Richard Linklater Filmleri (10 sonuç)

Before Sunrise 1995 full hd izle 720p izle

Gün Doğmadan - Before Sunrise (1995)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD, Avusturya, İsviçre
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 19 Mayıs 1995
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Hanno Pöschl, Karl Bruckschwaiger

Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine (Julie Delpy) ile Amerikalı Jesse (Ethan Hawke), Budapeşte - Viyana treninde bir çiftin kavgası ile tesadüfen tanışırlar. Jesse, Celine'e, ertesi gün uçağa bineceğini ancak parası olmadığından sabaha kadar Viyana caddelerinde dolaşacağını söyler ve Celine'in kendisine eşlik etmesini ister. Viyana'da trenden inerler ve 14 saat boyunca hayatlarını derinden etkileyecek bir beraberliğe adım atarlar
Before Sunset 2004 full hd izle 720p izle

Gün Batmadan - Before Sunset (2004)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 1 saat 20 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 24 Şubat 2005
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Vernon Dobtcheff, Louise Lemoine Torres, Rodolphe Pauly

Amerikalı yazar Jesse ile Fransız Celine, Budapeşte'den Viyana'ya giden bir trende tanışırlar. Birbirlerinden hoşlansalar da, herşey orada kalır. Bundan dokuz yıl sonra yeni kitabının tanıtımı için Fransa'ya gelen Jesse, uçağının kalkmasına çok az bir zaman kala Paris'te Celine ile buluşur. Onlara ayrılmış bu bir kaç saati Paris manzarası içinde dolaşarak ve hiç fırsatını bulamadıkları şeylerden konuşarak ve yakınlaşarak geçireceklerdir. Richard Linklater'in uluslararası festivallerde epey ilgi gören filmi, her zaman olduğu gibi yazar/yönetmenin insan ilişkilerinin doğasına yapmayı çok sevdiği yolculuklardan biri. Zeka dolu diyaloglarıyla izleyeni ipnotize ediyor.
Before Midnight 2013 full hd izle 720p izle

Geceyarısından Önce - Before Midnight (2013)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 49 dakika


  


Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 19 Temmuz 2013
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Seamus Davey-Fitzpatrick, Jennifer Prior, Charlotte Prior

Berlin Film Festivali´ndeki uluslararası prömiyerinde alkışlarla karşılanan Geceyarısından Önce, Julie Delpy ile Ethan Hawke´u beyazperdede üçüncü kez buluşturuyor. On sekiz yıl süren aşkları, 1995´te Gün Doğmadan Önce ile başlamış, 2004´te Günbatımından Önce ile sürmüştü.

Celine ve Jesse artık hayatın bambaşka bir aşamasına geçmiştir ve birlikte yaşamaktadırlar; iki de kızları vardır. Bütün aile, Jesse´yle birlikte bir Yunan adasındaki yazarlar kampına gider. Jesse ve Celine elbette bu boş vakitlerinde tartışacak, flörtleşecek, kariyerleri, çocuklar ve tabii ki aşk hakkında felsefe yapacaktır. Ve bir kez daha, sonları belirsiz olacaktır.
Boyhood 2014 full hd izle 720p izle

Çocukluk - Boyhood (2014)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 45 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 19 Ocak 2014
Oyuncular: Ellar Coltrane, Patricia Arquette, Elijah Smith, Lorelei Linklater, Steven Chester Prince, Bonnie Cross, Sydney Orta, Ethan Hawke

En son Before Midnight filmiyle izleyici karşısına çıkan Richard Linklater'ın senaryosunu yazıp yönettiği film, çıkış noktası olarak yakın zamanda boşanmış bir çiftin, Mason ve Olivia'nın hikayesine odaklanıyor. Sahip oldukları tek çocukları ise bundan böyle anne ve babasının bir arada yaşamadığı gerçeğine alışmak ve bu yabancı düzen içinde yaşam sürmeyi öğrenmek mecburiyetindedir. Çocuğun altı yaşında başlayan bu yeni tecrübesini on iki yıl boyunca sürecek olan bir gelişme evresine yayan yönetmen, bu süreç boyunca yaşananları beyaz perdeye aktarıyor.

Richard Linklater'ın, 12 yıllık bir süre zarfının belirli zaman aralıklarında çekimlerini tamamladığı filmin başrollerini Ellar Coltrane, Patricia Arquette ve Ethan Hawke paylaşıyor.
Waking Life 2001 full hd izle 720p izle

Waking Life (2001)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    

  


Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Animasyon, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Ethan Hawke, Lorelei Linklater, Trevor Jack Brooks

Genç bir adam, rüyaların gerçek dünyadan ayrıldığı yeri aramaktadır. Düş, uyanmak, gerçeklik gibi konular üzerine farklı düşünen insanlarla konuşur. Farklı yaşam deneyimleri, dünya görüşleri, rüyalara değişik bakış açıları sunacaktır. Bu ise gündelik yaşamdaki pek çok felsefi konu üzerine düşünmeye iter izleyiciyi. Dijital kamerayla çekilen film daha sonra bilgisayar yardımı ile animasyon görüntüsüne yaklaştırıldı. Ortaya çıkan görüntü boyanmış gerçek görüntüleri çağrıştırıyor. Bu yeni animasyon teknolojisi ise Bob Sabiston tarafından yaratıldı. Ortaya çıkan estetik filmin düşsel temalarına gayet uygun. Waking Life - Hayata Uyanmak 720P görüntü kalitesinde ve altyazılı olarak izle meniz için sizlerle...
Dazed and Confused 1993 full hd izle 720p izle

Genç ve Heyecanlı - Dazed and Confused (1993)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Jason London, Rory Cochrane, Wiley Wiggins

"Genç ve Heyecanlı", 1976 yılına ait bir sabun köpüğü prodüksiyon. Amerika'nın en geri kafalı ve tutucu eyaletlerinden bri olan Texas’ta ufak bir kasabada geçen filmde, Robert E. Lee Lisesi’nin çılgın öğrencilerinin delişmen ve eğlenceli hayatlarına bir göz atacağız. Günümüzün bir hayli meşhur oyuncularının daha çıtır halleriyle beyazperde'de cirit attığı "Genç ve Heyecanlı" filminde, gelecek sene son sınıf olacak gençler okulun son gününü vur patlasın çal oynasın formatında kutlamak istemektedirler. Bu nedenle çılgın bir parti yapmaya karar veren ergen liselilerin evde yaptıkları hesap çarşıya uymayacaktır. Zira, partinin yapılmasının planlandığı evin sahipleri tarafından durum fark edilince partiyi çarşıya, yani açık alana taşımayı kararlaştırırlar. Bir süre sonra işler kontrolden çıkacak ve kural tanımaz hippi gençler ortalığı karıştıracaklardır. Dazed and Confused - Genç ve Heyecanlı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
The School of Rock 2003 full hd izle 720p izle

Hababam Rock - The School of Rock (2003)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Komedi, Müzik
Vizyon: 19 Mart 2004
Oyuncular: Jack Black, Adam Pascal, Lucas Papaelias, Chris Stack, Sarah Silverman, Joan Cusack, Mike White

No Vacancy adlı rock grubunda gitarist olarak çalışan Dewey Finn, çok çabaladığı halde bir baltaya sap olamamış uyumsuz bir müzisyendir. Rock'n'roll müziğinin gücüne tapar. Büyük sahnelere çıkıp 20 dakikalık uzun sololar atma özlemiyle yanıp tutuşan Dewey, üyesi olduğu rock grubunu "Gruplar Yarışıyor" adlı yarışmada zafere taşımaya kesin kararlıdır. Ancak grup arkadaşları aynı fikirde olmayınca kendisini hiç beklemediği bir anda kapının önünde bulur.Dağ gibi yığılmış borçlarıyla başbaşa kalan ve kirasını dahi ödeyemeyecek noktaya varan Dewey, çaresizlik içinde oda arkadaşı Ned'e telefon açar. Sonunda gönülsüzce de olsa Horace Green İlköğretim Okulunda kadrosuz öğretmenlik yapmayı kabul etmek zorunda kalır.Ancak orada da şanssızlıklar yakasını bırakmaz. Okulun sinirli ve tutucu müdiresi Rosalie Mullins'in şahin gibi keskin bakışlarını her an üzerinde hisseder. Üstelik öğretmenlik konusunda da oldukça beceriksizdir. Beşinci sınıf öğrencilerine neyi nasıl öğretmesi gerektiğini bir türlü kestiremez.Bir gün rastlantı sonucu okul orkestrasının çalışma yaptığı odanın önünden geçerken müzik seslerine istemeden kulak misafiri olur. O anda aklına parlak bir fikir gelir. Bu genç müzisyenleri eğiterek yüksek voltajlı bir rock grubu kurmaya karar vermiştir. Ancak bunu çocukların ailelerinden ve okul müdiresinden gizli yapmak zorundadır. "Gruplar Savaşıyor" adlı müzik yarışmasına hazırlıkların başlamasıyla birlikte hem onların hem de Dewey'in yaşamı sonsuza kadar değişecektir.
Everybody Wants Some!! 2016 full hd izle 720p izle

Everybody Wants Some!! (2016)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 1 saat 57 dakika


  


Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Komedi
Vizyon: 1 Nisan 2016
Oyuncular: Blake Jenner, Juston Street, Ryan Guzman, Tyler Hoechlin, Wyatt Russell, Glen Powell, Temple Baker

Yönetmenliğini ve senaryosunu Richard Linklater'ın üstlendiği ve seksenli seneleri konu alan Everybody Wants Some filminde, bir üniversitenin beyzbol takımının özgürlüklerini keşfetmesi ve yetişkinliğe giden yolda yaşadıklarını anlatıyor.Oyuncu kadrosunda Will Brittain, Zoey Deutch, Ryan Anthony Guzman, Tyler Hoechlin, Blake Jenner, Glen Powell ve Wyatt Russell?ın yer almakta.
Last Flag Flying 2017 full hd izle 720p izle

Dalgalanan Son Bayrak - Last Flag Flying (2017)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 5 dakika


  


Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Savaş
Vizyon: 1 Kasım 2017
Oyuncular: Bryan Cranston, Laurence Fishburne, Steve Carell, Yul Vazquez

Vietnam?da savaşmış eski bir asker, Irak?ta askerlik yapan erkek çocuğunu kaybeder. Erkek çocuğunu defnetmek için yıllardır görüşmediği eski asker arkadaşlarından yardım ister. Erkek çocuğunun ölümünün arkasındaki gerçekler ortaya çıkınca üç arkadaş kendi geçmişleriyle de yüzleşmek zorunda kalır. Çıktıkları bu yolculukta kendi askerlik hatıralarından, Irak Savaşı?nın başarısızlıklarına, gençken yaşadıkları serüvenlerden yaşlanmanın zorluklarına kadar anlattıkları bu hatıralarla tekrardan yakınlaşma fırsatı bulurlar.

Darryl Ponicsan'ın aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin başrolünde Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Bryan Cranston, Laurence Fishburne ve Steve Carell Başrolde. Filmin senayosunu ise yönetmen Richard Linklater kaleme aldı.
Bernie 2011 full hd izle 720p izle

Bernie'nin Suçu Ne? - Bernie (2011)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 39 dakika


  Yönetmen: Richard Linklater
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Suç, Dram
Vizyon: 10 Mayıs 2013
Oyuncular: Matthew McConaughey, Jack Black, Shirley MacLaine, Rick Dial, David Blackwell

Teksas'ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie'yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent'e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie'yi öldürür...

Yönetemnliğini Richard Linklater'ın üstlendiği filmin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey'i paylaşıyor.