Terry Gilliam Filmleri (9 sonuç)

Monty Python and the Holy Grail 1975 full hd izle 720p izle

Monty Python Ve Kutsal Kase - Monty Python and the Holy Grail (1975)

8.3 IMDB Puanı 8.3
    
 1 saat 31 dakika


  Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: İngiltere
Tür: Macera, Komedi, Fantastik
Vizyon: 14 Mart 1975
Oyuncular: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Terry Jones

Monty Python and the Holy Grail, (?Monty Python ve Kutsal Kâse?), İngiliz komedi grubu Monty Python'ın 1974 yılı yapımı filmidir. Film, Kral Arthur efsanesi ve Kutsal Kâse arayışını hicivsel olarak işler. Filme yakın plandan bakınca aslında söz konusu olan, Fransız-İngiliz ilişkileri gibi ya da "medya gerçeği" ve "gerçek" arasındaki farklılaşma gibi durumlardır.
Twelve Monkeys 1995 full hd izle 720p izle

12 Maymun - Twelve Monkeys (1995)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 9 dakika


  Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: ABD
Tür: Gizem, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 31 Mayıs 1996
Oyuncular: Joseph Melito, Bruce Willis, Jon Seda, Michael Chance, Vernon Campbell, Brad Pitt, Madeleine Stowe

1997’de ortaya çıkan bir virüs, 5 milyar insanın ölümüne yol açar. Çok az sayıda insan, yer altına çekilip virüsten korunmayı başarır. Kurtulanlar, çözüm bulabilmek için bir zaman makinesi geliştirirler. Henüz test aşamasında olan cihazı kullanmak üzere, mahkumlardan James Cole’u seçerler.

Cole, ilk denemesinde yanlış bir tarihe gider. Başarılı olan ikinci denemesi sonucunda, kendisini 1990’da bir akıl hastanesinde bulur. Burada psikiyatrist Kathryn Railly ve çılgın oda arkadaşı Jeffrey Goines ile tanışır. Goines’un virüsün yayılmasında kilit rol oynadığından şüphelenen Cole, tekrar zaman yolculuğu yaparak birkaç yıl ileri gider. Ona inanmaya başlayan Dr. Railly’nin de yardımıyla Goines’un bu virüsü yaymasını engellemeye çalışan Cole, kendisini karmaşık olayların içinde bulur.
Brazil 1985 full hd izle 720p izle

Brezilya - Brazil (1985)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 12 dakika


  Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: İngiltere
Tür: Bilim Kurgu, Dram, Fantastik
Vizyon: 20 Şubat 1985
Oyuncular: Jonathan Pryce, Robert De Niro, Katherine Helmond, Ian Holm, Bob Hoskins, Michael Palin, Ian Richardson, Kim Greist

Geleceğin tuhaf ve gereksiz derecede karmaşık, fütüristik dünyasındayız. Devlet memuru Sam Lowrey, etrafını saran bu bürokrasi ve teknoloji cenderesinden bunalmış bir istatistikçidir. Kaçışı ve sükuneti, kendisini her şeyden izole ettiği hayallerde bulur. Rüyalarında devamlı olarak aynı kadını kurtardığını görür.

Sam'in yaşadığı gerçek dünyayı ise, herşeyi görüp kontrol eden bir bilgisayar idare etmektedir. Jill Layton isimli genç kadın terorist olmakla suçlandığında, düzenli olarak hata kontrolleri yapmakta olan Sam bunda bir yanlışlık olduğunu farkeder ve Jill ile tanıştığında onun rüyalarında kurtarıp durduğu kız olduğunu anlar
Fear and Loathing in Las Vegas 1998 full hd izle 720p izle

Vegas'ta Korku Ve Nefret - Fear and Loathing in Las Vegas (1998)

7.7 IMDB Puanı 7.7
    
 1 saat 58 dakika


  


Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: ABD
Tür: Macera, Dram
Vizyon: 2 Haziran 2000
Oyuncular: Johnny Depp, Benicio Del Toro, Tobey Maguire, Ellen Barkin, Gary Busey, Katherine Helmond, Michael Jeter

1972 yılında Nixon Amerika Birleşik Devletleri Başkanı idi, ülkenin gençleri Vietnam'da ölüyordu ve Raoul Duke (Johnny Depp) denen adam bütün bunların üstesinden bildiği tek yöntemle gelmeye çalışıyordu.Gizemli hekim Gonzo ve Raoul Duke; Las Vegas çöllerinde aynı arabada yol almaktadırlar. Son sürat gitmekte olan arabanın yolcularının her ikisi de kendilerine çığlıklar atarak saldırıya geçmiş olan yarasalardan kurtulmaya çalışmaktadırlar. Radyoda Vietnam savaşını anlatan spikerin sözleri ise çok da fazla bir şey ifade etmemektedir. Çünkü onlar gerçekte halüsinasyonları ile başbaşadırlar. Otostop yapan bir üçüncü yolcu için durduklarında her ikisi de olabildiğine normal davranmaya çalışırlar. Duke yeni yolcularına görevlerinin ne olduğunu anlatmaya çalışmaktadır.
The Fisher King 1991 full hd izle 720p izle

Balıkçı Kral - The Fisher King (1991)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    

  


Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Komedi
Vizyon:
Oyuncular: Adam Bryant, Jeff Bridges, Robin Williams

Çılgına dönmüş bir adam, ünlü DJ Jack Lucas'ın söylediklerinin yanlış anlaşılması sonucu, ünlü bir New York barında katliam yapar. Jack tavrı nedeniyle bu kişiyi galeyana getirerek hayatının hatasını yapmıştı. Yaklaşık üç yıl sonra amaçsız bir alkoliğe dönüşen Jack, bu kanlı olayda karısının ölümüne tanık olup akıl sağlığını kaybeden bir adamla, yani Perry ile tanışır. Aralarında başlayan iletişim tam bir dostluk hikayesine dönüşür. Jeff Bridges ve Robin Williams'ın başrollerde oynadığı film ünlü yönetmen Terry Gilliam'ın imzasını taşıyor. The Fisher King - Balıkçı Kral 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Time Bandits 1981 full hd izle 720p izle

Zaman Haydutları - Time Bandits (1981)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    

  


Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: İngiltere
Tür: Bilim Kurgu, Fantastik, Komedi, Macera
Vizyon:
Oyuncular: John Cleese, Sean Connery, Shelley Duvall

Küçük bir çocuk ve ona eşlik eden 6 küçük dostu, zaman içinde garip yolculuklar yaparak efsanevi karakterlerle karşılaşırlar. Napolyon, Robin Hood, Kral Agamemnon ve daha birçokları ile karşılaşan grubun elinde Yüce Varlık’tan çalınmış bir zaman haritası vardır. Şeytani kötü düşmanları da bu haritanın peşindedir.
The Imaginarium of Doctor Parnassus 2009 full hd izle 720p izle

Dr. Parnassus - The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

6.8 IMDB Puanı 6.8
    
 2 saat 3 dakika


  Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: İngiltere, Kanada, Fransa
Tür: Macera, Fantastik, Gizem
Vizyon: 2 Nisan 2010
Oyuncular: Andrew Garfield, Christopher Plummer, Richard Riddell, Katie Lyons, Richard Shanks, Lily Cole, Verne Troyer

The Imaginarium of Doctor Parnassus günümüzde geçen bir fantastik ahlak hikayesidir. İzleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü 'Imaginarium'un ve Dr Parnassus'un hikayesini anlatmaktadır.

İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce sene evvel bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick'in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır.

Valentina hızla bu yaş dönümüne yaklaşırken Dr. Parnassus da kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister. Bay Nick ödülü almak üzere gelir fakat her zaman iddiaya girmeyi sevdiği için, ödülü tekrardan belirlerler. Şimdi ilk beş insan ruhunu kim daha önce baştan çıkarırsa Valentina onunla beraber kalacaktır. Bu yolculukta yanına birkaç kaba, komik ve ilginç karakter alan Dr. Parnassus kızının, kendisinin kazanmasına yardımcı olan adamla evlenmesine izin verir.

Bu sürükleyici, olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici zamana karşı yapılan yarışta Dr. Parnassus, gerçeküstü engellerden oluşan sonsuz bir manzarada kızını korumak için savaşmak- ve geçmişinde yaptığı hataları düzeltmek mecburiyetindedir!
Tideland 2005 full hd izle 720p izle

Kabuslar Diyarı - Tideland (2005)

6.6 IMDB Puanı 6.6
    

  


Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: Kanada
Tür: Dram
Vizyon:
Oyuncular: Jeff Bridges, Jennifer Tilly, Jodelle Ferland

Jeliza-Rose'un babası emekli bir rock'n'roll yıldızıdır. Bu eksantrik adamla kızı doğal bir ortamda hayat sürmekte, ancak tuhaf bir ilişki yaşamaktadır. Şöyle ki; Rose ile pek diyalog kurmaya yanaşmayan babasının gizemi, tavan arasında kimin yaptığı belirsiz patırtı ve gerçek hayatın diğer tatsızlıkları içinde küçük kız, kendi kurduğu düş dünyasında kafasına göre takılmaktadır. Ağustos böceklerine bile isim takan, hayali varlıklarla tren yolları üzerinde oyunlar kuran ve müthiş maceraları paylaşan Jelise-Rose’nin gerçeküstü olduğu kadar mizah ve gerilimle de dolu hikayesi, Mitch Cullin’in klasik romanından uyarlanıyor. Oz Büyücüsü ve Alis Harikalar Diyarında’nın geleneklerine sırtını yaslayan bu eserin tam da kült yönetmen Terry Gilliam’ın dişine göre olduğunu söylemek, abartı sayılmayacaktır. Tideland - Kabuslar Diyarı 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
The Zero Theorem 2013 full hd izle 720p izle

Sıfır Teorisi - The Zero Theorem (2013)

6.1 IMDB Puanı 6.1
    
 1 saat 47 dakika


  Yönetmen: Terry Gilliam
Ülke: ABD, Romanya, İngiltere, Fransa
Tür: Dram, Fantastik, Bilim Kurgu
Vizyon: 25 Nisan 2014
Oyuncular: Christoph Waltz, Mélanie Thierry, David Thewlis, Lucas Hedges, Matt Damon, Ben Whishaw, Tilda Swinton

'1984 yılında çektiğim Brazil’de, o tarihte dünyadan ne anlıyorsam onun resmini çizmeye çalışmıştım. Sıfır Teorisi’nde de,şuanda dünyadan ne anlıyorsam onu resmetmeye çalıştım.' Gelecekte dünyanın nasıl çarpık bir hale bürüneceğini hakkıyla filme çekecek bir yönetmen varsa, olsa olsa Terry Gilliam’dır. meşhur yönetmen bu filmde, gelecekte Londra’da geçen bir öyküyü anlatıyor: Varoluşsal acılarla kıvranan, sıra dışı bilgisayar dahisi Qohen Leth’in öyküsünü. Elinde 'Ben neden varım?' sorusuna cevap olabilecek gizemli bir plan var. fakat, cilveli Bainsley ve patronun oğlu Bob’un ziyaretleri Qohen’in yalnızlığını sık çok bozuyor.