Robert Zemeckis Filmleri (13 sonuç)

Forrest Gump 1994 full hd izle 720p izle

Forrest Gump (1994)

8.8 IMDB Puanı 8.8
    
 2 saat 22 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 23 Haziran 1994
Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field

Dünyayı Forrest Gump'ın gözleriyle gördüğünüzde hiçbir şey aynı olmayacak.

Hayat bir kutu çikolata gibidir... Ne alacağını asla bilemezsin.

Forrest sakat bir çocuktur. Ancak bu sakatlığı onun normal bir insan haline dönme arzusunu köreltmemiştir. Tam otuz yıl boyunca inanılmaz zorluklar yaşayan Forrest sonunda kendisini ülkesinin en sevilen futbol yıldızları arasında görmesini sağlamıştır. Bu çabaları o kadarla da kalmamış katıldığı Vietnam Savaşı'ndan bir kahraman olarak dönmüş ve Beyaz Saray'da şeref madalyası almış ama en önemlisi de dünyada en çok sevdiği şey olan sevgilisinin kalbini kazanıp onunla evlenmeyi başarmıştır. Çok akıllı biri olmasa da kalbinin neyi istediğini çok iyi bilen Forrest ona ulaşabilmek için olağanüstü bir çaba sarf ederek herkese istediğini elde edebileceği konusunda bir örnek teşkil etmiştir.
Back to the Future 1985 full hd izle 720p izle

Geleceğe Dönüş - Back to the Future (1985)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu
Vizyon: 1 Şubat 1987
Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover, Thomas F. Wilson

Bütün zamanların en fazla gişe hasılatı yapmış filmlerinden bir tanesi! Steven Spielberg zeka, hayalgücü ve bulaşıcı bir dehaya sahip, zaman sınırlamalarını aşan bu fantastic komediyi sunuyor. Marty Mcfly (Michael J. Fox), çılgın profesör (Christopher Lloyd) tarafından icat edilmiş plütonyumla çalışan bir zaman makinesiyle 1955'li yıllara geri giden 18'li yaşlarında tipik bir Amerikan gencidir.

Zamana yaptığı bu histerik ve sürprizlerle dolu yolculuğu esnasında Marty'nin geleceğe dönebilmek için garantilemek durumunda olduğu çok önemli bir şey vardır. O da gelecekte bıraktığı anne ve babasını tanıştırıp, bir biçimde birbirlerine aşık olmalarını sağlamaktır. Robert Zemeckis tarafından yönetilen bu enfes komedi-macerayla tekrar tekrar Geleceğe Dönüş yolculuğuna çıkmak için sabırsızlanacaksınız.
Back to the Future Part II 1989 full hd izle 720p izle

Geleceğe Dönüş 2 - Back to the Future Part II (1989)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu
Vizyon: 1 Ocak 1990
Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Thomas F. Wilson, Elisabeth Shue

Serinin ilk filminde geçmişte yaptığı hatayı telafi edip kendi dönemine dönen Marty, Doktor Brown Geleceğe gittikten hemen sonra onunla yeniden karşılaşır. Doktor Marty ve Jennifer'ı alıp 2015 yılına giderek gelecekte McFly'ın ailesinin karşılaşacağı problemleri çözmeye çalışırlar. Fakat eve geri döndüklerinde birinin(Biff) zaman makinesini kullandığını ve yaptığı değişikliğin kendi zamanlarını etkilediğini farkederler. Şimdi yapmaları gereken tek şey 1955'e geri dönüp yapılan değişikliği düzeltmektir.
Who Framed Roger Rabbit 1988 full hd izle 720p izle

Masum Sanık Roger Rabbit - Who Framed Roger Rabbit (1988)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 44 dakika


  


Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Animasyon, Komedi, Suç, Aile, Fantastik
Vizyon: 1 Aralık 1989
Oyuncular: Bob Hoskins, Christopher Lloyd, Joanna Cassidy, Charles Fleischer, Stubby Kaye

Dedektif Eddie Valiant ( Bob Hoskins), Toontown'un sahibi iş adamı Marvin Acme'nin Jessica Rabbit'le olan uygunsuz ilişkisini kanıtlamak için kiralanmıştır. Tam bu sırada Acme'nin cinayete kurrban gitmesiyle bütün gözler güzel Jessica'nın kocası süperstar çizgi kahraman Roger Rabbit'e çevrilir ve bir anda, adaletin yerini bulmasını isteyen pek tekin bir adam olmayan Yargıç Doom'un hedefi haline gelir.
Cast Away 2000 full hd izle 720p izle

Yeni Hayat - Cast Away (2000)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 2 saat 23 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Macera, Dram
Vizyon: 23 Şubat 2001
Oyuncular: Tom Hanks, Paul Sanchez, Lari White, Leonid Citer, David Allen Brooks, Helen Hunt

Chuck Noland, filmde hem kişisel hayatını hem de iş hayatını saatin tik-taklarına göre yaşayan bir FedEx sistem mühendisini canlandırıyor. Hırslı kişiliği yüzünden her şeyini kariyerine adamış olan Noland günlerini, maksimum kontrol sayesinde maksimum başarıyı getirecek şekilde önceden planlayarak yaşamaktadır.İşinde her şeyi halledebilen Chuck özel hayatında aynı derecede başarılı değildir çünkü işiyle ilgili sorumlulukları, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Kelly'ye çok az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Filmde Kelly'yi yine bir Oskar sahibi aktrist Helen Hunt canlandırıyor.Fakat Chuck'ın bu manik varlığı, uzak bir adada yalnız kaldıktan - hayal edilebilecek en ıssız yere savrulduktan - sonra sona erecektir. Yaşam mücadelesi vermeye başladığı andan itibaren, günlük hayatın rahatlığından uzakta, ve hiç kimseyle konuşamayan Chuck hem fiziksel hem ruhsal açıdan bir değişime de başlamış olacaktır. Ve günlük hayatın boş işleri ve baskılarını çok uzaklarda bırakan Chuck'ın 'başarı' ya ve kendisine bakışı düşünebileceğinden çok daha fazla değişecektir.
The Walk 2015 full hd izle 720p izle

Tehlikeli Yürüyüş - The Walk (2015)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Charlotte Le Bon, Guillaume Baillargeon, Joseph Gordon-Levitt

Film, 1974 yılında, Phillippe Petit adlı Fransız gösteri ustasının, New York’taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi Kulelerinin arasına gerdiği ip üzerinde yürüyüşünün hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Forrest Gump, Cast Away, Back to the Future, Polar Express ve Flight gibi bir çok önemli filme imza atmış olan yönetmen Robert Zemeckis var.
Contact 1997 full hd izle 720p izle

Mesaj - Contact (1997)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 2 saat 30 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu
Vizyon: 31 Ekim 1997
Oyuncular: Jena Malone, David Morse, Jodie Foster, Geoffrey Blake, William Fichtner, Matthew McConaughey, Tom Skerritt

Astronom Dr. Arroway, Bir gece Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Arroway'in bu keşfi bütün Amerika'yı ayağa kaldıracaktır. İşin daha da tuhaf olan tarafı, Vega yıldızından gelen bu sinyaller birleştirildiğinde bir teknolojik aracın yapım planı ortaya çıkmaktadır. Bu bir truva atı mıdır? yoksa başka gezegen ve galaksilere seyahatin yolunu açan bir makine midir? Bunu öğrenmek için Amerikan Hükümeti makineyi yapmaya karar verir.
Back to the Future Part III 1990 full hd izle 720p izle

Geleceğe Dönüş 3 - Back to the Future Part III (1990)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 58 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu, Western
Vizyon: 1 Ağustos 1990
Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Mary Steenburgen, Thomas F. Wilson, Lea Thompson

Marty ve Dr. Brown 1955'te Biff'in yaptığı değişikliği düzelttikten sonra fırtınalı havada kendi zamanlarına dönmeye hazırlanırken zaman makinesine yıldırım düşer ve kaybolur.1955'te mahsur kalan Marty'e o gün o saatte kendisine verilmek üzere doktordan mektup gelir.
Doktorun kazayla 1885 yılına gittiğini ve o şartlar altında tamir edilemeyen zaman makinesinin gömülü bulunduğu noktayı mektuptan öğrenen Marty, 1955 yılındaki Doktorun yanına tekrar gider.
1955 yılının teknolojisiyle zaman makinesi tekrardan kullanılır duruma geldikten sonra Marty, 1885 yılına gidip önce doktoru kurtaracak sonra kendi zamanlarına döneceklerdir.Planlarındaki atladıkları tek nokta ise, 2015 yılında eklenen geri dönüşümlü reaktörle elektrik sorunu kökten hallolmuştur fakat vahşi batı devrinde işlenmiş dizel benzin yoktur!
Flight 2012 full hd izle 720p izle

Uçuş - Flight (2012)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 18 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 7 Aralık 2012
Oyuncular: Nadine Velazquez, Denzel Washington, Carter Cabassa, Adam C. Edwards, Tamara Tunie

Başarılı bir pilot Whip, düşmekte olan bir uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak çok sıra dışı bir biçimde, en az hasarla yere indirmeyi başarır; mürettebatla birlikte uçaktaki pek çok insanın da hayatı kurtulur. Whip hastanede gözünü bir kahraman olarak açar ama kaza soruşturmasında hiç beklemediği bir ithamla karşılaşır. Raporlar kaptan pilotun uçuşa alkol alarak çıktığını göstermektedir. Bir yandan kurtardığı hayatlar, hiç kimsenin o uçağı kendisi gibi indiremeyeceğini söylerken bir yandan da hakkında açılan mahkeme ile uğraşmak durumundadır.

Yönetmenliğini usta sinemacılardan Robert Zemeckis'in üstlendiği yapımın senaryosunu John Gatins kaleme alırken kaptan pilot Whip rolünde Denzel Washington'ı izliyoruz.
Allied 2016 full hd izle 720p izle

Müttefik - Allied (2016)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 4 dakika


  


Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Dram, Romantik
Vizyon: 2 Aralık 2016
Oyuncular: Brad Pitt, Vincent Ebrahim, Xavier De Guillebon, Marion Cotillard, Camille Cottin, Michael McKell, Vincent Latorre, Jared Harris

İstihbarat ajanı Max Vatan (Brad Pitt) 1942 senesinde Kuzey Afrika'dayken Fransız direnişçi Marianne Beausejour (Marion Cotillard) ile düşman hattının gerisinde çok tehlikeli bir görev esnasında tanışırlar. Londra'da bir araya gelen ikili giderek yakınlaşırlar ve bir aile kurarlar; ama 2. Dünya Savaşı'nın zorlu ortamında aşkları da bu büyük baskının sınavından geçecektir.
Used Cars 1980 full hd izle 720p izle

Used Cars (1980)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 1 saat 53 dakika


  


Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Komedi
Vizyon: 11 Temmuz 1980
Oyuncular: Kurt Russell, Jack Warden, Gerrit Graham, Frank McRae, Deborah Harmon, Joe Flaherty, David L. Lander

Robert Zemeckis'in yönettigi, kurt russell'in oynadigi, kullanilmis araba satan iki kardesin rekabetinikonu alan 1979 yapimi komedi filmi.
kardeslerden birisi, digerinin reklamini manipule ediyor ve cok kisa süre icerisinde yüzlerce arabanin birararaya getirilmesi gibi zor bir isi yapmak zorunda birakiyor.
What Lies Beneath 2000 full hd izle 720p izle

Gizli Gerçek - What Lies Beneath (2000)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Dram, Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 24 Kasım 2000
Oyuncular: Michelle Pfeiffer, Katharine Towne, Miranda Otto, James Remar, Harrison Ford, Victoria Bidewell, Diana Scarwid

Dr. Norman Spencer ve karısı Claire yeni taşındıkları evlerinde mutlu bir hayat sürmektedirler. Genetik uzmanı olan Norman, yeni bir araştırma nedeniyle çok yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Kızları da üniversite için evden ayrıldığı için çok sıkılan Claire, tüm zamanını bahçe ile uğraşarak ve bilgisayar başında geçirmeye başlar. Mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürdükleri evlerinde açıklanması zor olan olaylar meydana gelmeye başlar. Kapılar kendiliğinden açılmaya başlar ve yeni komşuları ortadan kaybolur. Claire banyoda bazı hayaller görmekte ve bunların gerçek olduğuna inanmaktadır. Norman ise bunların hepsinin sadece sinirsel bir çöküntüden ibaret olduğunu düşünmektedir. Ve Claire kendini bilinmeyen bir varlıkla savaş halinde bulur. Olayın sonucunda kendini büyük bir tehlike beklemektedir.
Beowulf 2007 full hd izle 720p izle

Beowulf: Ölümsüz Savaşçı - Beowulf (2007)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Robert Zemeckis
Ülke: ABD
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Vizyon: 30 Kasım 2007
Oyuncular: Robin Wright, Anthony Hopkins, Paul Baker, John Bilezikjian, Rod D. Harbour

Beowulf güçlü ve korkusuz bir savaşçıdır. Bütün şehirleri kana bulayan ve çıkardığı kaosla insanları terörize eden Grendel'le başa çıkabilecek tek kişi Beowulf'tur. Fakat Grendel'i yenmek, kabusun bitmesine yetecek midir? İntikam duygusu ile yanıp tutuşan Grendel'in annesi, Grendel'den bile daha tehlikeli olacaktır.

Oscarlı pek çok unutulmaz filme (Geleceğe Dönüş serisi, Forrest Gump, Yeni Hayat) imza atmış olan yönetmen Robert Zemeckis, Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Robin Wright Penn, John Malkovich gibi başarılı isimlerden oluşan etkili bir kadroyla yeniden fantastik bir maceranın sularında...