Roman Polanski Filmleri (15 sonuç)

The Pianist 2002 full hd izle 720p izle

Piyanist - The Pianist (2002)

8.5 IMDB Puanı 8.5
    
 2 saat 30 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Polonya, Almanya, İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Savaş, Tarihi
Vizyon: 28 Şubat 2003
Oyuncular: Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski, Ed Stoppard, Maureen Lipman, Frank Finlay, Thomas Kretschmann

Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya'nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe'de radyo istasyonu bombalandığında Chopin'in C minor Nocturne'nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.
Chinatown 1972 full hd izle 720p izle

Çin Mahallesi - Chinatown (1972)

8.4 IMDB Puanı 8.4
    

  


Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Faye Dunaway, Jack Nicholson, John Huston

Hollis Mulwray 1930’larda Los Angeles belediyesinin su dağıtım departmanında baş mühendistir. Ida Sessions, polis kökenli özel dedektif J.J. 'Jake' Gittes’e kendisini Mulwray’in eşi Evelyn olarak tanıtır ve onun bir başka kadınla birlikte olduğundan şüphelendiğini söyleyerek onu takip ettirir. Gittes, Mulwray’in çekici bir kadınla birlikte fotoğraflarını çeker ve dava kapanır. Bir süre sonra Mulwray öldürülür. Bunun üzerine Gittes vakanın üzerine gitmeye karar verir. Fakat beklediğinden çok daha karmaşık bir senaryoyla karşılaşır: kendisini kiralayanın gerçek Evelyn Mulwray olmadığını anlar. Araştırmaları sonucunda olup bitenlerin sudan uzak olduğu için değeri çok düşük olan tarım arazilerini ucuza satın alıp suya kavuşturduktan sonra milyonlarca dolara satma planının bir parçası olduğunu anlayacaktır... Chinatown - Çin Mahallesi 720P kalitesinde ve altyazılı izle meniz için sizlerle.
Chinatown 1974 full hd izle 720p izle

Çin Mahallesi - Chinatown (1974)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Gerilim
Vizyon: 20 Haziran 1974
Oyuncular: Jack Nicholson, Faye Dunaway, John Huston, Perry Lopez, John Hillerman, Darrell Zwerling, Diane Ladd

Eski polis Jake Gittes özel dedektif olarak çalışmaktadır. Los Angeles'ın su idaresinden sorumlu Hollis I. Mulwray'i takip etmek için eşi Evelyn tarafından kiralanır. Evelyn eşinin kendisini aldattığını düşünmektedir. Takibe başlayan Jake gerçekten de Hollis'in başka bir kadınla beraber olduğunu görecektir. Ancak olaylar beklediği gibi gelişmez. Hollis gizemli bir şekilde öldürülür. Jake olayın peşini bırakmaya yeltense de, bir karabasının içine düşmüştür. Olaylar onun yakasını bırakmayacak, Evelyn sandığı kadının Hollis'in gerçek eşi olmadığını anlayacak ve herşey daha da çetrefilleşecektir.
Rosemary's Baby 1968 full hd izle 720p izle

Rosemary’nin Bebeği - Rosemary's Baby (1968)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gizem, Korku
Vizyon:
Oyuncular: John Cassavetes, Mia Farrow, Ruth Gordon, Sidney Blackmer, Maurice Evans, Ralph Bellamy, Victoria Vetri

Genç bir çift yeni bir apartmana taşınırlar. Bir zaman sonra istisnasız bütün komşularının garip davranışlar sergilediklerini fark ederler. Genç kadın gizemli bir şekilde hamile kalınca, doğmamış çocuğunun güvenliğiyle alakalı bir paranoya kadının hayatını yönetmeye başlar. Rosemary's Baby - Rosemary’nin Bebeği 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Repulsion 1965 full hd izle 720p izle

Tiksinti - Repulsion (1965)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    

  


Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD
Tür: Gerilim, Korku
Vizyon:
Oyuncular: Catherine Deneuve, Ian Hendry, John Fraser

Londra’da kız kardeşi ile yaşayan Carol’un oldukça güzelliğinin ve sıradan yaşamının arkasında kimsenin bilmediği takıntılı tiksintileri saklıdır. Özellikle cinselliğe olan tiksintisi kız kardeşinin tatile çıktığı bir zamanda oldukça şiddetli ve şizofrenik bir görünüm kazanır. Tiksinti, yönetmenin en karakteristik filmlerinden biri. Başrolünde genç bir Catherine Deneuve ile klostrofobik bir karabasan, siyah beyaz bir görsel ustalık gösterisi. Filmin, tüm zamanların en iyi gerilim filmlerinden biri olduğunu iddia etmek hiç de yersiz olmaz. Repulsion - Tiksinti 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Nóz w wodzie 1962 full hd izle 720p izle

Sudaki Bıçak - Nóz w wodzie (1962)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Polonya
Tür: Dram
Vizyon: 9 Mart 1962
Oyuncular: Leon Niemczyk, Jolanta Umecka, Zygmunt Malanowicz, Anna Ciepielewska, Roman Polanski, Stanislaw Zylewicz

Polonyalı bir çift, Andrzej ve Krystyna, yolda karşılaştıkları genç bir otostopçuyu tekne gezisine davet eder. Suya açıldıktan sonra, Andrzej, Krystyna'yı etkilemek için yakışıklı genci aşağılamaktan kendini alamaz ve hoşnutsuz kadın, kendine aşırı güvenen adam ve yakışıklı yabancı arasında cinsel gerilimi yüksek bir güç, sınıf ve kıskançlık didişmesi başlar.

Polanski'nin Polonya yapımı ilk ve tek filmi olan Sudaki Bıçak, En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a aday gösterilmişti.
Tess 1979 full hd izle 720p izle

Tess (1979)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 3 saat 6 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, İngiltere
Tür: Dram, Romantik
Vizyon: 1 Ekim 1982
Oyuncular: Nastassja Kinski, Peter Firth, Leigh Lawson

Martin Thomas Hardy´nin 'Tess of the D´Urbervilles' romanından sinemaya uyarlanan 'Tess', Roman Polanski´nin en ünlü filmlerinden biri. Fakir bir köylü kızı olan Tess babası tarafından zengin akrabalarının yanına gönderilir. Babası içten içe uzaktaki akrabalarının kızını da kendilerinden görüp, ona sonsuz gibi gelen zenginliklerine ortak edeceklerini ummaktadır. Oysa işler hiç de umduğu gibi gelişmez, zira Tess´in yanına yerleştiği aile D´Urbervilles adını sonradan almıştır.
Venus in Fur  La Vénus à la fourrure 2013 full hd izle 720p izle

Kürklü Venüs - Venus in Fur La Vénus à la fourrure (2013)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    

  


Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric

Güzel ve seksi bir oyuncu, bir yönetmeni yeni projesinde kendisini oynatması için ikna etmeye çalışır. Fakat bunun için kullandığı yöntemler sıra dışıdır. Amaca giden her yol mübahtır. Avusturyalı yazar Leopold von Sacher-Masoch'un 1870 yılında basılan dünyaca ünlü romanı Venus in Furs'un yeni bir uyarlaması olan yapımın yönetmen koltuğunda bu sefer Polonyalı sinemacı Roman Polanski oturuyor. Venus in Fur - La Vénus à la fourrure - Kürklü Venüs 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
La Vénus à la fourrure 2013 full hd izle 720p izle

Kürklü Venüs - La Vénus à la fourrure (2013)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Polonya
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric, Laura Weissbecker

Güzel ve seksi bir oyuncu, bir yönetmeni yeni projesinde kendisini oynatması için ikna etmeye çalışır. Ama bunun için kullandığı metodlar sıra dışıdır. Hedefe giden her yol mübahtır. Avusturyalı yazar Leopold von Sacher-Masoch´un 1870 yılında basılan dünyaca meşhur romanı Venus in Furs´un yeni bir uyarlaması olan yapımın yönetmen koltuğunda bu sefer Polonyalı sinemacı Roman Polanski oturuyor. Filmin baş rollerinde ise Emmanuelle Seigner ve Mathieu Amalric yer almaktadır.
The Ghost Writer 2010 full hd izle 720p izle

Hayalet Yazar - The Ghost Writer (2010)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 2 saat 8 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Almanya, İngiltere
Tür: Gizem, Gerilim
Vizyon: 12 Şubat 2010
Oyuncular: Ewan McGregor, Jon Bernthal, Tim Preece, James Belushi, Timothy Hutton, Kim Cattrall, Pierce Brosnan

Politikacı Adam Lang, bir yayıneviyle yaptığı anlaşma gereği otobiyografisini kısa bir sürede bitirmek durumundadır. Fakat savaş suçlarından dolayı hakkında açılan davalar ve bir takım esrarengiz entrikalar sebebiyle kendine bir kiralık yazar tutar. Kiralık yazar işine koyulur fakat Adam Lang'in biyografisinde gerçekle kurgunun, komplo teorileriyle suçun sınırlarını çizmek kolay değildir.
Carnage 2011 full hd izle 720p izle

Acımasız Tanrı - Carnage (2011)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    
 1 saat 20 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: Fransa, Almanya, Polonya, İspanya
Tür: Komedi, Dram
Vizyon: 16 Aralık 2011
Oyuncular: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly, Elvis Polanski

Çocuk parkında birbiriyle kıyasıya dövüşen iki haşarı çocuk... Sıradan görünen bir kavgayı, ebevyenler bir ev davetiyle modern biçimde çözmeye ve tatlıya bağlamaya çalışır. Fakat ilk başta medeni biçimde konuşarak sorunu çözmeye çalışsalar da, sonrasında işler sarpa sarar ve herkesin birbirinden sakladığı foyası meydana çıkar. Hiç kimse küçük çaplı bu 'katliamdan' kaçamaz...
Fransız oyun yazarı Yasmina Reza'nın Tony Ödüllü "The God Of Carnage" adlı tiyatro oyunundan uyarlanan yapım, 11 yaşında iki çocuğun okulda kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmanın doğurduğu ilginç olayları konu alan bir kara-komedi olarak nitelendiriliyor.
Oscar Ödüllü oyuncularından oluşan kadroyu (Kate Winslet, Christoph Waltz, Jodie Foster, John C. Reilly) Polonyalı sinemacı Roman Polanski yönetiyor...
Oyun ülkemizde İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından Vahşet Tanrısı ismiyle oynanmıştı.
Death and the Maiden 1994 full hd izle 720p izle

Ölüm ve Bakire - Death and the Maiden (1994)

7.2 IMDB Puanı 7.2
    

  


Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: İngiltere
Tür: Dram, Gerilim, Gizem
Vizyon:
Oyuncular: Ben Kingsley, Sigourney Weaver, Stuart Wilson

Avukat olan Gerardo ile Paulina mutku bir evlilikleri olan bir çiftir. Bir gece Gerardo arabasıyla evine doğru giderken lastiği patlar ve Mirando adında bir doktor kendisine yardım eder. Bu iylik karşısında Gerardo doktoru evine davet eder... Paulina doktorla tanışmasıyla birlikte kendisine yıllar önce tecavüz eden bu sesi tanır ve olaylar 3'lü arasında bir mücadele başlamıştır. Death and the Maiden - Ölüm ve Bakire 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Oliver Twist 2005 full hd izle 720p izle

Oliver Twist (2005)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, ABD
Tür: Dram, Aile, Suç
Vizyon: 2 Aralık 2005
Oyuncular: Barney Clark, Jeremy Swift, Ian McNeice, Richard Durden, Timothy Bateson, Andy de la Tour, Filip Hess, Ben Kingsley

Çalıştırıldığı yerden kaçan yetim Oliver, Londra sokaklarında bir yankesici ile tanışır.

Öksüz ve yetim Oliver Twist, daha çok yemek istediği için kaldığı yetimhaneden uzaklaştırılır. Yanına verildiği ailenin kötü muamelesine dayanamayıp firar eder ve Londra'?ya gelir. Burada Londra sokaklarında çalışan bir hırsızlık şebekesinin başındaki Fagin tarafından sahiplenilen Oliver, yankesiciliğin sırlarını öğrense de yeni hayatına alışamaz. İyi niyetli Bay Brownlow, henüz ilk yankesicilik denemesinde Oliver'i enseler. Bu iyi adam, Oliver?'in kurtarıcısı olacak, aradığı ve hak ettiği hayata kavuşmasını sağlayacaktır.
Frantic 1988 full hd izle 720p izle

Çılgın - Frantic (1988)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    

  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: ABD, Fransa
Tür: Dram, Gerilim, Gizem, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Betty Buckley, Emmanuelle Seigner, Harrison Ford, Djiby Soumare, Dominique Virton, Gérard Klein, Stéphane D'Audeville

Dr. Richard Walker Parise yeni gelmiş Amerikalı bir kardiyoloji uzmanıdır. Dr. Richard Walker, Işıklar Şehrini çok sevdiğinden herkese bahsederken, eşi Sondra'nın ortadan yok olmasıyla, bütün düşünceleri değişir. Şehirdeki yabancı dilde konuşan insanlar, Fransız polisler, bürokratlar ve bilmediği düşmanlarına karşı tek dostu ise, yeni tanıştığı, şık ve becerikli güzel kadındır. Frantic - Çılgın 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Ninth Gate 1999 full hd izle 720p izle

Dokuzuncu Kapı - The Ninth Gate (1999)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 2 saat 13 dakika


  Yönetmen: Roman Polanski
Ülke: İspanya, Fransa, ABD
Tür: Korku, Gizem, Gerilim
Vizyon: 29 Eylül 2000
Oyuncular: Johnny Depp, Frank Langella, Lena Olin, Emmanuelle Seigner, Barbara Jefford

Dean Corso, zengin koleksiyoncular için eski ve çok değerli kitapları araştıran ve bulan bir araştırmacıdır. Yaptığı görev kültürel birikim, hüner ve çelik gibi sinirler gerektirmektedir. Corso, ünlü bir kitapsever olan Boris Balkan için Satanik ayinleri anlatan bir seri kitabın sonuncusunun peşine düşer. Rivayete göre bu kitap Karanlıklar Krallığının dokuz kapısını açacak bir el yazmasıdır. Geri kalan iki kopyası Avrupa'dadır. NewYork'tan Toledo'ya, Portekiz'den Paris'e giden yollarda Corso labirent gibi tuzaklarla, vahşi ve gizemli ölümlerle karşılaşır.

Kendisini koruyan güçler yardımı ile kendisinden çok daha güçlü bir varlığa karşı adım adım yaklaşmaktadır. Zamanla asıl görevinin bir kitabı bulmaktan çok daha farklı olduğunu anlar.