Rob Reiner Filmleri (15 sonuç)

Stand by Me 1986 full hd izle 720p izle

Benimle Kal - Stand by Me (1986)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 29 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Macera, Dram
Vizyon: 8 Ağustos 1986
Oyuncular: Wil Wheaton, River Phoenix, Corey Feldman, Jerry O'Connell, Kiefer Sutherland, Richard Dreyfuss

Stand By Me (Benimle Kal), gerilim ve korku yazarı Stephen King'in 'The Body (Ceset)' adlı romanından sinemaya uyarlanmış. King, bu hikayesini kendi çocukluğundan esinlenerek kaleme almış. 1950'lerde geçen film, ergenliğe yeni girmiş dört kafadar gencin Oregon ormanlığında kayıp bir çocuğun cesedini aramalarını konu ediniyor. Yol boyunca daha da yakınlaşan çocuklar, birbirleri hakkında pek çok şey keşfedeceklerdir. Ancak kasabanın serserileri de onların peşindedir.
The Princess Bride 1987 full hd izle 720p izle

Prenses Gelin - The Princess Bride (1987)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    
 1 saat 38 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Macera, Aile, Fantastik
Vizyon: 18 Eylül 1987
Oyuncular: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Chris Sarandon, Christopher Guest, Wallace Shawn, André the Giant, Fred Savage

William Goldman'ın romanından sinemaya uyarlanan film, bir kahraman tarafından kurtarılan güzel prensesin fantastik hikâyesini konu ediniyor. Filmde imkânsız bir aşkın öyküsü büyükbaba tarafından torununa anlatılıyor. Birçok festivalden ödüllerle dönen film, Willy De Ville'ın imzasını taşıyan 'Storybook Love' isimli şarkıyla ''En İyi Film Müziği'' dalında Oscar'a aday gösterildi.
The Princess Bride  Prenses Gelin 1987 full hd izle 720p izle

Prenses Gelin - The Princess Bride Prenses Gelin (1987)

8.1 IMDB Puanı 8.1
    

  


Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Aile, Komedi, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Robin Wright

The Princess Bride klasik bir peri masalının bütün elementlerini içinde bulunduran bir film: kılıç dövüşleri, devler, kötü bir prens, dünyalar güzeli bir prenses...Bir dedenin torununa anlattığı bu hikaye Buttercup adlı genç bir kızın çiftlikte çalışan genç bir delikanlı olan Westley'le olan aşklarıyla başlıyor. Florin adında bir ülkenin sınırları içinde yaşarlarken, Westley para bulmak için denizlere açılıyor ama korsanlar Westley'i kaçırıyorlar. Bakalım kader onlara bundan sonrası için nasıl bir plan çizmiş? Gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olarak kabul edilen The Princess Bride - Prenses Gelin 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
This Is Spinal Tap 1984 full hd izle 720p izle

This Is Spinal Tap (1984)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Müzik
Vizyon:
Oyuncular: Christopher Guest, Michael McKean, Rob Reiner

1982 yılında Spinal Tap isimli efsanevi İngiliz metal grubu, Amerika’da bir geri dönüş turnesine çıkmaya karar verirler. Bu turne aynı zamanda film yapımcısı olan Marti DeBergi adındaki bir adam tarafından düzenlenmektedir. DeBergi’nin amacı gerçek bir grupla turneye çıkarak onlar hakkında gerçek görüntülerden oluşan, sahne öncesi ve sonrası yaşadıklarını anlatan bir belgesel çekmektir. Bu süreçte ekibin başına gelmeyen kalmaz. Rob Reiner’ın kurgusal bir grup üzerinden mockumentary olarak çektiği This is Spinal Tap, heavy metal dünyasını ti’ye alan eğlenceli bir yapım.
Misery 1990 full hd izle 720p izle

Ölüm Kitabı - Misery (1990)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gerilim, Korku
Vizyon: 1 Şubat 1991
Oyuncular: James Caan, Kathy Bates, Richard Farnsworth, Frances Sternhagen, Lauren Bacall

Paul Sheldon kolay okunan popüler romanlar yazarıdır. Artık kariyerinde bir dönüm noktasında olduğunu düşünür, seri maceralarını yazdığı karakteri Misery Chastain'in öldürüp diziyi bitirir. Paul taşrada geçirdiği bir araba kazasından yaralı kurtulur.

Onu bulup evinde bakmaya başlayan Annie Wilkes, şans eseri Paul'un sadık okurlarından biridir ve kahramanı Misery Chastain'in de sıkı bir hayranıdır. Son kitabı okuyup Misery'nin ölümüyle şoke olan kadın öfkeye kapılır ve Paul'u ayağından feci şekilde yaralayarak onu yatağa hapseder. Hem bölge şerifi hem de menajeri umutsuzca Paul'ü ararken o, gardiyanı Annie'ye özel bir Misery macerası daha yazmak zorundadır.

Harry ile Sally Tanışınca yönetmeni Rob Reiner'ın bu müthiş başarılı Stephen King uyarlaması, o zamana dek gölgede kalmış aktris Kathy Bates'i şöhretle tanıştırmakla kalmamış, onu Oscar'la da buluşturmuştu.
Flipped 2010 full hd izle 720p izle

İlk Aşk - Flipped (2010)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 30 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 6 Ağustos 2010
Oyuncular: Madeline Carroll, Callan McAuliffe, Rebecca De Mornay, Anthony Edwards, John Mahoney

Bryce ve Julie ikinci sınıfta tanışmıştır. Küçük Juli, Bryce'ın hayatına girmesi ile ilk aşkını da tatmış olur. Ancak durum Bryce için aynı değildir. Kızlardan korkan, utangaç ve sıkılgan Bryce, her ne kadar Juli'yi kaybetmek istemese de, kızın ısrarı ve "hayır" cevabını kabul etmemesi canını sıkmaktadır.
Aradan geçen altı yıl boyunca Juli ve Bryce için işler daha da zorlaşır. Karşı evlerde oturan ve aynı okula devam eden Julie ve Bryce artık ergenlik çağına girmişlerdir. Zaman zaman birbirlerinden uzaklaşsalar da, aralarında hala bir bağ vardır.
A Few Good Men 1992 full hd izle 720p izle

Birkaç İyi Adam - A Few Good Men (1992)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 18 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 9 Aralık 1992
Oyuncular: Tom Cruise, Jack Nicholson, Demi Moore, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland, Kevin Pollak, James Marshall

Hiç mahkeme salonuna girmemiş olmasına rağmen 60 ın üstünde dava kazanmış ve rahat kişiliği ile tanınan Donanma Avukatı Daniel Kaffe’ye Küba sınırında bir askerin öldürülmesi ile ilgili bir davanın gelmesi ile bütün sorunlar başlar. Müvekkilleri ile devamlı anlaşma yoluna gittiği için hiç mahkeme salonuna gitmeden dava kazanan Kaffe, bu sefer askerlerin cinayeti kabul etmemesi ve verilen emri uyguladıkları iddiası üzerine ve JoAnne Galloway isimli diğer donanma avukatı da işin içine girince davayı mahkemeye taşımak zorunda kalacaktır.
When Harry Met Sally... 1989 full hd izle 720p izle

Harry Sally İle Tanışınca - When Harry Met Sally... (1989)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 1 Mayıs 1990
Oyuncular: Billy Crystal, Meg Ryan, Carrie Fisher, Bruno Kirby, Steven Ford

Harry de Sally de Chicago Üniversitesi'nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York'a giderken tanışır. Yolda uzun uzun sohbet ederler ve 'Kadın ile erkek sadece arkadaş olamaz' kanısına varırlar. New York'a varınca ikili kendi hayatlarını yaşar ancak arada görüşüp birbirlerine olan bitenden bahsederler. Bir gün Harry eşinden, Sally de sevgilisinden ayrılır ve karşılaştıklarında, aralarında iyi bir dostluk başlar. İkili artık birbirine aşık olmamak için büyük çabalar sarf edecektir.
When Harry Met Sally 1990 full hd izle 720p izle

Harry ile Sally Tanışınca - When Harry Met Sally (1990)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Billy Crystal, Carrie Fisher, Meg Ryan

Harry de Sally de aynı Şikago Üniversitesi’nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York’a giderken tanışırlar. Yolda uzun uzun sohbet eder ve bir çıkarıma varırlar: 'erkek ve kadın sadece arkadaş olamaz!'. New York’a varında her biri kendi hayatını yaşar, birileriyle tanışır, aşık olur vs. Tüm bunlar olurken ikili arada sırada karşılaşır ve birbirlerine olup bitenden bahseder. Harry karısından ayrıldıktan sonra Sally ile aralarındaki sıkı bir dostluk başlar. Peki ama yıllar önce karar verdikleri şey hala geçerli midir? Hiç sanmıyoruz! Senarist Nora Ephron dört sene sonra Sevginin Bağladıkları’nda yapacağından daha iyi bir iş çıkarıyor ve her iki cinsten sinemaseverlerin izlemekten çok keyif aldıkları bir temanın etrafında geziniyor. Yönetmen Rob Reiner ise elindeki oyunculuk hazinesini iyi değerlendirerek tüm zamanların en sevilen romantik komedilerinden birine imza atıyor. When Harry Met Sally 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
The Bucket List 2007 full hd izle 720p izle

Şimdi Ya Da Asla - The Bucket List (2007)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Macera, Komedi, Dram
Vizyon: 1 Şubat 2008
Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Beverly Todd, Rob Morrow

Milyoner şirket sahibi Edward Cole (JACK NICHOLSON) ile işçi sınıfına mensup araba tamircisi Carter Chambers'ın (MORGAN FREEMAN) dünyaları apayrıdır. Yolları, bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: "Tahtalı köyü boylamadan önce" hayatlarının kalan kısmını hep yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle farkında olmadıkları bir barışma ihtiyacı.


Birlikte, hayatlarının araba seyahatine çıkarlar; ve bu süreçte dost olur, hayatı dolu dolu, içgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.


Her macera, listelerine yeni bir madde ekler.
The Magic of Belle Isle 2012 full hd izle 720p izle

The Magic of Belle Isle (2012)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 49 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 1 Haziran 2012
Oyuncular: Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll, Emma Fuhrmann, Nicolette Pierini

The Bucket List filminin yönetmeni Rob Reiner’ın, Morgen Freeman’ı tekrar başrole oturttuğu dram filmi “ The Magic of Belle Isle” da Morgen Freeman’a; Virginia Madsen, Madeline Carroll, Fred Willard, Kenan Thompson ve Kevin Pollak eşlik ediyor.

Alkol bağımlılığı yüzünden artık yazamayan bir yazarın, bağımlılığıyla mücadele için yazlık bir yer kiralaması ve orada bekar anne ve kızıyla tanışmasını anlatan filmin senaryosunu Rob Reiner, Andrew Scheinman ve Guy Thomas ile birlikte yazmış.
The American President 1995 full hd izle 720p izle

Amerikan Başkanı - The American President (1995)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 54 dakika


  


Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 15 Mart 1996
Oyuncular: Michael Douglas, Annette Bening, Martin Sheen, Michael J. Fox, Anna Deavere Smith, Samantha Mathis, Shawna Waldron

Dünyanın en kuvvetli liderinin aşık olmaya hakkı var mı? Peki ya özel hayatı olabilir mi? Eşini kanserden kaybetmiş, dul bir Amerikan Başkanı kuvvetli bir lobici kadına aşık olursa ne olur? Politika aşka izin verir mi?

Dul Amerikan Başkanı Andrew Shepherd(Michael Douglas)beklenmedık bir biçimde çevre lobicisi olan Sydney Wade(Annette Benıng)adında güzel bir kadına aşık olur. Bu aşkın basına yansımasıyla Shepherd'ın oy oranı hızla düşüşe geçer. Bu aşamada Personel Şefi(Martın Sheen) ve Danışmanı(Michael J.Fox) onu bu zor durumdan kurtarmak için çalışmaya başlarlar...
And So It Goes 2014 full hd izle 720p izle

Zoraki Dede - And So It Goes (2014)

5.8 IMDB Puanı 5.8
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon:
Oyuncular: Michael Douglas, Diane Keaton, Sterling Jerins, Annie Parisse, Austin Lysy, Michael Terra, Sawyer Tanner Simpkins

Baş rollerini Diane Keaton ve Michael Douglas'ın paylaştığı And So It Goes filminin kamera önünde ve arkasında piyasanın en çalışkan isimlerinden biri olarak nitelendirilen Rob Reiner var. Michael Douglas ve Diane Keaton'ı başrole taşıyan film, egosu tavanlarda gezinen bir emlak komisyoncusunun, varlığından bir haber olduğu torunundan haberdar olmasıyla hayatının allak bullak olma sürecini anlatıyor. Daha evvel sosyal ilişkileri konusunda tutarlı davranmayan Oren, bu süreçte komşusu Leah'den yardım almaya karar veriyor. Film, romantik bir "ikinci bahar" öyküsü anlatıyor.
Rumor Has It... 2005 full hd izle 720p izle

Gerçek Dedikodu - Rumor Has It... (2005)

5.5 IMDB Puanı 5.5
    
 1 saat 37 dakika


  Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD, Almanya, Avustralya
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Vizyon: 13 Ocak 2006
Oyuncular: Jennifer Aniston, Kevin Costner, Shirley MacLaine, Mark Ruffalo, Richard Jenkins

Evlilikten ölesiye korkmasına rağmen erkek arkadaşının teklifini kabul etmiştir Sarah. Belki New York'ta yalnız kalma korkusundan belki de bu şansı bir daha hiç yakalayamamaktan.Genç kadın tam bu kargaşadan kaçmaya çalışırken kız kardeşinin düğünü için doğup büyüdüğü Pasadena'ya dönmesi gerekir. Ailenin kara koyunu olan Sarah bu kabus günleri şen şakrak anneannesi sayesinde atlatmayı umarken bir dedikodu ortalığı karıştırır.Kendi annesi de babasıyla evlilik arifesindeyken bir başka genç adamla kaçmıştır. Hatta bu aşk filmlere bile konu olan büyük bir skandal yaratmıştır. Annesinin aşkının izlerinin takip eden güzel Sarah, artık bir internet milyoneri olan Beau Burroughs'u bulduğunda en az annesi kadar etkilenecektir.
North 1994 full hd izle 720p izle

Kuzey - North (1994)

4.4 IMDB Puanı 4.4
    
 1 saat 27 dakika

Yönetmen: Rob Reiner
Ülke: ABD
Tür: Macera, Komedi, Dram
Vizyon: 5 Mayıs 1995
Oyuncular: Elijah Wood, Jason Alexander, Julia Louis-Dreyfus, Marc Shaiman, Jussie Smollett, Taylor Fry, Alana Austin, Bruce Willis

11 yaşındaki North'a (Elijah Wood) annesi ve babası işlerinden dolayı yeteri kadar zaman ayıramamaktadır. Bir maçtan sonra yine alışveriş merkezindeki gizli yerine giden North, paskalya tavşanı kılığına girmiş bir adamla (Bruce Willis) tanışır ve ona derdini anlatır. Bir süre sohbet ederler.Okuldan arkadaşı ve okul gazetesinin editörü Winchell, North'un hikayesini gazeteye yazar. Bir avukat North'a annesini ve babasını onunla ilgilenmedikleri için dava açabileceğini söyler. Hakim, North'a hak verir ve ona yeni bir anne baba bulması için bir süre verir. Bu haber duyulunca, North'a aday anne babalardan mektuplar ve uçak biletleri yağmaya başlar...