Sidney Lumet Filmleri (13 sonuç)

12 Angry Men 1957 full hd izle 720p izle

12 Kızgın Adam - 12 Angry Men (1957)

8.9 IMDB Puanı 8.9
    
 1 saat 36 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon: 1 Nisan 1960
Oyuncular: Martin Balsam, John Fiedler, Lee J. Cobb, E.G. Marshall, Jack Klugman, Henry Fonda

Hikaye bir cinayet davasındaki yargıcın jüriye talimatlar verdiği kapanış konuşmasının sonrasında başlar. Amerikan yaslarına göre jürinin kararı (suçlu ya da suçsuz) oybirliği ile alınmalıdır. Oybirliği ile alınmamış olan karar jürinin kendini fesetmesi ve davanın yeniden görülmesi anlamına gelir. Jürinin karara bağlaması gereken konu şehrin fakir bölgesinde yaşayan bir çocuk zanlının babasını öldürüp öldürmediğine karar vermektir. Jüri ayrıca sanığın suçlu bulunması halinde uygulanacak cezanın idam olacağı (elektrikli sandalye) konusunda bilgilendirilir. Sonrasında on iki jüri üyesi davayı tartışacakları ve birbirlerinin kişiliğini tanıyacakları jüri odasına girerler.

Filmin bundan sonraki konusu jüri üyelerinin, bazı durumlarda önyargılara dayanan, oybirliğine ulaşma yolunda karşılaştıkları zorluklar etrafında döner. 8. jüri ilk oylamada farklı bir görüş bildirir. Sekizinci jüri delillerin ikinci dereceden olduğunu ve çocuğun adil bir tartışmayı hakettiğini belirtir. Sorgulamaya, sadece iki cinayet tanığının olmasının güvenilirliği ve kesinliği, cinayette kullanılan bıçağın belirtildiği gibi eşsiz olmaması (cinayette kullanılan bıçağın aynısını cebinden çıkararak diğer üyelere gösterir) ve diğer şüpheli durumları göz önüne alarak başlar.

Sekiz numaralı jürinin en azılı rakipleri 3. 4. ve 10. jüriler çocuğun bahnesinin berbat olduğunu, cinayet gecesi gittiğini iddia ettiği film hakkında herhangi bir ayrıntı hatırlamadığını ve babasını öldürmek için yeterince motivasyonunun olduğunu belirtirler. Suçsuz kararını savunanlar çocuğun hafıza eksikliği yaşadığı panik atak ile açıklanabileceğeni ayrıca tanıklardan yaşlı adamın ilgi çekmeye çalışmış olabileceğini ve diğerinin cinayete gözünde gözlükleri yokken tanık olmuş olabileceği söylerler. Müzakere devam ederken jüri üyeleri de 9., 5., 11., 2., 6., 7., 12., 1., 4., 10., ve son olarak da 3. jüri sırasıyla suçsuz kararına doğru yönelmeye başlarlar.
Network 1976 full hd izle 720p izle

Şebeke - Network (1976)

8.2 IMDB Puanı 8.2
    

  


Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Faye Dunaway, Peter Finch, William Holden

Haber bültenleri sunan Howard Beale'in parlak kariyeri sona doğru yaklaşmaktadır. Çünkü izleyici kitlesini büyük oranda kaybetmiştir. Howard bu sebeple kovulacağını da öğrenince radikal bir karar alır. Bir hafta sonraki bültende kendisini öldüreceğini canlı yayındayken ilan eder. Network (1976) - Şebeke 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...
Dog Day Afternoon 1975 full hd izle 720p izle

Köpeklerin Günü - Dog Day Afternoon (1975)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 5 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Romantik, Gerilim
Vizyon: 1 Ocak 1983
Oyuncular: Penelope Allen, Sully Boyar, John Cazale, Beulah Garrick, Carol Kane, Sandra Kazan, Marcia Jean Kurtz, Al Pacino

Eşcinsel arkadaşının ameliyatı için para bulması gereken Sonny, yanına 2 arkadaşını da alarak banka soygununa girişir. İlk başta bir arkadaşı vazgeçip kaçınca Sonny'nin işi gittikçe zorlaşır, bundan böyle işler bir banka soygunundan çok TV Show'una döner...
Fail-Safe 1964 full hd izle 720p izle

Mutlak Savaş - Fail-Safe (1964)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    

  


Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Dram, Gerilim
Vizyon:
Oyuncular: Fritz Weaver, Henry Fonda, Walter Matthau

Bir bilgisayar hatası sonucu Birleşik Devletler’in Moskova’ya yönelik nükleer saldırısı iptal edilemez. Bunun üzerine Başkan zararı tazmin etmek için New York’un bombalanmasını teklif eder... Stanley Kubrick’in “Dr Strangelove”ından sadece birkaç ay sonra vizyona girdiği için ne yazık ki fazla hasılat yapamamış, kadri kıymeti bilinememişti. Şimdi oturup seyrettiğinizde yürek hoplatmayı ve Soğuk Savaş korkularını yeniden canlandırmayı başaran filmde, akla hayale sığmayanı gerçekleştiren Başkan rolündeki Fonda tüyler ürpertici derecede soğukkanlı. Fail Safe , dönüşü olmayan nokta Eugune Burdick ve Harvey Wheeler'in Türkçeye (kıyamete iki saat)adıyla çevrilmiş romanından, Sidney Lumet tarafından yönetmenliği yapılmıştır.
Serpico 1973 full hd izle 720p izle

Serpico (1973)

7.8 IMDB Puanı 7.8
    
 2 saat 10 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD, İtalya
Tür: Biyografi, Suç, Dram
Vizyon: 5 Aralık 1973
Oyuncular: Al Pacino, John Randolph, Jack Kehoe, Biff McGuire, Barbara Eda-Young

1970'ler. New York'un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico'nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır.

Frank'ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azıllı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır.
Prince of the City 1981 full hd izle 720p izle

Şehrin Prensi - Prince of the City (1981)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    

  


Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Dram, Korku, Suç
Vizyon:
Oyuncular: Jerry Orbach, Richard Foronjy, Treat Williams

New York'lu polis Daniel, teşkilat içerisinde tanık olduğu bazı uygulamalardan rahatsızdır. Bundan dolayı sorgulanan ve bir dönem askıya alınan Daniel, zaman içerisinde kime güveneceğini bilemez hale gelir... Yönetmenin ve polisiye sinemanın en önemli örneklerinden olan yapım, uyarlama senaryo Oscar'ına aday gösterilmişti...Prince of the City , Şehrin Prensi 720P görüntü kalitesinde izle meniz için sizlerle..
Running on Empty 1988 full hd izle 720p izle

Boşu Boşuna - Running on Empty (1988)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    

  


Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Dram, Müzik, Suç
Vizyon:
Oyuncular:

Arthur ve Annie Pope çifti, 70’lerde savaş karşıtı bir protesto yapmak amacıyla Napalm laboratuvarına bombalı saldırı girişiminde bulunmuşlardır. Bu olaydan sonra kaçan aile, kimlik değiştirmiştir. Ama halen bir yeraltı organizasyonundan maddi yardım almaktadırlar. Oğulları Danny ise piyano konusunda yeteneklidir. Okulun müzik öğretmeni Danny’ye sanat okuluna girebilmesi için yardım etmeye başlar. Ama Danny’nin geçmişiyle ilgili bilgilere ulaşamaz. Bu noktadan sonra Danny’nin ailesinin gerçek kimliğinin ortaya çıkması çok uzun sürmeyecektir. Bu filmdeki rolü River Phoenix’e ilk ve tek Oscar adaylığını getirmişti. Running on Empty - Boşu Boşuna 720P görüntü kalitesinde izle meniz için sizlerle..
Before the Devil Knows You're Dead 2007 full hd izle 720p izle

Şeytan Duymadan Önce - Before the Devil Knows You're Dead (2007)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 1 saat 57 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 15 Şubat 2008
Oyuncular: Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei, Aleksa Palladino

Maddi zorluğa düşen borsa simsarı Andy'nin, kardeşi Hank'i anne ve babalarının sahip olduğu mücevherci dükkânını soymaya ikna etmesiyle başlayan "Şeytan Duymadan Önce"nin öyküsünde, Andy ve Hank'in şansları pek iyi gitmiyor. Andy ve Hank'in babaları, peşinde olduğu suçluların oğulları olduğundan habersizce adaletin yerini bulmasını beklerken kardeşler, Andy'nin eşi Gina ile birlikte başarısız soygun girişimlerinin tüm sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalıyorlar.
Murder on the Orient Express 1974 full hd izle 720p izle

Şark Ekspresinde Cinayet - Murder on the Orient Express (1974)

7.3 IMDB Puanı 7.3
    
 2 saat 8 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: İngiltere
Tür: Suç, Dram, Gizem
Vizyon: 1 Ocak 1977
Oyuncular: Albert Finney, Lauren Bacall, Martin Balsam, Ingrid Bergman, Jacqueline Bisset, Jean-Pierre Cassel, Sean Connery

1930'lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan tanınmış Şark Ekspresi'nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur. Trende çok sayıda yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot' da bulunmaktadır. Trenin kara saplanıp durması, Poirot'a mahalli yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat vakit verecektir. Türkiye'de bir takım televizyon kanallarında Doğu Ekspresi'nde Cinayet isimi ile de gösterilmiştir.
Find Me Guilty 2006 full hd izle 720p izle

Beni Suçlu Bulun - Find Me Guilty (2006)

7.1 IMDB Puanı 7.1
    
 2 saat 5 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: Almanya, ABD
Tür: Biyografi, Komedi, Suç, Dram
Vizyon: 25 Mayıs 2007
Oyuncular: Vin Diesel, Alex Rocco, Frank Pietrangolare, Richard DeDomenico, Jerry Grayson, Tony Ray Rossi, Vinny Vella, Peter Dinklage

Lucchese suç örgütünün yirmi üyesi mahkemeye çıkartılır. Davalılardan bir tanesi olan Jackie, kendi savunmasını üstlenmeye karar verir. Otuz senelik bir cezaya mahkûm olan Jackie'ye aralarında en yakınlarının da bulunduğu örgüt üyelerine karşı tanıklık etmesi için karşılığında ceza indirimi teklifi getirilir. Ailesine ihanet etmeyi reddeden Jackie, hem davalı hem avukat olarak mahkemeye çıkar.
Night Falls on Manhattan 1996 full hd izle 720p izle

Karanlıktan Önce - Night Falls on Manhattan (1996)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    

  


Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Andy Garcia, Lena Olin, Richard Dreyfuss

Sidney Lumet’den bir suç dramı. Efsanevi yönetmen Sidney Lumet’nin yönetmenliğini üstlendiği Night Falls on Manhattan, bir savcının düştüğü ahlaki ikilemin öyküsü. Filmde Andy Garcia’nın canlandırdığı Sean Casey, New York Polis Departmanı’nın yozlaşmışlığını ortaya çıkarma çabası içerisinde.
Q & A 1990 full hd izle 720p izle

Adaletin Peşinde - Q & A (1990)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 2 saat 12 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram
Vizyon: 27 Nisan 1990
Oyuncular: Nick Nolte, Timothy Hutton, Armand Assante, Patrick O'Neal, Lee Richardson, Luis Guzmán, Charles S. Dutton

A young district attorney seeking to prove a case against a corrupt police detective encounters a former lover and her new protector, a crime boss who refuse to help him in this gritty crime film. | Gönderen: kuzeydebiryer
Family Business 1989 full hd izle 720p izle

Aile Bağları - Family Business (1989)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 50 dakika


  Yönetmen: Sidney Lumet
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Suç, Dram
Vizyon: 1 Ocak 1990
Oyuncular: Sean Connery, Dustin Hoffman, Matthew Broderick, Rosanna DeSoto, Janet Carroll, Victoria Jackson

Erkek çocuk Vito, uzun yıllar önce babasının namus anlayışını tehlikeli bularak bırakmış, ucuz işçi ve emek sömürüsüne dayanan, fakat görünüşte saygın bir işi, et kombinacılığını tercih etmiştir. Torum Adam ise kendisiyle Freudcu bir baba oğul ilişkisi sürdüren babası yerine, ezeli serseri ve yaşlanmayan maceracı rolünü ustaca oynayan büyük babasından yanadır ve ona yaraşmak için babasının bütün itirazlarına karşın bir soygun planı hazırlar ve bu planı uygulamak için babasını ve dedesini kandırır.