. Dead Alive - Yaşayan Ölü 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
The Hobbit: The Battle of the Five Armies 2014 full hd izle 720p izle

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı - The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 24 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zellanda, ABD
Tür: Macera, Fantastik
Vizyon: 17 Aralık 2014
Oyuncular: Martin Freeman, Richard Armitage, Benedict Cumberbatch, Ian McKellen, Aidan Turner

The Hobbit üçlemesinin son kısmı olan 3. filmde, Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan ve Cüceler Bölüğü?nün maceraları sona eriyor. Ejderha Smaug ile karşı karşıya geldikten ve günahkar Hobbit Gollum'dan ünlü kuvvet yüzüğünü aldıktan sonra sağ salim eve ulaşıncaya kadar Bilbo'yu halen daha onlarca yeni maceralar bekliyor. Yurtlarına yeniden kavuşan Erebor Cüceleri, Ejderha Smaug'u Göl Kasabası'nın masum yerlileri üzerine saldıkları gerçeğiyle yüzleşmek zorundadırlar. Thorin Meşekalkan ise Arkentaşı'nı ararken mühim değerlerden ödün vermiştir. Thorin'e yardımcı olamayan Bilbo tehlikeli bir seçim yapmanın eşiğine gelir. Bu esnada Lord Sauron planladığı gizli Yalnız Dağ saldırısı için dört Ork bölüğü göndermiştir. Şimdi Cüce, Elf ve kişilerin önünde iki seçenek vardır: Ya birleşip beraber savaşacaklar ya da hep beraber yok olacaklardır. Beş ordu toplanıp savaşa girmeye hazırlanırken Bilbo hem kendi hayatı hem de arkadaşlarını kurtarmak için savaşmak mecburiyetinde kalacaktır.
King Kong 2005 full hd izle 720p izle

King Kong (2005)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 3 saat 7 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zellanda, ABD, Almanya
Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Romantik
Vizyon: 16 Aralık 2005
Oyuncular: Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Colin Hanks

"The Lord of the Rings" üçlemesinin Oscar ödüllü yönetmeni Peter Jackson'ı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. Yıllar sonra tekrar Kafatası Adasına dönen Peter Jackson, "King Kong" ile olağanüstü bir karakter çalışması, sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
The Frighteners 1996 full hd izle 720p izle

Sevimli Hayaletler - The Frighteners (1996)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Peter Jackson
Ülke: Yeni Zellanda, ABD, Yeni Zelanda
Tür: Komedi, Korku, Fantastik
Vizyon: 18 Temmuz 1997
Oyuncular: Michael J. Fox, Trini Alvarado, Peter Dobson, John Astin, Jeffrey Combs

M.j. Fox , hayaletleri yakalama konusunda usta olduğunu iddaa etmektedir. 2-3 hayaletle evlerde olay çıkaran ve bununla para kazanan biridir. Taki karşılarına sürekli cinayet işleyen bir hayalet çıkana kadar.. Bu seri katil kurbanlarının alınlarına rakam koyarak seçtiklerini öldürmektedir.Ona karşı gelebilecek tek kişi vardır. Oda M.j. Fox ‘tur ama işi hiçte kolay olmayacaktır.