William Friedkin Filmleri (4 sonuç)

The Exorcist 1973 full hd izle 720p izle

Şeytan - The Exorcist (1973)

8.0 IMDB Puanı 8.0
    
 2 saat 2 dakika


  Yönetmen: William Friedkin
Ülke: ABD
Tür: Korku
Vizyon: 4 Mayıs 2001
Oyuncular: Ellen Burstyn, Max von Sydow, Lee J. Cobb, Kitty Winn, Jack MacGowran, Jason Miller, Linda Blair

Chris MacNeil , on iki yaşındaki kızı Regan ile Georgetown'daki evlerinde yaşamaktadır. Kocasından ayrılmış olan Chris , kızı Regan'ın doğumgünü için bir parti planlar. Chris , Regan'ın doğumgünü esnasında dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine kızının bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünür. Regan , bir çok doktora gösterilir ve bir çok kez tedavi edilmeye çalışılır. Fakat zaten kesin bir teşhis koyamayan doktorlar Regan'ı tedavi edemezler. Bu sürede küçük kızın şeytanca hareketleri günden güne artmaktadır. Regan'ı tedavi edemeyen doktorlar son çare olarak Chris'e şeytan çıkarma işlemini uygulayabilecek bir rahip bulmalarını tavsiye ederler. Chris , dindar olmamasına karşın , arkadaşı Burke Dennings'in boynu kırılarak kızının odasının camından atılması üzerine korkuları artar ve peder Damien Karras'tan yardım ister.
The French Connection 1971 full hd izle 720p izle

Kanunun Kuvveti - The French Connection (1971)

7.9 IMDB Puanı 7.9
    

  Yönetmen: William Friedkin
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç, Dram
Vizyon:
Oyuncular: Fernando Rey, Gene Hackman, Roy Scheider, Tony Lo Bianco, Marcel Bozzuffi, Frédéric de Pasquale, Bill Hickman

New York şehri dedektifleri 'Popeye' Doyle (Gene Hackman) ve Buddy Russo (Roy Scheider) narkotik kaçakçı yüzüğünü kırıp öyle veya böyle French Connection’ı ortaya çıkarmak isterler. Fakat suçlulardan biri Doyle’u öldürmeye çalışınca, kendisini şehirin sınırlarının dışına taşıyacak ölümcül bir takibe başlar. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu aksiyon yüklü korku filmi, yenilenmiş kovalama sahnesiyle, 1971 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu filmleri dahil olmak üzere toplam 5 Oscar aldı. 1971 yılı yapımı filmde, Gene Hackman’ın performansı göz kamaştırıyor. Şu ana kadar yapılmış en iyi dedektif filmlerinden biri olan Kanunun Kuvveti, Fransa’dan gelecek olan bir eroin şebekesini yakalamak için kolları sıvayan New Yorklu iki polisin maceralarını anlatıyor... The French Connection - Kanunun Kuvveti 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle... Not : Filmdeki eksiklik giderilmiştir.
Killer Joe 2011 full hd izle 720p izle

Katil Joe - Killer Joe (2011)

6.7 IMDB Puanı 6.7
    
 1 saat 42 dakika


  Yönetmen: William Friedkin
Ülke: ABD
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Vizyon: 9 Kasım 2012
Oyuncular: Matthew McConaughey, Emile Hirsch, Juno Temple, Thomas Haden Church, Gina Gershon

Uyuşturucu satıcısı olan Chris'in annesi, ondan gizlice uyuşturucu zulasını çalar. Chris'in canını kurtarması için en kısa zamanda 6000 dolar bulması gerekmektedir. Babası Ansel'e akıl danışan Chris annesinin hayatı üzerine bir plan yapar. Herkesin nefret ettiği üvey annesinin yüklü miktarda bir hayat poliçesi vardır; alabildikleri takdirde bu para hem hepsini zengin etmeye ve hem Chris'in borcunu ödemeye yetecektir. Tek sorun Sharla'nın hayatta olmasıdır! Hem polis olan hem de kiralık katillikle hayatını kazanan Joe Cooper, Sharla'yı öldürmeyi kabul eder. Ama prensip olarak 25000 dolar da nakit ister. Tam plan parasızlıktan yatmak üzereyken olan biteni uzaktan seyreden Chris'in kız kardeşi Dottie'yi fark eder. Başta parası karşılığında rehine aldığı kıza daha sonra git gide aşık olacağını ise hesaba katmamıştır...
The Hunted 2003 full hd izle 720p izle

Başkaldırış - The Hunted (2003)

6.0 IMDB Puanı 6.0
    
 1 saat 34 dakika


  Yönetmen: William Friedkin
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Vizyon: 12 Eylül 2003
Oyuncular: Tommy Lee Jones, Benicio Del Toro, Connie Nielsen, Leslie Stefanson, John Finn, José Zúñiga, Ron Canada

Aaron Hallam, 1999'da Kosova'da yaşanan en kanlı katliamlardan birinde, bu kasapça katliamı emreden komutanı yok etmekle görevlendirilir ve görevinin üstesinden başarıyla gelir. Bu sayede gümüş yıldız madalyasıyla onurlandırılsa da; orada yaşadıkları ve gördüklerinden gurur duymak bir yana, yaşadığı dehşet onu uykularında dahi rahat bırakmaz. Yıllar geçer, Kosova'da yaşananlar unutulur. Kendisini bundan böyle doğaya adayan askeri eğitimci Teğmen Bonham, kendisinden yüzlerce kilometre ötede vahşice işlenen cinayetler için yardıma çağrılır. Bonham ilk incelemelerden sonra, birer vahşi hayvan gibi öldürülen avcıların katilinin fakat kendi yetiştirdiği biri olabileceğini anlar. Ormanda teğmen tarafından ele geçirilen Aaron, özel kuvvetlerin peşinde olduğunu anladığında yine korkunç cinayetler işleyerek kaçar ve kimin av, kimin avcı olduğu anlaşılmayan bir kovalamaca başlar.