Tim Burton Filmleri (17 sonuç)

Big Fish 2003 full hd izle 720p izle

Büyük Balık - Big Fish (2003)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 5 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Macera, Dram, Fantastik
Vizyon: 10 Aralık 2003
Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup, Jessica Lange, Helena Bonham Carter, Alison Lohman, Robert Guillaume

William Bloom, babası kanser sebebiyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.

Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle'ın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir.

Daniel Wallace'ın kitabından uyarlandı. Tim Burton'ın her zaman olduğu gibi nefes kesici bir filme imza atmış.
Ed Wood 1994 full hd izle 720p izle

Ed Wood (1994)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 2 saat 7 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Komedi, Dram
Vizyon: 9 Haziran 1995
Oyuncular: Johnny Depp, Martin Landau, Sarah Jessica Parker, Patricia Arquette, Jeffrey Jones

Ed Wood, kimilerine göre dünyanın en kötü yönetmeni, kimilerine göre de, filmleri son derece keyifli, nev-i şahsına münhasır kült bir yönetmendir. Filmde Ed Wood'un ayrıntılı yaşam hikayesinden çok, en çok bilinen yapımlarını çektiği dönem ve film yapma konusundaki hırsı konu ediliyor.
Edward Scissorhands 1990 full hd izle 720p izle

Makas Eller - Edward Scissorhands (1990)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Romantik
Vizyon: 1 Mayıs 1991
Oyuncular: Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall, Kathy Baker

Bir zamanlar yüksek bir tepedeki kalede, en büyük icadının adı Edward olan bir mucit yaşıyordu...

Edward, dayanılmaz bir çekiciliği olmasına rağmen, mükemmel değildi. Mucidin ani ölümü onun yarıda kalmasına yol açtı, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardı...

Edward, merhametli bir Avon hanımefendisinin, onu, ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşadı. Böylece Edward'ın Suburbia isimli pastek cennetteki fantastik maceraları başladı.

Batman ve Beetlejuiceun yönetmeni Tim Burton'dan son derece sıradışı bir karakter üzerine unutulmaz bir masal...
Batman 1989 full hd izle 720p izle

Batman (1989)

7.6 IMDB Puanı 7.6
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Fantastik
Vizyon: 1 Ekim 1989
Oyuncular: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle

Gotham Şehri, karanlık, tehlikeli ve gotik! Tek koruyucusu ise çoğunluğu çürümüş durumdaki Polis departmanı. Savcı Harvey Dent ile komiser Gordon'un tüm çabalarına karşın, şehir giderek daha güvensiz bir hale gelmektedir... ta ki Kara Şovalye ortaya çıkana dek.
Suçlular çoğunlukla batıl inanç sahibidir, ve korkak... bu yüzden kendisine onların yüreğine korku salacak bir gizli kimlik seçmiştir. O bir yarasadır. Yarasa-adam, Batman!
Ödüllü bir gazeteci olan genç ve güzel Vicky Vale, esrarengiz yarasa-adamın sırrını çözmeye kararlıdır. Öte yandan Jack Napier, yanlışlıkla asit kazanına düştükten sonra şehrin psikopat palyaço suç kıralına, Batman'in azılı düşmanı sinirbozucu Joker'e dönüşür.
Gotham'ın tek umudu karanlık ve gözüpek Batman'dir. Peki aslında dolar milyoneri ve kadın avcısı Bruce Wayne bu ikili hayatı nasıl sürdürecektir? Üstelik aklındaki tek kadın Vicky Vale iken...
Beetle Juice 1988 full hd izle 720p izle

Beter Böcek - Beetle Juice (1988)

7.5 IMDB Puanı 7.5
    
 1 saat 32 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Fantastik
Vizyon: 29 Mart 1988
Oyuncular: Alec Baldwin, Geena Davis, Annie McEnroe, Maurice Page, Hugo Stanger, Michael Keaton

Genç ve mutlu bir çift olan Adam ve Barbara Maitland geçirdikleri trafik kazası sonrasında ölürler. Bu arada Charles ve Delia, kız kardeşleriyle birlikte New York'a gelerek Maitland'ların evlerini satın alırlar. Fakat Adam ve Barbara Maitland bu durumdan hiç hoşnut değildirler. Birer hayalet olmalarına rağmen tecrübesizlikleri yüzünden yeni ev sahiplerini evden uzaklaştıramazlar. Son çare olarak en kötü hayalet Beter Böcek'e başvururlar.
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007 full hd izle 720p izle

Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi - Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 56 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Dram, Korku
Vizyon: 15 Şubat 2008
Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen


Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker'ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett'ı canlandırıyor.
Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett'ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy'yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford'la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin'i (Alan Rickman) gözlemektir.
Bayan Lovett, Barker'a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker'ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.
Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna'ya (Jayne Wisener), yani Sweeney'nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna'nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney'yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.
Bu arada, Bayan Lovett'ın turtaları çok geçmeden Londra'da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney'yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli'nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney'nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.
Sleepy Hollow 1999 full hd izle 720p izle

Hayalet Süvari - Sleepy Hollow (1999)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 45 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD, Almanya
Tür: Korku, Gizem
Vizyon: 14 Nisan 2000
Oyuncular: Johnny Depp, Christina Ricci, Miranda Richardson, Michael Gambon, Casper Van Dien, Christopher Walken

Washington Irving'in klasik 'Sleepy Hollow Efsanesi' isimli romanından sinemaya aktarılan filmde, 1799 yılında New York'tan bir olayı araştırmak için Sleepy Hollow köyüne gelen polis müfettişi Ichabod Crane (Johnny Depp)'in şahit olduğu ve çözmeye çalıştığı garip bir olay anlatılıyor.

Küçük kasabada insanlar esrarengiz şekilde öldürülmektedir. Yöre halkı cinayetleri yıllar önce kafası kesilerek öldürülen bir süvarinin işlediğine inanmaktadır. Polis Crane buna inanmaz ve Katrina Van Tassel (Christina Ricci) ile beraber katilin peşine düşer...

Oscar adayı olan film, törenden sanat yönetimi dalında altın heykelcikle döndü.
Corpse Bride 2005 full hd izle 720p izle

Ölü Gelin - Corpse Bride (2005)

7.4 IMDB Puanı 7.4
    
 1 saat 17 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: İngiltere, ABD
Tür: Animasyon, Fantastik
Vizyon: 18 Kasım 2005
Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Emily Watson, Tracey Ullman, Paul Whitehouse, Joanna Lumley, Albert Finney

Victor Van Dort kısa süre sonra güzel Victoria ile evlenecektir. Ancak genç adam kendini henüz evlenmeye hazır biri gibi hissetmemektedir. Kendi kendine yüzük takma provası yaparken yüzüğü yanlışlıkla Ölü Gelin'in parmağına takıverir ve apar topar Ölüler Diyarı'na götürülür. Ölüler Diyarı'ndaki hayat Yaşayanların Dünyası'nın sıkıcılığından uzak ve çok daha eğlenceli bir yerdir. Yine de hiçbir şey Victor'un Victoria'ya kavuşmasına engel olamaycaktır.
Batman Returns 1992 full hd izle 720p izle

Batman Dönüyor - Batman Returns (1992)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 2 saat 6 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Aksiyon, Fantastik
Vizyon: 1 Ekim 1992
Oyuncular: Michael Keaton, Danny DeVito, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken, Michael Gough

ilk filmde karanlığın dozunu arttıran Burton başından sonuna kadar kötücül ve gerilim dolu bir filmcıkardı ortaya bu kez batmanın karşısında kedi kadın penguen var...
Big Eyes 2014 full hd izle 720p izle

Büyük Gözler - Big Eyes (2014)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    
 1 saat 46 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Biyografi, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Amy Adams, Christoph Waltz, Krysten Ritter, Jason Schwartzman, Danny Huston, Terence Stamp, Jon Polito

Church filmde 1950'li senelerde büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane'i canlandıracak. Hudson ise Walter'ın eşi Margaret Keane rolünde olacak. Keane çifti boşanmaya karar verdiğinde, resimleri hangisinin yaptığı probelimi ortaya çıkacak.
Frankenweenie 2012 full hd izle 720p izle

Frankenweenie (2012)

7.0 IMDB Puanı 7.0
    

  


Yönetmen: Tim Burton
Ülke:
Tür: Aile, Animasyon, Bilim Kurgu, Komedi, Korku
Vizyon:
Oyuncular: Catherine O'Hara, Martin Short, Winona Ryder

Victor, sevgili köpeği Sparky'yi aniden kaybedince, en iyi dostunu tekrar yaşama döndürmek için bilimden yardım alır ve başarır! Ama yarattığı Sparky orjinalinden birazcık farklıdır. Victor köpeğini evde saklamaya çalışır ama Sparky gün yüzüne çıkınca, Victor'ın çevresindeki herkes bu yeni yaşam ihtimalini keşfetmek için kapışır... Stop-motion animasyonların babası Tim Burton'ın 1984'te çektiği 29 dakikalık kendi kısa filmi Frankenweenie'nin 2011 teknolojisi ile yeniden uyarlaması olan bu yapım, bir oğlan çocuğu ile onun köpeğinin sevimli hikayesini sinema perdesine taşıyor. Frankenweenie 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children 2016 full hd izle 720p izle

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklari - Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016)

6.9 IMDB Puanı 6.9
    

  


Yönetmen: Tim Burton
Ülke: İngiltere
Tür: Aile, Dram, Fantastik, Macera
Vizyon:
Oyuncular: Asa Butterfield, Eva Green, Samuel L. Jackson

Çok sevdiği büyükbabası, Jake'i terk ettiğinde onu başka zaman ve dünyalara götürecek bir ipucu bırakıyor. Bu ipucu onu sihirli bir diyar olan Bayan Peregrine'nin evi olarak da bilinen tuhaf yere yönlendiriyor. Ancak gizem ve tehlike, orada yaşayanları tanıdıkça, onların özel güçlerini ve düşmanlarını öğrendikçe derinleşiyor. Sonunda Jake aslında kendi "tuhaflığının" yeni arkadaşlarını kurtarabileceğini keşfediyor...
Charlie and the Chocolate Factory 2005 full hd izle 720p izle

Charlie'nin Çikolata Fabrikası - Charlie and the Chocolate Factory (2005)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 55 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD, İngiltere
Tür: Macera, Komedi, Aile
Vizyon: 12 Ağustos 2005
Oyuncular: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor, Missi Pyle, James Fox

Willy Wonka'nin fabrikasında sizi hangi mucizeler bekliyor? Çikolata Odasında yumuşak nane şekerli çimenleri keşfe çıkın... Burma şekerden ejderha başlı bir tekneyle Çikolata Nehri'nde ilerleyin... İcat Odası'nda deneyler yapın... Yetenekli sincapları Fındık Odası'da inceleyin ve Televiyon Odası'na cam asansörlerle yolculuk edin. Sonsuz eğlence, biraz gizem... Ve en az bir Wonka Çikolatası kadar lezettli bir maceraya hazır olun.

Tim Burton'un yönetmenliğini yaptığı, Johnny Depp ve Freddie Highmore'un başrollerini paylaştığı film, Roald Dahl'ın klasik çocuk kitabından uyarlandı. Bu başdöndürücü film, yaratıcılık ve hayalgücü dünyasına Altın bir Bilet. Bu lezettli dakikaları kaçırmak istemezsiniz!
Alice in Wonderland 2010 full hd izle 720p izle

Alice Harikalar Diyarı'nda - Alice in Wonderland (2010)

6.5 IMDB Puanı 6.5
    
 1 saat 48 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Macera, Aile, Fantastik
Vizyon: 5 Mart 2010
Oyuncular: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Crispin Glover

Alice Harikalar Diyarı’nda yeniden çevriminde güçlü kız imajı baz alınarak Tim Burton tarafından seyircinin karşısına çıkarılıyor. Linda Woolverton’ın çocuk romanından uyarlanan yapım 17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile.

Harikalar Diyarı'nda Alice'i karşılayanlar arasında Mad Hatter karakterini canlandıran Johnny Depp de mevcut. Bu yapımda Johnny Depp ve Tim Burton yedinci kez bir araya geliyorlar. Yine Tim Burton'ın ayrılmaz oyuncu ekibinden, aynı zamanda eşi olan Helena Bonham Carter da Kırmızı Kraliçeyi canlandırıyor. Sürpriz olarak ise oyuncu kadrosunda 2009 Oscar ödül töreninde En iyi Kadın Oyuncu Oscar'ına aday gösterilen Anna Hathaway de mevcut.
Mars Attacks! 1996 full hd izle 720p izle

Çılgın Marslılar - Mars Attacks! (1996)

6.3 IMDB Puanı 6.3
    
 1 saat 46 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik, Bilim Kurgu
Vizyon: 11 Nisan 1997
Oyuncular: Jack Nicholson, Glenn Close, Annette Bening, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Martin Short, Sarah Jessica Parker

Dünyaya saldırmanın zevkli olacağı fikri için düşünce birliğine varmış görünen marslılar eğlence yaşamak için dünyadaki bütün binaları yıkmakta ve üstelik onlarla fotoğraf bile çektirmektedirler. Bu çılgın, büyük kafalı uzaylı yaratıkları biri durdurmazsa dünyayı yerle bir edeceklerdir!!
Dark Shadows 2012 full hd izle 720p izle

Karanlık Gölgeler - Dark Shadows (2012)

6.2 IMDB Puanı 6.2
    
 1 saat 53 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Fantastik
Vizyon: 15 Haziran 2012
Oyuncular: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green, Jackie Earle Haley

1752 yılında küçük oğlu Barnabas(Johnny Depp) ile birlikte Joshua ve Naomi Collins çifti yeni bir hayata başlamak için Liverpool'dan Amerika'ya taşınırlar. Ama koca bir okyanus bile aileyi rahatsız aden gizemli kabustan kaçmak için yeterli değildir.
Şehirde 20 yıl geçirirler ama köklü playboy Angelique Bouchard'un (Eva Green) kalbini kırmışlardır. Angelique Bouchard, Barnabas'ı vampire çevirip mezara hapsetmiştir. İki yüzyıl sonra Barnabas mezarında yanlışlıkla serbest kalmıştır ve gelişmiş 1972 dünyasında tekrardan dirilir.
Planet of the Apes 2001 full hd izle 720p izle

Maymunlar Cehennemi - Planet of the Apes (2001)

5.7 IMDB Puanı 5.7
    
 1 saat 59 dakika


  Yönetmen: Tim Burton
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Gerilim
Vizyon: 19 Ekim 2001
Oyuncular: Mark Wahlberg, Tim Roth, Helena Bonham Carter, Michael Clarke Duncan, Paul Giamatti, Estella Warren, Cary-Hiroyuki Tagawa, Charlton Heston

Yıl 2029... Astronot Leo Davidson (Mark Wahlberg), rutin bir uzay görevi sırasında yaşanan arıza nedeniyle 'ilginç' bir gezegene düşer. Gezegenin ilginçliği, burada insanla maymun arası yaratıkların hüküm sürüyor olmasıdır. Aynı zamanda insanların da yaşadığı, ama onların artık herhangi bir etkisinin olmadığı, sadece köle ya da yem olarak kullanıldıkları bir gezegendir burası. Maymunlar arasındaki fikirleriyle diğerlerini rahatsız eden Ari'nin (Helena Bonham Carter) yardımlarıyla buradan kurtulmanın hesaplarını yapan Leo, şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşeceğinin farkında değildir.